Yazılar

30 adet Atatürk tablosu sergilendi

Büyükçekmece Belediyesi Türk resim sanatına çok özel Atatürk portreleri kazandıran İranlı ressam Saeed Aghanejad ve Remzi Taşkıran’ın “Model Ata” isimli sergisine ev sahipliği yaptı.

30 adet Atatürk tablosu sergilendi
Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sergide 30 adet Mustafa Kemal Atatürk tablosu sergilendi. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) işbirliğiyle Milli Mücadele’nin 100’üncü yılında açılan Model Ata sergisi Atatürk sevdalıları tarafından büyük beğeni topladı.

“Atatürk’ü model aldığımızın göstergesidir”
Sergi açılışına katılan Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Gülek, “Atatürk’ü çok iyi özümsemiş iki değerli ressam Sayın Remzi Taşkıran ve Saeed Aghanejad’dan bir koleksiyon hazırlamalarını rica ettik ve 30 tabloluk bu koleksiyon ortaya çıktı. Bu sergi Atatürk’ü model aldığımızın göstergesidir” diye konuştu.

Büyükçekmece Belediyesi’ne teşekkür eden ressam Remzi Taşkıran, “Bu sergiye ciddi bir emekle hazırlandık. Sergimize yer veren Sayın Hasan Akgün’e teşekkür ederiz. Kendisinin sanata ve sanatçılara çok destek verdiğini biliyorum” dedi.

İranlı ressam Saeed Aghanejad, “Bir İranlı olarak Atatürk’le çok gurur duyuyorum. Sergide emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadesini kullandı.