Rezan Has Müzesi

Rezan Has Müzesi konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Rezan Has Müzesi konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Rezan Has Müzesi konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Rezan Has Müzesi konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında düzenlenen Tasarım Rotaları, ziyaretçilere 17 Ekim’den itibaren kentin farklı bölgelerindeki tasarım odaklı ofis, mağaza, atölye, imalathane ve yapıların yanı sıra çeşitli bölgelerin kendine has dokularının inceleneceği tematik yürüyüşler sunacak.

2.istanbul tasarım fuarı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’ndan (İKSV) yapılan açıklamaya göre Tasarım Rotaları, Asya ve Avrupa yakalarındaki farklı bölgeleri kapsayan 12 rotadan oluşacak.

Rotalarda Kuzguncuk, Çemberlitaş-Kapalıçarşı-Sultanahmet, Galata-Şişhane, Fener-Balat, Beyoğlu-Galatasaray-Cihangir, Moda bölgeleri, tematik rotalar kapsamında ise Kadıköy Koku Tasarım Rotası, Kadıköy Font Rotası, Kadıköy Ses Rotası, Kadıköy Ağaç Rotası ve Kadıköy Sivil Mimari Rotası ve 2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk yer alıyor.

Tasarımın farklı disiplinlerine ve evrelerine dair bilgi edinme ve gözlem yapma olanağı sağlayan rotalar, “Müstesna İstanbul: Küçük Dükkanlar Kitabı”nın yazarı Ilgın Yorulmaz’ın işbirliğiyle sunulacak. Tasarım Rotaları’na ek olarak gerçekleştirilen tematik yürüyüşler de TAK Kadıköy ve İstanbul’un önde gelentasarımcı ve mimar, akademisyen ve kültür kurumlarının işbirliğiyle oluşturuldu.

Tasarım Rotaları, cuma ve cumartesi günleri rehberler eşliğinde 20 kişilik gruplar halinde 14 Aralık’a kadar devam edecek.

Tasarım Rotaları için biletler, tam 35 lira ve öğrenci 25 lira olarak belirlendi. Biletler, Biletix satış noktaları ve Biletix internet sitesi (biletix.com) üzerinden ve ana gişe İKSV’den satın alınabilecek.

TASARIM BİENALİ

2. İstanbul Tasarım Bienali

GELECEK ARTIK ESKİSİ GİBİ DEĞİL

2. İstanbul Tasarım Bienali

1 Kasım – 14 Aralık 2014

 2. İstanbul Tasarım Bienali, “Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil” başlığı altında şu sorunun cevabını arıyor: “Şu anda gelecek nedir?” Bienal, tasarımcıları manifesto üzerine yeniden düşünmeye, bu güçlü ve verimli janrı nereden geldiğimiz, nerede bulunduğumuz ve nereye gittiğimiz konusunu yeniden ele almak için bir platform olarak işe koşmaya davet ediyor.

Tarih boyunca manifestolar sınırsız diyaloğu besleyen ve radikal bir süreç olarak sorgulamanın peşinden koşan hedef beyanları olarak işlev gördü. Manifestolar çoğunlukla beyanla arzu arasında bir yerde duran metinler olarak üretildi. Peki bugünün bağlamında manifestoyu tasarımda eleştirel düşünce için bir katalizör olarak nasıl geri kazanabiliriz? Manifesto bir eylem, bir hizmet, bir kışkırtma veya bir nesne olarak yeni baştan icat edildiğinde, hem olumlu hem de olumsuz sonuçlara yönelik özgün ürünler oluşturmak yolunda hangi yeni ihtimalleri barındırabilir?

Hızlı bir dönüşümden geçen İstanbul, tasarıma ve tasarımın günlük hayatla ilişkisine dair alternatif düşünce üretmenin merkezlerinden biri. Dolayısıyla, dünyamızın yeni koşullarına cevap veren çeşitli tasarım fikirlerini buluşturacak bir bienal için ideal yer. Şehri projeler, konuşmalar, atölye çalışmaları, yayınlar ve eylemler için olduğu kadar online inisiyatifler oluşturmak için de dinamik bir uzam olarak kullanacak olan bienal, toplumun yeteri kadar incelenmemiş veya göz ardı edilmiş yönlerine odaklanan ve tasarlanmış, kurgulanmış ve sayısallaşmış çağımız hakkında araştırma ve fikir alışverişini kışkırtacak yeni tutum ve duyarlıkları teşvik eden uluslararası projelere yer verecek.

“Manifesto” kelimesi, Latincedeki “belirtmek, açığa çıkarmak” anlamına gelen manifestare fiilinden türetilmiştir ve “görünür kılma” eylemine işaret eder. Manifestolar, hızlı bir değişim ve sorgulamanın yaşandığı, mevcut şartların geleceğe dair çoklu vizyonlar oluşturma potansiyeli sunduğu anlarda ortaya çıkar. Tarihin üretken anları, değişimden korkanlara göre değildir; 20. yüzyıl başında ortaya konan manifestoların birçoğu kolektif eylemden taraf olmuş ve yeni bir başlangıcın mümkün olması için şiddeti, yıkımı ve toplumsal kopuşu talep etmiştir (Fütürist Manifesto, F. T. Marinetti, 1909; Süsleme ve Suç, Adolf Loos, 1910). Bazıları da bir disiplini mekâna özgü analiz aracılığıyla yeniden düşünmenin (Las Vegas’tan Öğrenmek, Robert Venturi, Denise Scott Brown, Steven Izenour, 1972) veya içinde yaşadığımız dünyanın yeni bir portresini oluşturmak için geçmişi ve şimdiyi buluşturmanın (Çılgın New York, Rem Koolhaas, 1976) yollarını aramıştır. Başkaları ise ideal pratikler ve alternatif metodolojiler önermiştir (İyi Tasarım için On Prensip, Dieter Rams, 1980’ler; Eleştirel Tasarım, Anthony Dunne ve Fiona Raby, 1999). Onları ortaya koyan tasarımcılar kadar çeşitlilik arz eden tasarım manifestoları bir dizi konuyu ele almışlardır: ekoloji, bilim-kurgu, sürdürülebilirlik, oyun, renk, giyim, sorumluluk, şehircilik, normalcilik, DIY (kendin-yap), hikâye anlatıcılığı, alternatif metodolojiler, açık kaynak ve pesto sos!

Ne var ki 20. yüzyılın sonuna gelinmesiyle beraber manifesto çağının da sona erdiği hissedilmeye başladı. Manifestonun miadının dolduğu, tarihe karıştığı düşünülür oldu; ütopyacı proje artık ne güncel ne de yeterli görünüyordu. 21. yüzyılı katederken, acil meselelerin ve özellikle de küresel eşitlik dengesinin tekrar ele alınabilmesini sağlayacak yeni diller, formlar ve yöntemler aranıyor. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz dönem, manifestonun ne olabileceği üzerine tekrar düşünürken, manifestoyu tekrar gündeme almak, onun düşünceyi ifadeye büründürme gücünden ve önemli soruları çerçeveleme yetisinden yararlanmak için de uygun bir zaman.

Fikir tohumları ekmeyi, diyaloğu ve tartışmayı teşvik etmeyi amaçlayan bu bienal, iki aşamalı bir çağrı yoluyla seçilecek yeni sipariş ve çalışmaları sergileyecek (ayrıntılar için aşağıya bakınız). Bienal, geleceği hayal ederken gündelik gerçekliklere yaslanabilen tasarımları ve dünyayla ilişkiye geçme, dünyayı görme ve anlamlandırma biçimlerimizi dönüştüren yenilikçi yaklaşımlar benimseyen projelere yer verecek. Bugünün tasarım çalışmalarının bir portresini çizmeyi hedefleyen bienal, tasarım alanının günümüz dünyasıyla kesiştiği, çoğunlukla beklenmedik noktaların haritasını çıkaracak: beslenme, barınma, sağlık ve güvenlik gibi temel insani ihtiyaçların yanı sıra, aşk, oyun, korku, ihtilaf, bereket, sürdürülebilirlik, hareketlilik, erişilebilirlik, toplum ve jeopolitika gibi daha az elle tutulur konularla tasarım dünyası arasındaki kesişmeler.

Bir yandan yeni bir gelecek hayal ederken öte yandan kendini geçmişin üzerine inşa edip aynı zamanda onu yeniden yorumlayarak değişime önayak olan ve böylelikle süreç içinde her ikisini de değişime uğratan manifestolar (metinler, eylemler, hizmetler, nesneler veya başka şeyler) arıyoruz. Bienal, büyük iddiaların ve yüksek seslerin altını çizmekle yetinmekten ziyade; incelikli, katmanlı yaklaşımları, tasarımın rolünü sorgulayan, konuya çok çeşitli bakış açılarından, kuşaklardan ve yerlerden yaklaşan alternatifler öneren manifestoların peşinde. Ne bir amaca ulaşmanın aracı ne de kendi içinde bir amaç olan bienal, etkileşimi ve katılımı teşvik ediyor. Bu aynı zamanda, tasarımın farklı pratikler içinde değişen kapsamını araştırmak ve karşı karşıya olduğumuz küresel sorunlara ışık düşürmek için bir fırsat.

İstanbul Tasarım Bienali

Tasarımın üretime, ekonomik kalkınmaya, toplumsal gelişime, kültürel etkileşime ve bireylerin yaşam kalitesine olumlu etkisini vurgulamayı hedefleyen İstanbul Tasarım Bienali, kentsel tasarım (şehir ve bölge planlama), mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım, grafik tasarım, moda ve tekstil tasarımı ve yeni medya tasarımı gibi başlıca tasarım mesleklerini ve bu mesleklerle ilişkili tüm yaratıcı alanları kapsamaktadır. Bu alanların tümüne ait üretimleri, yenilikçi fikirleri ve söylemleri ortaya koymayı ve toplumsal anlamda bir etkileşim sağlamayı hedeflemektedir.

Türkiye’de ekonomik ve endüstriyel kalkınmanın ivme kazanmasıyla birlikte yaratıcılık ve yenilikçiliğin önemi de artmaktadır. Günden güne gelişen potansiyeli ve çokkültürlü yapısıyla İstanbul, yaratıcı endüstrilerin yerel merkezi konumundadır ve global bir merkez olma yönünde hızla ilerlemektedir. İstanbul ve çevresindeki coğrafyadan doğan farklı bakış açılarının küresel çerçevede oluşmuş tasarım söylemlerini zenginleştireceği inancıyla yola çıkan İstanbul Tasarım Bienali, İstanbul’un son dönemde hareketlenen yenilikçi ve yaratıcı çalışmalara katılımını amaçlamaktadır.

İstanbul Tasarım Bienali, öncelikli olarak kamuoyunda “tasarım” farkındalığını artırmayı, ülke için tasarım ve yenilikçilik politikalarının oluşumuna katkı sağlayacak bir platform oluşturmayı, ulusal ve uluslararası ölçekte bir tasarım arşivinin ve kaynakçasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı, global tasarım problemlerini ele alarak sergilerinde bunlar için geliştirilen farklı çözümleri sunmayı ve bu bölgenin yaratıcı potansiyelini ortaya koymayı hedeflemektedir.

İstanbul Tasarım Bienali, hem yurtdışından hem de Türkiye’den önemli örnekler sunarak tasarım kavramını sorgulamayı, bu alandaki farklı eğilimleri, akımları ve yenilikçi düşünceleri tanıtmayı ve İstanbullu izleyicilere aktarmayı amaçlar. Bienal, sadece çeşitli etkinliklerin bir araya geldiği, iki ay süreli bir etkinlik olarak düşünülmemiş, yıl boyunca gerçekleştirdiği faaliyetleri ile alışkanlık yaratacak, uzun vadede toplumsal ve kültürel alanda gelişmeler sağlayacak bir yapıya sahip olacak şekilde oluşturulmuştur.

Tasarım Rotaları

İstanbul’un farklı bölgelerindeki tasarım odaklı ofis, mağaza, atölye, imalathane ve yapıların ziyaret edileceği Tasarım Rotaları’na, bu yıl çeşitli bölgelerin kendine has dokularının inceleneceği tematik rotalar ekleniyor. Kentin her iki yakasında belirlenen 12 bölgeyi kapsayan Tasarım Rotaları programı, Ekim ayında başlayacak. Tasarımın farklı disiplinlerine ve evrelerine dair bilgi edinme ve gözlem yapma olanağı sağlayacak rotalar, Müstesna İstanbul: Küçük Dükkânlar Kitabı kitaplarının yazarı Ilgın Yorulmaz’ın işbirliği ile sunuluyor.

Tasarım Rotalarına ek olarak gerçekleştirilecek “Tematik Rotalar” Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK) ve İstanbul’un önde gelen tasarımcı ve mimar, akademisyen ve kültür kurumlarının işbirliği ile oluşturuldu.

Kuzguncuk Tasarım Rotası
Rota günleri:  24 Ekim, 7 Kasım, 14 Kasım, 28 Kasım, 5 Aralık, 12 Aralık
Başlangıç noktası (her rota günü): Kuzguncuk İskelesi, 11.00
Cami ve kilisenin sırt sırta verdiği, farklı inanışların hoşgörü içinde yaşadığı Kuzguncuk, mimar, ressam, fotoğrafçı sakinleri ile İstanbul’da mahalle havasını koruyan ender semtlerden. Merkezimize çok yönlü sanat alanı Simotas Binası’nı alıp takı tasarımcısı, şef, aromaterapist ve heykeltraşlarla sohbet ediyoruz.

Çemberlitaş – Kapalıçarşı – Sultanahmet Tasarım Rotası
Rota günleri: 25 Ekim, 14 Kasım, 22 Kasım, 28 Kasım, 12 Aralık
Başlangıç noktası (her rota günü): İstanbul Büyük Saray Mozaikleri Müzesi önü, 11.00
Sekiz bin yıllık Tarihi Yarımada’da en az yüz yıllık meslekler icra eden zanaatkârlar var. Bu güzergâhta yolumuzu halıcı, gümüşçü, kavaf, bakırcı ve daha pek çok eski/yeni dönem tasarımcısına düşürüyoruz.

Galata – Şişhane Tasarım Rotası
Rota günleri: 17 Ekim, 7 Kasım, 22 Kasım, 6 Aralık, 12 Aralık
Başlangıç noktası (her rota günü): İKSV Tasarım Mağazası önü, 11.00
Bohem şıklığın yansıdığı sokaklarında özgün mekânların yer aldığı Tophane-Galata hattında butikler, sanat ve sergi alanları, ağaç tasarımcısı mobilyacılar, takı tasarımcısı sanatçıların dükkânları gibi özellikli mekânlar arasında bir gezinti.

Fener – Balat Tasarım Rotası
Rota günleri: 18 Ekim, 1 Kasım, 8 Kasım, 15 Kasım, 29 Kasım, 13 Aralık
Başlangıç noktası (her rota günü): Rezan Has Müzesi önü, 11.00
Fener – Balat Patrikhanesi, kilisesi ve camisiyle tam bir İstanbul kültür mozaiği. Ruhani havaya eşlik eden derviş kahvehanesi çevresinde konuşlanmış cam ustaları, seramik atölyeleri ve ayakkabı tasarımcılarını görmek, eskiyi yadetmek için çıkılacak bir tur.

Beyoğlu – Galatasaray – Cihangir Tasarım Rotası
Rota günleri: 25 Ekim, 1 Kasım,15 Kasım, 21 Kasım ve 5 Aralık
Başlangıç noktası (her rota günü):  Cihangir Meydan-Akbank önü (Akarsu Caddesi No: 53), 11.00
Eski İstanbul’un en nezih yeri neresi dense, cevap tartışmasız Beyoğlu’dur. Şimdilerde antikacı, galeri, tasarımcı, moda evi ve diğer yaratıcı formlarda karşımıza çıkan mekânlarıyla bu müstesna semtin modern bir panoraması bu gezide.

Moda Tasarım Rotası
Rota günleri: 17 Ekim, 8 Kasım, 21 Kasım, 13 Aralık
Başlangıç noktası:  Eski Moda İskelesi Önü, 11.00
Anadolu yakasının Karaköy’ü olma yolundaki Moda, genç neslin hep canlı tuttuğu bir semt. Bu gençlerin tasarım ve sanat alanında neler yaptıklarını stüdyolarına girerek bizzat kendilerinden dinliyoruz. Şehrin en orijinal çikolata dükkânına da uğramayı ihmal etmiyoruz.

TEMATİK ROTALAR

Koku Tasarım Rotası
Yürütücü: Cansu Şekular

Rota I: Gedikpaşa Ayakkabı Üreticileri
Rota günü: 15 Kasım
Başlangıç noktası:  Çemberlitaş Hamamı, 10.00

Koku yönünden değişik bir profile sahip olan bu rota, her sokak geçişinde farklı bir duyusal deneyim sunuyor. Bu rota, İstanbul ticareti ve günlük yaşamının izinde bölgeyi bu sefer koku ve gündelik yaşam ekseninde arşınlama imkânı sunuyor.

Katılım şartı: Yürüyüşe kokulu herhangi bir kozmetik ürünü kullanmadan gelmeniz önemle rica olunur.

Rota II: Kadıköy’den Moda’ya
Rota günü: 13 Aralık
Başlangıç noktası:  Kadıköy Karaköy- Eminönü İskelesi, 10.00

Kadıköy’ü bir de kokularıyla keşfetmeyi amaçlayan bu rota, sokaklarından her gün geçtiğimiz Khalkedonya üzerinde gizli bir deneyim sunuyor.

Katılım şartı: Yürüyüşe kokulu herhangi bir kozmetik ürünü kullanmadan gelmeniz önemle rica olunur.

Kadıköy Font Rotası
Yürütücüler:  Doç. Dr. Gülname Turan, Koray Gelmez, Emrah Özturan, Can Güvenir

Rota günleri: 1 Kasım, 22 Kasım
Başlangıç noktası (her rota günü): Haydarpaşa Tren İstasyonu, 10.00

Kent iletişiminde önemli bir yere sahip olan harflerin, yazıların, ikonların ve sembollerin çoğu zaman farkında olmayız. Bu tipografik unsurları içeren yapılar sadece bilgi vererek yönlendirme yapmaz aynı zamanda kent tarihi ve kent kimliği açısından önemli ipuçları içerir. Kadıköy’ün fontlar üzerinden fark edilmesini amaçlayan bu rota, gündelik hayatta bilgilenmek için başvurulan bina isimliklerini, tabelaları ve levhaları kapsayacak ve Kadıköy’e ait görsel değerler yorumlanacak.
Kadıköy Ses Rotası
Yürütücüler:  Oğuz Öner, Didem Duman

Rota günleri: 14 Kasım, 5 Aralık
Başlangıç noktası (her rota günü): Eminönü – Karaköy İskelesi, 10.00

Bu rotada sembol sesler (soundmark) açısından zengin ve kaotik bir kentsel mekân olan Kadıköy Meydanı’ndaki çiçekçiler, konservatuardaki opera & klasik müzik dersleri, büfeciler, vapur ve giriş-çıkış yapan yolcular, akbil, ezan, tramvay, martı, trafik, deniz gibi ses kaynakları, yapılaşmış çevre sesleri vs. incelenecek. Kullanıcının bu seslerle ilişkisi, bu sesler ve mekânla ilgili algısı araştırılarak katılımcıların mekânın okunmasına yönelik farklı bir algılama yöntemi deneyimlemesi sağlanacak.

Kadıköy Ağaç Rotası
Yürütücü: Seda Kurt Şengün

Rota 1: Fenerbahçe
Rota günü: 22 Kasım
Başlangıç noktası:  İETT Cemil Topuzlu Durağı-Dalyan Blokları-Sahil Yolu Feneryolu Işıklar Durağı, 10.00

Rota 2: Suadiye
Rota günü: 29 Kasım
Başlangıç noktası:  İETT Tan sokak Durağı-Remzi Kitabevi önü, 10.00

Kadıköy Ağaç Rotası kapsamında iki farklı parkurda, kentsel bilgiler için park ve bahçe müdürlükleri, valilik tabiat varlıkları birimlerine; botanik bilgiler için yazılı-elektronik kaynaklara ve gündelik bilgiler için ise parkurların sakinlerine başvurulacak. Ağaçlar bir envanter olarak ele alınıp incelenecek ve kente olan fiziki ve estetik katkıları tartışılacak.

Kadıköy Sivil Mimari Rotası
Yürütücüler: İdil Erkol, Şebnem Şoher

Rota günü: 15 Kasım
Başlangıç noktası: Kadıköy Haldun Taner Sahnesi, 10.00

“Kadıköy’de Modernin İzleri” yürüyüş rotası Kadıköy ilçesindeki modern mimarlık mirasına bakıyor. Bahariye ve Moda semtleri ile sınırlı olan yürüyüş 1923-1980 zaman aralığına göz atıyor. Bu rota kapsamında katılımcılar yürüyüş sırasında çektikleri fotoğrafları oluşturulacak internet sayfasında ve sosyal medya üzerinden paylaşabilecek. Böylece modern mimarlığın yapılarının belgelenmesine yardımcı olunurken Kadıköy’ün mimarlık arşivinin oluşmasına da katkıda bulunulacak.

2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk
Yürütücüler: Ali Bakova, Gökhan Karakuş

Rota günü: 15 Kasım ve 6 Aralık
Başlangıç noktası: Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, 10.00

Bir kent bölgesi olarak Maslak deneyimi 21. yüzyılın distopyavari kentleşmesini ilk elden anlamak için bir fırsat teşkil ediyor . Psiko-coğrafi bir yürüyüşte tasarımcı Ali Bakova ve mimari teorisyen/eleştirmen Gökhan Karakuş ‘dérive’ yoluyla katılımcıları bugünün Maslak gerçeği içinde gezdirecekler. Bu yürüyüşün bir parçası olarak tasarım, mimari ve kentleşmenin sembolik doğası, İstanbul’un peyzaj deneyiminin kişisel ve sosyal dinamiklerine dair derin bir anlayışa katkıda bulunacak.

Önemli Notlar
* Tur ücretine katılımcıların yeme/içme giderleri dahil değildir.
**Katılımcı sayısı her yürüyüş için 20 kişi ile sınırlıdır, katılımcı sayısının 5′in altında kaldığı turlar gerçekleştirilemeyecektir.
Tasarım Rotaları açık havada yapılmakta ve rotalar kimi zaman yokuş ve dik merdivenler içerebilmektedir. Katılım kararı bu durum gözetilerek verilmelidir. Tasarım Rotaları sırasında hava ve yol durumları sebebiyle ortaya çıkabilecek olumsuz koşulları gözetmek ve bunlara karşı hazırlıklı olmak veya önlem almak katılımcıların kendi sorumluluğundadır . Rota süresi ortalama üç buçuk saattir.

Biletler: 35 TL (tam) ve 25 TL (öğrenci)

Biletler için lütfen buraya tıklayın.

BİLET GİŞELERİ

Biletix Satış Noktaları
Biletix Çağrı Merkezi
T: +90 (216) 556 98 00
www.biletix.com

İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi
Konuralp Caddesi No:5
Şişhane 34433 İstanbul
T: +90 (212) 334 08 38
F: +90 (212) 334 07 19

DANIŞMA KURULU

Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu
Yeşim Demir
Joseph Grima
Paul McMillen
Özlem Yalım Özkaraoğlu
Han Tümertekin
Alexander von Vegesack

İSTANBUL TASARIM BİENALİ EKİBİ

Direktör
Deniz Ova
İletişim ve Operasyon Koordinatörü
Bahar Türkay
Sergi ve Proje Koordinatörü
Merve Yücel
Kaynak Geliştirme Koordinatörü
Yeşim Birhekimoğlu
Editöryal Koordinatör
Kerim Bayer
MEDYA İLİŞKİLERİ

Direktör
Ayşe Bulutgil

Koordinatörler
Berna Özdemir
Özlem Bekiroğlu
Elif Obdan (Uluslararası Basın)

Görsel İçerik Sorumlusu
Özge Özgüleryüz

Asistanlar
Ayşen Gürkan
Zeynep Seyhun (Uluslararası Basın)
medya@iksv.org

Arşiv Fotoğrafları
Muammer Yanmaz
Ilgın Erarslan Yanmaz
Mahmut Ceylan
Ali GülerİKSV STÜDYOYönetici
Selçuk Metin
Asistan
Erman PehlivanKURUM KİMLİĞİ VE YAYINLAR

Yönetici
Didem Ermiş
Editörler
Cüneyt Tabanoğlu
Merve Evirgen
Yayın Operatörü
Ferhat Balamir
Grafiker
Selin Pervan
Web Sitesi Yöneticisi
Sezen Özgür
yayinlar@iksv.orgSPONSORLUK PROGRAMI

Yönetici
Yasemin Çavuşoğlu
Koordinatörler
Zeynep Pekgöz
Aslı Yurdanur
Sponsorluk İlişkileri Sorumluları
Zeynep Karaman
Irmak Kaleli
Operasyon Sorumlusu
Pelin Davidyan
sponsor@iksv.orgPAZARLAMA VE İŞ GELİŞTİRME

Direktör
Tuba Tortop
Pazarlama Yöneticisi
İrem Akev Uluç
Satış ve İş Geliştirme Yöneticisi
Dilan Beyhan
Üye İlişkileri Sorumlusu
Yıldız Lale Yıldırım
Üye İlişkileri Asistanları
Lara Eram
Gülce Şahin
Bilet Satış Sorumluları
Ercan Kaya
Gonca Varol
Saha Operasyonları Sorumlusu
Sezer Kari
Kurumsal Satış Sorumlusu
Bengi Doralp
Sosyal Medya Sorumlusu
Bahar Helvacıoğlu
CRM Sorumlusu
Özge Genç
Gişe Görevlileri
Yağmur Korkmaz
Derya Öztürk
pazarlama@iksv.org

PRODÜKSİYON

Yönetici
Umut Kurç
Prodüksiyon Asistanı
Erdal Hamamcı
Saha Asistanı
Nihat KarakayaBİLGİ VE BELGE MERKEZİ

Sorumlu
Esra Çankaya
Arşiv Görevlisi
Dilan Bolluk
İKSV TASARIM MAĞAZASI

Direktör
Aylin Kutnay
Ürün ve Tasarım Müdürü
Esra Üstündağ
Tasarım ve Planlama Asistanı
Deniz Diniz
Satış Sorumlusu
Merve KubilayMALİ İŞLER

Yöneticiler
Ahmet Buruk (Bütçe ve Muhasebe)
Hasan Alkaya (Satın Alma ve Yurtdışı Projeler)
Başak Sucu Yıldız (Finans)
Muhasebe
Emine Töre
Figen Kıyıcı
Kadir Altoprak
Deniz Yılmaz
Davetiye Sorumlusu
Berfin Kılıç
finans@iksv.orgİNSAN KAYNAKLARI VE İDARİ İŞLER

Direktör
Semin Aksoy
İnsan Kaynakları Uzmanları
Seda Yücesoy
Seren Karasu
Bina Yönetimi ve Güvenlik Yöneticisi
Ersin Kılıçkan
Bilgi Teknolojileri Destek Sorumlusu
Kadir Ayyıldız
Danışma Görevlisi
Işıl Öztürk
Depo Sorumluları
Muzaffer Sayan
Kadir Gelmen
Şerif Kocaman
Yardımcı Hizmetler
Azmi Aksun
Özden Atukeren
Hatice Bayman
Aşkın Bircan
İbrahim Çakmak
Aydın Kaya
Hayrullah Nişancı
Serap Sürgit
insankaynaklari@iksv.org

Yazının binlerce yıllık tarihi. Nisan’da açılacak ‘Kayıp Dillerin Fısıldadıkları’ sergisi, doğuşundan bugüne yazının tarihini örnekleriyle anlatıyor.

Yazili Tugra-Assur Krali Sanherib Donemi. M.O 705-681

Yazili Tugra-Assur Krali Sanherib Donemi. M.O 705-681

Rezan Has Müzesi’nin yeni sergisi, resim olarak ortaya çıkışından bugün kullanılan farklı şekillerine kadar yazıya ilişken önemli bir kaynak niteliğinde. ‘Kayıp Dillerin Fısıldadıkları’ adlı sergi, 24 Nisan – 1 Temmuz 2014 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Bakrac. Bizans Donemi. M.S 6-7. yyYazının keşfi MÖ. 6 bin yılının ortalarında, Anadolu halklarından biri olan Sümerler döneminde gerçekleşti. Yazıyla birlikte insanlık tarihinin de başladığı kabul ediliyor.

İnsanlığın ve medeniyetin izini sürmeyi mümkün kılan yazı, zaman içerisinde çok fazla değişime ve dönüşüme uğradı. Kurallar, kanunlar, günlük yaşam ve ticari ilişkilere dair pek çok bilginin yer aldığı eski yazıtlar, geçmiş ve bugünü birbirine bağlayan en önemli belgeler. Rezan Has Müzesi’ndeki sergiyle birlikte yazıyı farklı örnekleri ile birlikte görmek, hem karşılaştırma yapma olanağı sağlayacak hem de yazının gelişimiyle birlikte toplumların gelişimine dair bir fikir verecek.

Kayıp Dillerin Fısıldadıkları sergisinde, piktogramdan çivi yazısına; Hititçe’den Frigçe’ye; Urartuca’dan Likçe ve Karca’ya; Antik Yunanca’dan Latince’ye değin çözülen, çözülemeyen, bilinmeyen ve kaybolan pek çok dilin örnekleri yer alıyor.

Kaynak :[-]

 

 

 

Vodafone İstanbul Calling etkinlikleri kapsamında Fransız sanatçı Zaz, 15 Haziran’da Parkorman’dakonser verecek.

 

sanat duyuru

sanat duyuru

SERGİ

İSTANBUL

  •  Hale ÜRKEMEZGİL Heykel SergisiDoku Sanat Galerisinde  8 Mayıs’a kadar devam ediyor. (0 212 246 24 96)
  • Reha Yalnızcık’ın “Piri Reis’in Gitmediği Diyarlar” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
  • Esat Tekand’ın “Otobiyografik Karalamalar 2” isimlisergisi 7 Mayıs 8 Haziran tarihleri  arasında 44AGaleri’de.
  • Fatih Merter’in “Pasajlar”isimli sergisi 7-18 Mayıstarihleri arasında Ekavart Gallery’de.
  • Merih Yıldız’ın “Kentin Tanığı” isimli sergisi 7-19 Mayıs tarihleri arasındaESPAS’ta.
  • Özlem Örs’ün “Yolda” isimli sergisi 7-27 Mayıs  tarihleri arasında Arkeopera  Sanat  Galerisi’nde.
  • Ziya Tacir’in “Rum Yetimhanesi” isimli sergisi 7-27 Mayıs tarihleri arasında MERKUR’de.
  • Emin Çizenel, Zekeriya Sarıbatur, Mehmet Ayanoğlu, Serkan Yüksel, Kemal Seyhan’ın “Özet” isimli sergisi 7-31 Mayıs tarihleri arasında Kare Sanat Galerisi’nde.
  • Gülcan Karadağ’ın sergisi 9-29 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Tuğrul Selçuk’un “Hikâyesiz Heykeller” sergisi 9 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında Arte İstanbul’da.
  • C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 9 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında The Empire Gallery’de.
  • Abdulkerim Bozan’ın “Yaşam Çığlığı” sergisi 9 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Türker Art’ta.
  • Bülent Yüksel’in “Kültürümüzde Keçe Var” isimli fotoğraf sergisi 11-25 Mayıs tarihleri arasında Fotoğraf Evi’nde.
  • Peter Zimmermann’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
  • Gökçe Özer’in seramik heykel sergisi 6 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde.
  • Suyun Farklı Renkleri ebru sergisi 6 Mayıs’a kadar Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde.
  • Murat İrtem’in “Kaostin – Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Olcayart’ta.
  • Şiir Özbilge’nin “Bir İstanbul sergisi: KAOSTANTİN HAFRİYAT” sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
  • Faruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)
  • Peruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
  • Memet Güreli’nin “Fragmanlar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda.
  • Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
  • Nikos Economopoulos’un fotoğraf sergisi 10 Mayıs’a kadar Fotoğrafevi’nde.
    Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi’nin “KAÇIRMA| KIDNAPPED” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Asfalt Art Gallery’de.
  • Şirin İris ve Gülhis Diptaş’ın cam bezeme sergisi 10 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
  • Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
  • Abbas Akhavan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
  • Metehan Özcan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de.
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart Sanat Galerisi’nde.
  • Gazi Sansoy’un sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İlayda’da.
  • Ed van der Elsken’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart’ta.
  • Mustafa Sekban’ın “Ben; Bizi Unutmam” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İdil’de.
  • Can Gafuroğlu’nun “Elimin Değdiği, Gözümün Değdiği” isimli yemek fotoğrafları sergisi 12 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de.
  • Niko Guido’nun “Bizi Rahat Bırakın” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Piramid Sanat’ta.
  • Peggy Atherton, Maria Bartolo, Annie Davey, Dolanbay, Ben Joiner, Natasha Kidd, Pete wen, Raine Smith ve Kerry Stewart’ın “I Do” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de.
  • Ömer Muz ve öğrencilerinin resim sergisi 13 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Merkezi’nde.
    ‘Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Ahad Saadi’nin sergisi 15 Mayıs’a kadar Doğuş Üniversitesi’nde.
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Defne Tesal’ın “Cam Kenarı” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar GaleriArtist Çukurcuma’da.
    İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.
  • Feyza Zeybek’in “Nature Mort” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Akyol Art Center’da.
  • Jale Yılmabaşar’ın 50. Sanat Yılı Resimleri Sergisi 18 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.
  • Filiz Pelit’in “Düşlerinle Büyü…” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Terakki Sanat’ta.
  • Serdar Kaynak’ın “Belirsizlikler” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar artgalerim’de.
  • Otuzüç İstanbul isimli fotoğraf sergisi 20 Mayıs’a kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde.
  • Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
  • Aslı Altınışık’ın “Sert Ama Sessiz” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Galateaart’ta.
  • Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • Yiğit Yazıcı’nın “E Cosi – İşte Böyle” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Gallery LiNART’ta.
  • Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın Ta Kendisi” isimli fotoğraf sergisi 25 Mayıs’a kadar Sabiha Gökçen Havaalanı’nda.,
  • Funda Alkan’ın “Kafes” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Daire Galeri’de.
  • Neslihan Pala’nın sergisi 25 Mayıs’a kadar Mine Sanat’ta.
  • Emel Kurhan’ın “Fantastik” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar .artSümer’de.
  • Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Mayıs’a kadar Galerist’te.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Galatea Art Gallery’de.
  • Pertev Boyar’ın Aile koleksiyonundan oluşan resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.
  • Ahmet Yeşil’in “Görsel Dokunuşlar 3” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde.
  • Bizden ve Onlardan 27 isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
  • Benden Ne İstiyorsam Onu Yap isimli sergi 2 Haziran’a kadar Mixer’de.
  • Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
  • Emre Hüner ’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • Nikita Alexeev ’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
  • Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • Biz Bu Memleketi Seninle Sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Oryantalizmin 1001 Yüzü isimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
  • Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.
  • Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.
  • İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde Fahamettin Akıngüç’ün özel koleksiyonuna ait Ayetullah Sümer resimlerinden oluşan sergi 8 Mayıs’ta açılacak.
  • Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde yarın açılacak Finn Nygaard sergisi 31 Mayıs’a dek görülebilir.

ANKARA

  • Laurence Forbin – resim – 8 Mayıs’a dek – Galeri Siyah Beyaz’da. (0312 467 72 34)
  • Nisan Kedileri – resim – 8 Mayıs tarihleri arasında – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)
  • Mehmet Akif Orçan&Hüseyin Yıldırım – resim – 10 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 584 40 35)
  • Derya Saatçıoğlu – resim – 13 Mayıs’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)
  • Deniz Korkmaz – resim – 14 Mayıs’a dek – Kursat Sanat Galerisi’nde. (0 312 475 44 99)
  • Fatih Karakaş – resim – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut A Salonu’nda. (0312 438 86 70)
  • Ayhan Çetin&Kemal Topçu- resim – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut B Salonu’nda. (0 312 438 86 70)
  • Özgür Kaptan – seramik – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut C Salonu’nda. (0 312 438 86 70)
  • Avrupalı Naif Ustalar – resim – 21 Mayıs’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)
  • Deniz Onur Erman- seramik – 24 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
  • Erdal Ateş – resim – 25 Mayıs’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 441 29 99)
  • Hale Karpuzcu – resim – 26 Mayıs’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • Engin İnan – resim – 30 Mayıs tarihleri arasında – Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)
  • Atlas Sergileri III – baskı resim – 31 Mayıs’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 5 04)
    Mustafa Delioğlu – resim – 31 Mayıs’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)
  • Mustafa Ayaz- resim – 4 Haziran’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
  • Nevnesi 2013/Kafa Kâğıdı – resim – 10 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında – Galeri Nev’de. (0 312 215 80 50)
  • Dilara Şahin – resim – 9 Haziran’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 468 28 31)
  • Nursun Sakal- resim – 15 Mayıs – 10 Haziran’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

ADANA
Münevver Bıçakçı’nın, “Eller, Yüzler ve Kuşlar” adlı Seramik Sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 13 Mayıs tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4534445)

MERSİN
Nesrin Işık’ın, “Seramik ve Cam Füzyon Sergisi” Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık tutulacak. (0324 2389500

İZMİR

  • Art Shop Sanat Galerisi, 18 Nisan’dan 16 Mayıs’a dek Abidin Dino Desen Sergisi’ni ağırlayacak.
  • İş Sanat İzmir Galerisi, 1 Haziran’a dek Zahit Büyükişliyen’in resimlerine ev sahipliği yapacak.
  • 2004 yılında Begüm Azimzade tarafından kurulan, seçkin sanatçılardan oluşan Türkiye’nin ilk bakır nefesli beşlisi Golden Horn Brass, bu akşam saat 20.30’da Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.
  • Plastik Sanatlar Sergisi, bugün İzmir Resim Heykel Müzesi Turgut Pura Salonu’nda açılacak. Sergi 20 Mayıs’a dek izlenimde. Aynı mekân yarından itibaren 21 Mayıs’a dek, Semral Sağlam’ın resim sergisine ev sahipliği yapacak.
  • Dünyaca ünlü Türk ressamlarının 100 eserinin sergilendiği “Türk Resminin 100 Yüzü” sergisi 19 Mayıs’a dek Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü’nde.
  • TİYATRO

İSTANBUL

  • Devlet Tiyatroları Cevahir Sahneleri Salon 1’de “İnishmorelu Yüzbaşı” yarın, çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te.
  • Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde perşembe, cuma günü ve cumartesi “Kaç Baba Kaç” saat 20.30’da, “Üç Kuş Kardeş” cumartesi ve pazar günü saat 11.00’de.
  • Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Aziz Nesin’den Kısa Oyunlar” perşembe, cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da.
  • Artaltepe Kültür Merkezi & Altan Erbulak Sahnesi’nde “Çöp Canavarı” pazar günü saat 14.00’te. (0212 414 96 47)
  • Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma ve cumartesi saat 20.00’de ve pazar günü saat 18.00’de. (0 212 251 18 65)
  • Oyun Atölyesi’nde yarın “Oda ve Adam” saat 20.30’da, “Antonius ile Kleopatra” perşembe, cuma günü saat 20.30’da, cumartesi 16.00 ve 20.30’da ve pazar saat 16.00’da. (0 216 345 39 39)
  • Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun oyunu “Kaplumbağa” yarın ve çarşamba günü saat 20.30’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, perşembe, cuma ve cumartesi günü Trump Towers Mall’da saat 21.00’de.
  • Kumbaracı50’de “O.B.E.B.” bu akşam ve yarın saat 20.30’da, çarşamba günü “Haz Makamı” saat 20.30’da, perşembe “444” saat 20.30’da, cuma günü “Tık…Tıkıdı…Tıkılap” saat 20.30’da, cumartesi günü “Gerçek Hayattan Alınmıştır” saat 17.00’de, “Barzo ile Konserve” saat 20.30’da, “Dertsiz Oyun” saat 23.00’te, pazar günü “Katilcilik” saat 15.00’te. (0 212 243 50 51)
  • Duru Tiyatro’da cuma günü Arapsaçı (Tiyatro Dünyası Oyuncuları) saat 20.30’da. (0216 338 56 36)
  • Mekân Artı’da yarın günü “Şiddet Üçlemesi 2- Şiddet” saat 20.30’da, çarşamba günü “Çok Hücreli Bölünen” saat 20.30’da, perşembe “Kozalar” saat 20.30, cuma “Şiddet Üçlemesi 1- Ayna” saat 20.00 ve 21.30’da, cumartesi “Drama Kumpanya- Diktatör Deneyi” saat 20.30’da. (0 212 224 57 56)

ANKARA

  • Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0 312 385 32 71)
  • nMavi Sahne’de, “Cinfikir/çocuk oyunu” 12, 18 Mayıs’ta saat 13.00’te, “Neyzen Tevfik-Hiç” 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.30’da. (0 312 241 02 33)
  • Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 7-12 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de,
  • “Pal Sokağı Çocukları/ çocuk oyunu” 12, 16, 18, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de,
  • “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 14, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Bir Delinin Hatıra Defteri” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)
  • Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 7-11 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de,
  • “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de,
  • “Kanlı Nigâr/Diyarbakır DT” 14-19 Mayıs tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
  • Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 7, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te,
  • “Kerbela” 14 Mayıs’ta saat 20.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
  • Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 7, 8, 9, 10, 11 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 11, 12, 18 Mayıs’ta saat 11.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac”
  • 14, 15, 16, 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)
  • Küçük Tiyatro’da, “İstanbul Efendisi/Sivas DT” 7, 8, 9, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • 11 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de,
  • 12 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu”
  • 8, 10, 14, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Ben Ödüyorum”
  • 14, 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, 18 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 311 11 69)
  • Oda Tiyatrosu’nda, “Nehir” 11 Mayıs’a dek saat 18.30’da, “Krem Karamel” 14-18 Mayıs tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
  • Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 7, 10, 11, 14, 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 ve 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 8, 9, 15, 16 Mayıs’ta saat 20.00’de, 11, 18 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • Şinasi Sahnesi’nde, “Aklımdaki Kadınlar” 19 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

SAMSUN

Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da Diyarbakır Devlet Tiyatrosu (DT), “Kanlı Nigâr” adlı oyunu Samsunlu izleyicilerle buluşturacak. Sadık Şendil’in yazdığı, Volkan Özgömeç’in yönettiği oyunda, Aksaray’daki yangında evi yanan Kanlı Nigâr’ın, İstanbul’un temiz bir mahallesinde, şirin bir konağa taşınmasının ardından, alacaklılarının kendisini bulmasını anlatan, geleneksel Türk tiyatrosundan pek çok unsuru barındıran oyun, eğlenceli olayları konu alıyor. Oyun, 7 ve 8 Mayıs’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunulacak. (0362-4312100)

ADANA

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 4327474)
Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 4599159)

İSKENDERUN

İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu cuma günü 19.30’da bir kez daha sahneleyecek. Oyunda Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstleniyor. İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, tek perdelik “Bir Gece Ansızın Geldiler” adlı müzikli oyunu da sahnemeyi sürdürüyor. İbrahim Kırat ve Seyfettin Babat’ın yönettikleri oyunun müziklerini Sabit Güldüren yaptı, şarkıları ise Didem Yücelen ve Süreyya Palta seslendirdi. Oyun, cumartesi günleri 11.00’de küçük tiyatroseverler için sahneleniyor.
(0326 6134990)

MÜZİK

İSTANBUL

 

  • Nardis Jazz Club’ta bu akşam Cem Tuncer “Wes Montgomery” Project saat 21.30’da, yarın Melisa Kral 5tet saat 21.30’da, çarşamba Open Mic – 5. Sezon saat 21.30’da, perşembe günü Yavuz Akyazıcı Trio saat 21.30’da, cuma günü Janusz Szprot “Young at Hearts” saat 22.30’da, cumartesi günü Sibel Köse Quartet saat 22.30’da. (0212 244 63 27)
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Antonio Pirolli şefliğine cuma günü saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde olacak. (0212 215 60 37)
  • Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetzel yönetiminde perşembe günü saat 20.00’de Lütfi Kırdar UKKS’nda. (0212 373 11 00)
  • İş Sanat’ta Mariza yarın saat 20.00’de. (0212 316 10 83)
  • Salon İKSV’de yarın Murat Beşer ile Müzik Sohbetleri saat 20.00’de, cuma ve cumartesi günü Patricia Barber saat 21.30’da. (0212 334 07 00)
  • Fulya Sanat’ta Atilla Aldemir – Etsuko Miyakoda perşembe günü saat 20.00’de. (0212 215 60 37)
  • Süreyya Operası’nda bu akşam II. Dünya Savaşı İçin Bestelenmiş Rus Ezgileri saat 20.00’de. (0216 346 15 31)
  • Caddebostan Kültür Merkezi’nde İslam Manafov yarın saat 20.00’de.
  • Bostancı Gösteri Merkezi’nde pazar günü Candan Erçetin saat 16.00’da.
  • Ghetto’da çarşamba günü Korhan Futacı ve Kara Orkestra saat 22.30’da,
  • perşembe günü ENTU / Ön Grup Melüses saat 21.45’te, cuma günü Tolga Akyıldız ile Açık Sahne saat 21.45’te, cumartesi günü Stockholm Syndrome Live & Jay-Jay Johanson DJ SET saat 22.45’te. (0212 251 75 01)
  • Jolly Joker’de yarın Pick Pocket saat 21.00’de, çarşamba Selçuk Balcı saat 21.00’de, perşembe Wisbone Ash saat 21.00’de, cuma Levent Yüksel saat 22.00’de, cumartesi Gökhan Tepe saat 22.00’de. (0212 249 07 49)


ANKARA

  • CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Elina Vahala’nın (keman) solist olarak yer alacağı konser 9 ve 10 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)
  • Jolly Joker Ankara’da, Resul Dindar konseri 8 Mayıs’ta saat 21.00’de, Wishbone Ash konseri 10 Mayıs’ta saat 22.00’de, Murat Dalkılıç konseri 11 Mayıs’ta saat 22.00’de, Haluk Levent konseri 17 Mayıs’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 18 Mayıs’ta saat 22.00’de, Smokie konseri 24 Mayıs’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de.

OPERA/BALE

İSTANBUL

  • Süreyya Operası’nda “Opera Müdürü- Önce Müzik Sonra Söz” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da. (0216 346 15 31)
  • Fulya Sanat’ta “Ergime” çarşamba günü saat 20.00’de. (0212 215 60 37)

ANKARA

  • Opera Sahnesi’nde, “Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü/bale” bugün saat 20.00’de, “Tosca/opera” 13 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Rigoletto/opera” 20, 22, 25 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 23 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Wagner Konseri/konser” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • Operet Sahnesi’nde, “Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Ana Sanat Dalı ve Senfoni Orkestrası/konser” 7 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Eczacı/opera” 14 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Seslerle Anadolu/müzikli oyun” 19 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Elegia/oda ve dans müziği konseri” 21 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Anthion Ensemble/konser” 28 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Ayur Trio/konser” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/müzikli çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Çocuk Balesi Yıl Sonu Temsili/bale” 26 ve 27 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • ATO Congresium Ankara’da, “Zorba/bale” 11 Mayıs’ta saat 20.30’da, 12 Mayıs’ta saat 19.00’da. (0 312 324 68 01)

SAMSUN

Samsun Devlet Opera ve Balesi 6 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’de “Ali Baba 40 Haramiler”, 11 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de “IV. Murat” adlı operaları Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da sanatseverlerin beğenisine sunacak. (0362-4315003)

 

 

Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 5 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de izlenebilir. İşte haftanın diğer sanat etkinlikleri…

Sergi

İstanbul

  • Soner Çakmak’ın “Maskeli Balo” isimli sergisi 5 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)
  • Murat Tosyalı’nın “Futbolu Seviyorum” isimli sergisi 5-26 Şubat tarihleri arasında Mabeyn’de. (0212 261 60 60)
  • Çiler Belen’in “Kapılar Üzerimize Kapanmadan Önce” isimli fotoğraf sergisi 5-23 Şubat tarihleri arasında Arkeopera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)
  • Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Retro” isimli sergisi 5-27 Şubat tarihleri arasında Galatea Art Gallery’de. (0212 245 80 38)
  • Ümit Gezgin’in “An-Mekân 2” isimli sergisi 6-19 Şubat tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde.
  • Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin – Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 6 Şubat-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul Modern’de.
  • Alexander Wagner’in sergisi 6 Şubat-16 Mart tarihleri arasında Galeri Manâ’da.
  • Malik Bulut’un “ŞAVK” isimli sergisi 6 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
  • Tonguç Yaşar’ın “Hengâme” isimli sergisi 7-23 Şubat tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
  • A.Cem Şahin’in “ŞU AN!” isimli sergisi 7 Şubat-2 Mart tarihleri arasında ALAN İstanbul’da. (0212 252 9453)
  • Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kâğıt Üstünde” isimli sergisi 7 Şubat-23 Mart tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)
  • Fehim Güler’in “Renklerle Anadolu” isimli sergisi 7-27 Şubat tarihleri arasında Akyol Art Center’da. (0212 231 61 50)
  • Derya Tatari’nin “Düşüncelerimden İzler” isimli sergisi 7-28 Şubat tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
  • Süleyman Çağlayan’ın sergisi 8 Şubat-9 Mart tarihleri arasında Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
  • Mehmet Çebi Koleksiyonu’ndan “Aşkı Neb-i ve Zikir Taneleri” Hilye-i Şerif ve Tespih sergisi 4 Şubat’a kadar Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda.
  • İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 5 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
  • Bilal Çınar’ın “Yazılanlar ve Çizilenler” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
  • Mustafa Ata’nın sergisi 6 Şubat’a kadar Mustafa Kemal Merkezi (MKM) Beşiktaş Çağdaş Salonu’nda.
  • Metin Telçeker ve Serhan Yavaş’ın “Kaybolan Şehrin Anları” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde. (0212 2413890)
  • Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
  • Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Teşvikiye Galeri/MİZ’de.
  • Dr. Füsun Uzunoğlu’nun “İstanbul Geceleri” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Nurdan Gümüşsoy’un “Gönül Bahçem” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Sevinç Candaş’ın sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.
  • Otistiklerin ilk elden yaptıkları çok özel resimler sergisi 9 Şubat’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde.
  • Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)
  • Rauf Tuncer’in “Geleneğe Çağdaş Yorumlar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
  • Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)
  • Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
  • Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)
  • Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)
  • Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
  • Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)
  • Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • Mehmet Çetiner’in “İşaretler, İmgeler, Karşılaşmalar” isimli sergisi 10 Şubat’a kadar Artgalerim’de.
  • Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
  • İbrahim Göksungur’un “Yeryüzünün Bütün Yüzleri” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
  • Piri Reis sergisi 11 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı Müzesi’nde.
  • Hasan Doğan Tatay, Deniz Şeşen ve Yeşim Şeşen Uşaklı’nın “Üç Kuşak Üç Merak” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde. (0216 405 27 78)
  • Gülhan Kırdı’nın “Güçlü Kadınlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)
  • Sema Çulam’ın sergisi 15 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
  • Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
  • Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)
  • Sibel KOcak’aya’nın “Yeni Aygı – Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.
  • Gerçeğin Masalı isimli karma sergi 16 Şubat’a kadar Kiplas Sanat Galerisi’nde. (0216 651 49 00)
  • Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Şubat’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)
  • Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)
  • IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.
  • Javid Tabatabaii’nin suluboya resim sergisi 18 Şubat’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)
  • Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki sanat galerisinde.
  • Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)
  • Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
  • Kış Karması 2013 sergisi 20 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
  • JAPONYA: Çizgi Karakterleri Ülkesi isimli sergi 20 Şubat’a kadar eski Japonya Başkonsolosluğu ofis binasında.
  • Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.
  • Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
  • Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
  • Gündüz Karul’un “Heyecanlarım” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
  • Emre Çalış’ın “Tertibat” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 2519163)
  • Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.
  • Büyüleyici Şehir Cenova isimli fotoğraf sergi 23 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 2610)
  • Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar .artSümer’de. (0212 249 1035)
  • Jak Baruh, Levent Özçelik ve Maura Sullivan’ın fotoğraf sergisi 23 Şubat’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
  • Gülnur Geriş’in seramik sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Tasarım’da. (0212 513 23 14)
  • Seda Hepsev’den “Disguise” isimli sergi 23 Şubat’a kadar X-ist Sanat Galerisi’nde.
  • Giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
  • Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
  • Gülden Artun’un sergisi 23 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
  • Karma “Karışık” isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Adıgüzel Sanat Galerisi’nde. (0216 456 75 85)
  • Filiz Hatipoğlu’nun “Zamansız” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Beşiktaş Çağdaş’ta. (0212 236 10 27)
  • Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • nrh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 23 Şubat’a kadar Planet of Art Gallery’de.
  • Aysun Uygun, Ayşegül Yüksel, Faruk Durmaz, İnci Batuk ve Yılma Doğufotoğraf sergisi 24 Şubat’a kadar Fotoğraf Vakfı Galerisi’nde. (0212 243 71 87)
  • Yusuf Katipoğlu’nun “Dalgaların Bahçesi” adlı resim sergisi 24 Şubat’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
  • Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34)
  • Behiç Ak’ın “Yazmaya Çizmeye Devam” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. (0212 251 49 00)
  • Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
  • İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
  • Dönüşüm isimli karma sergi 27 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde. (0212 286 21 82)
  • Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarından oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.
  • 1952-2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
  • Karma heykel sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
  • Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 2276852)
  • 30. Yıl Etkinlikleri- Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğrenci ve Mezunlar Sergisi 1 Mart’a kadar Fakülte Ana Galeri’de.
  • NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)
  • Hakan Dağdelen’in “Bu Yüzeyler” isimli sergi 2 Mart’a kadar Daire Galeri’de. (0212 252 52 59)
  • “Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)
  • Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Art Point Gallery’de.
  • Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
  • Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)
  • Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
  • Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
  • Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 2 Mart’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)
  • Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
  • Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
  • ArtCenter/İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0212 336 32 80)
  • Şubat Kedileri isimli karma sergi 7 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
  • Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)
  • Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
  • Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
  • Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
  • Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
  • Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874-1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
  • Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
  • Çöl ve Deniz Arasında – Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

  • Ressamlarımızın Fırçasından Uğur Mumcu – resim – 7 Şubat’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)
  • Hamdi Sezer – resim – 8 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)
  • Roland Topor – resim – 9 Şubat’a dek – Galeri Nev’de. (0312 437 93 90)
  • Geleneksel Türkiye Fotoğraf Sergisi – fotoğraf – 10 Şubat’a dek – Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0312 468 21 05)
  • Yalçın Gökçebağ – resim – 10 Şubat’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0312 440 43 24)
  • Dagmar Göğdün – resim – 11 Şubat’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)
  • Koleksiyonlardan – resim – 11 Şubat’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)
  • Necati Seydi Ferrahoğlu – resim – 15 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 417 84 58)
  • Mustafa Ağatekin – resim – 15 Şubat’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)
  • Efgan Beyaz – resim – 16 Şubat’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 26 34)
  • Dr. Kemal Göl – fotoğraf – 22 Şubat’a dek – Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0312 468 21 05)
  • Ziya Gökalp Mülayim – resim – 23 Şubat’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0312 428 39 55)
  • nARETE Sanat Özel Seçki – karma resim – 24 Şubat’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0312 440 08 81)
  • Söbütay Özer – resim – 24 Şubat’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)
  • ADANA
  • Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenen, “Dikkat! Kadın” adlı sergi Toyota Onatça Plasa’daki Onatça Sanat Galerisi’nde sürüyor. Çağdaş ressamların eserlerinin yer aldığı, küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı sergi, 15 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 346 71 71)
  • nRessam Hatice Özşahin’in, “Suluboya Resim Sergisi” 15 Şubat’ta Galeri Altan’da açılacak. Sergi 25 Şubat’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 459 34 58)

MERSİN
Türkiye’nin ünlü sanatçıları Mustafa Pilevneli, Fikret Mualla, Kemal Önsoy, Fikret Otyam, Necdet Kalay, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Yeşil, Can Göknil, Habip Aydoğdu, Ekrem Kahraman, Serap Demirağ, Gencay Kasapçı, Orhan Taylan, Işıl Özışık, Funda İyce, Gülçin Anıl, Orhan Gürel, Kainat, Alp Bartu, Vahap Demirbaş, Rasin Arsebük ve Zeki Serbest’in eserlerinin yer aldığı, “Karma Resim Sergisi” Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi, 19 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0324 233 03 12)

İZMİR
Naci Kalmukoğlu’nun “O, bir yıldızdı” isimli resim sergisi 19 Ocak’tan başlayarak Arkas Sanat Merkezi’nde.
(0232 464 66 00)

BODRUM
Mustafa Tunçalp’in seramik sergisi 10 Şubat’a kadar Nurol Sanat Galerisi’nde. (0252 317 00 02)

Müzik

İSTANBUL 

  • Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da Suitcase konseri izlenebilir. (0212 244 25 58)
  • Babylon’da salı günü saat 20.30’da Baki Duyarlar – Kemenjazz konseri izlenebilir. (0212 292 73 68)
  • Nardis Jazz Club’da çarşamba günü saat 21.30’da Ülkem Özsezen Newburry Quintet (0212 244 63 27)
  • Garajistanbul’da çarşamba günü saat 22.30’da Eski Bando konseri gerçekleşecek.
  • (0212 244 44 99)
  • Jeansanat Sahne’de perşembe günü saat 22.00’de Nida Ateş konseri izlenebilir.
  • (0212 245 55 54)
  • Salon İKSV’de cuma günü saat 21.30’da We Have Band konseri takip edilebilir. Cumartesi günü saat 22.30’da ise Brazzaville konseri var. ((212 334 07 00)
  • Nardis Jazz Club’da cuma günü saat 21.30’da Sanem Kalfa Quartet konseri izlenebilir.
  • (0212 244 63 27)
  • nThe Mekân’da cumartesi günü saat 20.30’da Ryhthm Dialogues konseri takip edilebilir. (0212 243 11 41)
  • Kadıköy Süreyya Operası’nda çarşamba ve cuma günleri saat 20.00’de Faure Requıem- Stabat Mater konseri izlenebilir. (0216 346 15 31)

ANKARA

  • Jolly Joker Ankara’da, “Hayko Cepkin&Kırmızı” konseri 8 Şubat’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 9 Şubat’ta saat 22.00’de, Volkan Konak konseri 14 Şubat’ta saat 21.00’de, Gökhan Türkmen konseri 15 Şubat’ta saat 22.00’de, Mor ve Ötesi konseri 16 Şubat’ta saat 22.00’de, Fettah Can konseri 22 Şubat’ta saat 22.00’de, Murat Dalkılıç konseri 23 Şubat’ta saat 22.00’de, Epica&Katatonia konseri 24 Şubat’ta saat 21.00’de, Nil Karaibrahimgil 28 Şubat’ta saat 21.00’de. (0312 424 11 11)

Tiyatro

İSTANBUL

  • Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Zalım Mahmut – Bir Kurtlu Kıssa” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi 1’de “Antigone” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Inishmorelu Yüzbaşı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Tek Kişilik yaşam (Bedri Rahmi Eyüboğlu)” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Sihirli Hediyeler” perşembe, cuma 14.00, cumartesi 12.00 ve 14.00, pazar 14.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
  • nİstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 14.00, “Cambazhane” cumartesi pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Ateşli Sabır (Postacı)” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Oyun” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Arka Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
  • Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “www.askbu-mu.com” cumartesi 20.30, pazar 15.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’noe “Şişman Domuz” çarşamba 20.30, cumartesi 11.00, Altan Erbulak Sahnesi’nde “Çöp Canavarı” cumartesi 11.00. (0212 414 96 47)
  • Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
  • Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.
  • Oyun Atölyesi’nde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Kıyıya Oturmanın Böylesi” çarşamba 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma 20.30, pazar 16.00, “Pandaların Hikâyesi” cumartesi 16.00, ev 20.30 (0 216 345 39 39)
  • nSadri Alışık Tiyatrosu’nun “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunu, cuma 20.30 Profilo – K.A.N.O.S
  • Kumbaracı50de “6 Üstü Oyun No: 2 Evaristo” bugün, salı, çarşamba 20.30. “Bernarda Alba’nın Evi” çarşamba 20.30, “Katilcilik” cuma, cumartesi 20.30, “Can’lı Kitap” pazar 15.00. ( 0 212 243 50 51)
  • nİkincikat’ta “Limonata” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30 (0 212 292 32 47)
  • Duru Tiyatro’da “El -Bohem “Fikret Mualla” cumartesi 20.30, “Aşk Her Yerde” pazar 16.00. (0 216 338 56 86)
  • Mekân Artı’da “Nihayet Bitti!” salı 20.30, “Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker” çarşamba 20.30, “Kozalar” perşembe 20.30, “Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi” cuma 20.30, “Bizde Yok!” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
  • Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Kara Sohbet” salı 20.30, “Eleni’den Mektuplar” çarşamba 20.30, “Biz Babamla Küçükken Oyunlar Oynardık” perşembe, cumartesi 20.30, “Hirç ü Xwezgini / Ayı ve Bir Evlenme Teklifi) pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
  • Ekip Tiyatro’nun “Parti” adlı oyunu salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00 SahneHal’de.
  • ANKARA
  • Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 5, 6, 7, 8 ve 9 Şubat’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 9 ve 10 Şubat’ta saat 11.00’de, “33 Varyasyon” 12, 13, 14 ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 427 19 71)
  • Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 5, 6, 7 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te, “Kış Gelmeden” 12, 13, 14 ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 316 59 02)
  • Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 5 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te, “Aşk Hastası” 12 ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de. (0312 324 22 10)
  • Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” 16 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günü saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 10 Şubat’ta saat 11.00’de. (0312  240 00 91)
  • nKüçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 5, 6, 7, 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te, “Venedik Taciri” 12, 13, 14, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 311 11 69)
  • nOda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 5, 6, 7, 8, 9 Şubat’ta saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” 12, 13, 14, 16 Şubat’ta saat 18.30’da. (0312 311 11 69)
  • Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 5, 8, 12, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
  • nİrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 6, 7 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 13, 14 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
  • Şinasi Sahnesi’nde, “Dolares Claiborne” 12, 13, 14, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 397 30 24)
  • Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 8, 15, 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 10, 17, 24 Şubat’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 9 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 17.00’de, “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0312 417 76 76)
  • Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 9 ve 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Gıres” 15, 16 Şubat’ta saat 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 17.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Şubat’ta saat 20.00’de. (0312 241 02 33)
  • Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba” 10 Şubat’ta saat 12.00’de, “Sihirbazın Tavşanı/çocuk oyunu” 9 Şubat’ta saat 12.00’de, “Hiçyemez Prenses/çocuk oyunu” 16 Şubat’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Acaba Kutuda Ne Var?” 17 ve 24 Şubat’ta saat 12.00’de, “Şeker Çocukların Düşleri/çocuk oyunu” 23 Şubat’ta saat 12.00’de. (0312 418 02 98)
  • Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa oyuncuları tarafından sahnelenecek “Karagöz Düş Zengini” adlı çocuk oyunu 16 Şubat’ta saat 10.30’da, Serhan Sarıkaya/Pandomim Gösteri 9 ve 23 Şubat’ta saat 10.30’da. (0312 442 30 50)

ADANA 
Adana Devlet Tiyatrosu, Alfonso Paso’nun yazdığı, Hale Kuntay’ın dilimize çevirdiği ve Ali Hürol’un yönettiği, “Kırkından Sonra” adlı oyunu yarından itibaren sahneleyecek. Oyun, 16 Şubat tarihine dek, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. (0322 352 33 55)

SAMSUN
Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Sahne’de, Ankara Devlet Tiyatrosu, Stephen King’in yazdığı, Hakan Çimenser’in yönettiği “Dolores Claiborne” adlı oyun ile 5-6 Şubat tarihlerinde Samsunlu sanatseverler ile buluşacak. (0362 431 21 00)

 Kaynak : [-]

Melis Danişmend’in konseri 17 Ocak Perşembeakşamı, Ankara’daki IF Performance Hall sahnesinde.

sanat duyuru

■ Nardis Jazz Club’daakşam saat 21.30’da Tridze, yarın saat 21.30’da Ateş Tezer Trio konserleri, çarşamba günü saat 21.30’da Open Mic – 5. Sezon, izlenebilir.(0 212 244 63 27)
■ Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da Mara, yarın saat 22.30’da Hediye Güven konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ Jolly Joker İstanbul’da yarın saat 21.00’de Selçuk Balcı, çarşamba günü saat 21.00’de Demir Demirkan, cuma günü saat 22.00’de Athena konseri gerçekleşecek. (0 212 249 07 49)

■ Alt.’ta yarın saat 21.30’da Natalia Mann – Pasif.ist konseri gerçekleşecek. (0 212 244 85 67 68)

■ Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de Kürşat Başar – Burçin Büke konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00-01)

■ Yazı Tura Sahne’de yarın saat 21.00’de RocKaraoke Night gerçekleşecek. (0 212 236 25 26)

■ Babylon’da çarşamba günü saat 21.30’da Toro y Moi konseri gerçekleşecek. (0 212 292 73 68)

■ The Mekân’da çarşamba günü saat 21.15’te Grup Abdal konseri takip edilebilir. (0212 243 11 41)

■ İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de Hüsnü Şenlendirici Feat NY Gypsy All Stars konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ Babylon’da perşembe günü saat 21.30’da Marina and the Diamonds konseri izlenebilir.

(0 212 292 73 68)

■ Sakıp Sabancı Müzesi’nde perşembe günü saat 20.00’de Xuefei Yang – İstanbul Resitalleri konseri takip edilebilir. (0 212 277 22 00)

■ Borusan Müzik Evi’nde cuma günü saat 20.00’de Katia – Marielle Labèque konseri gerçekleşecek.(0 212 336 32 71)

■ Mask Live Music Club’da cumartesi günü saat 22.00’de Amateurs konser verecek.
(0 212 244 12 38)

■ The Mekân’da pazar günü saat 20.30’da Metin ve Kemal Kahraman konseri takip edilebilir.
(0 212 243 11 41)

ANKARA

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Işın Metin yönetiminde vereceği H.J. Lim’in (piyano) solist olarak yer alacağı konser 26 Ocak’ta saat 20.00’de.(0 312 290 17 75)

■ ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Sezen Aksu’nun vereceği konser 2 Şubat’ta saat 21.00’de.(0 312 285 03 85)

■ Jolly Joker Ankara’da, Demir Demirkan konseri 17 Ocak’ta saat 21.00’de, Athena konseri 18 Ocak’ta saat 22.00’de, Funda Arar konseri 19 Ocak’ta saat 22.00’de, Çelik konseri 24 Ocak’ta saat 21.00’de, Feridun Düzağaç konseri 24 Ocak’ta saat 22.00’de, Cem Adrian konseri 26 Ocak’ta saat 22.00’de.(0 312 424 11 11)

TİYATRO

İSTANBUL 

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Zalım Mahmut – Bir Kurtlu Kıssa” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Çirkin” salı, çarşamba 20.00. Küçük Sahne’de “Kurban” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” perşembe, cuma 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Kontrabas” salı, çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Ay Ecesi” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Zengin Mutfağı” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. “Karagöz Tatlıcı” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Türkiye Kayası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00. K. Çekmece Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe 13.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi, pazar 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, “www.askbu-mu.com” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba 20.30, “Şişman Domuz” cuma, cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Ben Bertolt Brecht” salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. “Kerem Gibi” çarşamba 21.00 Trump Towers Tiyatro Salonu. (0 212 253 67 11)

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” bugün 20.30 (0 212 246 35 89)

■ Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi. “Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955) pazar 18.30 Tiyatro Pera.

■ Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Sadri Alışık Tiyatrosu’nun “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunu cumartesi 20.30 Profilo’da.

■ Kumbaracı50’de “Gerçek Hayattan Alınmıştır” bugün ve salı 20.30, “Happy Happy Together” çarşamba 20.30, “Seni Yenicem İstanbul” perşembe 20.30, “Katilcilik” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, “Can’lı Kitap” pazar 13.00. ( 0 212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Korku Tüneli” bugün, “Barselo” salı, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 292 32 47)

■ Duru Tiyatro’da “Aşk Her Yerde” cumartesi 20.30, “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30 Duru Tiyatro Alt Salon.(0216 338 56 86)

■ Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.30. “Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi” cumartesi, pazar 20.30. (0 212 224 57 56)

■ Maya Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Üstü Kalsın” çarşamba 20.30, “Annemin Cinayet Listesi” perşembe 20.30, “Mitoz” cuma 20.30, “Yeni Bir Hayat İçin” cumartesi 20.30, “Ben Feuerbach” pazar 18.00 ve 20.30. (0 212 252 74 52)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 25 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 19, 20, 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Nâzım Hikmet’in İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 22 Ocak’ta saat 20.00’de, “33 Varyasyon” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Keçiler Adası/İzmir DT” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 22 ve 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Kış Gelmeden” 22, 23, 24 ve 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Bir Hilal Uğruna” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 15, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 22, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 29 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 29, 30, 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312  240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 17, 20 Ocak’ta saat 11.00’de, “Ben Feuerbach/Trabzon DT” 22-27 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 15-19 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 22-26 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 29 Ocak’ta saat 20.00’de, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” 15, 18, 22, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 20, 27 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 16, 17, 30, 31 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 23, 24 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” 22, 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 26 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Yastık Adam” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 20 ve 27 Ocak’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 18 Ocak’ta saat 20.00’de, “Kadın Oyuncuları/Nâzım Hikmet Kültür Merkezi oyunu” 20 Ocak’ta saat 20.30’da. (0 312 417 76 76)

■ Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 19 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gıres” 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 17.00’de, “Hiç-Neyzen Tevfik” 18 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 19 ve 26 Ocak’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için” 20, 27 Ocak’ta saat 12.00’de, “Ormanın Kralı/çocuk oyunu” 19 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 418 02 98)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Ormanın Kralı” adlı çocuk oyunu 19 Ocak’ta saat 10.30’da.

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, yeni yılın açılışını yaptığı, ‘Kırkından Sonra’ adlı oyunu bu hafta da sahneleyecek. Alfanso Paso’nun yazdığı, Hale Kuntay’ın dilimize çevirdiği ve Ali Hürol’un yönettiği oyun, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, ‘Dış Ses’ adlı oyunu ise Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdüren ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de de, ‘Yedi Köyün Yargıcı’ adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile yine küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 3523355)

İSKENDERUN

■ İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Seyfettin Babat’ın yazdığı, ‘İki Karışık Bir Kabare’ adlı müzikal oyunu cumartesi günü 14.30’da bir kez daha sahneleyecek. İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda yinelenecek oyunun müzikleri Sabit Güldüren’e ait. Didem Yücelen ve Hakan Koşal’ın seslendirdiği şarkılar eşliğinde geçecek üç bölümlük oyunda, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Tamer Aytan, Eda Babat, Birsen Özer, Gamze Çakmak, Lina Arusoğlu, Hakan Koşal, Yonca Karpuz, Utku Palta, Şule Ataman Sayın rol paylaşıyor. (0326 6134990)
SERGİ
İSTANBUL
■ Coşkun Sami’nin “Kontrat” isimli sergisi 15 – 31 Ocak tarihleri arasında Mabeyn Galeri’de. (0212 261 60 60)

■ Fulya Pirim’in “Galapagos Adaları: Yeryüzünün Dokunulmamış Köşesi” isimli sergisi 15 – 26 Ocak tarihleri arasında Fotoğraf Sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.

■ Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 15 Ocak – 9 Mart tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 15 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında EKAV /Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.

■ Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 15 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 15 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında Teşvikiye Galeri/MİZ’de.

■ İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 16 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 16 Ocak – 3 Mart tarihleri arasında Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Jasper de Beijer’in sergisi 17 Ocak – 2 Mart tarihleri arasında The Empire Project’te. (0212 292 59 68)

■ Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Ocak – 17 Şubat tarihleri arasında Türker Art’ta. (0212 296 53 25)

■ Karma resim, heykel ve seramik sergisi 17 Ocak – 2 Mart tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 17 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

■ Cengiz Gücük’ün “Hatıraların Kokusu” isimli sergisi 18 – 30 Ocak tarihleri arasında Niş Art Galeri’de. (0212 232 2582)

■ Giyim kuşam isimli karma sergi 19 Ocak – 23 Şubat tarihleri arasında Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Özlem Üner’in sergisi yarına kadar Çukurcuma Artist Galeri’de.

■ Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyeleri Sergisi yarına kadar Cemal Reşit Rey’de.

■ Belma Ersu’nun sergisi yarına kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.

■ Istvan Orosz’un afiş sergisi yarına kadar Cemal Reşit Rey Sergi Salonu’nda.

■ Daniele Guido’nun sergisi yarına kadar Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi’nde.

■ Ramiz Aydın’ın sergisi 16 Ocak’a kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 25 82)

■ Şahin Paksoy’un fotoğraf sergisi 18 Ocak 2013’e kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Özcan Uzkur’un sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ Abdulkadir Öztürk’ün sergisi 19 Ocaka kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Seza Paker ’in “Huzur Denizi” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Galerist’te. (0 212 252 18 96)

■ Uygur Yılmaz’ın “tekrar eden yanlış anlamalar” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Serkan Taycan’ın “Kabuk” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Mehmet Arpacık’ın “Dünyam” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Kadir Akorak’ın “Soyut” isimli sergisi 20 Ocak’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Hans Scheib ve Reinhard Stangl ’ın “Tünel Berlin – İstanbul” isimli sergisi 20 Ocak 2013’e kadar Arte Istanbul Sanat Merkezi’nde.

■ Fatma Eren Doğan’ın “Sonsuzluk” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar iacİstanbul’da. (0216 310 8394)

■ Gülhan, Mustafa Demirpençe ve Ümmühan Tunçtürk’ün “Şehirsel Anlatım” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde.

■ 6 Kadın 36 Fotoğrafla İstanbul’a Bakış isimli fotoğraf sergisi 24 Ocak’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)

■ Sezai Kara’nın sergisi 25 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Mücella Aşkan’ın sergisi 25 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Bahar Oganer’in “Deramland” isimli sergisi 26 Ocak’a kadar Drimart’ta. (0 212 291 3434)

■ Karma Sergi 26 Ocak’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)

■ Uğural Gafuroğlu’nun “Ondan, bundan, şundan…” isimli sergisi 27 Ocak’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)

■ Sultan II. Beyazıt’ın özel eşyalarının yer aldığı sergi 28 Ocak 2013’e kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Albina Onay ve Fatih Dülger’in sergisi 29 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’de. (0 212 265 81 58)

■ Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812).

■ Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Ahmet Müderrisoğlu’nun “Kurt Duruşu” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212263 74 81)

■ Bubi’nin heykel sergisi 31 Ocak’a kadar Artcollection’da.

■ Nermin Ülker’in “Pencerem” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)

■ İsa Çelik’in elli beşinci sanat yılı fotoğraf sergisi 31 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin, Saim Dursun’un sergisi 31 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Cemile Bulut’un “Siyah- Beyaz Yolculuk” isimli sergisi 31 Ocaka kadar Petrol-İş Sendikası’nın Altunizade’deki Genel Merkez Sergi Salonu’nda.

■ Taylan Ünal’ın “Pre-Adaptation” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

■ Mine Tudun’un “Gördüklerim” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galateaart Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Zahit Büyükişliyen’in retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Deniz Korkmaz Ekici, Evren Karayel Gökkaya, İsmail Tetikçi, Ayşe Balyemez, Emrah Onaran, Yeşim Zümrüt’ün sergisi 2 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)

■ Görkem Ergün’ün “Çiğ” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Poligon’da. (0 212 292 59 68)

■ Nuray Özler Yolcu’nun “izleyen-izlenen” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde.

■ Iván Navarro’nun “Umutsuzluk” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)

■ İlerlemenin Kutsallığı ve Zorbalığı isimli karma sergi 2 Şubat’a kadar Alanİstanbul’da.

■ Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 2 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)

■ Tuba Yalçınkaya’nın “Tüm Güzel Rüyalara” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Pilevneli Project’te. (0212 259 03 94)

■ Bilinmeyen Ara Güler isimli sergi 3 Şubat’a kadar G-Art Galeri’de. (0212 296 08 76)

■ Erdal Ateş’in sergisi 3 Şubat’a kadar Galeribu’da. (0212 243 91 93)

■ Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM)’de.

■ Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)

■ Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)

■ Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)

■ Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)

■ Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

■ Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)

■ Sibel Kocakaya’nın “Yeni Aygı – Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.

■ Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)

■ IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.

■ Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.

■ Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)

■ Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.

■ Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da.

(0212 243 78 53)

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)

■ “Inside”isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)

■ Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)

■ Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

■ El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

■ Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

■ Ayla Aksoyoğlu – resim – 17 Ocak’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Bahar Artan Oskay – resim – 18 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 584 40 35)

■ Hülya Karabulut – resim – 18 Ocak’a dek – Türkiye Kalkınma Bankası Sanat Galerisi’nde. (0 533 318 47 90)

■ Yavuz Deniz – resim – 19 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Muharrem Pire – resim – 22 Ocak’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Figen Özaltan – resim – 24 Ocak’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Miray Ünal – figür – 25 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Funda İyce Tuncel – resim – 27 Ocak’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Temuçin Çeviren – yağlıboya resim – 30 Ocak’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)

■ Yan Yana – karma resim – 31 Ocak’a dek – Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)

■ Kapadokya Uluslararası Sanat Buluşması – karma resim – 31 Ocak’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)

MERSİN

■ Olba Derneği’nin düzenlediği, ‘1. Uluslararası Fotoğraf Günleri Sergisi’, MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. ( 0324 2389500)

İZMİR

■ Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu’nin resim sergisi, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Mötbe Kültür Merkezi’nde bugün sona eriyor.

■ Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, 16 Ocak’a kadar İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Angela Burns’un “Angela’nın Dostları” adlı, hayvan figürlerinden oluşan illüstrasyon sergisini ağırlıyor.

■ İlknur Kocabıyık’ın resim ve seramik sergisi 23 Ocak’a dek İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde. Aynı mekân 16 Ocak’a dek Çetin Ölçer’in resim sergisine de ev sahipliği yapacak.

■ Emine Bıyıklı resim sergisi, 18 Ocak’a dek İzmir Türk-Amerikan Derneği’nde izlenimde.

BODRUM

■ Jale Yılmabaşar – Sedef Yılmabaşar’ın resim sergisi 20 Ocak’a kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde.

ADANA

■ Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen serbest konulu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde sürüyor. 29. kez düzenlenen yarışmada ilk üç dereceyi paylaşan Doğan Arslan ile İranlı sanatçı Javad Alizadeh, Sırbistan’dan Vladimir Stankovski ve Polonya’dan Pawel Kuczynski’nin çalışmalarının yanında, Başarı Ödülü’ne değer görülen Jose Antonio Costa (Brezilya), Ludo Goderis (Belçika), Musa Gümüş (Türkiye), Muhittin Köroğlu (Türkiye), Aliyeh Mazaheri (İran), Rodrigo Mıneu (Brezilya), Negin Naghiyeh (İran), Sergey Riabokon (Ukrayna), Raimundo Waldez (Brezilya), Cai Weidong (Çin) ve Bert M.L Witte’nin (Hollanda) eserleri de yer alıyor. Sanatseverler sergiyi 20 Ocak tarihine dek izleyebilecek. (0322 4553887)

OPERA VE BALE
İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda salı günü saat 20.00’de “Ergime” başlıklı modern dans gösterisi; çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Ariadne Naksos’ta” operası, pazar günü saat 13.00’te “Fındıkkıran” çocuk balesi sahnelenecek, seslendirilecek.(0 216 346 15 31)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “Arda Boyları/modern dans” bugün ve 16 Ocak’ta saat 20.00’de, “Karyağdı Hatun/opera” 28 Ocak’ta saat 20.00’de, “Macbeth” 30 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 14.00’te, “Amozonlar” 17 Ocak’ta saat 20.00’de, “Töre/dans” 21 Ocak’ta saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/bale” 24 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN

■ Mersin Devlet Opera ve Balesi, yarın 20.00’de Nevit Kodallı’nın sahnelediği, ‘Hürrem Sultan’ adlı iki perdelik bale ile sahnede olacak. Çarşamba günü, ‘Opera Zamanı’ adlı bir perdelik müzikli danslı gösteriyle sanakseverlerin karşısına çıkacak olan MDOB sanatçıları Perşembe günü 10.30’da da, Selman Ada’nın yazdığı, ‘Keloğlan’ın Sırrı’ adlı çocuk müzikali ile küçük izleyicilerle birlikte olacak.

 

GÖSTER&SÖYLEŞİ

İSTANBUL

■ Kumbaracı50’de çarşamba günü saat 20.30’da “happy happy together – İlyas Odman” adlı dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0 212 243 50 51)

■ Akbank Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de Korhan Başaran’ın koreografisinde özel dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0 212 252 35 00 01)

■ İstanbul Modern’de 10-20 Ocak tarihleri arasında “Oscar’ın Yabancıları” başlıklı program düzenliyor. (0 212 334 73 00)

■ KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde pazar günü Alper Kul’un “Babamın Oğlu” adlı stand-up gösterisi sahnelenecek.

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Prof. Dr. Bozkurt Güvenç’in “Atatürk Cumhuriyeti Bir Devrimdir” başlıklı söyleşisi, 16 Ocak’ta saat 19.00’da, Sosyal Hizmet Uzmanı Tülin Kuşgözoğlu’nun “Aile İçi Sorunlara Yaklaşım” başlıklı söyleşisi 18 Ocak’ta saat 18.30’da, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın “Adaleti Birlikte Arıyoruz” başlıklı söyleşisi 19 Ocak’ta saat 14.00’te, “Yaşayan Son Sünger Avcısı Aksona Mehmet” başlıklı söyleşi 24 Ocak’ta saat 19.30’da, Eren Aysan, Alaz Erdost, Özge Mumcu’nun vereceği “Kızları Babalarını Anlatıyor” başlıklı söyleşi de 26 Ocak’ta saat 14.00’te.(0 312 442 30 50)

 

Çağdaş sanat tutkunlarının merakla beklediği Contemporary İstanbul 2012 22 Kasım’da kapılarını açıyor.

İstanbul – Sergi

sanat duyuru

İSTANBUL

■ Contemporary İstanbul 2012 22 – 25 Kasım tarihleri arasında.

■ 22. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı17 – 25 Kasım tarihleri arasında.

■ Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlıkSerüveni” isimli sergisi 20 Kasım – 30 Ocak tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.

■ Beril Anılanmert’in “Entropi” isimli sergisi 20 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında Galeri Işık’ta.

■ Adnan Çoker’in “Minimal Simetri III” isimli sergisi 20 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 22 Kasım – 23 Şubat tarihleri arasında Kuad Galeri’de.

■ Iván Navarro’nun “Umutsuzluk” isimli sergisi 22 Kasım – 12 Ocak tarihleri arasında Egeran Galeri’de. (0212 251 1251)

■ Raziye Cerit Albayrak’ın “Anadolu’yum Ben” isimli sergisi 22 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)

■ Korhan Karaoysal’ın sergisi 23 Kasım – 30 Aralık tarihleri arasında Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi Operation Room’da.

■ Hilal Zıllıoğlu’nun “Çocuğum Ben” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)

■ Dmitry Sokolenko’nun sergisi 20 Kasım’a kadar Get-Me-Art Galleriy’de.

■ Hilmi Özbay’ın “Çizgiden Boyaya” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar Galerist Hasköy’de. (0212 252 1896)

■ Feride Atıkır’ın “Atatürk ve İstanbul” isimli sergisi 22 Kasım’a kadar Bakırköy Kültür ve Sanat Konağı’nda. (0212 570 45 95)

■ İÜ İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti Sergisi 23 Kasım’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 23 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Arzu Aytekin, Mustafa Bulat, Erol Deneç, Sibel Kasapoğlu, Şevkat İşleğen’in karma eserlerinden oluşan sergi, 24 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Alptekin Yüksel’in “Düşlük Vakti” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış isimli sergi 25 Kasım’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Nejat Satı’nın “Halet-i ruhiye” isimli sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ Nezih Çavuşoğlu’nun “Anıtsal Renkler ve Monokromlar” isimli sergisi 25 Kasım’a kadar ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Joan Botella Lucas’ın sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ Suna Tüfekçibaşı’nın “İstanbul’da Uykusuz” isimli sergisi 26 Kasım’a kadar Maçka art&design’da. (0212 343 58 46)

■ International Underground isimli karma sergi 26 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Ozan Oganer’in “Dilemma” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri Merkur’da. (0212 225 37 37)

■ Dilşan Balkancı’nın “Suyla Gelen” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Ruşen Eşref Yılmaz’ın “İçimde Kalanlar” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Anna Puig Rosado’nun “Marsilya’nın Kalbi” isimli fotoğraf sergisi 29 Kasım’a kadar Galeri Od’A-Ouvroir D’Art-Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde.

■ Bir Figür Ustası: Neşet Günal’dan Desenler isimli sergi 30 Kasım’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Feyzullah Baytekin’in fotoğraf sergisi 30 Kasım’a kadar Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde. (0216 564 13 00)

■ Muhammet Şengöz’ün “İç – Seller” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Suna ve İnan Kıraç Vakfı Atatürk Fotoğrafları Koleksiyonu’ndan fotoğrafların yer aldığı sergi 30 Kasım’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

■ Altan Çelem, Bedri Baykam, Doğan Paksoy, İrfan Okan, Mehmet Günyeli’nin “Tüm Diğer Durumlar” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

■ Sema Maşkılı’nın “Efendiler ve Köleler” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Serkan Bayer’in “Görünmeyen Medeniyetler” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Galeriartist Çukurcuma’da.

■ Gülyüz Atkovar’ın “EBRUMANİA” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Armando Gutierrez Rabadan’ın “Micro Chrome” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Astoria AVM – Art Minium’da.

■ Nodira İbrahim Öztürk’ün “Kâhinin Renkli Rüyaları” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi’nde. (0212 316 70 70)

■ Hattuşa’da 106 Yıl sergisi 30 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Rıza Kuruüzümcü’nün sergisi 31 Kasım’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Yerellikten Evrenselliğe Yolculuk: Neşet Günal sergisi 1 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Rasim Konyar’ın “Dokunduklarımız” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Esra Şatıroğlu’nun “Bana Ait” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Zeynep Perinçek Signoret’in “Keşke” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Abdurruhman Öztoprak anısına yapılan sergi 1 Aralık’a kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Fatoş Beykal’ın “Masal Olduk” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Dilay Koçoğulları’nın “Mikro-Makro Kozmos: Algının Uyumu” isimli fotoğraf sergisi 1 Aralık’a kadar Daire Galeri’de.

■ Tan Oral’ın “Çizgilerle Geçmiş Olsun” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.

■ Füsun Onur’un “Çeşitlemeler” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Cindy Jansen’in “Sevgiyle” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar The Empire Project’te.

■ Mike Berg’in sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Loris Savino’nun “Sınırlar Arası” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Poligon Galata’da.

■ Komet, Kezban Arca Batıbeki, Arslan Sükan, Kerem Ozan Bayraktar, Hande Şekerciler, Tayfun Serttaş, Aslı Özdemir ve Sılacan Köseler’in “WARHOLA” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar ALAN İstanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Kıyamet isimli karma sergi 2 Aralık’a kadar Artgalerim’de.

■ Jerome Symons’un “Mutlu Günler” isimli sergisi 2 Aralık’a kadar PG art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Remzi Raşa’nın sergisi 4 Aralık’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)

■ Richard Stipl ve Joseph Zlamal’ın sergisi 5 Aralık’a kadar Krampg Galeri’de. (0212 293 93 14)

■ Arzu Başaran’ın “ağ” isimli sergisi 6 Aralık’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Memduh Kuzay’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ İsmet Birsel’in “Şahane Dostlar” isimli resim sergisi 8 Aralık’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Cem Turgay’ın “Ertelenmiş Zaman” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Kesişim isimli sergi 8 Aralık’a kadar Galeri 5’te.

■ Nurdan Likos’un “Aklımdakilar” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ İbrahim Balaban’ın sergisi 9 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ Tankut Öktem’in “Sıradışı Bir Usta” isimli retrospektif sergisi 10 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Sabahat Çıkıntaş’ın “Arka Oda” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Nişantaşı Mine Sanat’ta. (0212 232 38 13)

■ Batu Bozoğlu’nun “Ödev: Günümü Gün Et” isimli sergisi 14 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de.

■ Olaf Otto Becker’in “Sıfır Noktası Üzerinde” isimli fotoğraf sergisi 14 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Ömer Kaleşi’nin sergisi 15 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Kabuğundan Sıyrılan Fin Tasarımı isimli sergi 15 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Gökhan Deniz’in “Hangisi Daha Gerçek?” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Onur Gülfidan’ın “Harika Günler” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar .artSümer’de. (0212 249 1035)

■ Erinç Seymen’in “Tohum ve Mermi” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)

■ Fikret Otyam’ın “Hoşçakal İstanbul” isimli sergisi 27 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Ekoloji IV Gecenin Günü isimli sergi 29 Aralık’a kadar Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi’nde. (0212 230 74 92)

■ Sandra Schafer’in sergisi 29 Aralık’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Ahmet Güneştekin’in “Yüzleşme” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Antrepo No 3’te.

■ Aysel Alver’in “Retro” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 243 31 00)

■ Murathan Özbek’in “İN” isimli sergisi 2 Ocak 2013’e kadar the hall’de. (0212 245 69 22)

■ Altın Çocuklar – 16.-19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Monet’nin Bahçesi isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ DunHuang’ın Renkleri: İpek Yolu’na Açılan Büyük Kapı isimli sergi 7 Ocak 2013’e kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzüisimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubata kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz 2013’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

BODRUM

■ Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan, Hayati Misman’ın sergisi 2 Aralık’a kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde.

ANKARA

■ Asiye Aytan’ın resim sergisi 23 Kasım’a dek Bilkent Center Sanat Sokağı’nda. (0 312 266 56 57)

■ Lütfü Günay’ın resim sergisi 24 Kasım’a dek Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Betül Demir Karakaya’nın seramik sergisi 28 Kasım’a dek Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Buluşma II isimli resim sergisi 28 Kasım’a dek Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Sema Öcal’ın resim sergisi 28 Kasım’a dek Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Betül Demir Karakaya’nın seramik sergisi 28 Kasım’a dek Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Sabri Akça’nın resim sergisi 29 Kasım’a dek Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Mukaddes Kocakök’ün resim sergisi 29 Kasım’a dek Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Mehmet Güleryüz’ün resim sergisi 30 Kasım’a dek m1886’da. (0 312 286 00 74)

■ 20. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Uzanan Fırçalarisimli resim sergisi 30 Kasım’a dek Peker Sanat’ta. (0 312 439 30 03)

Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Jale Yılmabaşar&Sedef Yılmabaşar’ın resim sergisi 7 Aralık’a dek Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Şükran ve Hasan Pekmezci’nin resim sergisi 9 Aralık’a dek Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Van Gogh/Alive dijital sanat sergisi 3 Ocak’a dek Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

İZMİR

■ Art Shop Sanat Galerisi’nde 15 Aralık’a dek Ekin Balcıoğlu, Mahmut Karatoprak, Soner Göksay ve Ünal Kuş‘un eserlerinden oluşan karma resim sergisine ev sahipliği yapacak.

■ Arkas Sanat Merkezi’nde Ahmet Ertuğ‘un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlamayı sürdürüyor.

■ Konak Belediyesi İzmir Mask Müzesi‘ndeki Ressam

ADANA

■ İnci Küçükusta’nın, yağlıboya çalışmalarının yer aldığı, 3. kişisel sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde 26 Kasım’a dek izlenebilecek. (0322 4534445)

MERSİN

■ Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, “89. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-3” adlı sergi Adana’dan sonra Mersinli sanatseverlerin izlenimine sunuldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Sarayı Sanat Galerisi’ndeki sergi 30 Kasım’a dek izlenime açık olacak. Sergi, Nevşehir, Şanlıurfa, Adana, Mersin ve Osmaniye’den gelen 30 sanatçının katılımıyla gerçekleşiyor. (0322 4593458)

Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00; cumartesi 15.00 ve 20.00 pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Yağmur Durduğunda” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Herkesin Bildiği Sırlar” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Ay Ecesi” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı” cuuma 20.00, cumartesi 15.00, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi”perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde“Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00, cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde“Dünyanın Ortasında Bir Yer” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. ( 0 212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatrosu Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “www.askbu-mu.com” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, pazar 15.30,“Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde“Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba 20.30, “Şişman Domuz” cuma 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00. (0 212 251 18 65)

■ Tiyatro Pera’nın “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

■ Oyun Atölyesi’nde “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Lulabay (Bir Cihangir Hikâyesi” bugün 20.30, “Yokuş Aşağı Emanetler” salı 20.30, “Kar Sohbet” çarşamba 20.30, “Üç Faz”perşembe, cuma 20.30, “Haz Makamı” cumartesi 20.30, çocuk oyunu“Çok Soğuk” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Korku Tüneli” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, perşembe 20.30 (0 212 292 32 47)

■ Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 -Şeker” bugün, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar 20.30 (0 212 224 57 56)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 25 Kasım’da saat 11.00’de, “Kış Gelmeden” adlı oyun 20, 21, 22 ve 23 Kasım’da saat 20.00’de, 24 Kasım’da saat 15 ve 20.00’de, “Mirasçılar/İzmir DT” 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” adlı oyun 27 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Hürrem Sultan” adlı oyun 20, 23 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye” adlı müzikal oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312  240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” bugün saat 11.00’de,“Huzur Çıkmazı/İzmir DT” 20, 21, 22 ve 23 Kasım’da saat 20.00’de, 24 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Ben Ödüyorum” adlı oyun 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” adlı oyun 19-24 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da, “Yosunlar” adlı oyun 27-30 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” adlı oyun 20, 23, 27, 30 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyun 24 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam”adlı oyun 28 ve 29 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Canlı Yayın” adlı oyun bugün ve yarın saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Ankara Meydan Sahne’de, Uğur Mumcu’nun kaleme aldığı“Sakıncasız” adlı oyun 24 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 431 74 31)

■ Mavi Sahne’de, “Gıres/müzikal” adlı oyun, 23 ve 24 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 17.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” adlı oyun 23, 24 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Zübük” adlı oyun 25 Kasım’da saat 15.30’da. (0 312 417 76 76)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 24 Kasım’da saat 12.00’de, “Kırmızı Şapkalı Kurbağalar/bebek tiyatrosu” 25 Kasım’da saat 12.00’de.

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu’nda, “Ah-u Zelha” adlı oyun hafta içi her gün 20.00’da, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de izlenebilecek.“Dış Ses”adlı oyun Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelenecek. Çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de,“Define Adası” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu izlenebilir. (0322 3523355)

Gösteri-Söyleşi

İSTANBUL

■ Tim Maslak Show Center’da bu akşam saat 19.00’da Cem Yılmaz gösterisi olacak. (0212 286 66 86)

■ Dada’da Vedat Özdemiroğlu yarın saat 21.00’de. (0212 245 12 12)

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Zafer Kızılkaya’nın vereceği “Sualtı Söyleşileri” başlıklı söyleşi 22 Kasım’da saat 19.30’da, eğitimci yazar Niyazi Altunya’nın yöneteceği ve CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter ile Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Kavak’ın konuşmacı olarak yer alacağı “Eğitimin Medreseleşmesi” başlıklı panel, 24 Kasım’da saat 14.00’te. (0 312 442 30 50)

■ Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda bugün saat 14.30-18.30 arasında Cahit Külebi anma günü düzenlenecek.

Opera-Bale

İSTANBUL

■ Süreyya Operası’nda perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi günü ise 16.00’da Afife Bale’si izlenebilir. (0216 346 15 31)

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde Çağdaş Bale Topluluğu’nun “Romeo ve Juliet” balesi çarşamba günü saat 20.30’da sahnelenecek. (0216 467 36 00)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “V. Murad/bale” 29 Kasım’da saat 20.00’de, “Don Giovanni/opera” 19 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de, “Bir Yaz Gecesi Rüyası/modern dans” 26 Kasım’da saat 20.00’de, “Ali Baba ve 40 Haramiler/opera” 21 Kasım’da saat 20.00’de, “Amazonlar/bale” 22 Kasım’da saat 20.00’de, “Harem/bale” 24 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

Müzik

İSTANBUL

■ Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da Jülide Özçelik Band, yarın saat 21.30’da ODTÜ Caz Gecesi, çarşamba günü saat 21.30’da Özlem Bulut, perşembe saat 21.30’da Başak Yavuz Band, cuma saat 22.30’da Janusz Szprot, cumartesi günü Sibel Köse Quartet saat 22.30’da. (0212 244 63 27)

■ Salon İKSV’de yarın ve çarşamba günü saat 21.30’da Dustin O’Halloran, Johann Johannsson, Hauschka, perşembe günü saat 21.30’da Gaz Coombes, cuma günü 22.30’da Kırıka, cumartesi günü Sofa Surfers saat 22.30’da dinleyicileriyle buluşacak. (0212 334 07 00)

■ Jolly Joker İstanbul’da bu akşam Çelik saat 21.30’da, çarşamba Murat Aziret saat 21.00’de, perşembe Pilli Bebek saat 21.00’de, Yeni Türkü cuma günü saat 22.00’de ve Gripin cumartesi günü saat 22.00’de. (0212 249 07 49)

■ Babylon’da çarşamba günü saat 21.30’da Queen Tribute Night, perşembe günü saat 21.30’da f*cked up, cuma günü Moritz Von Oswald saat 23.55’te, IAMX konseri ise cumartesi günü saat 23.30’da başlayacak. (0212 292 73 68)

■ Ghetto’da cuma günü Nils Landgren Funk Unit saat 22.30’da, Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars cumartesi günü saat 23.30’da sahnede olacak. (0212 251 75 01)

■ Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de Katona Twins, çarşamba günü saat 20.00’de Midori ve Özgür Aydın Resitali, perşembe günü saat 20.00’de Asif Ali Khan, cuma günü saat 20.00’de ise Erol Evgin dinleyicileriyle buluşacak. (0212 231 54 97)

■ Garajistanbul’da çarşamba saat 22.00’de Baki Duyarlar, cumartesi saat 22.30’da ise Gevende dinlenebilir. (0212 244 44 99)

■ Hayal Kahvesi’nde bu akşam saat 22.30’da Manto sonrasında Flexible saat 00.30’da, yarın saat 22.30’da Bulutsuzluk Özlemi ve saat 00.30’da Fair Play, çarşamba günü Ceylan Ertem – Sezen Aksu Tribute ardından saat 00.30’da Özge Fışkın, perşembe günü saat 22.30’da Sınır ve saat 00.30’da RadioLux, cuma günü Timuçin Esen 22.30’da, 00.30’da ise SSCB, cumartesi Radiohead Tribute 22.30’da, Soul Stuff ise 00:30’da, pazar günü saat 00:30’da Erdem Akakçe Band müzikseverlerle buluşacak. (0212 245 10 48)

■ İş Sanat’ta yarın Macy Gray saat 20.00’de, Arcadi Volodos ise perşembe günü saat 20.00’de. (0212 316 10 83)

■ Womist “İstanbul Dünya Müzikleri Festivali” kapsamında Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde, çarşamba günü Kuarteti Pentagram, 27 Kasım’da ise Dhoad Gypsy Band sahnede olacak. 28 Kasım’da Mahsa ve Marjan Vahdat Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde, 29 Kasım’da da Forabandit Fransız Kültür Merkezi’nde olacak.

ANKARA

■ Jolly Joker Ankara’da, Gripin konseri 23 Kasım’da saat 22.00’de, Cem Adrian konseri 24 Kasım’da saat 22.00’de, Haggard konseri 25 Kasım’da saat 21.00’de, Mehmet Erdem konseri 29 Kasım’da saat 21.00’de, Uriah Heep konseri 30 Kasım’da saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, Babazula’nın vereceği konser 22 Kasım’da saat 23.00’te. (0 312 418 95 06)

■ Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde, Jam Session’un vereceği caz konseri 21 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de, Neşet Ertaş’ı anma konseri 30 Kasım’da saat 20.00’de, Mehmet Evren Hacıoğlu’nun vereceği konser 23 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 417 56 59)

ANTALYA

■ 13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde bu hafta gerçekleşecek etkinlikler şöyle, yarın saat 20.00’da Özgür Aydın ve Midori, perşembe günü saat 20.00’da Andreas Staier ve cumartesi günü ise saat 20.00’da Buika Antalya Kültür Merkezi’nde olacak.

 

 

İstanbul

■ Javad Alamdari’nin “Rüzgâr Gibi” isimli sergisi 10 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında İ.S.O Sanat Galerisi’nde.

■ Portreler isimli sergi 11 – 22 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Akvaryum’da.

■ 50 Yıllık Sır – Genelkurmay Başkanı Rüştü Erdelhun’un valizinden çıkan fotoğraf, hatırat ve belgeler isimli sergi 10 Temmuz’a kadar İBB Taksim Sanat Galerisi’nde.

■ Kerem Ozan Bayraktar ’ın “Kurallar” isimli sergisi 11 Temmuz’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 7853)

■ Levent Duran’ın “Mama Beden-Body Food” isimli sergisi 11 Temmuz’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Betül Güney, Cenin (Burcu Çorbacı), Ceyda Aldemir P.’nin “Fresh” isimli sergisi 12 Temmuz’a kadar C.A.M Galeri’de.

■ Çarşılarla Anadolu isimli fotoğraf sergisi 13 Temmuz’a kadar Kapalıçarşı Halıcılar Caddesi’nde.

■ Almanya’da Çağdaş Sanat Aracı Olarak İç Mekân Tasarımı sergisi 15 Temmuz’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.

■ Deenesh Ghyczy’nin “Soul Out” isimli sergisi 15 Temmuz’a kadar Art Suites Gallery Beyoğlu’nda. (0212 251 55 61)

■ Come-in. Almanya’da Çağdaş Sanat Aracı Olarak İç Mekân Tasarımı isimli sergi 15 Temmuz’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.

■ Sera Uzel’in “Lu” isimli sergi 17 Temmuz’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Muammer Yanmaz’ın “40 Renk Fotoğraf Projesi 6. Renk: Myanmar Fotoğrafları” sergisi 18 Temmuz’a kadar Metrocity Alışveriş Merkezi’nde.

■ Charles Vess’in İstanbul’u isimli sergi 20 Temmuz’a kadar Çekül Evi’nde. (0212 249 64 64)

■ Karikatüristler Güngör Kabakçıoğlu İçin Çiziyor isimli sergi 20 Temmuz’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde.

■ Diana Blok’un “See Through Us” isimli sergisi 21 Temmuz’a kadar Sanatorium’da. (0212 293 67 17)

■ Vladimir Klein’ın cam sergisi 21 Temmuz’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde . (0212 252 68 12)

■ Hisseli Harikalar Kumpanyası – Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi 24 Temmuz’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.

■ Mercan Dede’nin “Revolution Revelation” sergisi 25 Temmuz’a kadar Borusan Müzik Evi’nde.

■ Maureen Connor’un “Çelişkiler” isimli sergisi 28 Temmuz’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Tamar Halpern’in “Şair için kork ve viski iç” isimli sergisi 28 Temmuz’a kadar Egeran Galeri’de. (0212 251 12 51)

■ İyi Niyetin Arsızlığı isimli sergi 28 Temmuz’a kadar artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde.

■ Marleen P. Atay, Stephanie Pain, Suzanne Posthumus ve Aras Seddigh’in TRANSFER başlıklı sergisi 30 Temmuz’a kadarKare Art Gallery’de.

■ Ustalar ve Yükselenler isimli sergi 31 Temmuz’a kadar Türker Art’da. (0212 296 53 25)

■ Sınırlar Yörüngeler 12 sergisi 31 Temmuz’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Kerem Ozan Bayraktar’ın “Kurallar” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Karma Yaz Sergisi 11 Ağustos’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.

■ Kadına Dair isimli karma sergi 15 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 216 576 76 18)

■ Teras Sergileri 18 Ağustos’a kadar Proje4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (212 290 25 25)

■ Öteki Ayaklanmalar isimli karma sergi 25 Ağustos’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Sophia Pompery ’nin “Şeylerin Sessiz Şekli” isimli sergisi 26 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Berlinde De Bruyckere’nin “Yara” isimli sergisi 26 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Fransız-Belçikalı ve Türk Çizgi Romanlarına Çapraz Bakış isimli sergi 31 Ağustos’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

■ Ali’nin Koço’su isimli karma sergi 31 Ağustos’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Kes&Yapıştır isimli karma sergi 31 Ağustos’a kadar Galeri Ilayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Mezunlar 2012 isimli sergi 31 Ağustos’a kadar Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde.

■ Hep Birlikte V isimli sergi 1 Eylül’e kadar Artgalerim Nişantaşı’nda.

■ Segment #2 ve Gerwald Rockenschaub’un 4to2floors sergileri 2 Eylül’e kadar Borusan Contemporary’de. (0212 393 52 00)

■ Çevre Karikatürleri 3 Eylül’e kadar Galeri 5’te.

■ Dieter Sauter’in “Türkiye’den İnsan Manzaraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Eylül’e kadar İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Sanat Galerisi’nde.

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cihat Burak, Mehmet Pesen, Salih Acar, Alp Bartu, Saim Dursun, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık, Niyazi Toptoprak, Metin Gönül, Artin Demici ve Kâmil Masaracı’nın karikatür sergisi 13 Eylül’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Mustafa Köseoğlu ve Metin Benek’in sergileri 15 Eylül’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Kobra – Özgür Sanatın 1000 Günü sergisi 16 Eylül’e kadar S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ İsmail Acar’ın “5 Duyu 5 Olgu” isimli sergisi 18 Eylül’e kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi Geçici Sergi Salonu’nda.

■ Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi” sergisi 23 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Padişahın Evi: Harem-i Hümayun sergisi 15 Ekim’e kadar Topkapı Sarayı Müzesi, Has Ahırlar Sergi Salonu’nda.

■ Josephine Powell’ın “Josephine’in Gördüğü: 20. Yüzyılda Anadolu’nun Kırsal Yörelerine Fotoğrafik Bakışlar” sergisi 21 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

Ankara

■ Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü Mezunları – grafik – 15 Temmuz’a dek – Cermodern’de. (0 312 310 00 00)

■ Abraham David Christian – heykel – 14 Temmuz’a dek – Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

■ Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri – baskı resim – 15 Temmuz’a dek – Galeri Artist Lab’da. (0 312 311 93 63)

■ Hatice Tabakoğlu – Kütahya el sanatları sergisi – 17 Temmuz’a dek – Ankara Vakıf Eserleri Müzesi’nde. (0 312 311 49 25)

■ Ufuk Tolga Savaş – seramik – 20 Temmuz’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ M.C. Escher – resim – 5 Ağustos’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

■ Koleksiyondan – karma resim – 31 Ağustos’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)

■ Ahmet Güneştekin – resim – yaz sonuna dek – Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)

■ Yaz Karması – resim – 28 Eylül’e dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Yaz Karması – resim, heykel, 30 Eylül’e dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

Mersin

■ İçel Sanat Kulübü’nün, “Karma Resim-Heykel-Fotoğraf” sergisi M.İlhan – A.Uğural Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi yaz boyunca sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0324 2381088)

İzmir

■ Gölgenin Öyküsü fotoğraf sergisi, 31 Temmuz’a dek Çizgelikedi Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Aygun Tuğay’ın “Resim Defterim-1/Kaygılar” adlı sergisi 25 Temmuz’a dek Alaçatı’daki Kırmızı Ardıç Kuşu Sanat Galerisi’nde izlenimde.

Tiyatro

İstanbul

■ ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda çarşamba günü bugün saat 21.15’te Dostlar Tiyatrosu’nun “Azizlikler / Nereye Gidiyoruz” adlı oyunu sahnelenecek. (0212 276 22 14)ADANA

Ankara

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, Üstün Dökmen’in yazdığı, Ali Hürol’un sahneye koyduğu, “Komşu Köyün Delisi” adlı oyunu, çarşamba günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00’te yeniden sahneleyecek. (0322 4580008)

Müzik

İstanbul

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Yavuz Akyazıcı Trio”, yarın saat 21.30’da “Burak Bedikyan Trio”, çarşamba günü saat 21.30’da “Ateş Tezer Trio”, perşembe günü saat 21.30’da “Ekin Cengizkan Trio feat. Alex Maksimiw”, cuma günü saat 22.30’da “Istanbul Funk Unit”, cumartesi günü saat 22.30’da “Özge Pınar Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Küçükçiftlik Park’ta bugün saat 21.00’de “Duran Duran”, yarın saat 21.00’de “Chris de Burgh”, çarşamba günü saat 19.00’dan itibaren ise Buena Vista Social Club & Omara Portuondo’nun yanı sıra Bebe ve LaDescarga’nın katılımıyla “Carnaval Latino” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)

■ ‘19. İstanbul Caz Festivali’ kapsamında bugün saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde “Antony&The Johnsons ve Filarmonia”, yarın saat 21.00’de santralistanbul Kıyı Amfi’de “Caro Emerald”, çarşamba günü saat 20.45’te İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde “Gretchen Parlato / Ambrose Akinmusire”, perşembe günü saat 21.00’de İstanbul Modern’de “Yeni Ozanlar: The Dears”, perşembe günü saat 21.00’de İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde “Lars Danielsson”, cuma günü saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde “Erykah Badu”, cumantesi günü saat 20.00’de Sakıp Sabancı Müzesi’nde “Caz İçin Tuhaf Bir Yer: Bugge’n Friends/ Magnus Öström/ Ninety Miles”, European Jazz Club kapsamında Salon İKSV’de bugün saat 22.30’da “Baki Duyarlar Band Feat. Eric Vloeimans”, yarın saat 22.30’da “Oğuz Büyükberber Feat. S.Nabatov, W.Wierbos & T.Klein”, çarşamba günü saat 22.30’da “Bilal Karaman Feat. Lars Danielsson” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da bugün saat 15.00’te “Viyana Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın saat 21.00’de “Zülfü Livaneli”, cuma günü saat 21.00’de “Ajda Pekkan”, pazar günü saat 21.00’de “Gazino Show” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta perşembe günü saat 20.00’de “K2”, cuma günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yeni Türkü”, pazar günü saat 22.00’de “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda cuma günü saat 21.15’te “Fazıl Say” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)

■ ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Sezen Aksu Acoustic Band” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)

Ankara

■ ODTÜ Vişnelik Çim Amfi’de, Pink Martini’nin vereceği konser, bugün saat 19.00’da. (0 312 286 79 79)

■ If Performance Hall’de, Cem Adrian’ın vereceği konser, 12 Temmuz’da, saat 00.00’da, Replay’ın vereceği konser 13 Temmuz’da saat 22.00’de, Zakkum’un vereceği konser, 19 Temmuz’da saat 00.30’da, Dengesiz Herifler’in vereceği rock konseri, 21 Temmuz’da saat 21.00’de.

(0 312 418 95 06)
Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ Metin Zakoğlu Cafe Theatre’da pazar günü saat 18.00’de “Edepsiz Komedi” adlı stand-up gösterisi sahnelenecek.

(0216 467 33 32)

■ ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda bugün saat 21.15’te “Bizim Deniz Kuzey Deniz” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 276 22 14)

Ankara

■ Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, “Bir Ayrılık/Jodaeiye Nader Az Simen” adlı filmin gösterimi 10 Temmuz’da saat 21.00’de, “Çılgın Bir Gece/Date Night” adlı filmin gösterimi 17 Temmuz’da saat 21.00’de, “Aramızda Casus Var/Burn After Reading” adlı filmin gösterimi 24 Temmuz’da saat 21.00’de, “Aşk Dersi/An Education” adlı filmin gösterimi 31 Temmuz’da saat 21.00’de, “Yeryüzündeki Son Aşk/Perfect Sence” adlı filmin gösterimi 7 Ağustos’ta saat 21.00’de, “Zamana Karşı/In Time” adlı filmin gösterimi 14 Ağustos’ta saat 21.00’de, “Gir Kanıma/Let The Right One In” adlı filmin gösterimi 21 Ağustos’ta saat 20.00’de, “Gözlerindeki Sır/The Secret In Their Eye” adlı filmin gösterimi 28 Ağustos’ta saat 21.00’de, “Tek Başına Bir Adam/A Single Man” adlı filmin gösterimi 4 Eylül’de saat 21.00’de, “Büyük Sır/Get Low” adlı filmin gösterimi 11 Eylül’de saat 21.00’de, “Güzel Bir Hayat Düşlerken/Circus Columbia” adlı filmin gösterimi 18 Eylül’de saat 21.00’de, “Le Tableau” adlı filmin gösterimi 25 Eylül’de saat 21.00’de. (0 312 310 00 00)

 Kaynak: [-]

‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da çarşamba günü saat 20.00’de Murat Boz konserini kaçırmayın.

sanat duyuru

İSTANBUL

■ Diana Blok’un “See Through Us” isimli sergisi 21 Haziran – 21 Temmuz tarihleri arasında Sanatorium’da. (0212 293 67 17)

■ Sophia Pompery ’nin “Şeylerin Sessiz Şekli” isimli sergisi 21 Haziran – 26 Ağustos tarihleri arasında ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Berlinde De Bruyckere’nin “Yara” isimli sergisi 21 Haziran – 26 Ağustos tarihleri arasında ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Uğur Çakı’nın “Çocukken Oyun Oynamayı Sevdiğini Biliyorum” isimli sergisi 18 Haziran’a kadar Linart Gallery’de. (0212 247 47 29)

■ Özgün Baskı Sergisi 20 Haziran’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

■ Sevinç’in “Bölge” isimli sergisi 21 Haziran’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 866 1961)

■ Akos Czigany – Attila Floszmann – Gabor Kerekes’in “İzler” isimli sergisi 21 Haziran’a kadar The Empire Project’te.

■ Cemal Güney’in “Renklerin Doğası” isimli sergisi 21 Haziran’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. (0212 252 79 66)

■ Berkay Buğdanoğlu’nun “01 Ante Bellum” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar Mim Art & Antiques’de. (0212 240 27 66)

■ Devran Mursaloğlu’nun “Düğüm” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar Pg Art Gallery’de.

■ Hakan Kalay’ın “Herkes Kendisi” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.

■ Erwin Wurm’un “Blow up” sergisi 23 Haziran’a kadar Galerist’te. (0212 252 1896)

■ Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik – Cam Bölümü Öğrenci Çalışmaları Sergisi 23 Haziran’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ Yücel Kale’nin “düşlüceli” isimli sergisi 23 Haziran’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Ege Ömer Yüce’nin “Enerji 2012” adlı kişisel sergisi 24 Haziran’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.

■ Hulki Aktunç’un “Firak” adlı sergisi 24 Haziran’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Kemal Sunal’ın oynadığı filmlerin afişleri 24 Haziran’a kadar CarrefourSA Ümraniye’de.

■ Mahmut Celayir, Cem Turgay, Peter Hristoff, Murat Germen, Mehmet Kısmet, Sevim Sancaktar, Ahmet Elhan’ın “Siyah – Beyaz” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar C.A.M Gallery’de. (0212 248 81 49)

■ Server Demirtaş’ın “Aşk – Öfke” isimli heykel sergisi 25 Haziran’a kadar Çağla Cabaoğlu Galeri’de. (0212 291 37 91)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ İz Öztat’ın “İz” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Vedat Doker’in sergisi 29 Haziran’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde.

■ Gilbert Garcin’in “Bay G” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Ilya ve Emilia Kabakov’un sergisi 30 Haziran’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)

■ Fluxus 50. yıl sergisi 30 Haziran’a kadar Kuad Galeri’de. (0212 227 00 08)

■ Sibel Horada’nın “Yangın Mahalli” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar DAİRE’de. (0212 252 52 59)

■ Derya Tevetoğlu’nun “be[n]den” isimli heykel sergisi 30 Haziran’a kadar Eller Sanat Galerisi’nde.

■ Gazi Sansoy’un sergisi 30 Haziran’a kadar Art 350’de. (0216 369 80 50)

■ Aleksey Manukyan, Anıl Çizmecioğlu, Anush Babajanyan, Arif Yaman, Armenuhi Vardanyan, Deniz Pekkıyıcı, Eren Aytuğ, Marianna Vardanyan, Sofia Danielyan ve Volkan Doğar’ın “Beklemekten Öte… Türkiye – Ermenistan Sınırından Hikâyeler” başlıklı sergisi 30 Haziran’a kadar Galata Fotoğrafhanesi’nde. (0212 240 33 61)

■ Gerçeklik Şimdi isimli sergi 30 Haziran’a kadar Plato Sanat’ta.

■ Bensen Ünlüoğlu’nun “Yansımalar” isimli fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar ArkeoPera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)

■ Taslak isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0212 261 6060)

■ Taryn Simon’un “Kaçak Mallar ile Gizli ve Alışılmadık Olana Dair Bir Amerikan Dizini’nden Seçmeler” adlı fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 6666)

■ İhtişam ve Tevazu – Padişahın Ressam Kulları isimli sergi 30 Haziran’a kadar Dolmabahçe Sarayı’nda.

■ Romain Jean Maurice Arnette’nin “Tersyüz” isimli sergisi 1 Temmuz’a kadar Gama Galeri’de. (0212 245 69 22)

■ Ermeni asıllı Balyan ailesinin İstanbul’a kazandırdığı eserlerin fotoğraflarından oluşan sergi 2 Temmuz’a kadar Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi’nde.

■ Sezin Aksoy, Ece Dündaralp ve Ali Öner’in “Empati” isimli sergisi 6 Temmuz’a kadar Kiplas Sanat Galerisi’nde. (0216 651 49 00)

■ Soyut – Figür – Soyutlama – Form isimli karma sergi 7 Temmuz’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Buluşma Noktası Akademililer isimli karma sergi 7 Temmuz’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Ayline Olukman’ın “Suspended Moment” isimli sergisi 7 Temmuz’a kadar ALAN İstanbul’da.

■ Deniz Pireci’nin “Bazzinga” isimli sergisi 8 Temmuz’a kadar Galeri G-art’da. (0212 296 08 76)

■ Kerem Ozan Bayraktar’ın “Kurallar” isimli sergisi 11 Temmuz’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 7853)

■ Betül Güney, Cenin (Burcu Çorbacı), Ceyda Aldemir P.’nin “Fresh” isimli sergisi 12 Temmuz’a kadar C.A.M Galeri’de.

■ Çarşılarla Anadolu isimli fotoğraf sergisi 13 Temmuz’a kadar Kapalıçarşı Halıcılar Caddesi’nde.

■ Come-in. Almanya’da Çağdaş Sanat Aracı Olarak İç Mekân Tasarımı sergisi 15 Temmuz’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.

■ Deenesh Ghyczy’nin “Soul Out” isimli sergisi 15 Temmuz’a kadar Art Suites Gallery Beyoğlu’nda. (0212 251 55 61)

■ Sera Uzel’in “Lu” isimli sergi 17 Temmuz’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Charles Vess’in İstanbul’u isimli sergi 20 Temmuz’a kadar Çekül Evi’nde. (0212 249 64 64)

■ Hisseli Harikalar Kumpanyası – Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi 24 Temmuz’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.

■ Mercan Dede’nin “Revolution Revelation” sergisi 25 Temmuz’a kadar Borusan Müzik Evi’nde.

■ Maureen Connor’un “Çelişkiler” isimli sergisi 28 Temmuz’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ İyi Niyetin Arsızlığı isimli sergi 28 Temmuz’a kadar artSümer’de. (0212 249 1035)

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde.

■ Ustalar ve Yükselenler isimli sergi 31 Temmuz’a kadar Türker Art’da. (0212 296 53 25)

■ Kerem Ozan Bayraktar’ın “Kurallar” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Kadına Dair isimli karma sergi 15 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 576 76 18)

■ Fransız-Belçikalı ve Türk Çizgi Romanlarına Çapraz Bakış isimli sergi 31 Ağustos’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

■ Ali’nin Koço’su isimli karma sergi 31 Ağustos’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Kes&Yapıştır isimli karma sergi 31 Ağustos’a kadar Galeri Ilayda’da. (0212 227 92 92)

■ Segment #2 ve Gerwald Rockenschaub’un 4to2floors sergileri 2 Eylül’e kadar Borusan Contemporary’de. (0212 393 52 00)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cihat Burak, Mehmet Pesen, Salih Acar, Alp Bartu, Saim Dursun, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık, Niyazi Toptoprak, Metin Gönül, Artin Demici ve Kamil Masaracı’nın karikatür sergisi 13 Eylül’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Mustafa Köseoğlu ve Metin Benek’in sergileri 15 Eylül’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi” sergisi 23 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Padişahın Evi: Harem-i Hümayun sergisi 15 Ekim’e kadar Topkapı Sarayı Müzesi, Has Ahırlar Sergi Salonu’nda.

■ Josephine Powell’ın “Josephine’in Gördüğü: 20. Yüzyılda Anadolu’nun Kırsal Yörelerine Fotoğrafik Bakışlar” sergisi 21 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

ANKARA

■ Büyük Karma – resim – 20 Haziran’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)

■ Muzaffer Çobanoğlu – resim – 21 Haziran’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)

■ Kayıhan Keskinok – resim – 22 Haziran’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0312 222 19 06)

■ Hüseyin Mustafa – resim, şiir, fotoğraf – 22 Haziran’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)

■ Füsun Çağlayan – resim – doğaçlama, improvisation – 27 Haziran’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)

■ Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi – resim, heykel, seramik – 29 Haziran’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)

■ Karma Sergi – resim – 29 Haziran’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 417 84 58)

■ Semra Toprak – resim – 29 Haziran’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)

■ Kayıhan Keskinok/Yeniden – resim – 30 Haziran’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0312 440 43 24)

■ Grup Suluboya – resim – 30 Haziran’a dek – ürk Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda. (0312 426 26 44)

■ Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü Mezunları – grafik – 15 Temmuz’a dek – Cermodern’de. (0312 310 00 00)

■ Abraham David Christian – heykel – 14 Temmuz’a dek – Galeri Artist Ankara’da. (0312 311 93 63)

■ Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri – baskı resim – 15 Temmuz’a dek – Galeri Artist Lab’da. (0312 311 93 63)

■ M.C. Escher – resim – 5 Ağustos’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0312 310 00 00)

■ Yaz Karması – resim, heykel, 30 Eylül’e dek – Krişna Sanat Merkezi’nde.

(0312 418 02 53)

İZMİR

■ Norm Sanat Galeri Grubu sezon sonu resim sergisi, 1 Temmuz’a dek Norm Sanat Galerisi’nde.

■ Hale Dere’nin Kedi Sanat Galerisi’nde açılan suluboya resim sergisi 20 Haziran’a dek izlenimde.

■ İzmir Resim ve Heykel Müzesi atölyelerinin yıl sonu karma sergisi yarından itibaren 3 Temmuz’a dek izlenimde.

■ Özlem Derman resim sergisi, 22 Haziran’a dek Türk Amerikan Kültür Derneği’nde izlenimde.

■ Karacasu Vakfı Aphrodisias Sanat Merkezi, 23 Haziran’a dek Ceyda Kiraz ve Ayşe Nihan Kement’in resim, A. Beyhan Özdemir’in fotoğraf sergilerine ev sahipliği yapacak.

MERSİN

■ İçel Sanat Kulübü’nün “Tezhip – Hat – Minyatür – Ebru Sergisi” Teoman Ünüsan Sanat Galerisi’nde sürüyor. Çok sayıda çalışmanın yer aldığı sergi, 26 Haziran tarihine dek izlenime açık tutulacak. (0324 238 10 88)

ADANA

■ Ressam Güneş Yılmaz Bloedorn’un, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’ndeki, “Kayaların Ruhunda Varoluş” adlı sergisi Taşkonaklar Kapadokya Otel’de sürüyor. Sanatçının eserleri 8 Temmuz’a dek izlenime açık olacak. (0384 219 30 01)

■ Mimarlar Odası’nın, Koleksiyon Mobilya ve Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle düzenlediği, “Çağdaş Mimarlık” sergisi Adana Koleksiyon Merkezi’nde sürüyor. Can Ersan, Orçun Ersan ve Celal Abdi Güzer’in projelerinin yer aldığı sergi 21 Haziran’a dek izlenebilecek.

(0322 454 17 95)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL

■ Akbank Sanat’ta yarın saat 21.00’de “ZTDP Dansçıları – 4” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 252 35 00-01)

■ Camialtı Tersanesi’nde perşembe günü saat 21.00’de “La Fura Dels Baus” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0216 556 98 00)

■ Pera Müzesi Oditoryumu’nda çarşamba günü saat 19.00’da “Potemkin Zırhlısı” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)

■ İstanbul Modern Sinema’da cuma günü saat 13.00’te, pazar günü saat 17.00’de “Kabuktaki Çatlaklar” adlı filmin gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 73 00)

■ Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde cuma, cumartesi ve pazar günleri saat 21.15’te “CMYLMZ” gösterisi sahnelenecek. (0212 232 86 03)

ANKARA

■ Şinasi Sahnesi’nde, Gülüm Pekcan Dans Stüdyosu öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu gösterisi 22 ve 23 Haziran’da, saat 19.00’da. (0312 466 60 31)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, gazetemiz çizeri Turhan Selçuk ve gazetemiz yazarı İlhan Selçuk’u, “Bektaşi fıkralarıyla” anıyoruz. Sanat fotoğrafçısı Ozan Sağdıç’ın Selçuklar anısına gerçekleştireceği söyleşi, 23 Haziran’da saat 14.00’te. (0312 442 30 50)

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Eflatun”, cuma günü saat 22.00’de “Gökhan Türkmen”, cumartesi günü saat 22.00’de “Feridun Düzağaç” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde saat 20.30’da çarşamba günü “Palinka”, perşembe günü “Kolektif İstanbul”, cuma günü “Ege Hicaz Orkestra”, cumartesi günü “Enzo Ikah Band” konseri izlenebilir. (0 212 393 81 11)

■ ‘Akbank Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de “Michael Wollny’s”, perşembe günü saat 20.00’de “Kyle Eastwood Band” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da çarşamba günü saat 20.00’de “Murat Boz”, Cuma günü saat 21.00’de “Yeni Türkü”, cumartesi günü saat 21.00’de “Sıla” konseri izlenebilir. ( 0 212 263 39 83)

■ ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde bugün saat 21.00’de “İlhan Şeşen 41 Yıl 41 Şarkı 41 Hikâye” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)

■ ‘Küçükçiftlik Park’ta yarın saat 16.00’da “2Hi-Voltage: Megadeth – Trivium – Kurban – Comma – Gitarizma”, çarşamba günü saat 19.30’da “Ajda Pekkan”, cumartesi günü 19.30’da “Charlotte Gainsbourg ‘Stage Whisper’ with Connan Mockasin”, pazar günü saat 21.00’de “Yalın” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)

■ ‘40. İstanbul Müzik Festivali’ kapsamında Aya İrini Müzesi’nde bugün saat 20.00’de “Festival Buluşması”, çarşamba günü saat 20.00’de “IDSO & Daniel Müller-Schott’tan Don Kişot”, cuma günü saat 20.00’de “Helene Grimaud”, pazar günü saat 20.00’de “Söyle, Ben Senim – Mevlana”, CRR Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de “Genç Ustalar ve Kahramanları”, Haliç Kongre Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Fazıl Say’dan Bir Dünya Prömiyeri” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

ANKARA

■ Jolly Joker Ankara’da, Redd konseri 22 Haziran’da saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri, 23 Haziran’da saat 22.00’de. (0312 424 11 11)

■ Bilkent Odeon’da, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği “Film Müzikleri Konseri”, 28 Haziran’da saat 21.00’de. (0312 290 17 75)

■ Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Cengiz Özkan’ın vereceği konser, 23 Haziran’da saat 20.00’de. (0312 417 56 59)

■ Nata Vega Outlet’te, Hadise’nin, Ankara Shopping Fest kapsamında vereceği konser, yarın saat 19.00’da. (0312 201 83 46 )

■ Armada Alışveriş ve İş Merkezi’nde, Bengü’nün Ankara Shopping Fest kapsamında vereceği konser, 20 Haziran’da saat 20.00’de. (0312 219 13 19)

■ 75. Yıl Hipodromu’nda, Hande Yener ve Ferhat Göçer’in, Ankara Shopping Fest kapsamında vereceği konser, 23 Haziran’da saat 19.30’da, Ziynet Sali ve Mustafa Ceceli’nin vereceği konser, 24 Haziran’da saat 19.30’da.

(0312 444 08 55)

‘FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nde çarşamba günü saat 20.30’da “İlhan Şeşen” konseri izlenebilir.

 

sanat duyuru

■ ‘40. İstanbul Müzik Festivali’ kapsamında perşembe günü saat 19.00’da Haliç Kongre Merkezi’nde “40. Yıl Açılış Konseri”, cuma günü saat 20.00’de Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da “Viyana-Berlin Oda Orkestrası & Anne-Sophie Mutter” konseri izlenebilir. (0216 556 98 00)

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Güç Başar Gülle ‘İlk Renk’”, yarın saat 21.30’da “Julian Elsesser Quartet”, çarşamba günü saat 21.30’da “Nezih Yeşilnil Quartet”, perşembe günü saat 21.30’da “Serhan Erkol Quartet”, cuma günü saat 22.30’da “Uraz Kıvaner Quartet”, cumartesi günü saat 22.30’da “Elif Çağlar Muslu Quartet” konseri izlenebilir. (0212 244 63 27)

■ ‘Mask Live’da çarşamba günü saat 22.00’de “Yinon Muallem” konseri izlenebilir. (0212 244 12 38)

■ ‘FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampusu’nda çarşamba günü saat 20.30’da “İlhan Şeşen” konseri izlenebilir. (0212 244 12 38)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Flört”, perşembe günü saat 22.00’de “Papyon”, cuma günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, cumartesi günü saat 22.00’de “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0212 249 07 49)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Hüseyin Sermet Besteleri Cemal Reşit Rey’de Seslendiriliyor”, cumartesi günü saat 20.00’de “Yundi (Piyano)” konseri izlenebilir. (0212 231 54 97)

■ ‘Topkapı Sarayı’nda Pastoral Konserler kapsamında çarşamba günü saat 20.00’de “Das Kleine Konzert” konseri izlenebilir. (0216 556 98 00)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Mira”, cuma günü saat 22.30’da “BabaZuLa”, cumartesi günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu Presents: Reggaeturkaton” konseri izlenebilir. (0212 251 75 01)

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü saat 19.30’da “ean-Jacques Rousseau Anısına Konser – Şakacı Bir Kelebek Bir Gülü Okşarken…” izlenebilir. (0212 219 16 97)

■ ‘The Mekân’da cuma günü saat 20.00’de “The Mekân”, cumartesi günü saat 21.30’de “Kurtalan Ekspres ve Hayko Cepkin” konseri izlenebilir. (0212 244 12 38)

■ ‘KüçükÇiftlik Park’ta cuma günü saat 21.00’de “Imany”, cumartesi günü saat 14.30’da “Rock’n Dark Müzik Yarışması 5 Türkiye Finali” konseri izlenebilir. (0212 231 30 45)

■ ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da cumartesi günü saat 21.00’de “Ozan Çolakoğlu”, pazar günü saat 21.00’de “Patrizio Buanne & Enbe Orkestrası” konseri izlenebilir. (0212 263 39 83)

ANKARA

■ Opera Sahnesi nde, “Tataristan Devlet Dans ve Şarkılar Topluluğu” konseri 30 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Çocuk Korosu Yıl Sonu Konseri”, 31 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Jolly Joker Ankara da, Özgün’ün vereceği konser 1 Haziran’da saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

SERGİ

İSTANBUL

■ Kerem Ozan Bayraktar’ın “Kurallar” isimli sergisi 29 Mayıs – 11 Ağustos tarihleri arasında Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Hisseli Harikalar Kumpanyası – Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi 29 Mayıs – 24 Temmuz tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.

■ Melekler, Şeytanlar ve Ben isimli sergi 30 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Sera Uzel’in “Lu” isimli sergi 30 Mayıs – 17 Temmuz tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Maureen Connor’un “Çelişkiler” isimli sergisi 31 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.

■ Türk Fotoğraf Sanatçısı Timurtaş Onan ve Alman Fotoğraf Sanatçısı Horst Hamann ’ın sergisi 1-10 Haziran tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.

■ Rahmi Aksungur’un sergisi 29 Mayıs’a kadar Evim Sanat Galerisi’nde.

■ Sabire Susuz’un “Cin Ali Sergide” sergisi 29 Mayıs’a kadar MERKUR’de.

■ Tony Cragg’ın sergisi 30 Mayıs’a kadar Galeriartist’te. (0212 227 68 52)

■ Ruhi Su 100 sergisi 30 Mayıs’a kadar Tophane-i Âmire’de.

■ Orhan Umut’un sergisi 30 Mayıs’a kadar Doku Sanat’ta. (0 212 246 24 96)

■ Yurdaer Altıntaş’ın “Sessizler ve Sesliler” sergisi 30 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Tanju Büyükkaya’nın “Paramparça Ben’ler” sergisi 30 Mayıs’a İstasyon Sanat Galerisi’nde.

■ Barış Göktürk’ün sergisi 30 Mayıs’a kadar rh+artgallery’de.

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 31 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Gerçeklik Terörü isimli sergi 31 Mayıs’a kadar Depo, Mars ve Asfalt Kadıköy’de.

■ Barış Cihanoğlu ’nun “Feromon Etkisi” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Ilayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Ertuğrul Ateş’in “Kaf Dağı” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Mabeyn’de.

■ Prof. Balkan Naci İslimyeli Atölye Sergisi “Sanat Suçu” 31 Mayıs’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Ender Güzey’in 40. sanat yılı sergisi 31 Mayıs’a kadar Galata Mevlevihanesi’nde.

■ Hakan Esmer’in “Yaşamdan…II” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (216 418 38 06)

■ Sibel Sevim’in “Seramik ile 30. yıl” isimli sergisi 1 Haziran’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Veli Sapaz Atölyesi’nin sergisi 1 Haziran’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Sean Lee’nin “Ev Ödevi” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar The Empire Project’te.

■ Hüseyin Sartaş ’ın “Tualimdeki Anadolu Esintileri” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’ de.

■ Rafet Arslan’ın “Şuuraltı Operasyonları” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Sanatorium’da.

■ Süha Şahin’in sergisi 2 Haziran’a kadar ALAN İstanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Ümit Erzurumlu’nun “par-ça-lar” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar İ.S.O Sanat Galerisi’nde.

■ Dieter Mammel’in “Diva” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Canan Bozbağ’ın “Yekpare” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Karşıt Kenarlarisimli karma sergi 3 Haziran’a kadar ART SUITES GALLERY’de.

■ Dünden Sonraisimli fotoğraf sergisi 3 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 53)

■ Resul Aytemür’ün “657 ve Diğerleri” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)

■ Nejdet Vergili’nin “Uzak Ufuklar ” isimli resim sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Selvin’de. (212.263 74 81)

■ Şiir Özgilge’nin “KAOSTANTIN-IST” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Galeri G-art’da.

■ Kesişen Benzerlikler Tekstil Sergisi 4 Haziran’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

■ Refik Ahmet Sevengil Koleksiyonu’na Ait Tiyatro Afişleri sergisi 5 Haziran’a kadar İBŞT Muhsin Ertuğrul Sahnesi fuayesinde.

■ Yaşayan, Savaşan Osmanlı ve Dioramaları sergisi 6 Haziran’a kadar Büyük Mabeyn Köşkü’nde.

■ Berke Yazıcıoğlu’nun sergisi 6 Haziran’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.

■ Saim Onan ve Sergülen Onan Dervişoğlu’nun sergisi 7 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Yer Kadın Gök Sanat isimli sergi 7 Haziran’a kadar Bindallı Sanat Evi’nde. (0212 252 79 66)

■ Jean David Morvan, Herr Seele ve Çiztanbul Grubu’nun karikatür ve çizgilerinden oluşan sergisi 8 Haziran’a kadar Sainte Pulchérie Lisesi’nde.

■ Yavuz Yılmaz’ın “Seyr-i Mesel” adlı fotoğraf sergisi 8 Haziran’a kadar Kadıköy Hera’da. (0216 346 04 13)

■ New Yorker Fotoğraf Sergisi 8 Haziran’a kadar İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde.

■ Harun Antakyalı’nın “Betonun Halleri” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery 1’de.

■ Michael Tchernega’nın “Awakening / Uyanış” isimli resim sergi 9 Hazirana kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Koray Ariş’in retrospektif sergisi 9 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Mustafa Eren’in kaligrafi sergisi 9 Haziran’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Jean – François Rauzier’in fotoğraf sergisi 9 Haziran’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Bizden ve Onlardan 26isimli sergi 9 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

■ Gökçe Er’in “Zemin Kontrol” sergisi 9 Haziran’a kadar artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Merkezde isimli karma sergi 10 Haziran’a kadar Galeri Linart’ta.

■ Altuğ Alaçlı’nın “fatish” isimli sergisi 10 Haziran’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Burcu Büyükünal ve Selen Özuş’un sergisi 10 Haziran’a kadar GaleriBu’da. (0 212 263 13 03)

■ Murat Tomruk’un “‘an’lar” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Navid Azimi Sajadi’nin sergisi 12 Haziran’a kadar Olcayart’ta. (0216.411 17 13)

■ Sınırlar Yörüngeler 11-12sergisi 14 Haziran’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Come – in sergisi 15 Haziran’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.

■ Mustafa Pilevneli’nin sergi 16 Haziran’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Juan Botello Lucas’ın sergisi 16 Haziran’a kadar Pi artworks Tophane’de. (02122454087)

■ Ebülfez Ferecoğlu’nun “Su Perisinin Dokunuşları” isimli sergi 16 Haziran’a kadar Marjinart’ta. (0212 25116 22)

■ Ethem Baymak ve Reşit İsmet’in “Suyun öbür yanı…” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Terakki Sanat’ta. (0212 351 00 60)

■ Gürol Sözen sergisi 16 Haziran’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Wim Wenders’in “Pictures From The Surface Of The Earth” isimli fotoğraf sergisi 16 Haziran’a kadar Dirimart’ta. (0212 2913434)

■ Red Kit İstanbul’da sergisi 17 Haziran’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Düğmeler sergisi 17 Haziran’a kadar Saint Michel Lisesi Jeanne d’Arc Salonu’nda.

■ Oktay Anılanmert’in “Mekânsız Bedenler” adlı sergisi 17 Haziran’a kadar Galeri Eksen’de .

■ CROSSROADS II isimli karma sergi 17 Haziran’a kadar art ON the Gallery’de. (0 2122591546)

■ Uğur Çakı’nın “Çocukken Oyun Oynamayı Sevdiğini Biliyorum” isimli sergisi 18 Haziran’a kadar Linart Gallery’de. (0212 247 47 29)

■ Sevinç’in “Bölge” isimli sergisi 21 Haziran’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0 212 866 1961)

■ Berkay Buğdanoğlu’nun “01 Ante Bellum” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar Mim Art & Antiques’de. (0212 240 27 66)

■ Devran Mursaloğlu’nun “düğüm” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar Pg Art Gallery’de.

■ Erwin Wurm’un “Blow up” sergisi 23 Haziran’a kadar Galerist’te. (212 252 1896)

■ Mahmut Celayir, Cem Turgay, Peter Hristoff, Murat Germen, Mehmet Kısmet, Sevim Sancaktar, Ahmet Elhan’ın “Siyah – Beyaz” isimli sergi 25 Haziran’a kadar C.A.M Gallery’de. (0212 248 81 49)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ İz Öztat’ın “İz” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Gilbert Garcin’in “Bay G” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de. (0 212 249 48 92)

■ Fluxus 50. yıl sergisi 30 Haziran’a kadar Kuad Galeri’de. (0212 227 00 08)

■ Gerçeklik Şimdi isimli sergi 30 Haziran’a kadar Plato Sanat’ta.

■ Taryn Simon ’un “Kaçak Mallar ile Gizli ve Alışılmadık Olana Dair Bir Amerikan Dizini’nden Seçmeler” adlı fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar Galeri Manâ’da. (212 243 6666)

■ Almanya’da Çağdaş Sanat Aracı Olarak İç Mekân Tasarımı sergisi 15 Temmuza kadar Rezan Has Müzesi’nde.

■ Mercan Dede’nin “Revolution Revelation” sergisi 25 Temmuz’a kadar Borusan Müzik Evi’nde.

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde.

■ Fransız-Belçikalı ve Türk Çizgi Romanlarına Çapraz Bakış isimli sergi 31 Ağustos’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

■ Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi” sergisi 23 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de.

ANKARA

■ Ece Akar resim – 31 Mayıs’a dek – Nar Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 38 14)

■ Kezban Arca Batıbeki resim – 31 Mayıs’a dek – Tepe Prime Eskişehir Yolu’nda. (0 312 286 00 74)

■ Hangar Şehirlerarası resim – 31 Mayıs’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Rıfat Mutlu karikatür – 31 Mayıs’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Resim Bölümü Öğrencileri/Ağrı’dan İzlenimler resim – 31 Mayıs’a dek – IC Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 82 64)

■ Bir Arada III resim – 2 Haziran’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Mustafa Ayaz resim – 3 Haziran’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 286 29 89)

■ Jale Vural – Schmidt resim – 6 Haziran’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 290 12 44)

■ Billur Cankurt Varlı resim – 7 Haziran’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Nil Köken resim – 8 Haziran’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Dünden Bugüne/Akdeniz’de Buluşma 4 resim, heykel, grafik ve seramik – 8 Haziran’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Azade Köker resim – 9 Haziran’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Kadına Karşı Şiddet resim – 9 Haziran’a dek – Türk – İngiliz Kültür Derneği Sanat Galerisi’nde. (0 312 419 18 44)

■ Sema Çulam&Senan Eynullayev resim – 9 Haziran’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Ayten Taşpınar resim – 9 Haziran’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Hülya Küpçüoğlu/Sanatçıdan Siyasetçilere One Minute resim – 11 Haziran’a dek Ankara Galeri Artist’te. (0 312 311 93 03)

■ M.C. Escher resim – 5 Ağustos’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

TRABZON

■ Ressam, Heykeltraş Hasan Fehmi Hızal Turhan Selçuk Çizgi Kahramanları Heykel Sergisi/ Mizah Sanatı Derneği – Turhan Selçuk Özgün Baskı Karikatür Sergisi- Trabzon Sanatevi – 1 Haziran.

İZMİR

■ EÜ Atatürk Kültür Merkezi , bugünden itibaren Merih Tekin Bender’in “Derin Metafor” adlı yağlıboya/akrilik resim sergisini ağırlayacak.

■ Eren Eyüboğlu‘nun retrospektif sergisi 2 Haziran’a dek İş Sanat İzmir Galerisi’nde.

■ Dünyaca tanınmış modacılarımızdan Zühal Yorgancıoğlu’nun “Doğu’nun Gizemi, Batı‘nın Rüyası” başlıklı moda tasarımı ve desen çalışmaları sergisi, 31 Mayıs’a dek İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde görülebilir.

■ Hayatın Renkleri resim sergisi, 31 Mayıs’a dek Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Sanat Merkezi’nde.

■ Nilgün Pekin Resim Atölyesi Sergisi, 30 Mayıs’a dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

■ Mehmet Fırıncı’nın özgün baskıresim sergisi bugün Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açılacak.

■ Ceyda Caba ve Tarık Gök’ün çağdaş resim sergisi 4 Haziran’a dek Tarihi Havagazı Fabrikası‘nda.

ADANA

■ ÇUSAD’ın, Ressam Ahmet Akata anısına düzenlediği, karma resim sergisi bugün 18.00’da Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Fuayesi’nde açılacak. Sergi hafta boyu izlenebilecek. (0322 4589347)

■ Mimarlar Odası’nın, Koleksiyon Mobilya ve Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle düzenlediği, ‘Çağdaş Mimarlık’ sergisi Adana Koleksiyon Merkezi’nde açıldı. A.Can Ersan, Orçun Ersan ve Celal Abdi Güzer’in projelerinin yer aldığı sergi 21 Haziran’a dek izlenime açık olacak. (0322 4541795)

MERSİN

■ N. Tülay Okan’ın, “Şu an / Göğe bak-ma durağında” adlı yağlıboya resim sergisi Görsel Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 15 Hasiran’a dek izlenime açık tutulacak. (0532 3370959)

■ İçel Sanat Kulübü eski başkanlarından M. Ali Meriç’in, ‘Deniz Resimleri’ adlı yağlıboya resim sergisi Mersin Deniz Müzesi’nde sürüyor. Sergi 31 Mayıs tarihine dek izlenime açık tutulacak.(0324 2381088)

■ Sibel Yavuz’un, yağlıboya çalışmalarının yer aldığı resim sergisi MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenebilecek (0324 2389500)

TİYATRO

İSTANBUL

■ İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında bugün “Hans ya da Neiri” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 20.30, “İnsan Sesi” Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde 20.30, salı günü “İnsan Sesi” Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde 18.30, “Karşılaşma-lar” Haldun Taner Sahnesi’nde 20.30, “Soyun” Üsküdar Tekel Sahnesi’nde 20.30, çarşamba günü “Soyun” Üsküdar Tekel Sahnesi’nde 18.30, “Karşılaşma-lar” Haldun Taner Sahnesi’nde 20.30, “Yorgun Sırlar” garajistanbul’da 20.30, perşembe günü “Yorgun Sırlar” garajistanbul’da 20.30, “Olmamış mı?” Salon İKSV 20.30, cuma günü “Bizde Yok” Mekan Artı’da saat 16.00 ve 17.30, “Olmamış mı?” Salon İKSV’de 18.30, “Tiyatro Öldü” Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde 20.30, “Gergedan” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 20.30, “Antonius ile Kleopatra” Oyun Atölyesi’nde 20.30. cumartesi günü “Tiyatro Öldü” Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde 15.30, “Bizde Yok” Mekan Artı’da 16.00, “Bizde Yok” Mekan Artı’da 17.30-19.00, “Rosencrantz ve Guildenstern Öldüler” Üsküdar Tekel Sahnesi’nde 20.30, pazar günü “Rosencrantz ve Guildenstern Öldüler” Üsküdar Tekel Sahnesi’nde 15.30, “Yeni Kiracı” Küçük Sahne’de 18.30, “Daf/Kapan” garajistanbul’da 20.30, “İnsan Manzaraları” Haldun Taner Sahnesi’nde 20.30,

■ Oyun Atölyesi’nde “Antonius ile Kleopatra” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Kumbaracı50’de bugün “Dertsiz Oyun” 23.00, cuma 20.30 ve 23.00, cumartesi 23.00, pazar 17.00 ve 20.30, “Gerçek Hayat” salı, çarşamba 20.30, cumartesi 17.00, perşembe 23.00, “Barzı ile Konserve” cumartesi 20.30. (0 212 243 50 51)

ANKARA

■ Ertan Gösteri Merkezi’nde, Ankara Deneme Sahnesi’nce sahnelenen “Kadınların İsyanı” adlı oyun her pazartesi günü saat 20.00’de. (0 312 212 32 31)

MERSİN

■ Hayalicinas Tiyatrosu Caner Öztaş‘ın yönettiği, ‘Pembe Düşler Helası‘ adlı komediyi bugün 20.00’da Mersin Kongre Merkezi’nde sahneleyecek. (0324 2379130)

ADANA

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, Üstün Dökmen’in yazdığı, Ali Hürol’un sahneye koyduğu, ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunu, çarşamba günü 20.000’da, cumartesi günü ise 15.00’da yeniden sahneleyecek.

(0322 4580008)

GÖSTERİ-SÖYLEŞİ

İSTANBUL

■ Alt’ta salı günü saat 22.00’de Rominight Live Talk Show sahnelenecek. (0212 244 85 67)

■ Old City Comedy’de perşembe günü saat 21.00’de Alpay Erdem stan-up gösterisi sahnelenecek. (0212 244 28 96)

TRABZON

■ “İlhan Selçuk’un Kaleminden Turhan Selçuk ve Turhan Selçuk Çizgi Kahramanları” söyleşisi- 2 Haziran saat 15.00’te Sanat Evi’nde- Konuşmacılar Aslı Selçuk, Ressam-Heykeltraş Hasan Fehmi Hızal

■ “Yeni Dönem Sineması ve Sinema Edebiyat İlişkisi” söyleşi- Rıza Kıraç – Serkan Türk – 2 Haziran saat 18.15 Sanat Evi

■ “Türkiye’de ve Dünyada Kısa Filmin Dünü ve Bugünü” söyleşi- Hilmi Etikan – Yıldız Etikan – 2 Haziran saat 19.30 Sanat Evi

■ “Saç Filmi ve Tayfun Pirselimoğlu Sineması” söyleşi – Tayfun Pirselimoğlu, Aslı Selçuk – 2 Haziran saat 19.00 – Sanat Evi

■ Mesut Kara nın yönettiği “Şimdi Geçti Buradan oyuncu-yazar-yönetmen Erkan Yücel” belgesel gösterimi – 2 Haziran saat 14.00 – Sanat Evi

■ Aslı Selçuk’un yönettiği “Karikatür Sanatçısı Turhan Selçuk” belgesel gösterimi – 2 Haziran saat 15.00 – Sanat Evi

■ Tayfun Pirselimoğlunun yönettiği “Saç” film gösterimi 3 Haziran 17.00 – Sanat Evi

■ Özcan Alper in yönettiği “Sonbahar” film gösterimi – 3 Haziran 20.30

■ Rıza Kıraçın yönettiği “Yönetmen Ömer Kavur” belgesel gösterimi 2 Haziran 17.00 Sanat Evi

Kaynak : [-]

İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında yarın ve çarşamba günü “Oyun” adlı piyes Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

sanat duyuru

■ Michael Tchernega’nın “Awakening / Uyanış” isimli resim sergisi 22 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Devran Mursaloğlu’nun “Düğüm” isimli sergisi 22 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında Pg Art Gallery’de.

■ Jean David Morvan, Herr Seele ve Çiztanbul Grubu’nun karikatür ve çizgilerinden oluşan sergisi 23 Mayıs – 8 Haziran tarihleri arasında Sainte Pulchérie Lisesi’nde.

■ Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi” sergisi 23 Mayıs – 23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Modern’de.

■ Fransız-Belçikalı ve Türk Çizgi Romanlarına Çapraz Bakış isimli sergi 24 Mayıs – 31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

■ Mustafa Pilevneli’nin sergisi 24 Mayıs – 16 Haziran tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Hüseyin Sartaş’ın “Tualimdeki Anadolu Esintileri” isimli sergisi 25 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’ de.

■ Almanya’da Çağdaş Sanat Aracı Olarak İç Mekân Tasarımı sergisi 25 Mayıs – 15 Temmuz tarihleri arasında Rezan Has Müzesi’nde.

■ Yılmaz Güney 74. Doğum Yılı Sergisi 22 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0216 386 26 81)

■ Belkıs Balpınar’ın “Artkilim Sergisi” 22 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Lyndl Hall ve Erdem Taşdelen’in sergisi 23 Mayıs’a kadar Eski Sanatorium’da.

■ Gogi Çagelişvili’nin “Mavi” adlı resim sergisi 24 Mayıs’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Sahir Abacı’nın “Birinci Harman” adlı sergisi 24 Mayıs’a kadar Fototrek Fotoğraf Merkezi’nde.

■ Claire Arkas’ın “Yaşam Arşivi” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Niyazi Toptoprak’ın sergisi 24 Mayıs’a kadar Bindallı Sanat Galerisi’nde.

■ Nevin Aladağ’ın sergisi 26 Mayıs’a kadar RAMPA’da.

■ Ayhan Türker’in “Aldatmayan Resimler” isimli sergisi 26 Mayıs’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)

■ Yusuf Özsarfati’nin sergisi 26 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ Mona Hatoum’un “Hâlâ Buradasın” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Nevin Aladağ’ın “Sahne” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Gülçağ Konçe’nin “Oda” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87)

■ Hayal İncedoğan’ın “Rüzgâr Yabanidir” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Amerikan Hastanesi “Operation Room”da.

■ Nelli’nin “Yol – My Way” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)

■ Ahmet Umur Deniz ve Cansen Ercan’ın “Aynı Pozdan/Esin” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Mehmet Gözetlik’in “Multidispliner Tasarım Sergisi” 27 Mayıs’a kadar Işık Üniversitesi Galeri Işık’ta. (0212 286 49 11)

■ Rahmi Aksungur’un sergisi 29 Mayıs’a kadar Evim Sanat Galerisi’nde.

■ Sabire Susuz’un “Cin Ali Sergide” sergisi 29 Mayıs’a kadar MERKUR’de.

■ Tony Cragg’ın sergisi 30 Mayıs’a kadar Galeriartist’te. (0212 227 68 52)

■ Ruhi Su 100 sergisi 30 Mayıs’a kadar Tophane-i Amire’de.

■ Orhan Umut’un sergisi 30 Mayıs’a kadar Doku Sanat’ta. (0212 246 24 96)

■ Yurdaer Altıntaş’ın “Sessizler ve Sesliler” sergisi 30 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Tanju Büyükkaya’nın “Paramparça Ben’ler” sergisi 30 Mayıs’a İstasyon Sanat Galerisi’nde.

■ Barış Göktürk’ün sergisi 30 Mayıs’a kadar rh+artgallery’de.

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 31 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Gerçeklik Terörü isimli sergi 31 Mayıs’a kadar Depo, Mars ve Asfalt Kadıköy’de.

■ Barış Cihanoğlu’nun “Feromon Etkisi” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Ilayda’da. (0212 227 92 92)

■ Ertuğrul Ateş’in “Kaf Dağı” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Mabeyn’de.

■ Prof. Balkan Naci İslimyeli Atölye Sergisi “Sanat Suçu” 31 Mayıs’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Ender Güzey’in 40. sanat yılı sergisi 31 Mayıs’a kadar Galata Mevlevihanesi’nde.

■ Hakan Esmer’in “Yaşamdan…II” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Sibel Sevim’in “Seramik ile 30. yıl” isimli sergisi 1 Haziran’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Sean Lee’nin “Ev Ödevi” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar The Empire Project’te.

■ Rafet Arslan’ın “Şuuraltı Operasyonları” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Sanatorium’da.

■ Süha Şahin’in sergisi 2 Haziran’a kadar ALAN İstanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Ümit Erzurumlu’nun “par-ça-lar” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar İ.S.O Sanat Galerisi’nde.

■ Dieter Mammel’in “Diva” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Canan Bozbağ’ın “Yekpare” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Karşıt Kenarlarisimli karma sergi 3 Haziran’a kadar ART SUITES GALLERY’de.

■ Dünden Sonraisimli fotoğraf sergisi 3 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 53)

■ Resul Aytemür’ün “657 ve Diğerleri” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Nejdet Vergili’nin “Uzak Ufuklar” isimli resim sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Selvin’de. (212.263 74 81)

■ Şiir Özgilge’nin “KAOSTANTIN-IST” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Galeri G-art’ta

■ Kesişen Benzerlikler Tekstil Sergisi 4 Haziran’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

■ Refik Ahmet Sevengil Koleksiyonu’na ait Tiyatro Afişleri sergisi 5 Haziran’a kadar İBŞT Muhsin Ertuğrul Sahnesi fuayesinde.

■ Yaşayan, Savaşan Osmanlı ve Dioramaları sergisi 6 Haziran’a kadar Büyük Mabeyn Köşkü’nde.

■ Berke Yazıcıoğlu’nun sergisi 6 Haziran’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.

■ Saim Onan ve Sergülen Onan Dervişoğlu’nun sergisi 7 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Yavuz Yılmaz’ın “Seyr-i Mesel”adlı fotoğraf sergisi 8 Haziran’a kadar Kadıköy Hera’da. (0216 346 04 13)

■ New Yorker Fotoğraf Sergisi 8 Haziran’a kadar İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde.

■ Harun Antakyalı’nın “Betonun Halleri” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery 1’de.

■ Koray Ariş’in retrospektif sergisi 9 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Mustafa Eren’in kaligrafi sergisi 9 Haziran’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Jean – François Rauzier’in fotoğraf sergisi 9 Haziran’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Bizden ve Onlardan 26isimli sergi 9 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

■ Gökçe Er’in “Zemin Kontrol” sergisi 9 Haziran’a kadar artSümer’de. (0212 249 1035)

■ Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Merkezde isimli karma sergi 10 Haziran’a kadar Galeri Linart’ta.

■ Altuğ Alaçlı’nın “fatish” isimli sergisi 10 Haziran’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Burcu Büyükünal ve Selen Özuş’un sergisi 10 Haziran’a kadar GaleriBu’da. (0 212 263 13 03)

■ Murat Tomruk’un “‘an’lar” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Sınırlar Yörüngeler 11-12sergisi 14 Haziran’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Juan Botello Lucas’ın sergisi 16 Haziran’a kadar Pi artworks Tophane’de. (0212 245 40 87)

■ Ebülfez Ferecoğlu’nun “Su Perisinin Dokunuşları” isimli sergi 16 Haziran’a kadar Marjinart’ta. (0212 25116 22)

■ Ethem Baymak ve Reşit İsmet’in “Suyun öbür yanı…” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Terakki Sanat’ta. (0212 351 00 60)

■ Wim Wenders’in “Pictures From The Surface Of The Earth” isimli fotoğraf sergisi 16 Haziran’a kadar Dirimart’ta. (0212 2913434)

■ Red Kit İstanbul’da sergisi 17 Haziran’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Düğmeler sergisi 17 Haziran’a kadar Saint Michel Lisesi Jeanne d’Arc Salonu’nda.

■ CROSSROADS II isimli karma sergi 17 Haziran’a kadar art ON the Gallery’de. (0212 259 15 46)

■ Uğur Çakı’nın “Çocukken Oyun Oynamayı Sevdiğini Biliyorum” isimli sergisi 18 Haziran’a kadar Linart Gallery’de. (0212 247 47 29)

■ Sevinç’in “Bölge” isimli sergisi 21 Haziran’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 866 1961)

■ Erwin Wurm’un “Blow up” sergisi 23 Haziran’a kadar Galerist’te. (0212 252 1896)

■ Mahmut Celayir, Cem Turgay, Peter Hristoff, Murat Germen, Mehmet Kısmet, Sevim Sancaktar, Ahmet Elhan’ın “Siyah – Beyaz” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar C.A.M Gallery’de. (0212 248 81 49)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ İz Öztat’ın “İz” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Gilbert Garcin’in “Bay G” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Fluxus 50. yıl sergisi 30 Haziran’a kadar Kuad Galeri’de. (0212 227 00 08)

■ Gerçeklik Şimdi isimli sergi 30 Haziran’a kadar Plato Sanat’ta.

■ Taryn Simon’un “Kaçak Mallar ile Gizli ve Alışılmadık Olana Dair Bir Amerikan Dizini’nden Seçmeler” adlı fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde.

Ankara

■ Tayfur Karakayalılar – resim – 25 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Tonguç Gökalp – resim – 28 Mayıs’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)

■ Fehnur İpek ve Grubu – karma resim – 28 Mayıs’a dek – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Sanat Galerisi’nde. (0 312 201 40 00)

■ Yunus Tokuş – resim – 28 Mayıs’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Koleksiyonlardan Üç Büyükler – resim – 28 Mayıs’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Merab Gagiladze – resim – 28 Mayıs’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Ece Akar – resim – 31 Mayıs’a dek – Nar Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 38 14)

■ Kezban Arca Batıbeki – resim – 31 Mayıs’a dek – Tepe Prime Eskişehir Yolu’nda. (0 312 286 00 74)

■ Hangar Şehirlerarası – resim – 31 Mayıs’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Rıfat Mutlu – karikatür – 31 Mayıs’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Resim Bölümü Öğrencileri/Ağrı’dan İzlenimler – resim – 31 Mayıs’a dek – IC Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 82 64)

■ Bir Arada III – resim – 2 Haziran’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Mustafa Ayaz – resim – 3 Haziran’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 286 29 89)

■ Jale Vural – Schmidt – resim – 6 Haziran’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 290 12 44)

■ Billur Cankurt Varlı – resim – 7 Haziran’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Nil Köken – resim – 8 Haziran’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Dünden Bugüne/Akdeniz’de Buluşma 4 – resim, heykel, grafik ve seramik – 8 Haziran’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Azade Köker – resim – 9 Haziran’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Kadına Karşı Şiddet – resim – 9 Haziran’a dek – Türk – İngiliz Kültür Derneği Sanat Galerisi’nde. (0 312 419 18 44)

■ Sema Çulam&Senan Eynullayev – resim – 9 Haziran’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Ayten Taşpınar – resim – 9 Haziran’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Hülya Küpçüoğlu/Sanatçıdan Siyasetçilere One Minute – resim – 11 Haziran’a dek Ankara Galeri Artist’te. (0 312 311 93 03)

■ M.C. Escher – resim – 5 Ağustos’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

■ Selçuk Arslan’ın, ‘Kent Sürgünleri-40 Fotoğraf 40 Hikâye’ adlı fotoğraf sergisi bugün İSK Teoman Ünüsan Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi, 27 Mayıs tarihine dek izlenime açık olacak. (0324 2381088)

■ Leyla Algar’ın, resim sergisi İSK M. İlhan-A. Uğural Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 24 Mayıs Perşembe gününe dek izlenebilecek. (0324 2381088)

■ İçel Sanat Kulübü eski başkanlarından M. Ali Meriç’in, ‘Deniz Resimleri’ adlı yağlıboya resim sergisi, cuma günü Mersin Deniz Müzesi’nde açılacak. Sergi 31 Mayıs tarihine dek izlenime açık tutulacak. (0324 2381088)

Tiyatro

İstanbul

■ İstanbul Tiyatro Festivali

kapsamında bugün, Salon İKSV’de “Lulabay” 17.30 ve 20.30, “Yalnızlar Kulübü” İkincikat’ta 20.30, “Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im” Null’da 20.30. Salı “Oyun” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 20.30, “Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im” Null’da 20.30, “Açık Pencere” Sahne Beşiktaş’ta 20.30. Çarşamba günü “Açık Pencere” Sahne Beşiktaş’ta 18.30, “Tales in No Language” Üsküdar Tekel Sahnesi 20.30, “Ben Bertolt Brecht” Kenter Tiyatrosu 20.30, “Oyun” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 20.30, Perşembe “Tales In No Language” Üsküdar Tekel Sahnesi 18.30, “Ben Bertolt Brecht” Kenter Tiyatrosu 20.30, “Lokum” Üsküdar Stüdyo Sahnesi 20.30, “Oyun” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde, “Ah Smyran’m Güzel İzmir’im” Null 20.30, Cuma günü “Kupa Kızı” Salon İKSV’de 18.30, “Lokum” Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde 18.30, “Antigone” Haldun Taner Sahnesi 20.30, cumartesi “Antigone” Haldun Taner Sahnesi 15.30, “Kupa Kızı” Salon İKSV’de 18.30, “Oda ve Adam” garajistanbul 20.30, “Parti” Tiyatro Hal’de 20.30, “Hans ya da Heiri” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 20.30, “Kupa Kızı” Salon İKSV’de 20.30, pazar günü “Hans ya da Heiri” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 15.30, “Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im” Null’da 16.00, “Parti” Tiyatro Hal’de 18.30, “Oda ve Adam” garajistanbul’da 20.30.

■ Ortaoyuncularda “Ferhangi Şeyler” perşembe 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cuma 20.00 (0 212 251 18 65)

■ Dostlar Tiyatrosunun “Ben Bertolt Brecht” Muammer Karaca Tiyatrosu cuma 20.30, pazar 15.00.

(0 212 252 59 35)

■ Oyun Atölyesi’nde bugün Tiyatro 3 “Kocasını Pişiren Kadın”, yarın 20.30 Arka Bahçe Oyunları “Dış Ses”, perşembe 20.30 Tiyatro Boğaziçi “Otobüs”, cuma 20.30 Merve Engin “Kaplumbağalar Şişmanlamaz Çünkü Kabukları Vardır”, Tiyatro Adam “Bölge Hastanesi” cumartesi 20.30, pazar 16.00.

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Can” cumartesi 20.30’da.

(0 216 556 98 00)

Ankara

■ Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey komik gösteri” 26 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Cinfikir/çocuk oyunu” 27 Mayıs’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ertan Gösteri Merkezi’nde, Ankara Deneme Sahnesi’nce sahnelenen “Kadınların İsyanı” adlı oyun her pazartesi günü saat 20.00’de.

(0 312 212 32 31)

Adana

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, Üstün Dökmen’in yazdığı, Ali Hürol’un sahneye koyduğu, ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunu, çarşamba günü 20.000’da, cumartesi günü ise 15.00’da yeniden sahneleyecek. (0322 4580008)

Müzik

İstanbul

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Kapanış Konseri / Hande Özyürek (keman), Fedele Antonicelli (piyano)” izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Kremlin Oda Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Yansımalar”, yarın saat 21.30’da “Önder Focan 6tet ‘36mm Biometric’”, çarşamba günü saat 21.30’da “Quentin Angus Quintet”, perşembe günü saat 21.30’da “Can Çankaya Trio”, cuma günü saat 22.30’da “Ece Göksu”, cumartesi günü saat 22.30’da “Dilek Sert Erdoğan vs Bilal Karaman” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Bekir Küçükay ile öğrencileri Fatih Akbulut ve Erkin Çavuş’tan oluşan Küçükay Gitar Üçlüsü” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Salon’da yarın ve çarşamba günü saat 21.30’da “Suzanne Vega” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Pilli Bebek”, perşembe günü saat 21.00’de “Engin Gürkey”, cuma günü saat 22.00’de “Karmate”, cumartesi günü saat 22.00’de “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü saat 19.30’da “Stéphane Blet (piyano)” konseri izlenebilir. (0 212 219 16 97)

■ ‘İtalyan Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Patrizia Tassini” konseri izlenebilir. (0 212 293 98 48)

■ ‘Roxy’de cuma günü saat 22.00’de “Joe Lynn Turner – Cem Köksal” konseri izlenebilir. (0 212 249 12 83)

■ ‘Parkorman’da cumartesi günü saat 14.00’te Parov Stelar, Oi Va Voi ve Caravan Palace gibi isimlerin katılacağı “Babylon Soundgarden Festivali” izlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ ‘Topkapı Sarayı’nda Pastoral Konserler kapsamında cumartesi günü saat 20.00’de “Sayaka Shoji / Sofya Solistleri” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da pazar günü saat 21.00’de “Dilshad Said ve Sinfonietta Classica Linz” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)

Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, “Tataristan Devlet Dans ve Şarkılar Topluluğu” konseri 30 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Çocuk Korosu Yıl Sonu Konseri” 31 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Jolly Joker Ankara’da, Yeni Türkü’nün vereceği konser 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Gripin’in vereceği konser 26 Mayıs’ta saat 22.00’de, Özgün’ün vereceği konser 1 Haziran’da saat 22.00’de.

(0 312 424 11 11)

Opera Bale

İstanbul

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda cuma günü saat 20.00’de “Hürrem Sultan” bale gösterisi sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Mersin

■ Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı öğrencileri bugün 19.00’da, ‘Yağmur Arınlı’nın, Leo Dilebis’in ‘Coppelia’ balesinden sahneye uyarladığı, ‘Oyuncakçı Dükkânı’ ve Camiile Saint-Seans’ın ‘Hayvanlar Karnavalı’ndan uyarladığı, ‘Kuğunun Ölümü’ adlı baleleri sahneleyecek. Uğur Oral Kültür Merkezi’ndeki etkinliği sanatseverler ücretsiz izleyebilecek. Bale gösterimi bugün 10.00 ve 13.00 ile çarşamba günü 10.00 ve 14.00’te ilköğretim okulu öğrencileri için yinelenecek.(0324 3610028)

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ Dot / Dotmarsta Salonu’nda çarşamba günü saat “Tork İzole” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 232 44 40)

■ Salon İKSV’de cuma günü saat 18.30’da, cumartesi günü 18.30 ve 20.30’da “Kupa Kızı” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 334 08 41)

■ İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “Los Vivancos” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 316 10 83)

■ Akbank Sanat’ta “İspanyol Kadın Yönetmenler” başlıklı film gösterimlerinde çarşamba günü saat 17.30’da “Yağmuru Bile” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 252 35 00-01)

■ Goethe-Institut İstanbul’da perşembe günü saat 19.00’da “Plug – Pray” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 249 20 09)

■ Pera Müzesi Oditoryumu’nda “Kanatlar” adlı film, perşembe günü saat 19.00’da, cumartesi günü saat 14.00’te gösterilecek. (0212 334 99 00)

■ Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün saat 18.00’de “Red Kit’in Türkiye Serüveni” başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek. (0212 393 60 00)

Adana

■ Kubat Sanatevi Resim Sergisi bugün 17.30’da Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’nde açılacak. Sanat Eğitmeni Veysel Kubat yönetimindeki, ‘Sanat Eğitimi Grubu’ndan 19 sanatçının çalışmalarının yer aldığı sergi hafta boyu izlenime açık tutulacak. (0534 2992388)

Ankara

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, gazetemiz yazarı Mustafa Ekmekçi’yi anıyoruz. Arkadaşlarının Emekçi’ye dair anılarını anlatacağı söyleşi 21 Mayıs’ta saat 19.00’da. (0 312 442 30 50)