Ölü İsa’ya Ağıt

Ölü İsa’ya Ağıt konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Ölü İsa’ya Ağıt konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Ölü İsa’ya Ağıt konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Ölü İsa’ya Ağıt konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Bu sahne, Giotto di Bondone tarafından yapılan Hristiyan Kurtuluşu adlı fresk dizisinin bir parçasıdır. Olağan dışı ahenge sahip olan bu freskler, Padova’daki Cappela di Scrovengi veya Arena Şapeli’nin iç kısmına eklenmiştir.

Kubbenin tavanında bulunan maviliğin altında bulunan çerçevelenmiş sahneler, İsa’nın misyonunu ( Çilesi,Çarmıha gerilişi ve Yeniden dirilişi ) vurgulamaktadır.

Giotto’nun resmettiği matem sahnesinde, Bakire Meryem, Havariler,Mecdelli Meryem ve diğer kutsal kadınlar, gömülmesinden önce Kurtarıcının bedeni başında yas tutarlar. Basitleştirilmiş anlatım, izleyicinin hikayedeki en yoğun ana odaklanmasını sağlar.

Figürlerin yüzleri oldukça canlı ve doğaldır ; fakat meleklerin kederi daha teatral ve kaotiktir. İki grup halinde bulunan figürler, tepenin diyagonal çizgisi  sayesinde ilişkilendirirler. Mekanın böylesine dinamik kullanılması da, Giotto’nun en iyi eserlerinin karakteristik bir özelliğidir.

Işık ve gölgenin dikkatli kullanılmış olması sahneyi büyük bir gerçekçilik hissi ile kaplar. Bu o dönemler için sık rastlanan özelliklerden biri değildir.Böylesi bir özgünlük 14. yüzyıl resmini, mimari ile yarışacak bir konuma yükseltmiştir.