Ogün Sanlısoy

Ogün Sanlısoy konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Ogün Sanlısoy konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Ogün Sanlısoy konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Ogün Sanlısoy konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

sanatSERGİ

İSTANBUL

– Evren Sungur’un “Organik Makineler – Bir Heykel İçin Eksiz” adlı sergisi Summart Sanat Merkezi’nde yarına kadar görülebilir. (0212) 278 7100

– Mümin Candaş ve Orhan ZAFER’in “Yol Geçen Hanı” adlı resim sergisi Banyan Restaurant’ta “Art For The Soul” projesi kapsamında Şeli Art Project işbirliğiyle 19 Şubat’a kadar sanatseverlerle buluşuyor.

– Utku Dervent ile İlker Yardımcı’nın “Orada Olmak” adlı sergisi Bozlu Art Project’te 21 Şubat’a kadar görülebilir. (212) 232 72 32

– “Dijital Sonrası Tarihçeler: 1960’lar ve 1970’lerin Medya Sanatından Kesitler” adlı sergi Akbank Sanat’ta 21 Şubat’a kadar görülebilir.(0212) 252 3500

– Versus Art Project ve Karşı Sanat Çalışmaları Sanat Galerisi’nde Yavuz Tanyeli’nin kişisel resim sergisi “E=m.c2” 21 Şubat’a kadar görülebilir. (212) 244 78 74

– Mike Berg’in Galeri Nev İstanbul’daki altıncı kişisel sergisi 21 Şubat’a kadar görülebilir. (0212) 251 1214

– Jacques Tange’nın “Yabancı Topraklarda” sergisi 21 Şubat’a kadar ART350’de görülebilir. (0216) 369 8050

– Can Göknil’in “Sazlı Sözlü” adlı sergisi 21 Şubat’a kadar Galeri Apel’de görülebilir. (212) 292 72 36

– Genco Gülan’ın “Soyut Haritalar” adlı sergisi 22 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta izlenebilir. (0212) 297 3120

– Ömer Kaleşi sergisi 24 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde görülebilir. (212) 2470899

– Suna Atalı Er’in “Düşler” adlı resim sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde 25 Şubat’a kadar görülebilir. (0216) 565 3572

– “Özel Koleksiyon Sergisi” 25 Şubat’a kadar Sanat Yorum’da görülebilir. (212) 542 43 05

– Mehmet Arslan’ın “Memleket Hali” adlı karikatür sergisi 26 Şubat’a kadar Levent Kültür Merkezi’nde görülebilir. (0212) 325 7371

– “Çanakkale Destanının İlk Halkası – Troyalı Hektor” sergisi Rahmi M. Koç Müzesi Sergi Salonu’nda 27 Şubat’a kadar görülebilir. (0212) 369 6600

– “Soğuk. Ilık. Sıcak” adlı karma sergi 27 Şubat’a kadar ARTNEXT İstanbul’da görülebilir.(0212) 999 3990

– Özgür Yener’in “Dizin” adlı sergisi Düş Yolcusu Sanat Durağı Çiftehavuzlar’da 27 Şubat’a kadar görülebilir. (0212) 3869903

– Alp Çoksoyluer, Alper Derinboğaz, Ayşe Gül Süter, Buşra Tunç, Candaş Şişman, Deniz Kader, Erdal İnci, Korhan Erel, Osman Koç, Ozan Türkkan ve Refik Anadol’un eserlerinin yer aldığı “Dalgalar” adlı sergi Block Art Space’de 28 Şubat’a kadar görülebilir. (212) 292 83 82

– Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Belçikalı grup Het LABO işbirliğinde gerçekleştirilen “CuriosiTIES: Kravata Meraklı Bakış” başlıklı sergi Marmara Üniversitesi Sultanahmet yerleşkesindeki Cumhuriyet Müzesi’nde 28 Şubat’a kadar görülebilir. (212) 518 16 00

– Murat Palta’nın Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “Tasvir-i Beyaz Perde” x-ist’te 28 Şubat’a kadar izlenebilir. (212) 291 77 84

– Balkan Naci İslimyeli’nin son yapıtlarından oluşan “Bir Şey Söyle” adlı sergisi 28 Şubat’a kadar Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı’nda (EKAV) görülebilir. (0212) 252 8131

– “Sins / Günahlar” sergisi 28 Şubat’a kadar G-art Beyoğlu’nda görülebilir. (212) 2436622

– Melih Akbıyık’ın “Ertelenmiş Resimler” adlı sergisi Galatea Art Galeri’de 28 Şubat’a kadar görülebilir. (0212) 245 3320

– “Bazı Yüzler Unutulmaz” adlı küratöryal sergi 28 Şubat’a kadar Nişantaşı-Galeri Eksen’de görülebilir. (0212) 219 0850

– “Olasılıklar ve Tercihler” adlı karma video seçkisi 1 Mart’a kadar Mixer Açık Depo’da görülebilir. (0212) 243 54 43

– Hamparsum Demircioğlu’nun “Yanılsamalar” adlı sergisi 2 Mart’a kadar Pera Sanat Galerisi’nde görülebilir. (0212) 2523082

– Sevtap Yılmaz’ın “Geçmişten Geleceğe” adlı sergisi 5 Mart’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da görülebilir. (212) 251 91 63

– Konstantin Sterkhov ve Tansu Özmen ikilisinin eserlerinden oluşan, Suluboya Resim Sergisi 5 Mart’a kadar ARTEV Sanat Galerisi’nde görülebilir. (0216) 449 4675

– Nesrin Esirtgen Collection tarafından genç sanatçılara görünürlülük sağlamayı amaçlayan “Open Call – Open Door” sergisi 6 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 243 7853

– Yüksel Tamtekin’in resim sergisi Bakraç Sanat Galerisi’nde 6 Mart’a kadar görülebilir. (0216) 410 91 97

– Yusuf Taktak’ın “Yukarıdan Aşağıya Soldan Sağa 19152015” adlı sergisi Maçka Sanat Galerisi’nde 7 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 240 8023

– Işıl Gönen’ in “Herkes Kendi Kendinde” adlı solo sergisi Derinlikler Sanat Merkezi’nde 7 Mart’a kadar izlenebilir.

– Aylin Beyoğlu’nun “Kılavuzun Günlüğü” adlı resim sergisi 7 Mart’a kadar Artisan’da görülebilir. (0212) 2479081

– “Joan Miró: Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar” sergisi 8 Mart’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde izlenebilir. (0212) 277 2200

– Tan Oral’ın “Eğlencelik Çizgiler” adlı karikatür sergisi Schneidertempel Sanat Merkezi’nde 8 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 249 01 50

– Alp Bartu ve Mustafa Ayaz’ın sergileri Doku Sanat Galerileri İstanbul’da yarından itibaren 9 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 2462496

– Orhan Taylan’ın resim sergisi 10 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galeri’nde 10 Mart’a kadar görülebilir. (0216) 418 3806

– “Küçük Yüzler, Büyük Bedenler” adlı karma sergi 13 Mart’a kadar Elgiz Müzesi’nde izlenebilir. (0212) 290 2525

– “Mimarlık tarihçisi, restoratör, koleksiyoner Ekrem Hakkı Ayverdi” sergisi İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde 14 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 334 0900

– 40 fotoğrafçının 1600 portre fotoğrafından oluşan “Yüz Kumbarası” adlı fotoğraf sergisi 19 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde görülebilir. (0212) 393 8111

– “Sevgili Kedilerimiz” adlı karma sergi Ürün Sanat Galerisi’nde 19 Mart’a kadar izlenebilir. (0216) 363 1280

– Mustafa Pancar’ın “Yol Kenarı” adlı sergisi yarından itibaren Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde 21 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 230 1976

– Sadi Diren’in retrospektif sergisi D’Art Sanat Galerisi’nde 19 Şubat22 Mart tarihleri arasında görülebilir.

– Ayhan Türker, Muhsin Kut ve Mustafa Pilevneli’yi buluşturan “Yeditepe İstanbul” adlı sergi Hobi Sanat Galerisi’nde 24 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 225 23 37

– “Nevruz” adlı karma sergi Galeri Apel’de 28 Mart’a kadar görülebilir. (212) 2927236

– Mehwish Iqbal’ın “Subliminal Manzaralar” adlı sergisi 28 Mart’a kadar Kare Art Galeri’de görülebilir. (0212) 2197719

– Nikolaj Bendix Skyum Larsen’in “End of Dreams” (Düşlerin Sonu) adlı sergisi SALT Galata’da 29 Mart’a kadar görülebilir. (212) 334 22 45

– Ali Kazma’nın “Zamancı” adlı sergisi Galeri ARTER’de 5 Nisan’a kadar görülebilir. (0212) 2433767

– Burhan Doğançay’ın “Picture The World” sergisi 7 Haziran’a kadar Doğançay Müzesi’nde görülebilir. (0212) 244 7770

– “Ressam ve Resim: Mehmet Güleryüz” adlı retrospektif sergi İstanbul Modern’de 28 Haziran’a kadar Süreli Sergiler Salonu’nda görülebilir. (0212) 334 7300

ANKARA

– Zuhal Baysar – resim – 18 Şubat’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

– Sabri Akça – resim – 19 Şubat’a dek – Peker Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 30 03)

– Kayıhan Keskinok – resim – 19 Şubat’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

– Istvan Orosz&Frigyes König&Farago – resim – 20 Şubat’a dek – Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)

– Neriman Küçükbeycan – figür – 20 Şubat’a dek – Galeri N’de. (0 312 436 36 64)

– Gültekin Serbest – resim – 23 Şubat’a dek – Sepa Sanat Galerisi’nde. (0 312 473 06 47)

– Necati Seydi Ferdioğlu – resim – 25 Şubat’a dek – Stillife Art’ta. (0 312 441 01 45)

– Oya Kınıklı – resim – 25 Şubat’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)

– 6+1 İhtimal – resim – 26 Şubat’a dek – Platform A by Armoni Art Gallery’de. (0 312 440 43 24)

– Aykut Tanrıseven – resim – 27 Şubat’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 433 30 34)

– Mehmet Kapçak – resim – 28 Şubat’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

– Mehmet Emin Erdoğdu – resim – 28 Şubat’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

– Ekrem Kutlu – resim – 28 Şubat’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 441 29 99)

– Geçişler – resim – 13 Mart’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

– Anahita Şems – resim – 14 Mart’a dek – GaleriM Sanat Galerisi’nde. (0 312 235 50 06)

ADANA

– Mustafa Çapar’ın, ‘Kişisel Resim Sergisi’ AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sanatseverler, Çapar’ın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı sergiyi 18 Şubat tarihine dek izleyebilecek. (0322 4534445)

MERSİN

– Çiğdem Bucak Telli’nin yağlıboya çalışmalarının yer aldığı resim sergisi Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 6 Mart tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0324 2330312)

– Mazlum Cabir Uluyol’un MTSO Sanat Galerisi’ndeki resim sergisi sürüyor. Ressam Uluyol’un yağlıboya çalışmalarının yer aldığı sergi hafta boyu izlenime açık olacak.

GAZİANTEP

– Hüseyin Yıldırım’ın kişisel resim sergisi Sanko Sanat Galerisi’nde sürüyor. Yıldırım’ın leke usulüyle, renk ağırlıklı çalışmalar ve doğal soyutlamalarla renklerin büyüsünü tuvaline yansıttığı eserlerinden oluşan sergisi, 6 Mart tarihine dek her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek. (0342 3666066)

TİYATRO

İSTANBUL

– Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Geçtim Ama Tiyatrodan” salı, perşembe, cuma, cumartesi 20.00. Küçük Sahne’de “Nice Yıllara” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Güneş Batarken Bile Büyük” perşembe, cuma, cumartesi 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Kontrabas” perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Cimri” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00 )

– İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Para” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde “On İki Öfkeli Adam” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Sırça Hayvan Koleksiyonu” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “Ölü Ordunun Generali” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Çürük Temel” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Kerbela” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Bir Yaz Gecesi Rüyası” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 20)

– Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Kaç Baba Kaç” perşembe 20.30, “Sokak Kızı İrma” cuma 20.30, “Hayvan Çiftliği” cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Güneşin Çocukları” pazar 11.00, “Külhanbeyi Müzikali” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Ben O İstanbul’u Çok Sevdim” çarşamba 20.30. (0 212 414 96 47)

– Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma 20.00, “Ferhangi Şeyler” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

– Dostlar Tiyatrosu’nun “Yaşamaya Dair” oyunu bugün 20.30 Trump Kültür ve Gösteri Merkezi. (0 212 246 35 89)

– Oyun Atölyesi “Testosteron” bugün 20.30, “Nehir” salı, çarşamba 19.00 ve 21.00, “Kim Korkar Hain Kurttan” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

ANKARA

– Akün Sahnesi’nde, “Sarı Naciye” adlı oyun 24, 25, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

– Altındağ Tiyatrosu’nda, “Nalınlar” adlı oyun 24 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Kuaförde Bir Gün” adlı oyun 25-28 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Miyhavlar Tiyatrosu” adlı oyun 24, 26 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)

– Büyük Tiyatro’da, “Hedda Gabler” adlı oyun 22 Şubat’ta saat 15.00’te, 24 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

– Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Teneke” adlı oyun 20, 21 Şubat’ta saat 20.00’de, 22 Şubat’ta saat 15.00’te, “Macbeth” adlı oyun 24, 25, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

– Küçük Tiyatro’da, “Ramiz ile Jülide” adlı oyun 20 Şubat’ta saat 20.00’de, 21 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 22 Şubat’ta saat 15.00’te, “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” adlı oyun 24, 25, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

– Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” adlı oyun 20, 21 Şubat’ta saat 18.30’da, “Nehir” adlı oyun 24, 25, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

– Stüdyo Sahne’de, “İyiyim” adlı oyun 24, 27 Şubat’ta saat 20.00’de, “Bizim Yunus” adlı oyun 20 Şubat’ta saat 20.00’de, 22 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

– Tatbikat Sahnesi’nde, “Aklımdaki Kadınlar” adlı oyun 24, 25 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 467 71 72)

– İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Nihayet Bitti” adlı oyun 25 26 Şubat’ta saat 20.00’de, 28 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bernarda Alba’nın Evi” adlı oyun 21 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

– Şinasi Sahnesi’nde, “Alacaklılar” adlı oyun 20 Şubat’ta saat 20.00’de, 21 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 22 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 467 17 44)

– 75. Yıl Sahnesi’nde, “Euridice’nin Elleri” adlı oyun 21, 25, 26 Şubat’ta saat 20.00’de, 28 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 432 27 46)

– Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Küçük Denizkızı” adlı çocuk oyunu 28 Şubat’ta saat 12.00’de, “Havuç Tarlasındaki Koca Fil/Bebek Tiyatrosu” adlı çocuk oyunu 22 Şubat’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

– Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Tesadüfen Kadın” adlı oyun 22 Şubat’ta saat 15.30’da, “Beş Para Etmez Varyete” adlı oyun 1 Mart’ta saat 15.30’da, “Selamün Kavlen Karakolu” adlı oyun 27 Şubat’ta saat 20.00’de, 21, 28 Şubat’ta saat 15.30 ve 20.00’de. (0 312 417 76 76)

– Tiyatro Tempo’da, “Karagöz Cadılar ve Hint Fakiri (+4 yaş)” adlı oyun 22 Şubat’ta saat 13.00’te, “Bir Büyükanne Aranıyor (+6 yaş)” adlı çocuk oyunu 22 Şubat’ta saat 16.00’da, “Bavuldaki Hayatlar (+15 yaş)” adlı yetişkin oyunu 20 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 232 32 92)

ADANA

– Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), bu hafta sahneyi Ankara Devlet Tiyatrosu’na bırakıyor. Ankaralı konuk sanatçılar, Sait Faik Abasıyanık’ın yazdığı, Savaş Dinçel’in oyunlaştırdığı ve Murat Çıdamlı’nın yönettiği, “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” adlı eseri hafta içi 20.00’da cumartesi 15.00 ve 20.00’da tiyatroseverlere sunacak. ADT oyuncuları ise, Azade Küçükaycan’ın yazıp yönettiği, ‘Merhaba Hayat’ adlı müzikli danslı çocuk oyununu çarşamba günü 14.00’da pazar günü ise 11.00’da küçük tiyatroseverlere sunmayı sürdürüyor. Oyunun karakterleri Jülide, Büyük Ayıcık ve Minik Ayıcık’ın çocuklara renkler ve sayılar ile mevsimleri diyaloglarla anlatması oyun sırasında renkli görüntülerin ortaya çıkmasına sahne oluyor. (0322 3523355)

– Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, David Gieselmann’ın yazdığı, ‘Bay Kolpert’ adlı oyunu Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde sahnelemeyi sürdürüyor. Adana Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Murat Aslan’ın yönettiği, komedigerilim türündeki, ‘Bay Kolpert’te Salih Akbalı, Dilek Kont, Mehmet Avcı, Burak Zerayalp, Ahmet Eldek ve Zeynep Ak rolleri paylaşıyor. ÇBŞT oyuncuları, ‘Baş Kolbert’i perşembe akşamları 20.00’da tiyatroseverler ücretsiz yineliyor. (0322 2345325)

– Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Yunan yazar Dimitri Psathas’ın yazdığı, Turgut Bağır’ın yönettiği, “Yalancı Aranıyor’ adlı oyununu sahnelemeyi sürdürüyor. Ergün Özfırıncı, Halil İbrahim Kurum, Özlem Özel, Nermin Salman, Orhan Kuşçu, Dilek Polat, Önder Özcan, Tufan Naharcı, Feridun Yıldırım, Semih Yeşil, Çağla Yeleç ve Hüseyin İnan Biçir’in rol paylaştıkları politik güldürü her cumartesi 15.00 ve 20.00’da tiyatroseverler için yineleniyor. BBŞT oyuncuları Nurhan Özgür’ün yazdığı, Dr. Rasim Aşın’ın yönettiği, ‘Dede Korkut Kitabı’ adlı masalsı çocuk oyununu da salı ve çarşamba günleri 14.30’da, cumartesi günleri de 11.00’da yineliyor. (0322 4589347)

– Seyhan Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, müzikli çocuk oyunu, ‘Çizmeli Kedi’yi küçük tiyatroseverler için sahnelemeyi sürdürüyor. Dekor ve kostümleriyle küçük sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği oyun, çarşamba 14.00, pazar 13.00’da ücretsiz yineleniyor. SBT sahnesi cumartesi günü 19.00’da da Gürsel Fırat’ın tek kişilik oyunu, ‘Derviş’e mekân olacak. Şiirli müzikli oyunda Fırat’a Niyazi Yaşar eşlik ediyor. (0322 4327474)

MÜZİK

İSTANBUL

– Nardis Jazz Club’te bugün 21.30’da Mahan Mirarab-Sehrng Golnar Shahyar, yarın 21.30’da Eylül Biçer Quartet, çarşamba 21.30’da Flapperswing, perşembe 21.30’da Ece Göksu & Neşet Ruacan & Volkan Hürsever, cuma 22.30’da Yavuz Akyazıcı Project, cumartesi 22.30’da Sibel Köse Group konseri var. (0212 232 98 30)

-Akbank Sanat’ta çarşamba saat 20.00’de Ece Göksu(vokal) – Neşet Ruacan(gitar) konseri var. (0212 252 35 00-01)

-Süreyya Operası’nda Burçin Büke’nin “Piyano Resitali” bugün saat 20.00’de gerçekleştirilecek. (0216 346 15 31)

-İş Sanat’ta yarın saat 20.00’de Ozan Musluoğlu, perşembe saat 20.00’de Chiaroscuro Quartet konseri. (0212 316 10 83)

-Moda Sahnesi’nde cuma saat 21.00’de Gaye Su Akyol ve Bubituzak konseri var. (0216 330 58 01)

-Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi saat 21.00’de Kibariye konseri. (0216 362 1161)

-Salon İKSV’de çarşamba saat 21.30’de Londralı caz-rock grubu Troyka’nın konseri, cuma akşamı saat 21.30’da Son Feci Bisiklet & Yok Öyle Kararlı Şeyler konseri, cumartesi akşamı saat 22.30’da Garanti Caz Yeşili: Caz Ağacı 2015 kapsamında Charlie Parker’ın anılacağı konser izlenebilir. (0212 334 0752)

– Jolly Joker İstanbul’da çarşamba saat 21.00’de Halil Sezai, perşembe saat 21.00’de Yıldız Tilbe, cuma satt 22.00’de Cem Adrian, cumartesi saat 22.00’de Tan Taşçı konseri. (0212 249 0749)

– Galata Perform’da perşembe saat 21.00’de Serhan Erkol – Erçin Kaya konseri. (0212 243 9991)

– garajistanbul’da perşembe saat 21.00’de Sema Moritz konseri. (0212 244 4499)

– Babylon’da bugün 18.00’de Saadet Türköz’ün vokal performansı, yarın Oy ve Ötesi’nin özel etkinliğinde saat 19.30’dan itibaren Mabbas, Baba Zula, Ogün Sanlısoy, Yeni Türkü ve No Land; çarşamba saat 20.30’da !f Music Özel etkinliği olan “Suriye Ses Veriyor” konserinde Suriyeli opera sanatçısı Noma Omran, cuma saat 22.00’de Robert Alfons, cumartesi saat 22.00’de !f Gökkuşağı Partisi. (0212 292 73 68)

ANKARA

– CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Raoul Grüneis yönetiminde vereceği, Perihan Artan Nayır’ın (soprano) solist olarak yer alacağı konser bugün ve yarın saat 20.00’de, şef Adrian Prabava yönetiminde vereceği, Raphael Wallfish’in (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser 26, 27 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 310 72 90)

OPERA BALE

ANKARA

– Opera Sahnesi’nde, “I Puritani” adlı opera eseri 21, 25 Şubat’ta saat 20.00’de, “MDT Sanatın İfadesi” adlı modern dans gösterisi 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Akdeniz Esintisi” adlı bale eseri 26, 28 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

– Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Çocuk Dünyası” adlı çocuk müzikali 22 Şubat’ta saat 11.00’de, “Hitit Quintet” adlı konser 24 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN

– Mersin Devlet Opera ve Balesi, Cemal Reşit Rey’in ünlü, ‘Lüküs Hayat’ müzikalini perşembe günü 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sanatseverlerle yeniden buluşturacak. Haldun Dormen’in sahneleştirdiği, librettosunu Ekrem Reşit Rey’in yazdığı iki perdelik, ‘Lüküs Hayat’ müzikalini Şef Aytuğ Ülgen yönetecek. Dekor tasarımı Seyhan Atamer, kostüm tasarımı Nursun Ünlü, ışık tasarımı Tarı Deniz’e, koreografisi ise Serbülent Biçer’e ait müzikalde başlıca rolleri ise; Korhan Dinçer, Neslihan Ulaş, Ayşegül Devrim Serdar, Deniz Karausta, Gökçen Büyükaslan, Yusuf Ziya Büyükaslan, Mehmet Erkoç, Melahat Yavuz, Tolga Erden, Seda Yörenç Sönmez, Ufuk Kasar, Gülden Vurandemir, Hasan Berk, Alpay Noyan Özbay, Nihan Evren, Zeynep Özgür Yılmaz, Erdem Özdemir, Levent Yetkin, Ali Ulvi Karaca, Serkan Karagöz, Orhan Güllüler, Baran Taner paylaşıyor. (0324 2379130)

Rock Müzik sanatçısı Umut Kuzey’in genel koordinatörlüğünde yola çıkan Zeytinli Rock Festivali,Kral Pop TV medya sponsorluğunda,Edremit Belediyesi desteğiyle, sahne alacak gruplar, ses-sahne firmaları ve birçok kişi ve kurumun elini taşın altına koymasıyla hayat buluyor. Zeytinli Rock Festivali yoluna düzenli olarak ve her sene gelişerek devam etmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin önde gelen rock gruplarının sahne alacağı festival, 3 gün boyunca katılımcılarına bol bol müzik, eğlence ve unutamayacakları bir tatil vadediyor. 29 – 30 – 31 Ağustos tarihlerinde her zamanki gibi Zeytinli Dalyan Sahili’nde gerçekleşecek Zeytinli Rock Festivali’nin biletleri satışa çıktı.

Kamp + Kombine bileti olan katılımcılara kapılarını bir gün önceden açacak olan festival kapsamında, erken gelen kampçılar için hoşgeldiniz partisi düzenlenecek. Ankara’nın sevilen grubu “Metropolis” kampçılara bir sürprizle hoşgeldin diyecek. Grup eski solisti Ercüneyt Özdemir ile yeniden ve ilk kez festival kapsamında sahne alacak.

Festivalin açılışını İzmir’in sevilen grubu Başıbozuk yapacak. Türk Rock Müziğinin yenilikçi isimlerinden Korhan Futacı ve Kara Orkestra performansının ardından, Yasemin Mori sevilen şarkılarını seslendirecek. Festivale özel bir perfromans ile Cem Adrian’nın sahne almasının ardından, Zeytinli’ye hiç de yabancı olmayan bir isim, “Nev” yeni albümüyle müzikseverlerle buluşacak. Rock müzik tarihimizin 46 yıllık çınarı Moğollar’ın ardından da mor ve ötesi ilk güne noktayı koyacak.

Festivalin ikinci günü, deneysel müziğin çıkış yapan gruplarından “Yüzyüzeyken Konuşuruz” ile başlayacak. Karadeniz müziğinin sınırlarını zorlayan “Marsis”, dillerden düşmeyen sahne performansını bu kez Zeytinli Rock Festivali’nde sergileyecek. Eğlenme garantili “BaBa ZuLa” performansının ardından Umut Kuzey festivale özel bir konser verecek. Büyük Ev Ablukada’nın dinleyicileri kendi dünyasına taşımasının ardından Behzat Ç’nin müziklerini yapınca geniş kitleler tarafından keşfedilen Ankara’nın 25 yıllık grubu Pilli Bebek sahne alacak. Günün kapanışını yapacak grubun ismi ise 1 Temmuz’da açıklanacak.

Festivalin kapanış gününde gitarların sesi biraz daha yüksek ve distortionlu duyulacak. İlk albümüyle beğeni toplayan Pera günün açılışını yapacak. Pentagramın eski solisti Murat İlkan ile devam eden sahne, dört müzik emekçisinden oluşan dörtxdört’ün performansıyla iyice ısınacak. Festival, rock müziğin bu coğrafyadaki duayenlerinden Ogün Sanlısoy ve hemen ardından festival, katılımcılarına “Yeni Şarkı” sürprizi hazırlayan Kurban ile iyice hızlanacak. Muhteşem sahne şovunu Zeytinli seyircisiyle paylaşacak olan Hayko Cepkin ‘in ardından festivale noktayı efsanevi heavy metal grubu Pentagram koyacak.

Günlük: 30 tl
Kombine: 50 tl
Kombine + Kamp: 60 tl

28 Ağustos 2014 Perşembe
Hoş geldiniz Partisi ve Metropolis konseri
29 Ağustos 2014 Cuma
00:00 mor ve ötesi
22:15 Moğollar
21:00 Nev
19:45 Cem Adrian
18:45 Yasemin Mori
17:45 Korhan Futacı ve Kara Orkestra
17:00 Başıbozuk

30 Ağustos 2014 Cumartesi
00:30 (1 Ağustos da açıklanacak)
22:45 Pilli Bebek
21:30 Büyük Ev Ablukada
20:15 Umut Kuzey
19:00 BaBa ZuLa
18:00 Marsis
17:15 Yüzyüzeyken Konuşuruz

31 Ağustos 2014 Pazar
00:30 Pentagram
22:30 Hayko Cepkin
21:15 Kurban
20:00 Ogün Sanlısoy
18:45 dörtxdört
18:00 Murat İlkan
17:15 Pera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul

 Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri 30 Mart 2012 -Bakırköy İşadamları Derneği Konser salonu Bakırköy -0212  570 80 68

Nar Daş Serg - Nardan Adamlar -

■Nar Daş’ın “Nar’dan Adamlar” adlı sergi – 21-31 Nisan Cumartesi Saat : 18:00 . Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi Tunel İstanbul  ( 293 12 70) (Davetiye aşağıdadır) – Şuan 4 yaşında olan Nar Daş henüz 1 buçuk yaşındayken tuval üzerine resim yapmaya başladı. ” NAR’dan Adamlar” Nar’ın ilk kişisel resim sergisidir.-

■ Bobby McFerrin konseri çarşamba günü İş Sanat Kültür Merkezinde.

■Nihal Martlı’nın “Romantique” isimli sergisi 27 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Nur Ataibiş’in “…Ve Ötesi” isimli sergisi 29 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında Dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 292 63 65)

■ Mustafa Ali Kasap’ın “Efe Kadınlarımız” isimli sergisi 30 Mart -12 Nisan tarihleri arasında BASAD Sanat Galerisi’nde. (0212 570 45 95)

■ 9’dan 90’a Darüşşafaka Sergisi 27 Mart’a kadar İstinye Park’ta.

■ İsmail Acar’ın “Aşk” isimli retrospektif sergisi 28 Mart’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

■ İlker Yardımcı, Pembe Hilal Tüzüner, Semra Ecer ve Serdar Kaynak’ın heykel sergisi 28 Mart’a kadar Artisan’da. (0 212 247 90 81)

■ Arzu Başaran ve Ruth Biller’ın “Transfigurative” isimli sergisi 28 Mart’a kadar Art350’de. (0216 369 80 50)

■ Tünay Tınç’ın sergisi 28 Mart’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Turgut Mutlugöz’ün “Zevk Sonsuzluk İster” isimli sergisi 29 Mart’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0 212 261 60 60)

■ Setenay Alpsoy’un “Görünmeyen Kent” isimli sergisi 29 Mart’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

■ Çağdaşımız Modernler isimli sergi 30 Mart’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 65 35)

■ Soner Çakmak’ın sergisi 30 Mart’a kadar Artium Modern Sanat Galerisi’nde. (0 212 352 76 74)

■ Mustafa Köseoğlu’nun “Seçkiler” sergisi 30 Mart’a kadar TC Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Ahmet Güneştekin’in “Kesişmeler – Dönüşümler” sergisi 30 Mart’a kadar Güzel Sanatlar Müzesi’nde.

■ İzzet Keribar’ın “Farklı Yaklaşımlar Üzerine” adlı fotoğraf sergisi 30 Mart’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)

■ Betsy Sullam Halfon’un “İlişkiler” adlı sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Halil’in “Tepme” isimli sergisi 31 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 5968)

■ Burcu Gökçek’in “çok güzel çinekop var” isimli sergisi 31 Mart’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 10 35)

■ Merve Şendil’in “BirdDay” isimli sergisi 31 Mart’a kadar PiArtworks’te. (0 212 293 71 03)

■ Matthieu Paley’in sergisi 31 Mart’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 3938111 )

■ Meltem Işık’ın sergisi 31 Mart’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ Tema(s)siz isimli karma sergi 31 Mart’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ Adile Gülan, Tülay Oskay Işın, Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman ve Nihat Evren Derman’ın karma sergisi 31 Mart’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0216 368 26 79)

■ Ahmet Sarper’in “Dünyadan İnsan Manzaraları – Hindistan” isimli fotoğraf sergisi 31 Mart’a kadar YEKÜV Sanat Galerisi’nde. (0212 231 17 92)

■ Ercan Akn’ın “Kimlik” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Galeri Merkur’de. (0 212 225 37 37)

■ Bennu Gerede’nin “Kiss&Bet” isimli fotoğraf sergisi 31 Mart’a kadar Chalabi Art Gallery’de. (0212 291 39 09)

■ Nur Ulubil’in “İstanbul ve Hatıralar” isimli fotoğraf sergisi 31 Mart’a kadar Akyol Sanat’ta. (0212 231 61 50)

■ Turgay Tuna- Nihat Gençosman Koleksiyonu’ndan “Türk İzciliğinin 100 Yılı” isimli sergi 31 Mart’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde.

■ Attila Galata’nın “Toprağa ve Güneşe Tutkulu Bir Yürek” isimli sergi 31 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Sultanlar, Tüccarlar, Ressamlar ve Konstantiniyye’den İstanbul’a Boğaziçi Anadolu Yakası Fotoğrafları sergisi 1 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ Güzel Ama Yalnız Kadınlar isimli karma sergi 1 Nisan’a kadar ALAN İstanbul’da. (0 212 252 9453)

■ Selahattin Aydın’ın “Kendisi ya da Gerçeği” adlı kişisel sergisi 1 Nisan’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (00212 265 10 34)

■ Silver Gözütok Güçlü’nün sergisi 1 Nisan’a kadar Estethica Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi’nde. (0216 578 78 16)

■ Jacques Bosser’in “Femme” isimli sergisi 1 Nisan’a kadar GET-ME-ART Gallery’de.

■ Sevinç Yıldız’ın “What the F*ck” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Galeri Eksen’de.

■ Zamanaşımı sergisi 2 Nisan’a kadar Adasanat, Karşı Sanat ve Rumeli Han C Blok’ta.

■ Torumtay Ailesi Resim Koleksiyonu Sergisi3 Nisan’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (02122653851)

■ Seher Uysal, Seval Şener, Özgün Evren Ertürk’ün karma sergisi 4 Nisan’a kadar GaleriBu’da. (0212 243 91 93)

■ Özgür Yener’in “Vakitsiz Vakitlerim” isimli sergisi 4 Nisan’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

■ Mart Kedileriisimli sergi 5 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Devrim Erbil’in sergisi 5 Nisan’a kadar OlcalArt’ta. (0216 411 17 13)

■ İnci Eviner’in sergisi 6 Nisan’a kadar Salt Galata’da.

■ Cihat Aral’ın sergisi 6 Nisan’a kadar rh+artgallery’de. (0212 224 74 31)

■ Ebulfez Fereçoğlu, Pakize Uzman, Çiğdem Pektaş, Gül Aliçe’nin sergisi 6 Nisan’a kadar Basın Müzesi Sanat Galerisi salonlarında.

■ Lagun Canavarı sergisi 6 Nisan’a kadar Yerebatan Sarnıcı’nda.

■ Ebru Özseçen’in “Gerçek Aşk Gönül Eşi” adlı sergisi 7 Nisan’a kadar RAMPA’da. (0212 327 08 00)

■ Kaya Tanyeri’nin sergisi 7 Nisan’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde.

■ Hande Varsat’ın “Daima Yüklü” adlı sergisi 7 Nisan’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Gogi Chagelishvili’nin “İstanbul’da Kış ve Çiçekler” adlı sergisi 7 Nisan’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Süleyman Gündüz ve Uğur Günyüz’ün “Retrospektif” adlı sergisi 7 Nisan’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.

■ Jak Baruh’un “Metropole Bakmak” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Habip Aydoğdu’nun “Zamanın Ruhu” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar ARTE İstanbul’da. (0212 292 80 45)

■ Burcu Perçin’in “Duvar İktidarı” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar art ON the Gallery’de. (0212 259 15 46)

■ Deniz Aktaş ve Seçil Büyükkan’ın “İçinde ya da Dışında” adlı sergisi 8 Nisan’a kadar ART SUİTES Gallery’de. (0 212 251 55 61)

■ Matthieu Paley’in “Masalsı Dünyadan Fısıltılar” sergisi 10 Nisan’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

■ Burcu Or Bayram’ın sergisi 10 Nisan’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Marwan’ın sergisi 11 Nisan’a kadar GaleriArtist’te. (0212 227 68 52)

■ 20 Işık ve Gölgeleri fotoğraf sergisi 10 Nisan’a kadar İFSAK’ta. (0212 292 42 01)

■ Muhsin Kut’un sergisi 10 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Muhittin Köroğlu’nun “Adalet” isimli karikatür sergisi 10 Nisan’a kadar Tatbiki Sanat Atölyesi’nde. (0216 338 98 37)

■ Nuri Battal’ın sergisi 12 Nisan’a kadar Ritz Carlton Hotel, Süzer Plaza’da.

■ Neslihan Zabcı’nın mozaik ve seramik sergisi 13 Nisan’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Mehmet Pesen’in sergisi 14 Nisan’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde.

■ Erdinç Bakla’nın “Göbeklitepe Rüzgârı” heykel sergisi 14 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Luz Blanco’nun “Hatırlamıyorum” sergisi 14 Nisan’a kadar Sanatorium Gallery’de.

■ Ahmet Doğu İpek’in “Çokluk” isimli ilk kişisel sergisi 14 Nisan’a kadar Sanatorium Gallery’de.

■ Ümmühan Yörük’ün “Aralıklı Yakınlık” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ İsmail Tetikçi’nin “Bakış” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Funda Alkan’ın sergisi 14 Nisan’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Murat Havan’ın “The Cult” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Piramid Sanat Merkezi’nde. (0212 297 31 15)

■ Ali Cabbar’ın “Kırmızı Koridor” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Genç Sanatçılar IV Seramik Sergisi 15 Nisan’a kadar Galeri 5’te. (0212 258 12 45)

■ Federico Severino’nun heykel sergisi 15 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Nazmi Ziya Güran’ın “Işığın Ressamı” sergisi 17 Nisan’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ EDITIONS II başlıklı karma fotoğraf sergisi 19 Nisan’a kadar Elipsis Galeri’de. (0212 249 48 92)

■ Gizem Enuysal’ın “Oyunda Kal” resim sergisi 20 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Ahmet Polat’ın “Kemal’in Rüyası” isimli fotoğraf sergisi 21 Nisan’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Opera Afişleri Sergisi 21 Nisan’a kadar Süreyya Operası’nda. (216 542 50 87)

■ Esin mi Şeytan mı? isimli karma heykel sergisi 21 Nisan’a kadar Art Galerim’de.

■ O Zamanlar Konuşuyorduk isimli sergi 22 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 00)

■ Yavuz Tanyeli’nin sergi 24 Nisan’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ 20 genç ressamın ‘bir’ kavramını yorumladığı sergi 25 Nisan’a kadar Art&Design Gallery’de.

■ No 1 isimli karma sergi 28 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da.

■ Luk Berghe’nin “Ütopya Koleksiyonu” adlı sergisi 28 Nisan’a kadar Mimarlık Araştırmaları Stüdyosu Mars’ta. (0212 245 48 50)

■ Youssef Nabil’in “Hiç Gitmedin” adlı sergisi 28 Nisan’a kadar Galerist’te. (0212 232 49 02)

■ Kesintisiz Avangard isimli karma sergi 28 Nisan’a kadar Kuad Galeri’de. (0212 227 00 08)

■ Hesaplaşma adlı karma sergi 28 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Ali İbrahim Öcal’ın “Patetik Koridor” isimli ikinci kişisel sergisi 28 Nisan’a kadar Daire’de. (0212 252 52 59)

■ Murat Akagündüz’ün “Cennet – Cehennem” adlı sergisi 28 Nisan’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

■ Jale Nejdet Erzen’in sergisi 29 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)

■ La La La İnsan Adımları – Boijmans Van Beuningen Müzesi Koleksiyonu’ndan Bir Seçkiisimli sergi 6 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 53)

■ Elmas Deniz’in “ELMAS” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Oyun Alanları: Grafik Tasarımcıların Deneysel Üretimleri Hakkında Bir Sergiisimli sergi 9 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Charles Csuri’nin “Zamanın Eskiz Defterleri” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Sabancı Üniversitesi’nde. (0216 483 90 97)

■ Charles Csuri’nin sergisi 10 Mayıs’a kadar Kasa Galeri, Karaköy’de.

■ Van Gogh Alive’isimli sergi 15 Mayıs’a kadar Karaköy Antrepo 3’te.

■ Mehmet Aksoy’un 50. yıl sergisi 20 Mayıs’a kadar Tophane-i Amire’de.

■ Mona Hatoum’un “Hâlâ Buradasın” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Mustafa Köseoğlu ’nun sergisi 31 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Dünden Sonra isimli fotoğraf sergisi 3 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 53)

■ Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 311 40 92)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Ankara

■ Daver Darende – resim – 28 Mart’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0312 428 39 55)

■ Manoucher Kouchak Pour/Çeşm-i Hüner – resim – 30 Mart’a dek – IC Sanat Galerisi’nde. (0312 417 82 64)

■ Azimet Karaman – seramik ve heykel – 30 Mart’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0312 418 02 55)

■ Aynur Ocak – resim – 30 Mart’a dek – Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde. (0312 417 12 00)

■ Valerio Adami – resim – 31 Mart’a dek – Galeri Nev’de. (0312 437 93 90)

■ Zahit Büyükişliyen – resim – 31 Mart’a değin – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0312 441 78 01)

■ Gürbüz Doğan Ekşioğlu – resim – 31 Mart’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)

■ Ardan Özmenoğlu – baskı resim – 4 Nisan’a dek – Galeri Siyah Beyaz’da. (0312 428 26 41)

■ Ülkü Günay&Lütfü Günay/Ata’ya ve Çanakkale Şehitlerine Saygı – resim – 5 Nisan’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)

■ Abit Güner – resim – 21 Nisan’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 71 15)

İzmir

■ Aphrodisias Sanat Merkezi, 31 Mart’a dek Ezgi-Can Gökçe’nin çini seramik ve Hülya Kuloğlu’nun resim sergilerini ağırlayacak.

■ Tahir Ün’ün “Naylon Barınaklar” konulu fotoğraf sergisi 27 Nisan’a dek Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezi’nde izlenimde.

■ Emine Bıyıklı’nın “Bir Yitik Zaman” adlı resim sergisi, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde 29 Mart’a dek görülebilir.

■ Neslihan Öztürk’ün resim sergisi, Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde yarın sona eriyor.

■ İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi, 29 Mart-12 Nisan tarihleri arasında, Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Mezunları Derneği’nin sergisine ev sahipliği yapacak.

■ Ressam Bilge Göksel’in “Pencerelerimden” sergisi Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Adana

■ Adana Ressamlar Derneği’nin, Adana Çimento Sanayii (AÇS) işbirliğiyle düzenlediği, “Resim Koleksiyonu’ndan Seçmeler” adlı sergisi 30 Mart cuma günü 18.00’de açılacak. AÇS Sanat Galerisi’ndeki resim sergisi, 19 Nisan’a dek izlenime açık olacak. (0322 453 44 45)

Mersin

■ Mudop ART’ın, “Bi’şey Olmaz” adlı ahşap tasarım sergisi 31 Mart gününe dek Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde izlenime açık tutulacak. (0324 238 10 88)

Müzik

İstanbul

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 18.00’de “Çello ve piyano ile akşamüstü fuaye konserinde Emre Sayarı (viyolonsel) – Gökhan Aybulus (piyano)” izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “İ.B.B Kent Orkestrası Müziğin Efsaneleri ’Abba’ ”, çarşamba günü saat 20.00’de “Senfonik Mehter”, cuma günü saat 20.00’de “Ahmet Aslan & Drama Ensemble“, cumartesi günü saat 20.00’de “Ahmet Özhan”, pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Babylon’da bugün saat 19.00’da “Social Inclusion Band – Düşler Akademisi”, Newcomers Fest kapsamında çarşamba günü saat 21.30’da “Kill It Kid”, perşembe günü saat 23.45’te “Little Fish”, cuma günü saat 23.59’da “Factory Floor”, cumartesi günü saat 23.59’da “Ikonika – Stay +” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Moskova Virtüözleri”, çarşamba günü saat 20.00’de “Bobby McFerrin” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Zift”, yarın saat 22.30’da “Dört x Dört”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener”, perşembe günü saat 22.30’da “Özge Fışkın”, cuma günü saat 22.30’da “Aslı Gökyokuş” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da “Cem Tuncer Quartet”, yarın saat 21.30’da “Nardis -Dore – Godin Genç Jazz Gitaristi Yarışması -3”, çarşamba günü saat 21.30’da “Swing A La Turc”, perşembe günü saat 21.30’da “Neşet Ruacan Grup”, cuma günü saat 22.30’da “Sera Leib Quartet” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Dilek Sert Erdoğan vs Bilal Karaman” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘garajistanbul’da çarşamba günü saat 22.00’de “Kayhan Kalhor ve Erdal Erzincan”, perşembe günü saat 22.00’de “Stephan Micus”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yael Naim” konseri izlenebilir. (0 212 244 44 99)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Hoca Nasreddin & Tim Hodgkinson: Breath”, cuma günü saat 20.00’de “Borusan New Series – Kai Schumacher & Toros Can Buluşması”, cumartesi günü saat 21.30’da “Şirin Soysal” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Odylle”, perşembe günü saat 21.30’da “Meat the Beetles”, cuma günü saat 22.30’da “Göğe Selam: Kurtalan Ekspres ve Ogün Sanlısoy”, cumartesi günü saat 22.30’da “Alexis Taylor ‘Hot Chip’ & Justus Köhncke (Live)” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “maNga”, cuma günü saat 22.30’da “Tiger Lillies”, cumartesi günü saat 22.30’da “Matt Bianco” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Adrenalin”, perşembe günü saat 22.30’da “Cem Adrian”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yeni Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü saat 19.30’da “keman virtüözü Shlomo Mintz ve piyanist Sander Sittig”in ‘İspanyol Dansı’ temalı konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

■ ‘Fulya Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de OpusAmadeus Oda Müziği Festivali kapsamında “Bach’tan Stravinsky’ye Tek Nefeste”, cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası“ konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – Zamanın Ötesinde Müzik” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Bronx’ta perşembe günü saat 21.00’de “Guns Of Bronx”, cuma günü saat 22.00’de “Metallica Official Tribute Band – Orion”, cumartesi günü saat 21.00’de “Model” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

■ ‘Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde cuma günü saat 20.30’da “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 216 336 12 00)

Ankara

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri ve öğrencilerinin sunacağı, Tuğçe Uçar (viyola) ve Gulmira Tokombaveya’nın (piyano) solist olarak yer alacağı konser 31 Mart’ta saat 13.00’te. (0312 442 30 50)

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Julian Kovatchev yönetiminde vereceği Dorukhan Doruk (viyolonsel) ve Hande Küden’in (keman) solist olarak katılacağı konser 29 ve 30 Mart’ta saat 20.00’de. (0312 309 13 43)

■ Jolly Joker Ankara’da, Yeni Türkü konseri 30 Mart’ta saat 22.00’de, Athena konseri 31 Mart’ta saat 22.00’de, Göksel konseri 6 Nisan’da saat 22.00’de, Can Bonomo konseri 13 Nisan’da saat 22.00’de. (0312 424 11 11)

Opera Bale

İstanbul

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve çarşamba günleri saat 20.00’de “Midas’ın Kulakları” adlı opera seslendirilecek. Cuma günü saat 20.00’de, cumartesi günü ise saat 16.00’da “Hürrem Sultan” adlı bale gösterisi sahlenecek. Pazar günü saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, “Bir Yaz Gecesi Rüyası/modern dans” 29 Mart’ta saat 20.00’de, “Don Giovanni/opera” 31 Mart’ta saat 20.00’de, “Rusalka/opera” 2 Nisan’da saat 20.00’de, “Yusuf ile Züleyha” 4 Nisan’da saat 20.00’de, “Zorba/bale” 5 Nisan’da saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 7 Nisan’da saat 20.00’de. (0312 324 68 01)

Samsun

■ Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde 26 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de “Ali Baba&40” adlı opera, 29 Mart Perşembe günü saat 20.00’de “Don Kişot” adlı bale, 30 Mart Cuma günü saat 20.00’de “Bremen Mızıkıcıları” adlı çocuk oyunu sahnelenecek.

(0362 431 50 00)

Tiyatro

İstanbul

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Zalım Mahmut” cuma 20.00, cumartesi, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Yanık” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı” salı, çarşamba, perşembeş cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Açıl Kafam Açıl” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Antigone” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00’te. (0212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Aşk Halleri” çarşamba, cumartesi 15.00, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30’da. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Otobüs” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. Haldun Taner Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. Ümraniye Sahnesi’nde “Kargaşa” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. (0212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “www.aşkbu-mu.com” pazar 15.30’da. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30’da. ( 0212 661 38 94)

■ Tiyatro Pera’da “Venedik Taciri” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30’da.

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu salı 20.00 Bahçeşehir Kültür Merkezi’nde. “Ben Bertolt Brecht” perşembe 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0212 252 59 35)

■ Kenter Tiyatrosu’nda “Kraliçe Lear” cuma, cumartesi 20.00’de. (0212 246 35 89)

■ Kumbaracı50’de “Gerçek Hayattan Alınmıştır” çarşamba 20.30’da. (0212 243 50 51)

■ DOT’ta DOT’un yeni oyunu “Öksüzler” Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00’te. (0212 232 44 40)

■ Duru Tiyatro’da “Tatlı Çarşamba” cumartesi 20.45’te. (0212 292 32 47)

■ Maya Sahnesi’nde “Ford Mach 1 Bağdat Caddesi’nde” salı 20.30, “Küçük Bir Kukla Siüti” çarşamba 20.30, “Psikoz” perşembe 20.30, “U.C.B /BGST Dansçıları” cuma, cumartesi 20.30. “Eleni’den Mektuplar” cumartesi 20.30. “Sel” pazar 18.00’de. (0212 252 74 52)

■ Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun “Beni Yeniden Sev” oyunu bugün saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0212 478 06 00)

■ Beyoğlu Terminal’de “Sözleşme” salı 20.30’da.

■ Sahne Hal’de “Yollu” çarşamba 20.30’da. (0212 274 74 78)

■ Mekân Artı’da “Dantel” çarşamba 17.00’de. (0212 224 57 56)

■ Emek Sahnesi’nde “Orda” cuma 20.00’de. (0216 545 73 76)

■ Bizim Tiyatro’nun “Savaştan…Barıştan…” cuma 20.30 Barış Manço Kültür Merkezi’nde (0216 418 95 49)

■ Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampusu Tiyatro Salonu’nda “Bernarda Alba’nın Evi” salı 20.30’da.

Ankara

■ Akün Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye” yarından itibaren 1 Nisan’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Gizler Çarşısı” 3-8 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 3, 6, 8 Nisan’da saat 11.00’de. (0312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” yarından itibaren 1 Nisan’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Kafes Arkasında” 3-8 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” yarın ve 30 Mart’ta saat 20.00’de, 1 Nisan’da saat 15.00’te, “Elma Hırsızları” 3 ve 6 Nisan’da saat 20.00’de, 8 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Barış” yarın ve 28 Mart’ta saat 20.00’de, “Kerbela” 3-7 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “George Dandin” yarından itibaren 1 Nisan’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan” 28 Mart’ta ve 8 Nisan’da saat 11.00’de, “Sönmüş Yıldızlar” 3-7 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Yosunlar” yarından itibaren 31 Mart’a değin saat 18.30’da, “Hüzzam” 3-7 Nisan tarihleri arasında saat 18.30’da. (0312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” yarın ve 30 Mart’ta saat 20.00’de, 1 Nisan’da saat 15.00’te, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 6 Nisan’da saat 20.00’de, 8 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 28 Mart-7 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Kırmızı/İstanbul DT” 27 Mart-1 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0312 467 17 44)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Akıllı Topaç/çocuk oyunu” 31 Mart’ta saat 10.30’da. (0312 442 30 50)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Ali Nihat’la Sihirli Yolculuk/çocuk oyunu” 31 Mart’ta saat 10.30’da, “Hiçyemez Prenses/çocuk oyunu” 31 Mart’ta saat 12.00’de.

(0312 418 02 98)

■ Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” 28 ve 31 Mart’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 27 ve 30 Mart’ta saat 20.00’de, “Cinfikir/çocuk oyunu” 31 Mart’ta saat 12.00’de. (0312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Bakırköy Sanat Tiyatrosu/Gün Anneme Gebe” bugün saat 20.00’de, “Pasargad Theater-İran/Denouement-Akıbet” yarın saat 20.00’de, “Zübük” 28, 30, 31 Mart’ta saat 20.00’de, “Theatre Ad Hoc-İsviçre/Sürgünden Sürgüne-Fransızca” 29 Mart’ta saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 31 Mart’ta saat 13.00’te, “Giderayak” 31 Mart’ta saat 15.30’da.

(0312 417 76 76)

Samsun

■ Samsun Devlet Tiyatrosunda 27 Mart Salı ve 28 Mart Çarşamba günü saat 20.00’de Ankara Devlet Tiyatrosu’nca hazırlanan “Sönmüş Yıldızlar” adlı oyun sahnelenecek. Kerim Tinçurin’in yazdığı, Albina Garifullina’nın Türkçeye çevirdiği ve Raşid Zagidullin’in yönettiği oyunun dekor ve giysi tasarımını Sergey Skomorohov, ışık tasarımını Ahmet Karademir, müziklerini Çingiz Abızov yaptı. Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan oyunda, Tatar efsanesi Server ile İsmail’in aşkı anlatılıyor. (0362 431 50 00)

Trabzon

■ Trabzon Devlet Tiyatrosu-Haluk Ongan Sahnesi’nde “Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü” salı, perşembe, cuma, cumartesi 20:00, cumartesi 15:00, “Islak Sever Max” çarşamba 20:00’de. (0462 230 10 44)

Gösteri Söyleşi

■ ‘İstanbul Modern Sinema’, Ejderha Yılı’nı Çin sinemasından yedi filmle kutluyor. Gösterimler perşembe günü gerçekleştirilecek. “Bir Tür Mutlu Yaşam Rehberi: Amelia” filmi ise yarın saat 16.00’da gösterilecek. (0212 334 73 00)

■ ‘Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün saat 18.30’da “Art Deco” akımı masaya yatırılacak. Çarşamba günü saat 18.30’da ise “Edebi-Ha-yat / Edebiyat ve Kadın” başlıklı panel gerçekleştirilecek. (0212 393 60 00)

■ ‘İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu’nda çarşamba günü saat 18.30’da “E-Kitap Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey” başlıklı panel gerçekleştirilecek. (0212 311 51 58)

 

Van depreminde zarar görenlere yardım amacıyla düzenlenecek olan konsere…

 Rock sanatçıları ve grupları Van’a yardım konseri için biraraya geliyor.

Rock müzisyenleri, Van’daki depremzedelere yardım amacıyla 30 Ekim’de Maçka’daki Küçükçiftlik Park’ta konser verecek.
Yapılan açıklamaya göre rock müzisyenleri, Van’da meydana gelen ve çok sayıda yurttaşın hayatını kaybettiği ve birçoğunun da evsiz kaldığı deprem için bir araya geldi.

Yüzlerce sanatçı, gönüllü ve kurumun koşulsuz ve ücret almadan katılımıyla gerçekleşecek “Van için rock” toplu konseri, 30 Ekim pazar günü Maçka Küçükçiftlik Park’ta yapılacak.

“Biz müzisyenler olarak, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu ortamda, en iyi yaptığımızı düşündüğümüz şeyle yani ürettiğimiz müziği arkamıza alarak Van’a destek için bir araya geliyoruz” diyerek bir araya gelen rock müzik sanatçılarının konseri, Dream TV’den canlı yayınlanacak.

Konserin geliri, Türk Kızılay’ı vasıtasıyla Van’daki depremzedeler için kullanılacak.
Konserde 4×4, Aslı, Aylin Aslım, Aydilge, Ayşe Saran-Murder King, Barlas, Can Bonomo, Cem Köksal, Çilekeş, Demirhan Baylan, Demir Demirkan, Dilemma, Duman, Direc-t, Emre Aydın, Ete Kurttekin, Feridun Düzağaç, Foma, Gece, Gece Yolcuları, Gripin, Haluk Levent, Kurban, Mabel Matiz, Malt, Marsis, Melis Danişmend, Model, Moğollar, Mor ve Ötesi, Multitap, Ogün Sanlısoy, Özge Fışkın, Öztürk, Pamela, Redd, Şebnem Ferah, TNK, Yüksek Sadakat sahne alacak.
Konserin 20 lira olan biletleri, Biletix aracılığıyla satışa sunuldu.

NEREDE: Maçka Küçükçiftlik Park
NE ZAMAN: 30 Ekim 2011 Pazar / Saat: 12.00 – 23.30 / Kapı Açılış Saati: 10.00
NE KADAR: 20 TL

Kyn: http://www.facebook.com/Sanatvekultur / ve  Tuncay Kiraç

 

Çankaya Belediyesinin düzenlediği ve 3 gün sürecek “4. Anki Rock Fest” Ahlatlıbel Tesisleri’nde başladı.

Bu yılki festivalde, “Orphaned Land”, “Hayko Cepkin”, “Kurban”, “Ogün Sanlısoy”, “Aylin Aslım”, “Babazula”, “Black Tooth”, “Deja vu”, “Gun Barrel” ve “Karakedi” gibi yerli ve yabancı pek çok grup sahne alacak.

Festivalin müzik koordinatörü Tarkan Gürol, yaptığı açıklamada, havanın kapalı olmasına rağmen festivalin tahminlerin üzerinde seyircinin yoğun ilgisiyle başladığını söyledi.

Grupların sahne performanslarının çok iyi olduğunu dile getiren Gürol,

“Tahmin ediyorum ki bu yılın en çok konuşulan festivallerinden biri olacak. Yarın en az 5-6 bin seyirciyi alanımızda göreceğiz” dedi