Şunun için etiket arşivi: nilüfer çoksesli korosu

Nilüfer Belediyesi bünyesinde kurulan Nilüfer Çoksesli Korosu, “2. Korfu Uluslararası Festival ve Koro Yarışması”nda ödülleri topladı. İki ayrı kategoride altın madalya alan koro, Üstün Sahne Performansı Özel Ödülü’ne de değer görüldü.

Nilüfer Çoksesli Korosu, Yunanistan’ın Korfu şehrinde düzenlenen “2. Korfu Uluslararası Festival ve Koro Yarışması’na katıldı. Yarışmaya Türkiye’den katılan tek koro olan Nilüfer Çoksesli Korosu, çok sayıda ulusal ve uluslararası festivallerde olduğu gibi yine performansıyla alkışları topladı.

Yarışmanın açılış seremonisinde özel davetle konser de veren Nilüfer Çoksesli Korosu, “Folklorik (folklore)” ve “Karma (mixed-A1)” olmak üzere iki farklı kategoride yarıştı. 20 ülkeden 37 farklı koronun yer aldığı yarışmada Zeynep Göknur Kara Yıldız’ın şefliğini yaptığı Nilüfer Çoksesli Korosu, performansıyla büyük beğeni topladı.

Yarışma sonunda Nilüfer Belediyesi Nilüfer Çoksesli Korosu, Mix A1 kategorisinde ve Folklorik kategoride altın madalyaya değer görüldü. Koro ayrıca, Nedim Yıldız’ın Komik Hürriyet eseri ile de Üstün Sahne Performansı Özel Ödülü ile onurlandırıldı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye adına Yunanistan’da önemli bir başarıya imza atan Nilüfer Çoksesli Korosu’nun üyelerini ve Şef Zeynep Göknur Kara Yıldız’ı kutladı. Başkan Bozbey, “Nilüfer’in bol ödüllü korosu Nilüfer Çoksesli Korosu, Nilüfer’i, Bursa’yı ve Türkiye’yi uluslararası alanda gururlandırdı. Eminim ki bundan sonra da büyük başarılara imza atacaktır. Bütün koro üyelerini ayrı ayrı kutluyorum” dedi.