Nebamun İçin Denetlenen Tarla

Nebamun İçin Denetlenen Tarla konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Nebamun İçin Denetlenen Tarla konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Nebamun İçin Denetlenen Tarla konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Nebamun İçin Denetlenen Tarla konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

“Nebamun İçin Denetlenen Tarla” fresk parçası, diğer on fresk parçasıyla birlikte 1821 yılında British Museum’a getirilmiştir. Tahıl muhasebecisi ve 3. Amenhotep’in hükümdarlığı sırasında Karnak’taki Amon tapınağında görev yapan Nebamun’un gömüldüğü mezarı süslemek için yapılmış bir tasarım parçasıdır.

Yüksek makama sahip olan Nebamun, resmin bir bölüünde kazların sayımını teftiş ederken resmedilmiştir. Arkeologlar günümüze dek ulaşmayan freskin diğer parçalarında Nebamun’un başka taşra etkinliklerini denetlerken de resmedilmiş olabileceğinin altını çizmektedir.

“Nebamun İçin Denetlenen Tarla” fresk parçasında yaşlı bir çiftçi, bir firavun incir ağacının yanında at arabalarıyla bekleyen iki memurun karşısında dururken görülmektedir. Nebamun’un buyruğu ile çiftçi, tarlaları denetleyen ve beyaz bir sınır taşıyla sınırları kontrol eder.

Fresk yapılış açısından dönemin Mısır sanatına özgü bir üslup taşımaktadır.

“Nebamun İçin Denetlenen Tarla” freskinde hiyeroglifler, yaban eşeği veya katırla ile gerçekçi detaylar dikkat çekmektedir.

Yaşlı çiftçiye bitişik olarak yerleştirilen freskteki hiyeroglifler de çiftçinin yemini yer almaktadır. Çiftçi “Gökteki Tanrı’nın bekası üzerine yemin ederim ki bu sınır taşı doğru yerde durmaktadır” diye yemin etmektedir.