Yazılar

Sanal Bağımlılığın İlacı Nar Sanat!

Teknoloji artık tüm hayatımızı kaplamış durumda. Yürürken bile sosyal medya hesaplarımızı kontrol ediyor, arkadaşlarımızla neredeyse sadece selfie çekmek ve sosyal medyada paylaşmak için buluşuyoruz.

Uzmanlar hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen teknolojiden çocuklarında etkilendiğini dile getiriyor ve aile içindeki iletişimi öldüren sanal bağımlılık konusunda ebeveynlere büyük rol düştüğünün altını çiziyor.

Yapılan araştırmalar 0-3 yaş dönemindeki çocukların teknolojiden mutlaka uzak tutulması gerektiğinin ortaya koyarken, çoğu ebeveyn sırf rahat edebilmek uğruna çocuklarının eline tablet verdiğini ilerleyen dönemlerde de bunun önünü alamadığını savunuyor.

Özellikle anne babaların çocuklarının sanal bağımlı olmaması için bazı önlemler alabileceği üzerinde duran uzmanlar çocuğunuzu takip etmeniz, ona net kurallar koymanız ve hayatın sanal dünyadan ibaret olmadığını öğretmeniz gerektiğini vurguluyor.

Çoğunuz sanal dünyaya bağımlı olduysa bile kurallarla ona alternatifler sunarak bunun üstesinden gelebileceğinizi hatırlatan uzmanlar, çocuğunuzu sanatla tanıştırmanın şart olduğunu dile getiriyor.

Eğer sizde çocuğunuzun sanal dünyanın esiri olmasını istemiyorsanız Nar Sanat Eğitim Kursu’nda çocuğunuzun gerçek dünya ile bağlantısını pekiştirebilirsiniz.

Çocuklarınızı Nar Sanat Eğitim Kursu bünyesinde halen devam etmekte olan resim, karikatür, yaratıcı drama, piyano, gitar, keman, bateri, perküsyon , şan bağlama, akordeon, flüt, saksafon, klarnet ve çello kurslarında veya Eylül ayında başlayacak olan bale, halk oyunları ve hip hop kurslarıyla sanal bağımlılıktan uzak tutabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu için 0212 570 80 80 – 0212 570 80 98 ve 0530 880 71 80 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.