Şunun için etiket arşivi: nar sanat müzik eğitimi

 

22. Akbank Caz Festivali’nin yeni başlıklarından biri olan “Liselerde Caz Atölyeleri” bu sene ses getiren bir etkinlik olması bekleniyor.

Müzik ile ilgili olsun ya da olmasın, lise çağındaki gençlere ulaşmayı, onlara caz müziğini tanıtmayı,  sevdirmeyi ve belki daha önce yakından görmedikleri farklı enstrümanları tanıtmayı, sahnede izledikleri ya da izleyecekleri müzisyenlerin yaklaşımlarını algılamalarını sağlamayı amaçlayan “Liselerde Caz Atölyeleri”,  8 – 16 Ekim tarihleri arasında sekiz lisede ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.  Etkinlik boyunca son dönemde birçok albüm ve konserde yer almış,eğitmen M. Cem Tuncer, Barış Ertürk, Ercüment Orkut ve Ediz Hafızoğlu gençlerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaşacak ve onların sorularını yanıtlayacak.

 

Bu yıl sadece İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinliğin, önümüzdeki yıllarda tüm ülkeye yayılması amaçlanıyor.

“Liselerde Caz Atölyeleri” Programı

• 08 Ekim 2012, Pazartesi  Üsküdar Amerikan Lisesi

• 08 Ekim 2012, Pazartesi  Kadıköy Anadolu Lisesi

• 09 Ekim 2012, Salı  Şişli Terakki Lisesi

• 09 Ekim 2012, Salı  Özel Enka Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

• 15 Ekim 2012, Pazartesi  İstanbul Lisesi

• 15 Ekim 2012, Pazartesi  Galatasaray Lisesi

• 16 Ekim 2012, Salı  İstanbul Amerikan Robert Lisesi

• 16 Ekim 2012, Salı  FMV Özel Işık Lisesi

Kaynak 

 

Bildiğiniz gibi size çok yakınız.Müzik eğitiminin yanı sıra resim,tiyatro,y.drama,dans,diksiyon,fotoğraf eğitimleri vermekteyiz.Bakırköy’de İncirli caddesi üzerinde Town Center karşısı ve Özel Yaşar Hastahanesi sokağındayız.

İstanbul’un en iyi performans merkezlerinden Salon, yeni sezon için kapılarını, 4 Ekim Perşembe akşamı, Saint Etienne konseriyle açıyor.

Açıldığı günden itibaren İstanbullu sanatseverlerden büyük ilgi gören performans mekânı Salon, yoğun bir programla yeni sezonda sanatseverlerle buluşacak.

Geçen yıllarda olduğu gibi yeni sezonda da caz, rock, alternatif ve dünya müziğinin merakla beklenen isimlerini ağırlayarak, yine sanatseverlerin buluşma noktası olacak Salon’un ilk konuğu İngiliz indie-dans grubu Saint Etienne olacak.

Müziklerinde dub, swing, folk, pop ve rock soundlarına yer veren ve çıkardığı sekiz albümle İngiltere’nin en itibarlı ve istikrarlı müzik grupları arasında gösterilen Saint Etienne 4 Ekim Perşembe ve 5 Ekim Cuma akşamları 21.30’da Salon izleyicisiyle buluşacak.

Türkiye’ye ilk kez gelen ekip, son stüdyo albümleri Words and Music by Saint Etienne’in Avrupa turnesi kapsamında en sevilen hitleriyle geniş bir repertuar seslendirecek.

1990’da Bob Stanley ve Pete Wiggs tarafından kurulan Saint Etienne, bir Neil Young şarkısı olan “Only Love Can Break Your Heart” yorumu ile büyük beğeni topladı. 90’ların başında başladığı müzik serüveni boyunca Kylie Minogue, The Charlatans’dan Tim Burgess, Étienne Daho, Paul van Dyk gibi isimlerle ortak çalışmalara imza attı. Birçok şarkıları sinema filmleri ve TV dizilerinde yer alan St Etienne’in A Good Thing adlı şarkısı, Pedro Almodovar’ın Volver adlı filminde kullanıldı.

YENİ SEZONDA SALON’A “MİSAFİRLİĞE GELEN İSİMLER”

Salon’da, yeni sezonun ilk hafta sonunda Bant Mag. ekibinin düzenlediği Demonation Festivali ile, Türkiye bağımsız müzik sahnesinin önemli isimleri, Salon izleyicileriyle bir araya geliyor. Ona yakın topluluk, 6 Ekim Cumartesi ve 7 Ekim Pazar akşamları, 18.00’den gece yarısına kadar ard arda sahnede olacak.

Demonation Festivali’nin iki günlük programı boyunca Halimden Konan Anlar, Change of Plans, Murat Üf Yaa, Islandman, Fakap, Roadside Picnic, Sami Baha, Orchestra Volatile ve Umman Türkoğlu gibi müziğin bağımsız isimleri ağırlanacak.

Kaynak