Yazılar

BALE BURS DUYURUSU;   Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği

Her yıl olduğu gibi değişik dallarda Nar Sanat derneği kendi eğitim kurumunda farklı dallarda, farklı oranlarda karşılıksız burs verileceğine dair yönetim kurulu kararı almıştır. (2014-2015 Eğitim yılı içindir)

Yönetim kurulu kararı doğrultusunda bugün ilk olarak Bale eğitimi konusunda duyuru yapılmıştır. Duyuruda: “Belirtilen oranlardaki burs miktarı karşılığı  öğrenci adına Derneğimiz tarafından Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’na aktarılacaktır. “

Çocuk-Bale-14

Bakırköy’de faaliyet gösteren Derneğimiz ; Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği Tüzüğünde bulunan amaçları gerçekleştirmek üzere, kendi kurumunda Müzik , Çocuk Resim, Bale dallarında toplamda 2014-2015 eğitim döneminde belirli oranlarda burs verecektir.

Burs eğitim şeklinde verilecek olup koşul, şart ve yapısı  sitelerimizde ilan edileceği biçim ve olacaktır.

Bir sivil toplum örgütü olarak halkın sanat değerlerini yükseltmek, toplumda farkındalık yaratmak ve halkla kucaklaşmak amacıyla başlattığımız bu çalışmanın  sürdürülebilmesi amacıyla ilanen duyurulur.

 Derneğimizin tüzüğünde belirtilen  “Gelirin % 80’i sanat faaliyetlerine ayrılır” ibaresinden dolayı değişik dallarda öğrenci alınmasına karar verilmesinden dolayı  3 yıldır aynı fiyatla eğitim veren kurumumuz bale eğitimi konusunda; Bursluluk oran ve şeklini aşağıdaki şekilde ilan etmiştir.

Diğer dallarla ilgili şekil, koşul, yetenek sınavı ve belgeler daha sonra ilan edilecektir.

Bale Eğitimi Burs oran, sayı ve şekli;

 1-Bale Hazırlık sınıfına % 50 oranında burs vermek üzere 3,5 – 4.5 yaş 2010 yılı Ocak – 2011 Ocak arası doğumlular  (48 öğrenci) alınacaktır.

2-2013-2014 eğitim dönemi öğrencilerimiz dahil 4,5 yaş ve üstü  9 yaşına kadar. (2010 ocak ve önceki tarih doğumlular) 2013-2014 eğitim dönemi öğrencilerimizin tamamı  ile  yeni kayıt yaptıracak 75 adet bale öğrencimize % 35 olarak burs verilecektir.

Burslu öğrenci alımı Ekim ayı sonuna kadar devam edecektir. Belirtilen sayıya 31 Ekim 2014 tarihinden önce ulaşılması durumunda başka kontenjan açılmayacaktır.

Bursluluk durumu başvuru sırası ile belirlenecektir.

  Başvuru esnasında istenen belgeler:

-Öğrenci ve velinin kimlik fotokopileri

-Öğrencinin 2 adet vesikalık fotoğrafı

Bale bursu hakkında daha detaylı bilgi ve adres için lütfen TIKLAYINIZ .

 

Not: Kurumumuz Bursu kendi kurumunda verecek olup, burs miktarını artırmaya, düşürmeye veya değişiklik yapıp yapmamaya, eğitim gün ve tarihini değiştirmeye ya da iptal etmeye istediği öğrenciye burs vermeye/vermemeye  veya iptal etmeye yetkili olup bunun nedenini açıklamak ve önceden bilgi vermek durumunda değildir.  Bursluluk hakkı kazanan öğrenci derslere devam etmek zorunda olup eğitim dönemi boyunca herhangi bir fiyat artışı uygulanmayacaktır.

2013-2014 Eğitim dönemi etkinliği ile ilgili FOTOĞRAF ve VİDEOLARI izlemek için ilgili alana tıklayınız.

Çocuk-Bale-34 Çocuk-Bale-42

Sayfalar

Biz Kimiz?

Bakırköy’de yaşamına devam eden sanatçı ve sanatseverlerin bir araya gelmesiyle 26 Ağustos 2009 tarihinde kurulan ”Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği” kurulduktan hemen sonra üyeleri ile sanatseverlere hizmet vermeye başlamıştır. (Dernek için lütfen bknz. http://www.narsanat.org.tr)

Hizmet ağını geliştirmek isteyen derneğimiz yasalar gereği hizmetlerini yayabilmek ve tüzüğünde ki amaçlarına ulaşabilmek için derneğe bağlı “M.E.B. Özel Nar Sanat Eğitim Kursu” iktisadi işletmesini kurmuştur. Eğitim bölümümüz, rekor sayılabilecek bir hızla (2 ay 10 gün) gibi bir sürede Milli Eğitim Bakanlığı, Bayındırlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığından gerekli izinleri alarak “T.C. M.E.B. Özel Nar Sanat Eğitim Kursu” unvanı ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim sertifikaları vermeye yetkili kılınmıştır.

Tüm bunların yanı sıra M.E.B. Özel Nar Sanat Eğitim Kursu Bakırköy’de bir ilki başararak bir Sanat Derneği tarafından kurulan ilk M.E.B. Onaylı kurs olma özelliğine sahiptir.

Kurumumuzun sahibi olan ”Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği”mizin tüzüğüne göre eğitim kurumumuzun gelirinin % 80’i sanata harcanmaktadır.

İletişim

T.C.

M.E.B.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu

Adres : İncirli cad. Kartaltepe mah. Kıbrıs Sok. Okan apt. No:6/1

34145 Bakırköy, İstanbul  Türkiye

( Eski Town Center’in -Şuan Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin karşısı-, Yaşar Hastanesi’nin yanındaki sokak )

Çalışma saatlerimiz haftanın 7 günü  09:00 – 21:00 saatleri arasındadır. 

telephone +90 212 570 80 68

mobile +90 530 880 71 80

       email     [email protected]  

Kurumumuz İSTANBUL/BAKIRKÖY’de faaliyet göstermektedir. Başka yerde şubemiz yoktur. Bilgi amaçlı olarak form doldurulacaksa elbette başka şehirden de yazabilirsiniz.

İlgilendiğiniz sanat dalı ile ilgili kayıt olduğunuzda görevlimiz tarafından en kısa sürede aranacaksınız. İlgilendiğiniz branş/branşların öğretmenlerini buradan görebilirsiniz.

     

    Panoramadan sokağın girişinde düz devam ediniz…