Şunun için etiket arşivi: nar festivali

enginar-festivaliİzmir Urla Yarımadası’nın sembol ürünlerinden enginarın tanıtımı için düzenlenen 1.Uluslararası Urla Enginar Festivali’nin gala yemeği dünyada varlığını sürdüren tek tahaffuzhane olma özelliği ile zamana direnerek ayakta kalma savaşı veren Karantina Adası’ndaki tahaffuzhane binasında gerçekleşti.

Hastalık durumunda salgın ve ölümcül vakaların önüne geçilebilmesi için ulusal ve uluslararası kanunlarla oluşturulmuş stratejik öneme sahip olan Tahaffuzhane’de düzenlenen gala yemeğine; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na katkı ve desteklerinden dolayı plaket takdim eden Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, “Urlalılar adına size çok teşekkür ederim. Bizler için çok kıymetli ve değerlisiniz” dedi.

Urla’nın sakız enginarını dünyaya tanıtmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen festivalin oluşmasında ve sonrasında emeği geçen ekibe enginar yapraklarının kağıda dönüştürülmesinden oluşan plaketleri Başkan Sibel Uyar takdim etti.

Birbirinden farklı enginar lezzetlerinin yer aldığı gala yemeğinde davetliler denize karşı Grup Yankı’nın şarkıları ile keyifli bir akşam yaşadı.

Bu sene 18 – 21 Haziran tarihleri arasında kemerde düzenlenecek 9.cu kemer altın nar kültür ve sanat festivali hazırlıkları başladı.

Sanata ve sanatçıya verdiği değerle bilinen Kemer belediye başkanı Mustafa Gül bu sene festivalin çok daha renki geçeceğini belirtti.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül,1994 – 1999 yılları arasında Kemer Belediye başkanlığı döneminde Münir Özkul,Barış Manço,Onno Tunç,Kemal Sunal’ın,yeni görev döneminde ise Sadri Alışık,Ekrem Bora,Gönül Yazar,Hülya Koçyiğit ve Metin Serezli’nin isimlerini Kemer ilçesi’nin cadde ve sokaklarına vererek bu değerli sanatçılarımızın isimlerini ölümsüzleştirmiştir ve sanata,sanatçıya verdiği değeri bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

Bu sene Kemer belediyesi tarafından düzenlenecek olan 9.Altın Nar kültür ve sanat festivali’nde çok değerli iki sanatçımızın adını, yaşarken ölümsüzleştirecektir.9.Altın Nar kültür ve sanat festivali’ne katılacak sanatçılara ve medya mensuplarına özel bir davet veren Mustafa Gül gelen misafirlerle tek tek ilgilenerek geldikleri için teşekkür etti.Mustafa Gül bu arada da Gönül Yazarı Kemerin incisi ilan etti ve Gönül Yazar bu ifade üzerine çok memnun oldu başkana teşekkür etti.Cahide gece klübüne katılan sanatçı ve medya mensupları ise şöyle ;Gönül Yazar,Deniz Seki,Ahmet Selçuk İlkan,Safiye Soyman,Şenay Akay,Süheyl Uygur,Didem Taslan,Nur Ertürk,Orhan Ölmez,Tuğrul Şan,Koray Çapanoğlu,Salih Keçeci,Erşan Başbuğ,Barış Kocaoğlu,Burhan Akdağ,Cemal Göktaş,Nurcan Sabur,Ali Çınar,Kenan Çınar,Alper Alp,Muharrem Erdemir,Tahir Yaman,Cem Gülaç,Bülent Kocabıyık,Deniz Altuntaş,Mehmet Küçük,Galip Çamlı,Neşe Gül ve daha birçok seçkin davetli Cahide de gece geç saatlere kadar eğlendiler.

Kaynak : (-)