Yazılar

Atatürk heykeli Madame Tussauds’da

10 Kasım’a özel olarak hazırlanan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün balmumu heykeli Madame Tussauds’da ziyaretçilerini bekliyor.

Madame Tussauds Balmumu Müzesi 250 yıllık tarihe sahip. 10 Kasım’a özel olarak yapılan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün balmumu heykeli 10 Kasım günü itibari ile Madame Tussauds Balmumu Müzesinde ziyarete açılıyor.

4 ay gibi bir sürede yapımı tamamlanan Mustafa Kemal Atatürk’ün Balmumu Heykeli, Atatürk’ün 1931 yılındaki halini yansıtıyor. Yani Madame Tussauds Balmumu Heykeli’ne gidip, Atatürk’ün balmumu heykeline bakanlar, Atatürk’ün 50 yaşındaki halini görecekler.

Atatürk’ün 1931 yılında, dünya çapında bir devlet adamı olarak öne çıktığı dönemdeki halini yansıtan figür, Londra Madame Tussauds Stüdyoları’nda 30’un üzerinde heykeltıraş ve araştırmacının 4 ay süren yoğun çalışmaları sonucunda hazırlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün balmumu figürü Madame Tussauds’nun İstanbul’daki merkezinde, ziyaretçi turunun başladığı noktadaki ilk figür olarak hem Türkiye’den hem de yurtdışından gelen ziyaretçileri karşılıyor.

Madame Tussauds’a nasıl gidilir?

Madame Tussauds Balmumu Müzesi, “Hüseyinağa Mahallesi, Istiklal Cd No:56, 34435 Beyoğlu/İstanbul” adresinde yer almaktadır.

Madame Tussauds’a Metro ve Metrobüs ile ulaşım sağlamak isteyenlerin, Metrobüsten Mecidiyeköy durağında indikten sonra ‘Mecidiyeköy Metro İstasyonuna’ geçmeleri gerekmektedir. Taksim yönüne giden metroya bindikten sonra ‘Taksim Metro Durağında’ inmek gerekiyor. Taksim Metro Durağında indikten sonra Taksim Meydan’dan İstiklal Caddesi yönünde ilerleyerek kısa bir yürüyüşün ardından Madame Tussauds Balmumu Müzesine ulaşabilirsiniz.