Şunun için etiket arşivi: modo antiquo orkestrası

Dünyanın en bilinen barok flüt yorumcularından olan Nihan Atalay ile İtalyan barok Modo Antiquo orkestrası, 7 Aralık’ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda dinleyicilerle buluşacak.

Türkiye’nin barok müzik alanında önde gelen isimlerinden, dünyaca ünlü barok flüt yorumcusu Nihan Atalay ve barok müzik alanında Grammy Ödüllü Modo Antiquo orkestrası bir araya geliyor.

Nihan Atalay’ın yurtdışında bulunduğu yıllarda birlikte çalıştığı Grammy ödüllü İtalyan barok topluluk Modo Antiquo ile gerçekleştireceği konserde, barok müziğinin tanınmış ve az bilinen eserleri seslendirilecek.

Basel Schola Cantorum ve Cenevre Yüksek Müzik Üniversitesi Barok Müzik Bölümleri’nde devlet bursu ile okuyan Nilay Atalay, Lucerne Festival Orkestrası’nın efsane şefi Pierre Boulez ile birlikte çalışmıştı.

Başta Amerika Flüt Derneği olmak üzere uluslararası yarışmalardan ödül alan Atalay, halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi.

1987 yılında kurulan Modo Antique orkestrası ise barok müziğin güçlü altyapısına sahip müzisyenlerden oluşmaktadır. Modo Antique orkestrası, bugüne kadar dünyanın birçok yerinde sahne aldı ve 40’tan fazla CD çalışmasına imza attı.

Modo Antiquo, Antonio Vivaldi’nin tüm eserlerini günümüze yeni bir anlayışla taşıyan orkestra olarak biliniyor.

Barok müzik alanında Grammy ödüllü İtalyan orkestra Modo Antiquo, kemanda Raffaele Tiseo, Stefano Bruni, Rossella Borsoni, Giorgia Leonida Tosi, viyolada Pasquale Lepore, viyolonselde Bettina Hoffmann, kontrbasta Nicola Domeniconi, klavsende Andrea Coen ile sahnede olacak.