Yazılar

MIX Festival’in programı belli oldu

MIX Festival; 15-16 Kasım’da Apparat (Live), Booka Shade, Ross From Friends (Live), N’TO, Isaac Delusion ve Worakls %100 Music Sahnesi’nde; The Radio Dept., Islandman, Teleman ve Hey! Douglas Big Band (live) Red Bull Sahnesi’nde Zorlu PSM çatısı altında buluşuyor.

İşte, MIX Festival’ın bu yılki detaylı programı:

15 Kasım Cuma
%100 Music Sahnesi

Günce Avcı
Jabberwocky
Apparat (Live)
N’TO
Joachim Pastor
Worakls

Red Bull Sahnesi

Lil Zey
Islandman
Tolga Duyan feat Bulut Adalı Seçkin
Baba Stiltz

15 Kasım Cuma
%100 Music Sahnesi

Zeynep Erbay
Isaac Delusion
Ross From Friends(live)
Booka Shade
Mabbas

Red Bull Sahnesi

Nova Persona
The Radio Dept.
Teleman
SX
Hey!Douglas Big Band (live)

Karanlık pop’un yıldızı Mix Festival’inde

Karanlık pop’un elektronik ve en sevilen yüzlerinden olan Aurora, bu sene üçüncüsü gerçekleşecek olan Mix Festival’inde sahne almaya hazırlanıyor.

Birbirinden farklı müzik türlerini 2 günlük bir festivale sığdıran Mix Festival’i bu yıl üçüncü kez düzenlenecek. Zorlu PSM’nin farklı salon ve alanlarının kullanıldığı festival bu yıl, 16 – 17 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. İlk akşamında dansın son zamanlarda konuşulan elektronik müzik ikilisi Polo&Pan sahne alacak. İkinci akşam pistin ritmi karanlık pop’un elektronik ve güzel yüzü Aurora’ya emanet olacak.

Peki festivalde başka kimler var?

Fransa’nın en sevilen elektronik duo’larından Her, indie’nin Montpellier hali Kazy Lambist, iki kuzenin elektronik müzik ekseninde büyüleyici şarkılar yarattığı proje Otzeki, multi enstrümantalist kimliğini büyülü bir sesle dinleyicilere sunan Sophie Hunger, Barselona dans müzik sahnesinin dahi DJ ve yapımcısı Undo, house ve minimal techno’nun Fransa temsilcileri Losless, R&B ve elektronik harmanı müziklerini Londra’dan dünyaya taşıyan Tender, elektronik müzik prodüktörü Emancipator’ın canlı performanslarıyla sahnede olduğu grubu Emancipator Ensemble, Türkiye’de gerçekleşmiş birçok festivalde setleriyle katılımcıları dans pistinde soluksuz bırakan Mabbas, 70’lerin Türkçe şarkılarına getirdikleri sıra dışı yorumla eşsiz disco ritmler yaratan Hey! Douglas, Türkiye’nin en başarılı psychedelic müzik gruplarından BaBa Zula, Türkçe funk ve psychedelic şarkıları dans pistine uyarlayan oluşum Turkish Edits, deep tech ve etnik elektronik müziğin birlikteliğini dansla sunan Monality, mix’leriyle ünü ülke sınırlarını aşan Barış K, dikkat çeken isimler arasında…