Metin Akdemir

Metin Akdemir konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Metin Akdemir konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Metin Akdemir konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Metin Akdemir konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Bu yıl 19-29 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Akbank Kısa Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek “Kısa Film Yarışması”nın ön eleme sonuçları belli oldu

Festivalin yarışma ve yarışma dışı kategorilerine bu yıl toplam 557 filmin başvurdu.

Belgesel yönetmeni Emel Çelebi, kurgucu Bora Gökşingöl ve yönetmen Selim Evci’den oluşan ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu, yarışmalı bölüme katılan eserler arasından 20 kurmaca film ve 10 belgesel olmak üzere toplam 30 kısa film “Festival Kısaları” bölümünde izleyicilerle buluşmaya hak kazandı.

Festivalin “En İyi Kurmaca Film”i seçecek Kurmaca Kategorisi Jüri Kurulu; Yapımcı Zeynep Özbatur, Oyuncu Uğur Polat, Sinema Yazarı Cüneyt Cebenoyan, Yönetmen Seren Yüce ve Akbank SanatMüdürü Derya Bigalı’dan oluşuyor.

“En İyi Belgesel Film”i belirleyecek Belgesel Kategorisi Jüri Kurulu’nda ise; Yazar Yekta Kopan, Belgesel Yönetmeni Ethem Özgüven ve Aysim Türkmen, Gazeteci ve Sinema Yazarı Burçak Evren ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı yer alıyor.

Ana jürinin değerlendirmesinin ardından düzenlenecek festivalin ödül töreninde, “En İyi Kurmaca Film” ve “En İyi Belgesel Film” 8.000 TL ile ödüllendirilecek.

20 ülkeden 110 film, 40 seans, 11 söyleşi ve atölye çalışması, sinema dünyasından 21 konuğun yer aldığı Akbank 8. Kısa Film Festivali’nin kapısı 10 gün boyunca herkese açık olacak ve tüm etkinlikler ücretsiz olarak Akbank Sanat’ta izlenebilecek.

Ayrıca film gösterimleri, Akbank Sanat’ın kafesinde de eş zamanlı olarak gösterilecek.

Dünya festivallerinden filmlerle Akbank 8. Kısa Film Festivali’nde buluşmak  ve detaylı bilgi almak için www.akbankkisafilm.com ya da www.akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Ön elemeyi geçen kurmaca filmler

1. Tolerans- Besi Adut
2. Musa- Serhat Karaaslan
3. Jerry- Kaan Müjdeci
4. Dua- Tuna Balkan
5. Kahverengi ve Siyah- Bedir Afşin
6. Sessiz- L.Rezan Yeşilbaş
7. Gerayîş- Çetin Baskın
8. Korkuluk- Adem Demirci
9. Gerçek Bir Hikâyeden Uyarlanmıştır- Kerem Keskin
10. Asker- Murat Çetinkaya
11. Saman Makinası- Ersin Mert
12. Tam Ekran- Barış Hancıoğulları
13. Mi Hatice- Denis Metin
14. Başlangıç- Yiğit Evgar
15. La Quatorziéme- Hüseyin Aydın
16. Bağ- Mehmet Kemal Bayrak
17. Onaksibir- Can Emre
18. Baydara “Edra’nın Kaderi”- Can Eren
19. Ali Ata Bak- Orhan İnce
20. Alala- Ahmet Baturay Tavkul

Ön elemeyi geçen belgesel filmler

1. Sahnenin Haykırışı- M. Cengiz Tünay
2. Dinozor – Zümrüt Çavuşoğlu
3. Ben Geldim Gidiyorum- Metin Akdemir
4. Cneydo- Hüdai Ateş
5. Dışardakiler- Hüseyin Aydın
6. Susmaz Sokak- Elif Mermer
7. Ekmeğin Hakkı- Ayhan Aslan
8. Yalnızlığın İki Yüzü- Serhat Çatak
9. Kadim- Okan Avcı
10. Pantolon Balığı- Kurtuluş Yiğit Demiralp, Emre Karakaş

“Yarışma Dışı Gösterim” bölümünde gösterilecek filmler

1. Rüzgarın Çocukları- Ahmet Çadırcı
2. Nolya- M. Cem Öztüfekçi
3. Kelimeler ve Teyze- Nazlı Dönmez
4. Ekmek- Koray Sevindi
5. Gel-git- Akile Nazlı Kaya
6. Kahve Molası- Emre Ergenç
7. Ayn- Nefes Polat
8. Ekmeğim- Hakan Ün
9. Yol Hikayesi- E. Mert Kökver
10. Memur – Mehmet Emin Yıldırım

Adana Büyükşehir Belediyesi 18.Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal  Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri kısa Film Yarışmasında kazananlar belli oldu.17 Eylül’de başlayan ve 25 Eylül’de sona erecek olan Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışmasında kazanalar belli oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi 18. Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz ülkeleri   kısa Film Yarışmasında kazananlar belli oldu.

17 Eylül’de başlayan ve 25 Eylül’de sona erecek olan Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışmasında kazanalar belli oldu.

Buna göre Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışmasında kurmaca dalında Bilgi Üniversitesinden Can Eren’in ‘Baydara “Edra”nın Kaderi’ isimli filmi en iyi film seçildi. Aynı dalda jüri özel ödülü ise, İstanbul Kültür Üniversitesinden Veysel Cihan Hızar’ın ‘Adem’in Kuyusu’ isimli filminin oldu. Belgesel dalında Selçuk Üniversitesinden Canan Altunbulak’ın ‘Bir Avlu Bir Kent’ isimli filmi en iyi belgesel film seçilirken, Erciyes

Üniversitesinden Mustafa Çağlar İlim ve Hasan Basri Özdemir’in ‘Toruk’ filmi, jüri özel ödülüne layık görüldü.

Canlandırma dalında Dumlupınar Üniversitesi’nden Semih Vardar’ın ‘Gibi’ isimli filmi, en iyi canlandırmafilm seçildi. Aynı dalda jüri özel ödülüne layık görülen eser ise, Anadolu Üniversitesi’nden Utku Yavaşça ve Mervnur  Ülcan’ın ‘Yersu’ isimli filmi oldu.

Deneysel dalında en iyi film ödülü, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Tunca Yıldız’ın ‘Zaman adam’ isimlifilmine gitti. Mersin Üniversitesi’nden Bilal Çakay’ın ‘Eski Dünyaya Dair’ isimli filmi ise, juri özel ödülünelayık görüldü.

AKDENİZ ÜLKELERİ KISA FİLM YARIŞMASI

Festival kapsamında düzenlenen, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışmasında ‘En İyi Film’ seçilen eserler ise şunlar:

En İyi Kurmaca: Tansım / Yönetmen: Elite Zexer (İsrail)

En İyi Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Dönüşü Olmayan Yolculuk (Journey Of No Return) / Yönetmen: Güçlü Yaman (Türkiye – Almanya)

En İyi Belgesel: Bitmemiş İtalya (Unfinished Italy) / Yönetmen: Benoit Fellici (İtalya)

En İyi Belgesel Jüri Özel Ödülü: Ben Geldim Gidiyorum (I’ve come and I’m going) / Yönetmen: Metin Akdemir (Türkiye)

En İyi Canlandırma: Hiçbir Karanlık Unutturamaz (No Darkness Can Make Us Forget) / Yönetmen: Hüseyin Karabey (Türkiye)

En İyi CAnalandırma Jüri Özel Ödülü: Ağaç Kabuğunun Altındaki Sessizlik (The Silence Beneath The Bark )/ Yönetmen: Joanna Lurie (Fransa)

En İyi Deneysel: Mercury / Yönetmen: Sandro Aguilar (Portekiz)

En İyi Deneysel Jüri Özel Ödülü: Geri ( Back) / Yönetmen: Vincent  Gisbert Soler (İspanya)