Yazılar

15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde 33 sanatçı, ‘Sanat Yolu’ adlı karma sergisi ile Kaş Sanat Galerisinde sanatseverlerle bir araya gelecek.

Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Türkiye’nin önerisiyle 2012’den itibaren ‘Dünya Sanat Günü’ olarak kutlanıyor. Türkiye’de birbirinden değerli 33 sanatçı, Dünya Sanat Günü’nü ‘Sanat Yolu’ adlı resim sergisiyle Kaş Sanat Galerisi’nde kutlayacak.

Sibel Tetik organizasyonu ve Sinan Yenilmez desteğiyle açılacak olan sergide günümüzün klasik ve çağdaş sanat örneklerinden oluşan eserleri yer alacak. 15 Nisan saat 18.30’da açılışı gerçekleşecek olan sergi, 25 Nisan’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

30 ressam kendi iç dünyalarını anlattıkları eserlerle 12 – 20 Şubat arasında Kaş Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

30 ressam ‘Sadece Sergi’ adı verilen karma sergide buluşacak. 12 – 20 Şubat arasında Kaş Sanat Galerisi’nde sergilenecek eserler, sanatçıların kendi iç dünyalarını ve hayata bakışını yansıtıyor. Sergi, sanatseverlerle organizasyonu Sibel Tetik’in üstlendiği ve Kaş Sanat Galerisi kurucusu Sinan Yenilmez’in destekleriyle buluşacak.

Sergiye katılan ressamlara biz göz atalım

Argan Öztaş, Atilla Çavdarlı, Ayşegül Şibiroğlu, Bahattin Odabaşı, Banu Gökalp, Filiz Işılay, Funda Alkan Cumbul, Gizem Uzkur, Gulgun Haksal, Hrasun Sergio, İpek Hazneci, İrem Arcasoy, İsmet Tuncer, Karin Cincioğlu,Mualla Soğancı, Naci Doğan, Nezihe Gökçe, Nevin Torun, Nuray Atasagun, Nursen Gürcay, Öznur Karadayı, Pakize Akkaya, Pınar Türe Gürsoy, Remzi İren, Senur Biçer, Setenay Sezer, Sibel Sicimoğlu, Şafak Isilay, Yeşim Aksöz, Zeynep Çokşenim.