Yazılar

Fame Müzikali ilk defa Türkiye’ye geliyor

Efsane müzikal Fame, 75. Yılını Kutlayan Yapı Kredi Ana Sponsorluğunda ilk defa Türkiye’de…

Popüler kültür tarihinin efsaneleri arasında yer alan Fame Müzikali, 75. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda hayallerinin peşinden koşan herkese ilham vermek için orijinal kadrosuyla Londra’nın dünyaca ünlü müzikal sahnesi West End’den İstanbul’a geliyor!

30. yıl turnesinde, dansın tüm coşkusunu yaşatacak 80’lerin unutulmaz ikonu müzikal, 10-15 Aralık 2019 tarihleri arasında sadece 8 performans için Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak.
Fame’in beyaz perdede nesillere ilham veren hikayesi; İsveç, Polonya, Çin, Fransa, İngiltere, ABD, Avustralya, İrlanda, Güney Kore, Brezilya ve Kanada başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında izleyicilerle buluşurken, Broadway ve West End’de bilet satış rekorları kıran müzikaliyle ise sahneye taşındı.

‘Gırgıriye’ Filmine İsveç’ten Büyük İlgi

gırgıriye

Türk Sineması’nın unutulmaz filmi Stockholm’deki Uluslararası Komedi Film Festivali’nden büyük ilgi gördü.

[supsystic-gallery id=’8′ position=’center’]

İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen Uluslararası Komedi Film Festivali kapsamında 10 ülkeden 10 uzun metraj film, sinemaseverlerle buluştu. Festivalin üçüncü gecesinde “Gırgıriye” filminin gösterimi yapıldı. Festivalin özel davetlisi olarak İsveç’te bulunan sanatçı Perran Kutman ve merhum sanatçı Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal da seyirciler arasındaydı. Kutman, konuşmasında, sanat hayatının 50’nci yılını kutladığını söyledi. Sanat hayatı boyunca hep saygı ve sevgi gördüğünü vurgulayan Kutman, sevenlerine teşekkür etti. Kutman, “Dilerim gözlerimi kapatana kadar da sevgi ve saygı görürüm” dedi. “Gırgıriye” filminin hikâyesini de seyirciyle paylaşan Kutman, konuşmasının sonunda sahneye davet ettiği Gül Sunal ile beraber seyircileri selamladı. Kartal Tibet’in yönettiği, Adile Naşit, Müjdat Gezen, Perran Kutman, Münir Özkul ve Ayşen Gruda gibi oyuncuların rol aldığı 1981 yapımı “Gırgıriye,” Türk Sineması’nın unutulmaz filmleri arasında bulunuyor.