heykelcilik

heykelcilik konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. heykelcilik konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. heykelcilik konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri heykelcilik konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Çeşitli sanat tekniklerinin ağaca veya tahtaya uygulanmasıyla ortaya çıkan bir sanat türü olarak nitelendirebileceğimiz ağaç işçiliği, süsleme heykelciliğinden sedefçiliğe, ince marangozluktan mobilyacılığa dek çok çeşitli dallarda uygulanabilir.

Halk sanatları tüm ülkelerde ağaç veya tahtadan geniş ölçüde faydalanır. Ekonomik bir hammade olan bu gereç, kırsal kesimlerde hemen her yerde bulunur; üstelik işlenmesi de kolaydır. Her yörenin kendi özelliklerini taşıyan öküz boyundurlukları, tahta pabuçlar nalınlar, bastonlar, çoban değnekleri, tahta kap kacak, çeşitli mutfak eşyaları 20. yüzyılın başlarına kadar pek çok ülkede genellikle elde, ağaçtan yontularak yapılmıştır.

Türkiye’de ağaç işleme sanatının ürünleri arasında özellikle nakışlı tahta kaşıklar, nalın, baston, çeşitli mutfak eşyaları, ağızlık, oymalı rahle vb. örnekler arasında sayılabilir.