Yazılar

İşte hiçbir şey için geç olmadığının kanıtı

Yahudi soykırımında hayatta kalmayı başaran 96 yaşındaki büyükanne, “Hayatta hiçbir şey için geç değildir” sözünü doğrularcasına bir heavy metal grubunda solistlik yapıyor.

Avusturyalı büyükanne, üç yıl önce bir death metal grubunun solisti oldu. Kendi hayat hikayesini kaleme alan Ginsberg, “Neden death metal müzik?” sorusunu şöyle yanıtlıyor: Şarkı söyleyemiyorum, tonlayamıyorum. Heavy metal işe yarıyor, çünkü sadece sözleri söylemem gerekiyor.”

Söylediği şarkıların sözlerini kendi yazan Ginsberg, şarkıları hem İngilizce hem de Almanca söylüyor. Sözlerinde insanlık, çevre, aşk, düşmanlık, kendine karşı açık olmak için temalar kullanan Ginsberg, “Heavy metal şiir içermez, mesaj verir” diyor

1922’de Viyana’da doğan Ginsberg, hayatını, “Çok iyi şartlarda yetiştik. Çalışanlarımız vardı. Şehirde yaşıyorduk ama aynı zamanda hafta sonları gittiğimiz villamız vardı. Normal üniversiteye gittim” diye anlatıyor.

Besteci Otto Kollman’la evlenen büyükanne, bu sayede müzikle tanıştığını, ABD’de eşiyle birlikte Nat King Cole, Dean Martin gibi yıldızlara beste yaptığını anlatıyor.

Sanatın yaşı yoktur: Yaşlı çift konser için bakımevinden kaçtı

Almanya’da yaşlı bir çift, heavy metal festivali Wacken Open Air’a katılmak için kaldıkları bakımevinden kaçtı.

NDR radyosunun haberine göre, polis memurlarının gece saat 03.00 sularında tespit ettiği yaşlı çift Judas Priest, Red Hot Chili Peppers ve In Flames gibi meşhur grupların sahne aldığı müzik festivalinden bakımevine dönmek istemedi. Polisler, yaşlı çiftin konserde çok mutlu olduğunu söyledi.

Polis memurları, geri dönmeyi reddeden yaşlı çifti, bakımevine götüren taksiye eşlik etmek zorunda kaldı.