gölge oyunu

gölge oyunu konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. gölge oyunu konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. gölge oyunu konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri gölge oyunu konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Kültür miraslarımızdan olan Karagöz,ilk defa Broadway’de sergilenecek. Amerika’da dünya kültür mirası Karagöz’ü tanıtan ‘Karagoz Theatre Company’, bir ilke imza atıyor. Tiyatronun kurucusu Ayhan Hülagü, ‘Büyülü Ağaç’ adlı oyunuyla Karagöz’ü ilk defa Broadway sahnelerine taşıyacak.

Ayhan Hülagü’nün Muhittin Sevilen’nin ‘Kanlı Kavak’ oyunundan uyarladığı ‘Büyülü Ağaç’ adlı oyunu seyirciyle tematik bir projeyle buluşacak. Hülagü, projesiyle ilgili olarak “Karagöz sadece Anadolu’nun değil, dünyanın kültürel mirası. UNESCO tarafından insanlığın somut olmayan kültürel mirası listesine alındıktan sonra tüm dünyada tanınır oldu.

ABD’li arkadaşlarım da bu sanatın hikâyesini merak ediyor, İngiliz arkadaşlarım da. Karagöz, benim kültür mirasım olduğum kadar onların da sanatı. Geçtiğimiz ay Great Plains Puppet Festival’de ardından Washington DC Kültür Festivali’nde Amerikalı seyircilerle buluştum ve çok olumlu geri dönüşler aldım. Karagöz’ü onun adını taşıyan tiyatromla Broadway’e taşımak çok anlamlı ve heyecan  verici. Karagöz’ü New York sahnelerine taşımak beni çok heyecanlandırıyor” sözlerinde bulundu.