gezen müzeler

gezen müzeler konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. gezen müzeler konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. gezen müzeler konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri gezen müzeler konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye’deki müzelerin tanıtımı için harekete geçti. Bakanlık, kültürel zenginliğin daha çok kişiye ulaşması için “gezen sergi” dönemini başlatacak.

Artık sergiler gezecek, eserler turistlerin ayağına gidecek. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin tanıtımı için yeni bir anlayış geliştirileceğini, bu kapsamda gezen müze dönemini başlatacaklarını açıkladı.

Müzelerden eserler yurtdışında sergilenecek. İlk etapta Topkapı sarayının bazı müzeleri görücüye çıkacak. İlk adres ise Japonya’nın başkenti Tokyo. Tokyo’yu Londra, Berlin, Moskova gibi dünya başkentleri takip edecek.

Gezen sergiye gastronomi de eklenecek. Türkiye’nin dört bir yanından lezzetler sergiye gelenler tarafından gezilebilecek. Amaç hem tarihi hem lezzetiyle Türkiye’yi cazibe merkezi haline getirerek daha fazla daha nitelikli turist çekmek.