Fotofilm Sanat merkezi

Fotofilm Sanat merkezi konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Fotofilm Sanat merkezi konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Fotofilm Sanat merkezi konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Fotofilm Sanat merkezi konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

2012’nin son haftasında sanateverleri oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.

İSTANBUL

■ Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 27 Aralık – 2 Şubattarihleri arasında Art Onİstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)

■ Bahar Oganer’in “Deramland” isimli sergisi 26 Aralık – 26 Ocak tarihleri arasında Drimart’ta. (0212 291 3434)

■ Seza Paker’in “Huzur Denizi” isimli sergisi 26 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında Galerist’te. (0212 252 18 96)

■ Belgin Şahin’in “Küçük Mutluluklar” isimli sergisi 25 – 31 Aralık tarihleri arasında Arkeo Pera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)

■ Uygur Yılmaz’ın “Tekrar Eden Yanlış Anlamalar” isimli sergisi 25 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında .artSümer’de. (0212 249 1035)

■ Suat Akdemir’in “Emin misin?” isimli sergisi 24 Aralık’a kadar MERKUR’de. (0212 225 37 37)

■ Doğu Çankaya’nın “YENİ? DÜNYADÜZENİ” isimli sergisi 24 Aralık’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

■ Kristin Saleri’nin retrospektif sergi 25 Aralık’a kadar rh+artgallery’de.

■ Ümit Çamaş’ın sergisi 25 Aralık’a kadar Çamaş Art Gallery’de. (0216 385 00 15)

■ Zübeyde Arda Şahinbaş’ın “ZÜP” isimli sergisi 26 Aralık’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Fikret Otyam’ın “Hoşçakal İstanbul” isimli sergisi 27 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Emine Turan’ın “On İki” isimli sergisi 27 Aralık’a kadar Galeri Espas’ta.

■ Tayfun Akgül’ün “Yüzde Yüz Montaj” isimli karikatür sergisi 28 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Funda Tarakçıoğlu’nun resim ve heykel sergisi 28 Aralık’a kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi’nde. (0212 316 70 70)

■ Ekoloji IV Gecenin Günü isimli sergi 29 Aralık’a kadar Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi’nde. (0212 230 74 92)

■ Kolektif Heykel Sergisi 29 Aralık’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.

■ Turgut Yüksel’in “Savunma Sanatları” 29 Aralık’a kadar ALAN İstanbul’da. (0212 252 94 53)

■ 13. kÜÇÜK şEYLER isimli sergi 29 Aralık’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Sandra Schafer’in sergisi 29 Aralık’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Nezaket Ekici’nin “Imagine” isimli sergisi 29 Aralık’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)

■ F. Erdoğan Sarma’nın heykel sergisi 29 Aralık’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ İstanbul Nakışhane Atölyesi’nde hazırlanan, hat, tezhip, minyatür, çini ve ebru sanatlarının sergisi 29 Aralık’a kadar İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Ahmet Güneştekin’in “Yüzleşme” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Antrepo No 3’te.

■ Aysel Alver’in “Retro” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 243 31 00)

■ Arife Yılmaz’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)

■ Nemika Yurtcan’ın “Resm-i Name” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Atatürk Kitaplığı Sergi Salonu’nda. (0212 249 95 65)

■ Korhan Karaoysal’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi Operation Room’da.

■ Xchristakos’ın “Ciddi-Yet-Siz-Lik” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde.

■ Ruhi Su Karikatür Sergisi 30 Aralık’a kadar Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde.

■ Adnan Çoker’in “Minimal Simetri III” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Reflex isimli karma sergi 31 Aralık’a kadar Nakkaş Sanat Galerisi’nde. (0212 516 52 22)

■ Cam Heykel Sergisi 31 Aralık’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

■ Tahir Bozkurt’un “Kültürdeki İzler” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde.

■ Altan Çelem’in “Burası Değilse, Hiçbir Yer” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.

■ Mor Kaftan Yeni Başlangıç isimli Türk el sanatları karma sergisi 31 Aralık’a kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuayesi’nde.

■ Burhan Özer, Ayşe Kızıltan, Dilşad Atasoy, Kamil Kaptan, Tülay Sayılgan’ın karma resim sergisi A&B Eğitim Hizmetleri Salonu’nda 31 Aralık’a dek (0212 287 37 50)

■ Murathan Özbek’in “İN” isimli sergisi 2 Ocak 2013’e kadar the hall’da. (0212 245 69 22)

■ Ö. Selçuk Özdil’in “Yeni Moda Eczanesi 110 yaşında” isimli fotoğraf sergisi 3 Ocak 2013’e kadar Saint Joseph Lisesi’nde. (0216 414 52 60)

■ Günseli Kato’nun “Minyatür Ayaklanması” isimli sergisi 3 Ocak 2013’e kadar Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde. (0212 236 90 00)

■ Mihriban Mirap’ın sergisi 4 Ocak’a kadar Olcay Art’ta. ( 0216 411 17 13)

■ Nilgün Tüzüntürk’ün “Maria Magdalena 2” isimli sergisi 4 Ocak’a kadar Galatea Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Veli Sapaz’ın sergisi 4 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Abdurrahman Öztoprak’ın sergisi 5 Ocak 2013’e kadar Elgiz Müzesi’nde.

■ Setenay Özbek’in sergisi 5 Ocak 2013’e kadar Berze Collectibles – Asma Kat’ta. (0212 232 65 64)

■ Karma Sergi 5 Ocak 2013’e kadar Artev’de. (0216 449 46 75)

■ Jale Çelik’in “Hiç” isimli sergisi 5 Ocak 2013’e kadar Gallery LiNART’ta.

■ Attila Durak’ın “Echoes of the Street” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar GALERİARTİST’te. (0212 227 68 52)

■ Alev Ebüzziya’nın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Nev’de.

■ Ahmet Can Mocan’ın “Çöküş” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Poligon “The Shooting Gallery”de. (0212 293 7121)

■ Mahmut Karatoprak’ın “Suyun Boğulduğu Yer” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Ceylan Öztürk’ün “Gördüm” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Daire Galeri’de. (0212 252 52 59)

■ Cansen Ercan’ın sergisi 5 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Serkan Çalışkan, Olga Alexopoulou, Sedat Akdoğan’ın “Doğanın Arzu Nesnesi” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

■ İsmet Efe’nin “Biriktirdiklerim” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Altın Çocuklar – 16. – 19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Haluk Özden’in sergisi 6 Ocak’a kadar Bali Sanat Galerisi’nde. (0216 688 88 78)

■ Süleyman Saim Tekcan ’ın sergisi 6 Ocak’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0212 261 6060)

■ Monet’nin Bahçesi isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Tünel Berlin-İstanbul isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Arte İstanbul Sanat Galerisi’nde. (0212 292 8045)

■ Evren Erol’un “Kendini Bulus” isimli sergisi 6 Ocak 2013’e kadar artgalerim’de.

■ DunHuang’ın Renkleri: İpek Yolu’na Açılan Büyük Kapı isimli sergi 7 Ocak 2013’e kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Zeki Kıral’ın “Sanatta 66. yıl” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)

■ Kutlukhan Perker’in “Metafor” isimli sergisi 8 Ocak’a kadar ENKA Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

■ Orhan Taylan’ın “2012 çalışmaları” isimli sergisi 9 Ocak’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ BULUŞMA 2 isimli karma sergi 9 Ocak’a kadar Galeri Fe’de. (0216 368 03 78)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin ve Reha Yalnızcık’ın sergisi 10 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.

■ Hüsnü Koldaş’ın “Zaman Dışı” isimli sergisi 10 Ocak’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Faruk Akbaş’ın “Anlar ve İzler” isimli fotoğraf sergisi 11 Ocak’a kadar Fototrek’te. (0212 251 90 14)

■ Özlem Üner’in “Ayrık Otu” isimli sergisi 11 Ocak’a kadar Galeriartist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

■ Deniz Yünem’in “Game Over” isimli sergisi 11 Ocak’a kadar ACADéMİE LéON’da.

■ Demir Kardaş’ın “Faili Meçhul Olaylar” isimli sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Iván Navarro’nun “Tünelin Ucundaki Işık” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Egeran Galeri’de. (0212 251 1251)

■ Nalan Yırtmaç’ın “Lütfen Arkaya Doğru İlerleyiniz II: Afetşehir” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri x-ist’te. (0212 251 1251)

■ Seza Paker’in “Huzur Denizi” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Galerist’te. (0212 252 1896)

■ Pawel Althamer’in “6 Heykel” adlı sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 6666)

■ Erdoğan Zümrütoğlu’nun “Kozmatik Şiddet” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)

■ Canan Dağdelen’in “an_uzam” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Apel’de.

■ Şenol Yorozlu’nun sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Derya Kılıç’ın “Bilmek, Görmek…” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Milas Çomakdağ’ın sergisi 12 Ocak’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

■ ‘Doğadan Bir Hediye’ Yedigöller Fotoğraf Sergisi 12 Ocak’a kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0212 2440495)

■ Jose Manuel Navia’nın “İspanya: Unesco Dünya Mirası” isimli fotoğraf sergisi 12 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Candaş Şişman’ın sergisi 13 Ocak’a kadar Pg Art Galeri’de. (0212 252 80 00)

■ Anna Lechner ’in sergisi 13 Ocak’a kadar Avusturya Hastanesi’nde.

■ Özlem Üner’in sergisi 15 Ocak’a kadar Çukurcuma Artist Galeri’de.

■ Şahin Paksoy’un fotoğraf sergisi 18 Ocak’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak’a kadar Immagis Galeri’de.

■ Özcan Uzkur’un sergisi 19 Ocak’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ Abdulkadir Öztürk’ün sergisi 19 Ocak’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Serkan Taycan’ın “Kabuk” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Hans Scheib ve Reinhard Stangl ’ın “Tünel Berlin – İstanbul” isimli sergisi 20 Ocak’a kadar Arte Istanbul Sanat Merkezi’nde.

■ Sultan II. Beyazıt’ın özel eşyalarının yer aldığı sergi 28 Ocak’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812).

■ Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Bubi’nin heykel sergisi 31 Ocak’a kadar Artcollection’da.

■ Nermin Ülker’in “Pencerem” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)

■ Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Zahit Büyükişliyen’in retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

■ Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)

■ Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.

■ Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)

■ Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

■ El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

■ Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

■ Mehmet Erbil- resim – 27 Aralık’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Galeri Sanatyapım 30. Yıl Sergisi- resim – 28 Aralık’a dek – Galeri Sanat Yapım’da. (0 312 222 19 06)

■ Orhan Gürel- resim – 28 Aralık’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Ümit Gezgin – resim – 28 Aralık’a dek – Aysel Gözübüyük Sanat Galerisi’nde. (0 312 241 06 95)

■ Nükhet Atar – baskıresim – 28 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)

■ Koleksiyonlardan – resim – 30 Aralık’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Yusuf Toprak – resim – 30 Aralık’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ ‘2. Gençler Arası Resim Yarışması’ – resim – 30 Aralık’a dek – Mustafa Ayaz Müzesi ve Plastik Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Celal Binzet – resim – 31 Aralık’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Kadir Şişginoğlu- resim – 31 Aralık’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ ‘Kanaatler ve Nesneler’ – karma resim – 31 Aralık’a dek – Peker Sanat’ta. (0 312 439 30 03)

■ Van Gogh/Alive – dijital sanat – 3 Ocak’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

■ Mustafa Kula – resim – 3 Ocak’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 290 12 44)

■ Mehmet Ali Sağlam – resim – 4 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Elvan Alpay – resim – 5 Ocak’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Zafer Gençaydın – resim – 5 Ocak’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 231 45 43)

■ Mustafa Tunçalp – resim – 5 Ocak’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

ADANA

■ Resim sanatçıları Asuman Sevdinli, Berna Özlem Özcan, Dilek Eşiyok, Eser Afacan, Ilgın Erdem, Muzaffer Tire, Nurseren Tor, Soner Tire, Süleyman Algan, Ünal Kuş, Veli Mert ve Zeki Umay’ın çalışmalarının yer alacağı, “Yalnızca Barışa Tarafız” adlı sergi Adana’nın Kurtuluş Günü olan 5 Ocak’ta Galeri Altan’da açılacak. Sergi 15 Ocak tarihine dek açık tutulacak. (0322 459 34 58)

MERSİN

■ Ressam Ömer Anamur’un çalışmalarının yer aldığı resim sergisi İSK M. İlhan – A. Uğural Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık kalacak. (0324 238 10 88)

Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Yağmur Durduğunda” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Yanık” cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Zengin Mutfağı” çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.30’da, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar günü 15.30’da. Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba günü 15.30 ve 20.30’da, perşembe ve cuma günü 20.30’da, cumartesi günü 15.30 ve 20.30’da, pazar günü ise 15.30’da. Kâğıthane Sadabat Sahnesi’nde “Surname 2010” çarşamba günü 15.30 ve 20.30’da, perşembe ve cuma günü 20.30’da, cumartesi günü 15.30 ve 20.30’da, pazar günü ise 15.30’da. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba günü 15.30 ve 20.30’da, perşembe ve cuma günü 20.30’da, cumartesi günü 15.30 ve 20.30’da, pazar günü ise 15.30’da. Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba günü 15.30 ve 20.30’da, perşembe ve cuma günü 20.30’da, cumartesi günü 15.30 ve 20.30’da, pazar günü ise 15.30’da. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba günü 15.30 ve 20.30’da, perşembe ve cuma günü 20.30’da, cumartesi günü 15.30 ve 20.30’da, pazar günü ise 15.30’da. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” çarşamba günü 15.30 ve 20.30’da, perşembe ve cuma günü 20.30’da, cumartesi günü 15.30 ve 20.30’da, pazar günü ise 15.30’da.

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “www.askbu-mu.com” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cuma 11.00, “Sıkıyönetim” cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba, cuma 20.30. (0 212 414 96 47)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu çarşamba 21.00 Trump Towers Tiyatro Salonu’nda. (0 212 253 67 11)

■ Ortaoyuncular’da “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” bugün ve yarın 20.30 ( 0 212 246 35 89)

■ Oyun Atölyesi’nde “Lulabay-Bir Cihangir Hikâyesi” bugün 20.30, “Antonius ile Kleopatra” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, cumartesi 16.00, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “6 Üstü Oyun No: 1 Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” bugün 20.30, salı 20.30, “İp” çarşamba, perşembe 20.30, “Katilcilik” cumartesi 20.30, “Seni Yenicem İstanbul” cumartesi 23.00, “Kayıp Eşya Bürosu” pazar 13.00. ( 0 212 243 50 51)

■ Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi, pazar 20.00.

■ Tiyatro Boyalı Kuş’un “Matmazel Julie” oyunu çarşamba 20.30, “Çıkmaz Sokak” çarşamba 20.30 Sahne Cihangir.

■ İkincikat’ta “Limonata” bugün, “Aut” salı, çarşamba, “Yalnızlar Kulubü” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 292 32 47)

■ Duru Tiyatro’da “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30 Duru Tiyatro Alt Salon’da(0 216 338 56 86)

■ Mekan Artı’da “Airswimming” salı, çarşamba 20.30, “Şiddet Üçlemesi 2 -Şeker” perşembe, cuma 20.30, “Bizde Yok!” cumartesi, pazar 20.30(0 212 224 57 56)

■ Maya Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Annemin Cinayet Listesi” salı 20.30, “Üstü Kalsın” çarşamba 20.30, “Otobüs” perşembe 20.30, “Mitoz” cuma 20.30, “Musahipzade ile Temaşa” cumartesi 15.00, “Eleni’den Mektuplar” cumartesi 20.30, “Cimri” pazar 17.00. (0 212 252 74 52)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” yarın ve 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 26, 27, 28 Aralık’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 29, 30 Aralık’ta ve 6 Ocak’ta saat 11.00’de, “33 Varyasyon” 2, 3, 4 Ocak’ta saat 20.00’de, 5 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Yosunlar” 25, 26, 27 ve 28 Aralık’ta saat 20.00’de, 29 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 30 Aralık ve 6 Ocak’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 2, 3, 4 Ocak’ta saat 20.00’de, 5 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 25, 28 Aralık’ta saat 20.00’de, 30 Aralık’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 4 Ocak’ta saat 20.00’de, 6 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 25-30 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 26 ve 27 Aralık’ta saat 11.00’de, “Hürrem Sultan” 2, 3, 4 Ocak’ta saat 20.00’de, 5 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 6 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 25 Aralık-6 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 25, 28, 30 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 25-29 Aralık tarihleri arasında saat 18.30’da, “Eudice’nin Elleri” 2, 3, 4 ve 5 Ocak’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 25, 28 Aralık ve 4 Ocak’ta saat 20.00’de, 30 Aralık ve 6 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 5 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” 5 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 28 ve 30 Aralık’ta ve 6 Ocak’ta saat 11.00’de.

(0 312 397 30 24)

■ Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

ADANA

■ Orhan Kemal’in eserinden Günay Ertekin’in oyunlaştırdığı, Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği “Murtaza” salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, “Dış Ses” adlı oyunu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdüren ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de de, “Define Adası” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunuyla küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 352 33 55)

SAMSUN

■ Orhan Asena’nın yazdığı Bengisu Gürbüzer Doğru’nun yönettiği Konya Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye konulan “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” adlı oyun Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da yarın ve 26 Aralık’ta saat 20.00 de sahnelenecek.

(0 362 431 21 00)

Müzik

İSTANBUL

■ Nardis Jazz Club ’ta bu akşam saat 21.30’da A Capella Boğaziçi, yarın saat 21.30’da Emre Tukur Quartet feat. Yeşim Pekiner, çarşamba günü saat 21.30’da Sarp Maden Quintet, perşembe günü saat 21.30’da Özge Pınar Quintet, cuma günü saat 22.30’da Çağıl Kaya Band, cumartesi günü ise Dilek Sert Erdoğan – Hayatımın Divası Ayten Alpman Anısına saat 22.30’da. (0212 244 63 27)

■ Hayal Kahvesi’nde bu akşam saat 22.30’da Emre Kula “Mellow Sessions”, yarın Piatango – Piazzolla Project saat 22.30’da ardından Fair Play saat 00.30’da, çarşamba günü Dört x Dört saat 22.30’da sonrasında Özge Fışkın saat 00.30’da, perşembe günü Peyk saat 22.30’da ve RadioLux saat 00.30’da, cuma günü Aslı Gökyokuş saat 22.30’da ve Nev saat 00.30’da, cumartesi günü Soul Stuff saat 00.30’da, pazar günü Erdem Akakçe Band saat 00.30’da. (0212 245 10 48)

■ Nar Sanat’da 30 Aralık günü saat 15:00 Nar Çiçekleri Resitalleri” kapsamında öğrencilerin piyano dinletisi izlenebilir. (0212 570 80 68)

■ Jolly Joker İstanbul’da bu akşam Gökcan Sanlıman saat 21.00’de, yarın Eşref Vakti saat 21.00’de, çarşamba günü Mehmet Erdem saat 21.00’de, cuma günü Emre Aydın saat 22.00’de, cumartesi günü Levent Yüksel – Erken Yılbaşı saat 22.00’de. (0212 249 07 49)

■ Ghetto’da cumartesi günü “İstanbul Soul Nights Farewell to 2012” saat 23.00’te. (0212 251 75 01)

■ Babylon’da yarın Support Vinyl: Zoltan Records saat 20.00’de, çarşamba ve perşembe günü Imam Baildi saat 21.30’da, cuma günü Mabbas vs. Style İst saat 22.00’de ve BaBa ZuLa featuring Brenna MacCrimmon saat 23.00’te, cumartesi günü saat 22.00’de Oldies But Goldies Erken Yılbaşı Partisi görülebilir. (0212 292 73 68)

■ Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda perşembe günü Yuri Bashmet – Rusya Büyük Senfoni Orkestrası saat 20.00’de. (0212 232 98 30)

■ İş Sanat’da Strauss Festival Orchestra Vienna çarşamba ve perşembe günü saat 20.00’de dinlenebilir. (0212 316 10 83)

■ Süreyya Operası’nda bu akşam Borusan Quartet saat 20.00’de dinlenebilir. (0216 346 15 31)

■ Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası cuma günü saat 20.00’de müzikseverlerle buluşacak. (0212 373 11 00)

■ Borusan Müzik Evi’nde yarın ve çarşamba günü Anthony Coleman ile Tanya Kalmanovitch ile çağdaş doğaçlama atölyesi saat 20.00’de, cumartesi günü ise “Song Books: John Cage’i 100. yaş gününde hayal etmek” saat 20.00’de. (0212 336 32 71)

■ Fulya Sanat’ta bugün İstanbul Devlet Opera Balesi sanatçılarının “Osmanlı Dönemi’nde İtalyan Operası” konseri saat 20.00’de başlayacak. (0212 215 60 29)

■ İDOB “Yeni Yıl Konserleri” yarın ve çarşamba akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Konser Salonu’nda, Süreyya Operası’nda ise cuma ve pazar günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da görülebilir.

■ Pera Müzesi’nde “Trio of Love” ve “Gipsy Groove” konserleri cumartesi akşamı saat 20.00’de dinleyicilerle buluşacak.

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan Demet Gürhan (soprano) ve Elif Bakkalcıoğlu Tosun’un (piyano) vereceği konser 29 Aralık’ta saat 13.30’da. (0 312 442 30 50)

Gösteri-Söyleşi

İSTANBUL

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde bu akşam saat 20.30’da ‘Babamın Oğlu – Alper Kul’ izlenebilir.

 

Ocak ayını sonlandırıp yeni bir aya girdiğimiz bu haftada sanatseverleri yine yoğun bir etkinlik programı bekliyor.

 Müzik

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Piyanolu Kuartet Akşamı” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Akustikler”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Metropolis” konseri izlenebilir.

(0 212 244 25 58)

■ ‘Alt.’ta bugün saat 22.30’da “Mercedes Casali Quartet”, yarın saat 22.30’da “Yaşar Kurt” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Serbest Müzisyenler ve Yapımcılar Derneği Destek Konseri”, çarşamba günü saat 21.30’da “Luis Ernesto Gomez – Gülseren & La Descarga”, perşembe günü saat 21.30’da “Kolektif İstanbul”, cuma günü saat 23.00’te “Nekropsi”, cumartesi günü saat 24.30’da “DJ Sarıyılan aka Kaan Sezyum DJ Set” ve saat 20.00’de “Bob Marley Birthday Celebration” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Emre Elivar” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Model”, cuma günü saat 22.00’de “Gökhan Türkmen”, cumartesi günü saat 22.00’de “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “MFÖ”, perşembe günü saat 21.00’de “Moğollar” konseri izlenebilir.

(0 212 316 10 83)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “solardip”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “Mor ve Ötesi AKUSTİK Özel Konuklarla”, cumartesi günü saat 22.30’da “Müslüm Gürses: Meyhanede” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “N-Fesli Quartet – Dört Element”, cuma günü saat 21.30’da “İmer Demirer Ensemble”, cumartesi günü saat 20.00’de “Banu Sözüar – Fantezi ve Prelüdler” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Fulya Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de Fulya Sanat Resitalleri kapsamında “Ensemble Kheops’tan Trio Gecesi” konseri izlenebilir.

(0 212 215 60 29)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘Roxy’de cuma günü saat 21.30’da “The Jimi Hendrix Show feat Leon Hendrix” konseri izlenebilir. (0 212 249 12 83)

■ ‘Salon’da cuma günü saat 22.30’da “Göksel” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Fatih Erkoç” konseri izlenebilir. (0 216 658 00 15)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Kıraç” konseri izlenebilir.

(0 216 384 72 10)

ANKARA

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Stefan Dohr’un (korno) solist olarak katılacağı konser 2, 3 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Jolly Joker Ankara’da, MFÖ konseri 3 Şubat’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 4 Şubat’ta saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Re Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nün vereceği konser 4 Şubat’ta saat 13.00’te.

(0 312 442 30 50)

İZMİR

■ Bornova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Kurtalan Ekspres “Cem Karaca ve Barış Manço Anma Konseri” 1 Şubat’ta saat 20.00’de Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde.

Sergi

İSTANBUL

■ Hayvan isimli karma kukla sergi 1-26 Şubat tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire binasında.

■ Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi bugün sona eriyor. Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Didem Dayı’nın “Ne Yazık ki Milyonlarca Kadının Yaptığını Yapmada Tereddüt Ediyordum” isimli sergisi bugün sona eriyor. İMOGA İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Galerisi’nde.

■ Taze Kâğıt İşler 5isimli karma sergi bugün sona eriyor. UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 24762 83)

■ Gogi Çagelişvili’nin sergisi bugün sona eriyor. Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Yapı Kredi Resim Koleksiyonu / Modern Dönem sergisi bugün sona eriyor. Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 3862681)

■ Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi yarına kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Demir Kardaş’ın “Unique Prints” adlı sergisi yarına kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi yarına kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi yarına kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Mahmut Celayir, Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi yarına kadar C.A.M Galeri’de.

■ Şebnem Somel ve Şive Neşe BAYDAR’ın sergisi yarına kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

■ Müge Biçen’in “Tuval” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87 )

■ Gizem Bentürk – Tara Demircioğlu’nun fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Kazım Şahbudak’ın “Kalenin Çocukları” fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 2440495)

■ Hikmet Andaç’ın sergisi 3 Şubat’a kadar TGC Basın Müzesi’nde. (0 212 513 84 58)

■ Hüseyin Ertunç’un sergisi 4 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Naile Akıncı’nın “Hesaplaşmalarım’’ sergisi 4 Şubat’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Sıdıka Atalay’ın “Yılların Getirdikleri” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)

■ Gülfidan Özmen’in “Görsel Hafıza II” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.

■ Süheyla Sabır’ın “Sonsuz Sezgi ve Arada Durumlar” sergisi 4 Şubat’a kadar Art Gallery Niş İstanbul’da. (0212 232 88 48)

■ Sayat Uşaklıgil’in “Yıldızlar Geçidi” adlı kişisel sergisi 5 Şubat’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.

■ Meltem Yaşar’ın “Afrika’nın Gülen Yüzü” Fotoğraf Sergisi 5 Şubat’a kadar Art & Life Sanat Galerisi’nde.(0212 293 91 50)

■ Selahattin Yıldırım’ın “Şimdi Mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar arte İstanbul’da. (0212 292 8045)

■ Pınar Du Pre’nin “Devam Ettiği Sürece Güzeldi” sergisi 7 Şubat’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Ebru Uygun’un “In Time in Rhythm” sergisi 7 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Döngüsel Yansımalar isimli karma sergi 8 Şubat’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212) 245 02 29)

■ Cenk Akaltun’un “Suda Yaratılışlar” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212) 251 91 63)

■ Şaziye Erel ve Atölye Baraka 15’in karma sergisi 8 Şubat’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’nde.

■ Jale Çelik’in sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

■ Sema Öcal ’ın “kimsecik” başlıklı sergisi 9 Şubat’a kadar Galeri Espas’da. (02122277017)

■ Sefer Öztürk’ün keçe ve resim sergisi 10 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (216 – 362 18 26)

■ A. Halim Kulaksız’ın “Döngü” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Cemil Güç’ün “Elma” isimli heykel sergisi 11 Şubat’a kadar Galeri Selvin’de.

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Sami Solmaz’ın “Adalılar” adlı fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Beyoğlu Sismanoglio Megaro (Şişmanoğlu) Binası’nda. (212 219 29 71)

■ Erdinç Babat’ın “Müşkülpesent” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Cep Sanat Galerisi’nde. (0212 292 00 38)

■ Ahmet Merey’in “Serbest Tırmanış” isimli sergisi 12 Şubat’a kadar ART SUİTES Gallery’de. (0 212 251 5561)

■ İbrahim Balaban’ın “Balabanizm” isimli sergisi 14 Şubat’a kadar International Art Center’da. (0 216 310 83 94)

■ Aradığın şeyin ta kendisi isimli karma sergi 15 Şubat’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Hülya Düzenli’nin “Ortak Bir Acı” isimli sergisi 15 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)

■ Yeni İşler isimli sergi 15 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Züleyha Akbaş’ın sergisi 17 Şubat’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Meltem Kaya Erti, Candan Güngör ve Sibel Sevim’in seramik sergisi 18 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.(02123510060)

■ Georgios Maroudas’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0212-438 63 50 )

■ İkametgâh Kadıköy isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar KargART, Hush Galeri, Piha Kolektif Sanat, Asfalt Art Gallery’de. (0216.3371513)

■ Ferda Pulhan’ın sergisi 21 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

■ Sevgililere Çizgiler ve Renklerbaşlıklı karma sergi 23 Şubat’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Karlı Oda 2 başlıklı karma resim sergisi 24 Şubat’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Kâğıt Üzerinde Gezinti” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

■ Aslımay Altay Göney’in “İstif” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Apel’de.

■ Michael Snow’un “Solosnow” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire’de.

■ Berna Erkün’ün “Yakın uçtuk uzaktık, uzaktık yakın geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

■ Selçuk Erez Fotoğraf Koleksiyonu’ndan “Görünenler Görünmeyenler” isimli sergi 26 Şubat’a kadar Galeri G-art’ta. (0212 2960876)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li Kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

■ Tonguç Yaşar’ın “Renkahenk” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Merkezi’nde. (0212 256 42 58)

■ Adile Gülan, Tülay Oskay Işın, Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman ve Nihat Evren Derman’ın karma sergisi 29 Şubat’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0216 368 26 79)

■ Jose Maria Mellado’nun “Esrarengiz Manzaralar” adlı sergisi 10 Mart’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

■ Halil’in “Tepme” isimli sergisi 31 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 5968)

■ Sultanlar, Tüccarlar, Ressamlar ve Konstantiniyye’den İstanbul’a Boğaziçi Anadolu yakası fotoğrafları sergisi 1 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ İnci Eviner’in sergisi 6 Nisan’a kadar Salt Galata’da.

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA

■ Gür Dalkıran/60 Yıldan Yansıyanlar – resim – 2 Şubat’a dek Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ İrfan Dönmez – resim – 3 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Güldeste VIII – resim – 4 Şubat’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Asiye Aytan – resim – 4 Şubat’a dek – Altanay Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 30 76)

■ Ustalar II – resim – 4 Şubat’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Karma sergi – resim – 5 Şubat’a dek – Valör Resim Galerisi’nde. (0 312 442 00 72)

■ World Press Photo 2011/Dünya Basın Fotoğrafları 2011 – fotoğraf – 5 Şubat’a dek – Forum Ankara Outlet’te. (0 312 567 64 00)

■ İmkânsız Galeri – resim – 7 Şubat’a dek – Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Osman Akbay&Mustafa Cinel&Mustafa Hikmet Malkoç – karma resim – 9 Şubat’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Suat Arıkan – resim – 10 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Malik Bulut/Yüzleşme – resim – 11 Şubat’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Osman Kerkütlü – resim – 18 Şubat’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Ercan Gülen – resim – 18 Şubat’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Hüseyin Şahbudak – resim – 18 Şubat’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Baran Kamiloğlu – resim – 19 Şubat’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Serdar Leblebici – resim – 22 Şubat’a değin – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ İbrahim Örs – resim – 25 Şubat’a dek – Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)

■ Habip Aydoğdu – resim – 28 Şubat’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Canan Atalay/İçsel Manzaralar – resim – 2 Mart’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

İZMİR

■ Karacasu Vakfı’nın kurduğu Aphrodisias Sanat Merkezi, 4 Şubat’a dek İFOD (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği) Doğa Fotoğrafı Atölyesi Sergisi, Beytullah Şavkın’ın Türkiye ve İsviçre’den manzaralar içeren sulu boya resim sergisi ve Ayla Gedik’in yağlıboya resim sergisini ağırlayacak.

■ Elvin Öztürk’ün “Kumsal Yansımalarda Aşk” adlı resim sergisi, 2 Şubat’a dek TÖMER İzmir Şubesi Sergi Salonu’nda izlenimde.

■ Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi, Aysen Yılmazu’nun özgün baskı resim sergisini ağırlıyor.

■ Ceyda Kiraz’ın “Koza Mucizesi” adlı resim sergisi 12 Şubat’a dek EÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenimde. Aynı mekân 11 Şubat’a dek Nedim Sönmez’in ebru sergisine de ev sahipliği yapacak.

■ Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Erkuter Leblebici’nin seramik sergisi 17 Şubat’a dek görülebilecek.

■ Kedi Kültür Sanat Merkezi yarına dek Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar’ın “EL İM DİL İM” resim sergisini ağırlıyor.

■ Reha Yalnızcık Resim Sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde 4 Şubat’a dek izlenimde.

■ İzmir Suluboyacılar Derneği Profesyoneller Grubu’nun resim sergisi 25 Şubat’a dek Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Sergi ve Kongre Salonu’nda görülebilir.

■ İzmir Sanat Merkezi 13 Şubat’a dek Sevim Çınar’ın “İçimizdeki Kanatlar” adlı seramik sergisini ağırlayacak.

MERSİN

■ Oberhausen-Arttwin Genç Sanat Yarışması Sergisi, bugün 17.00’de İçel Sanat Kulübü’nde açılacak. Ayşe Uğural-Müfide İlhan Sanat Galerisi’ndeki sergi 17 Şubat’a dek izlenime açık olacak. (0324 238 10 88)

Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Sezuan’ın İyi İnsanı” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Sidikli Kasabası” yarın, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kırmızı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Yüzleşme”, Ümraniye Sahnesi’nde “Lüküs Hayat”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Deniz Kızı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. K.Çekmece Sef. KSM’de “Çığ” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma 20.00, cumartesi 20.30, pazar 18.30

■ Dostlar Tiyatrosunun “Kerem Gibi” oyunu çarşamba 20.30, Yunus Emre Kültür Merkezi, cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, “Marx’ın Dönüşü” cumartesi 20.30, C.K.M, (0 212 252 59 35)

■ Oyun Atölyesi’nde “Kıyıya Oturmanın Böylesi” yarın 20.30. “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Cam Adımlar” bugün 20.30, “444” yarın 20.30 (0 212 243 50 51)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu “Süpernova” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 21.00. (0 212 232 44 40)

■ Kenter Tiyatrosu’nda Kenter Oyuncuları “Zorla Güzellik” perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30 Kenter Tiyatrosu, “Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali” pazar. (0 212 246 3589)

■ Semaver Kumpanya’nın “Nasreddin Hoca” oyunu pazar 13.00 Çevre Tiyatrosu . (0 212 585 59 35)

■ Tiyatro Kedinin “Koca Sinan” oyunu salı 20.30 Bahçeşehir Kültür Merkezi, “Kaplan Maplan” cumartesi, Pazar 13.00 “Koca Sinan” cumartesi 20.30, pazar 18.30 Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi (0 212 257 79 36)

■ İkincikat’ta bugün “Bulanık”, “Cam Yapraklar” yarın, “Yalnız Batı” Çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe, “Limonata” cuma, cumartesi, “Kainatın En Hızlı Saati” pazar 21.00. (0 212 292 32 47)

■ Maya Sahnesi’nde “Ford Mach 1 Bağdat Caddesi’nde” salı 20.30, “Hastalık Hastası” çarşamba 20.30, “Eleni’den Mektuplar” perşembe, cumartesi 20.30, “Yeni Bir Hayat İçin” cuma 20.30, “Selam Sana Shakespeare” cumartesi 16.00. “Cimri” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

■ Ak’la Kara Tiyatro’da “Sihirbaz” yarın 20.30, “Fare Kapanı” çarşamba, perşembe 20.30, “Tom, Dick & Harry” cuma, cumartesi 20.30, pazar 15.00, “Pizza Ülkesi” cumartesi, pazar 12.00. (0 216 541 43 59)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Gizler Çarşısı” yarın ve 1-5 Şubat tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Rab Şeytana Dedi ki” 7-12 Şubat tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kafes Arkasında” yarın ve 1-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Genç Osman” 3 Şubat’ta saat 20.00’de, 5 Şubat’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 7, 10 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Barış” yarın ve 1-4 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 5, 12 Şubat tarihlerinde saat 11.00’de, “Kantocu” 7-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Figaro” yarın ve 1-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 5 ve 12 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” yarın ve 1-4 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da, “Hüzzam” 7-11 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Üç Yönetmen Üç Oyun” yarın ve 3, 7, 10, Şubat’ta saat 20.00’de, 5, 12 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” yarın ve 1-5 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Elma Hırsızları” 7-12 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 8, 9, 10, 11, 15, 16, 17, 18, 29 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 ve 19 Şubat’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 1, 4, 22, 25 Şubat tarihlerinde saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 24 Şubat’ta saat 20.00’de, 26 Şubat’ta saat 17.00’de, “Cin Fikir/Her şey doğaçlama çocuk oyunu” 4, 11, 18, 25 Şubat tarihlerinde saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

ADANA

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Üstün Dökmen’in yazdığı ve Ali Hürol’un yönettiği ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunu yarın seyirciyle buluşturacak. (0322 458 93 47)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Tiyatrosu’nda Yarın ve 1 Şubat Çarşamba akşamı, Ankara Devlet Tiyatrosu’nca hazırlanan “Soğuk Bir Berlin Gecesi” isimli Oyun sahnelenecek. Barış Eren’in yazdığı ve sahneye koyduğu oyunda, Avrupa’nın ortasında uygar bir kente, uygar insanlar arasında dili, kültürü farklı olduğu için yabancı konumuna düşürülen ve ötekileştirilen Tarık’ın Avrupa insanını sorgulaması anlatılıyor.

■ Samsun Düşevi Oyuncuları, 1 Şubat Çarşamba günü 20.00’de Gazi Sahnesi’nde, “Süreyya” isimli oyunu tekrar sahnelenecek. Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Cem Kaynar’ın sahneye koyduğu oyunda, hayatının sonuna gelmiş bir kadının yarım bıraktığı birçok şeyi ölmeden önce tamamlama çabası anlatılıyor.

Opera-Bale

İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 16.00’da “Don Kişot” adlı bale gösterisi sahnelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA

■ Operet Sahnesi’nde, “Özsoy Quartet/konser” yarın saat 20.00’de, “Bir Tenor Aranıyor/müzikal komedi” 5 Şubat’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 7 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 5 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

Gösteri-Söyleşi

İSTANBUL

■ İstanbul Modern Sinema’da “George Lucas ve SİYAD’ın seçtiği beş film” başlıklı seçki, perşembe ve pazar günleri gösterilecek. (0212 334 73 41)

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Prof. Dr. Alpaslan Işıklı’nın vereceği, “Neoliberalizm ve 3. Dünya Savaşı?” başlıklı söyleşi, 4 Şubat’ta saat 14.30’da. (0 312 442 30 50)

 

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Can Bonomo cuma günü saat ‘Bronx’ta sahne alıyor.

İstanbul

■ Michael Snow’un “Solosnow” isimli sergisi 18 Ocak – 25 Şubat tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.

■ Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Meltem Kaya Erti, Candan Güngör ve Sibel Sevim’in seramik sergisi 19 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (02123510060)

■ Ahmet Merey’in “Serbest Tırmanış” isimli sergisi 19 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında ART SUİTES Gallery’de.(0 212 251 5561)

■ Selçuk Erez Fotoğraf Koleksiyonu’ndan “Görünenler Görünmeyenler” isimli sergi 19 Ocak – 26 Şubat tarihleri arasında Galeri G-art’da.(02122960876)

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” isimli sergisi 20 Ocak – 25 Şubat tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ Halil’in “Tepme” isimli sergisi 20 Ocak – 31 Mart tarihleri arasında The Empire Project’te. (0 212 292 5968)

■ Coşkun Yazdı Hasan Rastgeldi Renklendirdi “Yazının Rengi” sergisi 17 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 386 26 81)

■ İbrahim Karamehmet’in “Afrikaya Bakış” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Aznavur Sanat Galerisi’nde.

■ Sait Günel Sanatta 30. yıl sergisi 20 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Selma Aşık’ın sergisi 20 Ocak’a kadar Kadıköy Belediyesi Fuayesi’nde. (02165425055)

■ Serhat Koçak’ın “Gerçeksizlik” resim sergisi 20 Ocak’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Amadeo Preziosi’nin “İstanbul Gündelik Hayatı” isimli sergisi 20 Ocak’a kadar Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde. (0216 564 13 00)

■ Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Işık Tüzüner’in “Işık’ın Sahnesi” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (02164145506)

■ Füruzan Şimşek’in “onüçbinyüzkırk” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar Pg art Galeri’de. (0212 252 80 00)

■ Yaprak Berkkan’ın sergisi 21 Ocak’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93-94)

■ Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Çağrı Saray’ın “4/12: Bir Ev’in Topografyası” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar DAİRE’de. (0212 252 52 59)

■ Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212.334 22 00)

■ Leonardo Da Vinci’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)

■ Olcay Kuş’un “Sıradan Bir Gün” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar art ON the Gallery’de. (0 2122591543)

■ Orhan Benli ’nin sergisi 25 Ocak’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.

■ Çiler Belen’in “Sandık Odası” sergileri 27 Ocak’a kadar Arkeo Pera Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 92 26)

■ Ergin İnan’ın “İkili Yüzler” isimli sergisi 27 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Hayvan Gibi Sergi isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Milk Gallery’de . ( 0212 251 57 97)

■ Design Museo Helsinki ve Finlandiya Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Modern Fin Tasarımının Tarihine Bir Bakış” adlı sergi, 28 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galeresi’nde. (0212 231 47 30)

■ Ayşe’nin “Kibritin Modası Geçmez” isimli takı sergisi 28 Ocak’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

■ Sevginin Resimleriisimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Alexander Calder, Anish Kapoor, Claude Lalanne, Damien Hirst, Marc Quinn ve Tim Noble&Sue Webster’in takı sergisi 28 Ocak’a kadar Portakal Kültür Sanat Evi’nde.

■ Ezgi Demirel, İpek İnal, Yeşim Şahin’in “Kaotik İzler” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar MERKUR’de. (0212 225 37 37)

■ Pasquale “NERO” Galante’nin sergisi 28 Ocak’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Didem Dayı’nın “Ne Yazık ki Milyonlarca Kadının Yaptığını Yapmada Tereddüt Ediyordum” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar İMOGA İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Galerisi’nde.

■ Taze Kâğıt İşler 5 isimli karma sergi 30 Ocak’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 24762 83)

■ Gogi Çagelişvili’nin sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Yapı Kredi Resim Koleksiyonu / Modern Dönem sergisi 30 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216- 3862681)

■ Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “kâğıt üzerinde gezinti” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

■ Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Demir Kardaş’ın “Unique Prints” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Mahmut Celayir, Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M Galeri’de.

■ Şebnem Somel ve Şive Neşe BAYDAR’ın sergisi 31 Ocak’a kadar Mabeyn Gallery’de. ( 0212 261 6060)

■ Müge Biçen’in “Tuval” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87)

■ Gizem Bentürk – Tara Demircioğlu’nun fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Kazım Şahbudak’ın “Kalenin Çocukları” fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 244 04 95)

■ Hüseyin Ertunç’un sergisi 4 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Naile Akıncı’nın “Hesaplaşmalarım” sergisi 4 Şubat’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Sıdıka Atalay’ın “Yılların Getirdikleri” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)

■ Gülfidan Özmen’in “Görsel Hafıza II ” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.

■ Süheyla Sabır’ın “Sonsuz Sezgi ve Arada Durumlar” sergisi 4 Şubat’a kadar Art Gallery Niş İstanbul’da. (0212 232 88 48)

■ Sayat Uşaklıgil’in “Yıldızlar Geçidi” adlı kişisel sergisi 5 Şubat’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.

■ Meltem Yaşar’ın “Afrika’nın Gülen Yüzü” fotoğraf Sergisi 5 Şubat’a kadar Art & Life Sanat Galerisi’nde. (0212 293 91 50)

■ Selahattin Yıldırım’ın “şimdi mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar Arte İstanbul’da. (0 212 292 8045)

■ Pınar Du Pre’nin “Devam Ettiği Sürece Güzeldi” sergisi 7 Şubat’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Ebru Uygun’un “In Time in Rhythm” sergisi 7 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Döngüsel Yansımalar isimli karma sergi 8 Şubat’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212) 245 02 29)

■ Jale Çelik’in sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

■ A. Halim Kulaksız’ın “Döngü” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Erdinç Babat’ın “Müşkülpesent” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Cep Sanat Galerisi’nde. (0212 292 00 38)

■ İbrahim Balaban’ın “Balabanizm” isimli sergisi 14 Şubat’a kadar International Art Center’da. (0 216 310 83 94)

■ Aradığın şeyin ta kendisi isimli karma sergi 15 Şubat’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Georgios Maroudas’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0212 438 63 50)

■ Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire’de.

■ Berna Erkün’ün “Yakın uçtuk uzaktık, uzaktık yakın geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde.(0216 385 12 03)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li Kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.( 0212 393 81 11)

■ Jose Maria Mellado’nun “Esrarengiz Manzaralar” adlı sergisi 10 Mart’a kadar Elipsis Gallery’de.(0212 244 89 00)

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antikçağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Ankara

■ Yıldız Çelik “Güneydoğu Anadolu’dan Gülen Yüzler “fotoğraf sergisi 21 Ocak’a dek AFSAD Sergi Salonu’nda. (0 312 417 21 15)

■ Erkan Geniş resim sergisi 26 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Olgu Sümengen Berker seramik sergisi 26 Ocak’a dek Aysel Gözübüyük Sanat Evi’nde. (0 312 241 06 95)

■ Necla Aktan resim sergisi 28 Ocak’a dek Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)

■ Salvador Dali/Zodyak resim sergisi 30 Ocak’a dek Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Bünyamin Balamir resim sergisi 31 Ocak’a dek IC Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 82 64)

■ Sezai Kara resim sergisi 31 Ocak’a dek Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Özdemir Yemenicioğlu resim sergisi 31 Ocak’a dek Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)

■ Şeref Ruhi Aydın resim sergisi 31 Ocak’a dek Ankara Barosu Atilla Sav Sanat Galerisi’nde. (0 312 444 22 76)

■ Evren Temel resim sergisi 1 Şubat’a dek Galeri Soyut Salon A’da. (0 312 438 86 70)

■ Ayşe Baran Berberoğlu resim sergisi 1 Şubat’a dek Galeri Soyut Salon B’de. (0 312 438 86 70)

■ Gür Dalkıran/60 Yıldan Yansıyanlar resim sergisi 2 Şubat’a dek Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ İrfan Dönmez resim sergisi 3 Şubat’a dek Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Güldeste VIII resim sergisi 4 Şubat’a dek Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Asiye Aytan resim sergisi 4 Şubat’a dek Altanay Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 30 76)

■ Canan Atalay/İçsel Manzaralar resim sergisi 2 Mart’a dek -Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

İzmir

■ İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi, 25 Ocak’a dek Aysu Günay’ın resim sergisini ağırlayacak. Aynı mekânda Yıldız Şima’nın seramik sergisi de sürüyor.

■ Barış Akın ve Burçak Güner Gölgeli’nin resim ve heykel sergisi Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde izlenimde.

■ Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar- MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Erkuter Leblebici’nin seramik sergisi bugün açılıyor. Eserler 17 Şubat’a dek görülebilecek.

■ Çetin Emeç Sanat Galerisi, İzmir Resim Heykel Müzesi Resim Atölyesi sanatçısı Ertuğrul Saraç ve öğrencilerinin suluboya resim çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Sergi 25 Ocak 2012 tarihine kadar gezilebilecek.

■ Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde 19 – 31 Ocak tarihleri arasında Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar’ın “EL İM DİL İM” resim sergisi yer alacak.

■ Reha Yalnızcık resim sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde izlenimde.

Mersin

■ Ressam Hasan Kırdı’nın, suluboya çalışmalarının yer aldığı resim sergisi Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. (0324 2389500)

Tiyatro 

İstanbul 

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Aşkın Sıradanlığı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sezuan’ın İyi İnsanı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Opera Komik” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” salı, çarşamba 20.00. Küçük Sahne’de “Kontrabas” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kırmızı Şemsiye” salı, çarşamba 11.00, “At” perşembe, cuma, cumartesi 20.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Birdy” çarşamba 20.00, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahne’de “Anita’nın Aşkı Ya Da Antigone New York’ta” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Rosenbergler Ölmemeli” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Otobüs” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kargaşa” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00 . “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Tiyatro Pera’da “Vanya Dayı” cuma 20.00, pazar 18.30, “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu salı 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, “Kerem Gibi” cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)

■ Oyun Atölyesi’nde Tiyatro Adam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Kebap” bugün ve yarın 20.30, “Cadının Bohçası” çarşamba 20.30, “Sinekler Sevişirken” perşembe 20.30, “Hakiki Gala” cuma 20.30, “Labirentler” cumartesi 20.30, “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu “Öksüzler” Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

■ Semaver Kumpanya’nın “Titus Andronicus” cumartesi 20.30, “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” pazar 13.00.’te Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)

■ Tiyatro Kedi’nin “Don Kişot” oyunu perşembe 20.30,”Kaplan Maplan” cumartesi, pazar 13.00. “Don Kişot” cumartesi 20.30 Göktürk Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)

■ Duru Tiyatro’da “İblis” cuma 20.45, “Sondan Sonra” cumartesi 20.45, “Masal Masal Matitas” pazar 12.00. (0 216 338 56 36)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” yarından itibaren 21 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” 24-29 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Gizler Çarşısı” 31 Ocak’ta saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 22 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sönmüş Yıldızlar” yarından itibaren 22 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 15 Ocak’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 24-29 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Kafes Arkasında/prömiyer” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Bir Tayyare Serüveni” yarın ve 20 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 Ocak’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 24 Ocak’ta saat 20.00’de, 29 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Barış” 31 Ocak’ta da saat 20.00’de, “Yanık/İstanbul DT” yarından itibaren 22 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günlükleri/gençlik oyunu” 24, 27, 28 Ocak’ta saat 19.00’da, 25, 26, 29 Ocak’ta saat 15.00’te, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 13, 15 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “George Dandin” 21 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” 24-28 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 31 Ocak’ta saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 15, 22, 29 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” 24 Ocak’a dek saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 17-21 Ocak tarihleri arasında ve 31 Ocak’ta saat 18.30’da, “Krem Karamel” 24-28 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 22 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 24, 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 29 Ocak’ta saat 15.00’te, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 28 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” 31 Ocak’ta saat 20.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” yarından itibaren 21 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 25, 26 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 18, 21 ve 28 Ocak’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 20 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 ve 29 Ocak’ta saat 17.00’de, “Cin Fikir/Her şey doğaçlama çocuk oyunu” 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 17, 18, 20, 25 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 ve 29 Ocak’ta saat 15.30’da, 21 ve 28 Ocak’ta saat 18.30’da, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 13.00’te, “Ezgi Sanat Evi/Haybeden” bugün saat 20.00’de, “Özgür Tiyatro/Hakikat” 19 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)

■ Tiyatro Tempo’da, “Yaşamayı Beklerken/gençlik oyunu” 20 Ocak’ta saat 20.00’de, “İbiş Adında Bir İbiş/çocuk oyunu” 22 Ocak’ta saat 13.00’te, “Tozlu Kitaplar/çocuk oyunu” 28 Ocak’ta saat 13.00’te, “İyi ki Doğdun Karagöz” 29 Ocak’ta saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 21, 28 Ocak’ta saat 12.00’de, “Sevgili Kardan Adam/bebek tiyatrosu” 22, 29 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa’nın çocuklar için sahneleyeceği “Karagöz’ün Kış Hazırlığı” adlı oyun 21 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

Adana

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Üstün Dökmen’in yazdığı, Ali Hürol’un yönettiği, ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunu çarşamba günü 20.00’de Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda sahneleyecek. (0322 4589347)

Konser 

İstanbul

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Renk, Yankı, Figür; Ufuk-Bahar Dördüncü” piyano konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Doa Band”, yarın saat 22.30’da “Zaga Band”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener” ve saat 23.59’da “İskender Paydaş”, perşembe günü saat 22.30’da “Ceyl’an Ertem – Sezen Aksu Tribute”, cuma günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band” ve saat 23.59’da “Ebru Üstüntaş”, cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta cuma günü saat 22.00’de “Levent Yüksel”, cumartesi günü saat 22.00’de “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İstanbul Live’da çarşamba günü saat 21.00’de “Örgü Project – Gipsy Kings Tribute Band”, perşembe günü saat 21.30’da “Blas Rivera Tango – Jazz Quartet”, cuma günü saat 21.00’de “Sattas”, cumartesi günü saat 21.00’de “Bulutsuzluk Özlemi Eski Gitarcılarıyla Buluşuyor” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Babylon’da çarşamba ve perşembe günü saat 21.30’da “Jane Birkin Sings Serge Gainsbourg ‘Via Japan”, cuma günü saat 22.30’da “The Pains of Being Pure at Heart” ve saat 23.59’da “Indie Club hosted by Mabbas”, cumartesi günü saat 22.00’de “Dubstep Series: DMZ Night with Mala + Coki + Loefah + MC Sgt Pokes” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Dilbağ Tokay & Emine Serdaroğlu – Bell Epoque’tan Günümüze”, cuma günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series – Tarwater”, cumartesi günü saat 21.30’da “Youn Sun Nah & Ulf Wakenius Duo” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘The Seed’de perşembe günü saat 20.00’de İstanbul Resitalleri kapsamında “Lukas Vondracek” piyano konseri izlenebilir. (0 212 323 60 50)

■ ‘Ghetto’da yarın saat 21.30’da “Ghetto’da Barış Manço Şarkılarıyla Göğe Selam”, çarşamba günü saat 21.30’da “Timuçin Esen”, perşembe günü saat 21.30’da “Bilal Karaman ve Müzisyen Dostları”, cuma günü saat 22.30’da “Hrant Dink’in Dostları Barış İçin Söyleyecek”, cumartesi günü saat 23.30’da “Tom Vek” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Salon’da cuma günü saat 22.00’de “123”, cumartesi günü saat 22.00’de “Nils Petter Molvaer” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Bach Before and After’da konserleri kapsamında cuma günü saat 20.30’da St. Antuan Kilisesi’nde, pazar günü ise saat 16.00’da Surp Vortvots Vorodman Kilisesi’nde “Jiri Barta, Stanislav Gallin” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “Souad Massi” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cuma günü saat 21.00’de “Yaşar”, cumartesi günü saat 21.00’de “Ferhat Göçer” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

■ ‘Tamirane’de cumartesi günü saat 21.30’da “Jaga Jazzist” konseri izlenebilir.(0 212 311 73 09)

■ ‘Bronx’ta cuma günü saat 21.00’de “Can Bonomo”, cumartesi günü saat 22.00’de “İstanbul Arabesque Project” konseri izlenebilir.

(0 212 293 53 98)

Ankara

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Marek Pijarowski yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü keman sanatçısı Mikhael Simonyan’ın solist olarak katılacağı konser, 19 ve 20 Ocak’ta saat 20.00’de, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ın solist olarak yer alcağı “Ulvi Cemal Erkin’in Ölümünün 40. Yılı Anma Konseri”, 26 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Gennady Rozhdestvensky yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in ve Viktoria Postnikova’nın (piyano) solist olarak katılacağı konser, 23 ve 24 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ Jolly Joker Ankara’da, Fettah Can konseri 20 Ocak’ta saat 22.00’de, Nev konseri 21 Ocak’ta saat 22.00’de, Model konseri 27 Ocak’ta saat 22.00’de, Mor ve Ötesi konseri 28 Ocak’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 4 Şubat’ta saat 22.00’de.

(0 312 424 11 11)

Opera-Bale 

İstanbul

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda pazar günü saat 11.00’de “Heidi” adlı çocuk müzikali seslendirilecek.

Gösteri-Söyleşi

■ Beşiktaş Fulya Sanat’ta bugün saat 13.00’te “Şehir – Orman” adlı dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0212 215 60 37-38)

■ İstanbul Modern Sinema’da perşembe, cumartesi ve pazar günleri saat 13.00’ten itibaren Afrika sineması filmlerinin gösterimleri gerçekleşecek. (0212 334 73 00)

■ Akbank Sanat’ta cumartesi günü saat 17.00’de “Yakın Dönem Filmleriyle Latin Amerika’ya Bakış” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 252 35 00-01)

■ Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da bugün, yarın ve çarşamba günleri saat 21.00’de “CM101MMXI / Cem Yılmaz Gösteri” gerçekleştirilecek. (0212 286 66 86)

■ Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sahnesi’nde çarşamba günü saat 19.00’da “Manastır Doğum Yerim” belgesel gösterimi ve filmin yönetmeni Yasin Ali Türkeri, karikatürist Erdoğan Bozok ve müzisyen Muammer Ketencoğlu ile söyleşi gerçekleştirilecek. (212 325 73 71)

■ Pera Müzesi’nde çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri “Paleolitik Şamanlardan Yedi Uyurlara Mağaralarda Kültürel Yaşam” adlı sempozyum gerçekleştirilecek. (0212 334 9900)

Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve 40 Haramiler/opera” 18 Ocak’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 19, 21 Ocak’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” yarın ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de.  (0 312 324 68 01)