FMV Işık Okulları

FMV Işık Okulları konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. FMV Işık Okulları konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. FMV Işık Okulları konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri FMV Işık Okulları konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

FMV Işık Okulları’nın 5 yıldır düzenlediği FMV Kültür Konferansları dizisinin bu eğitim öğretim dönemindeki ilk konferansı, Evin İlyasoğlu ile başlıyor. Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Müzik Yazarı Evin İlyasoğlu 19 Ekim’de FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nde, “İstanbul’un Sesleri” konulu bir konferans verecek.

FMV Işık Okulları tarafından 2014 yılından itibaren gerçekleştirilen ve bugüne kadar iş dünyasından bilim insanına, yazardan siyasetçiye kadar pek çok farklı önemli ismi, dinleyicilerle buluşturan Kültür Konferansları’nın bu dönemki ilk konuğu Evin İlyasoğlu olacak.

TRT Radyo ve Televizyonu’nda 20 yıl müzik programları hazırlayıp sunan Evin İlyasoğlu, Marmara Üniversitesi’nde ve Boğaziçi Üniversitesi’nde 1986’dan itibaren müzik tarihi dersleri verdi. Yurt içinde ve yurt dışında birçok eleştiri, inceleme ve söyleşi yazısı yer alan İlyasoğlu, 1991’den beri Cumhuriyet Gazetesi’nde müzik yazıları yazmaktadır. 1996’dan bu yana Boğaziçi Üniversitesi’nin Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri’nin yönetmeni olan Evin İlyasoğlu, 2007’den beri Zehra Yıldız Opera Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanı olarak görev almaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Müzik Yazarı Evin İlyasoğlu’nun bugüne dek aldığı ödülleri arasında; Yeni Dergi Eleştiri Yarışması Birincilik Ödülü (1968),Türk Dil Kurumu Radyo ve TV Dil Ödülü (1978), Boğaziçi Üniversitesi Senato Özel Ödülü (2008); Türkiye Yazarlar Sendikası Ödülü (2008), Paris Société d’Encouragement au Progrés “Médallie D’honneur” (2013), Polonya Dışişleri Bakanlığı Şeref Nişanı (2014), ODTÜ Senatosu “Takdir Ödülü” (2015), İKSV İstanbul Müzik Festivali Onur Ödülü (2017) yer almaktadır. Evin İlyasoğlu’nun yazdığı çok sayıda kitap arasında ise; Yirmibeş Türk Bestecisi, Müziğin Kanatlarında Söyleşiler, Zaman İçinde Müzik gibi eserler yer alıyor.

Katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu konferans, 19 Ekim Cuma günü saat 18:00’de FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Sacit Öncel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.