Yazılar

27 Eylül günü Filmekimi başlıyor

Filmekimi, yoğun istek üzerine eklenen seanslarla 27 Eylül Cuma sabahı başlıyor. İstanbul KültürSanat Vakfı (İKSV) tarafından 12. kez düzenlenen Filmekimi’nde, on ikinci yılında da ustayönetmenlerin son yapıtlarının aralarında bulunduğu çoğu ödüllü 40’a yakın filmi izleyicilerin karşısına çıkaracak.

filmekimi

Filmekimi’nde, on ikinci yılında da ustayönetmenlerin son yapıtlarının aralarında bulunduğu çoğu ödüllü 40’a yakın filmi izleyicilerin karşısına çıkaracak. Zengin programıyla Filmekimi, İstanbul’da 10gün boyunca AtlasBeyoğlu ve Nişantaşı Citylife (City’s) olmak üzere 3 sinemada sinefillerle buluşacak.
 
Filmekimi’nde sürpriz film: Locke
 
12. Filmekimi, izleyicileri, broşürde yer almayan, sürpriz bir filmle buluşturacak. Steven Knight’in, Eylül ayında düzenlenen Venedik FilmFestivali’nin en parlak filmlerinden biri olarak gösterilen filmi Locke, 12. Filmekimi programında yer alacak. 2 Ekim Çarşamba 19.00 ve 3 Ekim Perşembe 11.00 seanslarında Atlas’ta, 6 Ekim Pazar 21.30 seansında ise City’s sinemasında izleyicilerle buluşacak.
 
Filmekimi programında mekan değişikliği
 
Filmekimi programında bir seansta mekan değişikliği de yapılacak. Broşürde 28 Eylül 13.30 seansında Beyoğlu sinemasında gösterileceği duyurulan 3X3D filmi teknik nedenlerden ötürü izleyicilerle City’s sinemasının 3 numaralı salonunda buluşacak.
 
Beyoğlu sinemasında 13.30 seansında ise Blue Is The Warmest Colour / Mavi En Sıcak Renktir filmi gösterilecek. Aynı sinemada 16.00 seansında yer alan Metro Manila filmi, Mavi En Sıcak Renktir’in süresi nedeniyle 16.00’da değil, 16.45’te başlatılacak.
 
Filmekimi programında 28 Eylül 13.30 seansında City’s sinemasında yer alan The Broken Circle Breakdown / Kırık Çember filmi ise programda duyurulduğu gibi, City’ssinemasının 7 numaralı salonunda gösterilecek.
 
Filmekimi’ndeki ek seanslar
 
12. Filmekimi’nde sinemaseverlerin biletlerin satışa çıktığı ilk gün büyük ilgi gösterdiği 9 filme, ek seans konuldu. The Past / GeçmişGloriaSen Aydınlatırsın GeceyiOnly Lovers Left Alive / Sadece Aşıklar Hayatta KalırLike Father Like Son / Benim Babam, Benim OğlumFruitvale Station / Son DurakMoebius / Kim Ki-Duk’tan MoebiusBlue Is The Warmest Colour / Mavi En Sıcak Renktir ve Young & Beautiful / Genç ve Güzel filmlerinin 27 Eylül Cuma günü Atlas ve City’ssinemalarında düzenlenecek ek seansları şöyle:
 
Atlas Sineması
11.00    The Past / Geçmiş, Asghar Farhadi
13.30    Sen Aydınlatırsın Geceyi, Onur Ünlü
16.00    Only Lovers Left Alive / Sadece Aşıklar Hayatta Kalır, Jim Jarmusch
19.00    Like Father Like Son / Benim Babam, Benim Oğlum, Hirokazu Kore-eda
21.30    Blue Is The Warmest Colour / Mavi En Sıcak Renktir, Abdellatif Kechiche
 
City’s Sineması
11.00    Gloria
13.30    Only Lovers Left Alive / Sadece Aşıklar Hayatta Kalır, Jim Jarmusch
16.00    Fruitvale Station / Son Durak, Ryan Coogler
19.00    Moebius / Kim Ki-Duk’tan Moebius, Kim Ki-duk
21.30    Young & Beautiful / Genç ve Güzel, François Ozon
 
 
Filmekimi biletleri nerede?
 
Bu yıl da Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleştirilen Filmekimi biletleri Atlas veBeyoğlu sinemaları gişelerinden ve Biletix’ten satın alınabilir. Filmekimi’nde hafta içi gündüz seansları 5 TL, hafta içi 19.00 ve 21. 30 seansları ile tüm hafta sonu seanslar 15 TL (tam) ve 10 TL (indirimli).
 
12. Filmekimi’nin sponsoru Vodafone FreeZone, sinema kampanyasını Filmekimi’nde de sürdürecek. Vodafone FreeZone’lu sinemaseverler, Filmekimi’nde bir bilet aldıklarında aynı seans için bir bilet de hediye kazanacaklar. Kampanyalı bilet satışları 21 Eylül Cumartesi gününden itibaren ana gişelere ek olarak biletix.comadresi üzerinden yapılacak. Ayrıntılı bilgi www.vodafonefreezone.com sitesinde yer alıyor.
 
Filmekimi programıyla ilgili ayrıntılı bilgi için:

24 Eylül 2013

Filmekimi biletleri 1 Ekim’de satışta

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Filmekimi, 39 filmle izleyicilerin karşısına çıkacak. Biletler, 1 Ekim Cumartesi’den itibaren satışta.

İstanbul – Filmekimi broşürleri 24 Eylül Cumartesi gününden itibaren Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City’s ve Cinebonus Maçka G-Mall sinemalarından ve İKSV’den 1 TL karşılığında temin edilebilecek.

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Filmekimi, bir hafta boyunca, dünyanın belli başlı festivallerinde ödüller kazanmış, Berlin, Cannes, Venedik ve Toronto’da dünya prömiyerlerini yapan filmlerle usta yönetmenlerin son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 39 filmle izleyicilerin karşısına çıkacak. Filmekimi programına eklenen 9 film arasında;

· Aralarında Life on Mars, Eastenders ve Doctors’ın da bulunduğu birçok TV dizisinin yönetmeni S. J Clarkson’ın, İngiltere’nin en sevilen yemek yazarı Nigel Slater’in acı-tatlı otobiyografik öyküsünü beyazperdeye aktardığı Tost / Toast,

· Everardo Gout’un Dünya Futbol Kupası’nın Meksika’daki yankılarını anlatan ve müziklerini Nick Cave, Atticus Ross ve Shigeru Umebayashi’nin bestelediği filmi
Af Günleri / Days of Grace,

· Filmekimi takipçilerinin Şark Oyunları adlı filmle yakından tanıdığı Bulgar yönetmen Kamen Kalev’in ikinci filmi Ada / The Island,

· Aki Kaurismäki’nin Cannes’da Fipresci Ödülü’nü kazanan son filmi Umut Limanı / Le Havre,

· Ellen Barkin, Ezra Miller ve Kate Bosworth gibi isimlerin yer aldığı güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken, Sam Levinson’ın son filmi Mutlu Bir Gün / Another Happy Day,

· Yarattığı tartışmalarla ses getiren İtalyan sinemacı Nanni Moretti’nin, merceğini bu kez Papalık makamına çevirdiği son filmi Habemus Papam,

· Daha önce Arcade Fire hakkındaki Miroir Noir filmini çeken tecrübeli yönetmen Vincent Morisset’in İzlandalı post-rock grubu Sigur Rós’un arşiv görüntülerini sert, soyut ve yoğun görsel ayrıntılarla kaynaştırdığı belgeseli Inni yer alıyor.

Filmekimi Biletleri 1 Ekim’de

Filmekimi biletleri, 1 Ekim Cumartesi saat 11.00’den itibaren; Biletix satış noktaları, www.biletix.com, Biletix çağrı merkezi (0216) 556 98 00 ile Atlas, Beyoğlu, City’s ve
G-Mall gişelerinden satışa sunulacak.

Filmekimi’nde hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00) 5 TL.

Haftaiçi 19.00 ve 21.30 seansları ile hafta sonu tüm seanslar tam 14, indirimli 8 TL.

Lale Kart sahipleri için indirimli ön satış günleri 28, 29 Eylül ve 30 Eylül.

Filmekimi gösterim saatleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30.