eski sağlık merkezi

eski sağlık merkezi konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. eski sağlık merkezi konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. eski sağlık merkezi konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri eski sağlık merkezi konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinin tarihi 2 bin 600 yıl öncesine dayanan Gölyazı Mahallesi’nde yürütülen kazı çalışmaları sırasında tıpta kullanılan materyallere rastlandı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Daha önce bulunan mezar grubu ve hekim aletlerinin yer alması Gölyazı’nın o dönem sağlık merkezi olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Nilüfer Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Müzeler Müdürlüğü iş birliğiyle 2016’da başlattığı kurtarma ve sondaj kazılarında, 2 bin 600 yıllık Gölyazı Mahallesi’nin bölgenin sağlık merkezi olduğu ortaya çıktı. O dönem ‘Apollonia ad Ryndacum’ diye bilinen ve sağlık tanrısı Asklepios’un saygı gördüğü Gölyazı’da gerçekleştirilen kazı çalışmalarında, tıbbi materyallere ulaşıldı. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, tarihe ışık tutacak yeni bilgiler elde edildiğini açıkladı. Bozbey, ekibin, kazılarda ortaya çıkan eserleri temizlemesi ve güçlendirmesi aşamasında bazı metal eşyaların tıbbi alanda kullanıldığını belirlediğini söyledi.