en iyi oyuncu

en iyi oyuncu konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. en iyi oyuncu konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. en iyi oyuncu konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri en iyi oyuncu konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

BAFTA tarafından verilen ödüller bu yıl 71’inci kez sahiplerini buldu.

Oscar Ödüllerinin habercileri olarak kabul edilen BAFTA Ödülleri, film dünyası için önemli bir yere sahip.

Londra’daki tarihi Royal Albert Hall konser salonunda düzenlenen gecenin kazananları ise şöyle:

En İyi Film: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Yönetmen: Guillermo Del Toro (The Shape Of Water)
En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman (Darkest Hour)
En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Allison Janney (I, Tonya)
En Orijinal Senaryo: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Belgesel: I Am Not Your Negro
En İyi İngiliz Filmi: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En iyi Sinematografi: Blade Runner 2049
En İyi Uyarlama Senaryo: Call Me by Your Name
En İyi Animasyon Filmi: Coco
En İyi Yabancı Film: The Handmaiden
En İyi Prodüksiyon Tasarımı: The Shape Of Water
En İyi Görsel Efekt: Blade Runner 2049
En İyi Makyaj ve Saç: Darkest Hour
En İyi Kostüm Tasarımı: Phantom Thread
En İyi Ses: Dunkirk
En Orijinal Müzik: The Shape Of Water

Bu yıl 90’ıncısı düzenlenecek olan Oscar Ödülleri’nin 2018 adayları bellli oldu.

Canlı yayında resmi olarak açıklanan adaylar arasında 13 dalda Oscar adayı olan “The Shape of Water’ filmi 2018 yılına damgasını vurdu. ‘The Shape of Water’ın yönetmenliğini Guillermo del Toro üstleniyor.

Oscar Ödülleri’nin sahiplerine takdim edileceği ödül töreni 4 Mart gecesi gerçekleşecek. Bu özel ödül töreninin sunuculuğunu ise Jimmy Kimmel yapacak.

İşte 2018 Oscar adayları:

En İyi Yapım Tasarımı

The Shape of Water

Beauty and The Beast

Dunkirk

Blade Runner 2049

Darkest Hour

 

En İyi Sinematografi

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

The Shape of Water

 

En İyi Kostüm Tasarımı

Beauty and The Beast

Darkest Hour

Phantom Thread

The Shape of Water

Victoria & Abdul

 

En İyi Ses Kurgusu

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: Last Jedi

En İyi Ses Miksajı

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: Last Jedi

 

En İyi Kısa Animasyon Film

Dear Basketball

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

 

En İyi Kısa Film

DeKalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote / All of Us

 

En İyi Film Müziği

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049

Guardians of the Galaxy vol.2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

 

En İyi Film Kurgusu

Baby Driver

Dunkirk

I, Tonya

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Darkest Hour

Victoria & Abdul

Wonder

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige – Mudbound

Allison Janney – I, Tonya

Lesley Manville – Phantom Thread

Laurie Metcalf – Lady Bird

Octavia Spencer – The Shape of Water

 

En İyi Erkek Yardımcı Oyuncu

Willem Dafoe – Florida Project

Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Richard Jenkins – The Shape of Water

Cristopher Plummer – All the Money in The World

Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Yabancı Dilde Film

A Fantastic Woman – Şili

The Insult – Lübnan

Loveless – Rusya

On Body and Soul – Macaristan

The Square – İsveç

 

En İyi Kısa Belgesel Film

Edith+Eddie

Heaven Is A Traffic Jam on 405

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop

 

En İyi Belgesel Film

Abacus: Small Enough to Jail

Faces Places

Icarus

Last Men in Aleppo

Strong Island

 

En İyi Orijinal Şarkı

Mighty River – Mudbound

Mystery of Love – Call Me by Your Name

Remember Me – Coco

Stand Up for Something – Marshall

This is Me – The Greatest Showman

 

En İyi Animasyon Film

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco

Ferdinand

Loving Cincent

En İyi Uyarlama Senaryo

Call Me By Your Name

The Disaster Artist

Logan

Molly’s Game

Mudbound

 

En İyi Orijinal Senaryo

The Big Sick

Get Out

Lady Bird

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Erkek Oyuncu

Timothée Chalamet

Daniel Day

Lewis Daniel Kaluuya

Gary Oldman

Denzel Washington

 

En İyi Kadın Oyuncu

Sally Mawkins

Frances Mcdormand

Margot Robbie

Saoirse Ronan

Meryl Streep

 

En İyi Yönetmen

Dunkirk – Christopher Nolan

Get Out – Jordan Peele

Lady Bird – Greta Gerwig

Phanton Thread –  Paul Thomas Anderson

The Shape of Water –  Guillermo Del Toro

 

En İyi Film

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Bu yıl 30.’su düzenlenen Avrupa Film Ödülleri kapsamında, farklı kategorilerde bir çok film ödülü dağıtıldı.

Avrupa Film Ödülleri jürisi tarafından en iyi film ödülüne İsveçli yönetmen Ruben Östlund’un yönettiği “The Square” layık görüldü.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ödül törenine film dünyasının ünlü isimleri katıldı.

“Beden ve Ruh” filminde rol alan Macar oyuncu Alexandra Borbely, “En iyi kadın oyuncu” ödülünü aldı.

Alexandra Borbely

Doroto Kobiela ve Hugh Welchman’nın yönettiği “Loving Vincent” filmi En iyi animasyon film ödülünü alırken, “en iyi ilk film” ödülünü William Oldroyd’un “Lady Macbeth” filmi kazandı.

“Seyirci” ödülüne Maria Schrader’in “Vor der Morgenröte” filmi layık görüldü.

Maria Schrader

Dünya sinemasına katkısından dolayı Fransız asıllı Amerikalı oyuncu Julie Delphy ödüllendirildi, Rus yönetmen Alexander Sokurov’a da “yaşam boyu onur ödülü” takdim edildi. Avrupa Film Ödülleri, Avrupa’nın film “Oscarları” olarak nitelendiriliyor.

Östlund geceden çok sayıda ödülle ayrıldı

Östlund’a “en iyi yönetmen” ve “en iyi senaryo” ödülleri de verilirken “The Square” filminde oynayan Danimarkalı aktör Claes Bang, “en iyi erkek oyuncu” ödülünü aldı. “The Square”, “en iyi komedi” ödülünün yanı sıra “en iyi tasarımdalı”nda da ödüle layık görüldü.