Şunun için etiket arşivi: eğlence mekanları

Çankaya Belediyesi ve Çankaya Sanat, Müzik ve Kültür Yaşamı Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Başkent’in rock festivali AnkiRockFest, Çankaya Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda düzenlenen buluşma ile tanıtıldı.

Rock Asla Yaşlanmaz

Rock müziğinin özgürlükçü soluğunu Başkent’e taşırken Türkiye’nin önemli festivalleri arasına girmeyi de başaran AnkiRockFest, bu yıl beşinci kez Ankaralılarla buluşacak. Tanıtım toplantısında AnkiRock’ta uygulanacak yenilikler de açıklandı. Bu yıl Çansera Kent Bahçesi’nde gerçekleştirilecek festivalde bir de alternatif sahne kurularak genç müzisyenlere ve gruplara sahne alma şansı verilirken, en güzel festival fotoğrafının ödüllendirileceği bir fotoğraf yarışması düzenlenecek.
Prensipte çok sayıda yerli ve yabancı sanatçı ile anlaşıldığını aktaran festival sözcüsü Hicri Bozdağ, başından itibaren uluslararası nitelikte düzenlenen AnkiRockFest’in bu yıl sürprizlerle dolu olacağını söyledi.
Belediye Meclisi fuayesinde yapılan tanıtımın Meclis’in gördüğü en renkli etkinlik olduğunu dile getiren Çankaya Belediyesi Başkanvekili Ertuğrul Şenoğlu, gecelerini gündüzlerine katarak Başkent’e önemli bir festival kazandıran AnkiRockFest ekibine teşekkür ederek, Çukurambar’da yapımı tamamlanmak üzere olan Çansera Kent Bahçesi’nin ilk uluslararası etkinliği olacak festivale evsahipliği yapmaktan onur duyacaklarını söyledi.

Bir toplantı için Ankara dışında olan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın selamlarını ileten Şenoğlu, Tanık’ın iyi bir rock festivali izleyicisi olarak AnkiRockFest’i bu yıl da yalnız bırakmayacağını aktardı.

Aralarında CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, Asena Özçetin, Musa Göçmen, Tarkan Gürol gibi müzisyenlerin olduğu gece, festival tişörtlerinin dağıtılması ve alternatif sahnede yeralmak isteyen grupların katılım formlarını doldurması ile son buldu. FESTİVAL KENTE TAŞINIYOR Bugüne dek Çankaya Belediyesi’nin evsahipliğinde Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen AnkiRockFest, artık kent merkezine taşınıyor. Yapımı tamamlanmak üzere olan 70 dönümlük Çansera Kent Bahçesi, festivaller için tasarlanan konser alanında 21-22 Eylül tarihlerinde AnkiRockFest’e evsahipliği yaparak yurdun dört bir köşesinden gelecek rockçıları yerli ve yabancı önemli sanatçılarla buluşturacak.

Konser saatleri dışında lunapark gibi eğlence mekanlarının da kurulacağı festival alanında yaz tatili dönüşü genç yaşlı müziksever Ankaralılar, keyifli bir hafta sonu yaşayacaklar.

 

Kaynak :[-]  

Beyoğlu Belediyesi yeni yıla Beyoğlu’nda girecek vatandaşların huzuru, güveni ve sağlığı için gerekli tüm önlemleri aldı. Zabıta, temizlik ve ruhsat ekipleri olmak üzere toplam 315 personel 24 saat görev yapacak. 444 0 160 numaralı çağrı merkezi vatandaşlara aralıksız hizmet verecek.

Beyoğlu’nun mavi-beyaz ışıklarla süslenen İstiklal Caddesi, Galata Meydanı, Tünel Meydanı ve diğer bölgelerinde vatandaşların yeni yıla huzur ve güven içerisinde girebilmeleri için tüm önlemler alındı. Hazırlıklar yeni yıla sayılı günler kala tamamlandı Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı zabıta, temizlik, ruhsat birimleri yılbaşı günü ve gecesi görev başında olacak. Toplam 315 personel 24 saat görev yapacak.

24 Saat Temizlik ve bakım devam edecek

Beyoğlu Belediyesi Temizlik ekipleri gün boyu ilçenin temizliğini sağlayacak. 228 temizlik görevlisi Beyoğlu’nun sokaklarını, caddelerini süpürecek, yıkayacak. Yılbaşı günü saat 15.00– 23.00 arası İstiklal Caddesi-Tünel arasında 2 adet süpürge makinesi ile çalışma yapacak. Bu makineler cadde haricinde, Taksim meydanı, otobüs durakları, Sıra Selviler caddesi, Cumhuriyet caddesi, Mete caddesi ve Gümüşsuyu caddelerinde ihtiyaca göre çalışmalarını sürdürecek. 17.00– 01.00 saatlerinde ilave olarak 1 yıkama aracı acil müdahaleler için uygun bir noktada beklemede tutulacak. 20.00 – 03.00 saatlerinde ana arterlerin temizliğini sağlamak için 6 metreküplük büyük süpürge makinesi hizmete girecek ve Meclisi Mebusan caddesi, Kemeraltı caddesi, Perşembe Pazarı Tersane caddesi, Yolcuzade İskender caddesi, Tarlabaşı Bulvarı ve Bahriye caddesinde görev yapacak. 21.00 – 04.00 saatlerinde semt Pazarlarının temizliği ile görevli 1 süpürge ve 2 yıkama aracı Örnek tepe semt pazarı temizliğinden sonra ihtiyaç duyulan bölgelerin temizliğinde kullanılacak veya rutin programına devam edecektir.

Özellikle Çöpler Hızlı Bir Şekilde Toplanacak

Ortalama olarak günde  2 milyon insanın geldiği Beyoğlu’nda yılbaşı gecesi artan insan sayısına oranla çöp miktarı da artacak. Beyoğlu Belediyesi temizlikle ilgili herhangi bir temizlik sorunu yaşanmaması için koordineli çalışmalar sürdürecek. Bu çalışmalarda 3 adet6 metreküplük çöp aracı Taksim Meydanı ile Tünel Meydanı arası ve bağlantılı sokaklarda 22.00 ye kadar hizmet verecek. Saat 22.00’dan sonra söz konusu cadde ve sokaklarda insan ve araç sirkülasyonu artacağından çöp toplama hizmetleri 6 adet mini çöp araçları ile yapılacak. Bu araçlardaki çöpler, Taksim Meydanına yakın bir noktadaki aktarma istasyonu pozisyonunda kullanılacak 13+1,5 metreküplük bir çöp aracına nakledilecek.

78 zabıta personeli 24 saat boyunca hizmet verecek

Beyoğlu Belediyesi yılbaşında vergi denetimlerini sıklaştıracak. Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı toplam 78 zabıta personeli 24 saat boyunca hizmet verecek. Ekipler bölgedeki pastaneleri, lokantaları, kafeleri, eğlence mekânlarını ve otelleri sabaha kadar denetleyecek. Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ayrıca, gece boyunca eğlence mekânlarında gürültü ve ses denetimi ile gıda denetimi yapacak.

Çağrı Merkezi  444 0 160 24 Saat Hizmet Verecek

Beyoğlu Belediyesi Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat hizmet veren 444 0 160 numarası ile yılbaşı gecesi de tam mesai yapacak. Beyoğlu sakinleri ya da yılbaşını Beyoğlu’nda geçirenler Beyoğlu Belediyesi hizmetleri ile ilgili her türlü talep ve şikayetlerini 444 0 160 numaralı çağrı merkezi telefonuna yapabilecek.

 Kaynak : http://www.galatagazete.com