Don Quichotte

Don Quichotte konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Don Quichotte konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Don Quichotte konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Don Quichotte konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye taşınan 5 perdelik DON QUICHOTTE operası siz değerli sanatseverlerle buluşmaya hazır.  19, 22, 23, 25, 26, 29 ve 30 Ocak tarihlerinde İstanbullularla buluşacak olan bu dikkat çekici 150  dakikalık eserin orkestra şefliğini ZDRAVKO LAZAROV ile ROBERTO GIANOLA yaparken, sahneye RECEP AYYILMAZ tarafından konuluyor.

DON QUICHOTTE OPERASI’NIN KONUSU

Don Quichotte ve sadık yaveri Sancho, küçük bir İspanyol kasabasına gelirler ve burada halk tarafından ilgiyle karşılanırlar. O sırada Dulcinéé’nin talipleri ona serenat yapmaktadır. Dulcinéé ‘ye büyük hayranlık duyan ve onu idelindeki kadın olarak gören Don Quichotte, güzel kadına evlenme teklif eden erkeklerin arasına katılmaya karar verir.Kıskanç taliplerden biri Don Quichotte ‘u düelloya davet eder. Dulcinéé araya girer ve Don Quichott’un kendisine duyduğu aşkı öğrenince, onun aşkını sınamak için Don Quichotte ‘tan bir istekte bulunur: Gezgin şövalye, Dulcinéé ‘nin kolyesini çalan hırsızı bulup, bahsi geçen kolyeyi ondan geri alarak kendisine getirecektir.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ…