Şunun için etiket arşivi: Dario Moreno

Dario Moreno, ölümünün 50’nci Dario Moreno,yılında doğup büyüdüğü Konak’ın Karataş semtinde, adının verilmiş olduğu sokakta düzenlenen törenle anıldı.

Konak Belediyesi ve İzmir’i Sevenler Platformu işbirliğinde her yıl gerçekleştirilen anma gecesine bu yıl katılım oldukça yoğun oldu. Dario Moreno Sokağı’nı doldurup taşıran kalabalık, 70’li ve 80’li yılların unutulmaz şarkıları eşliğinde dans edip, usta sanatçıyı bir kez daha özlemle andı.

Ünlü şarkıcı Dario Moreno’yu anma gecesinde akordeon sanatçısı Işıltan Uşaklıgil ve Serkan Ünlü katılanlara müzik ziyafeti yaşattı. Işıltan Uşaklıgil, 50 yıl önce hayata gözlerini yuman İzmir aşığı Dario Moreno için bestelediği ‘Seni unutmadık, unutmayacağız’ şarkısını akerdeonu eşliğinde seslendirirken, Serkan Ünlü de gitarıyla Dario Moreno’nun eskimeyen şarkılarını seslendirdi. Gecede ‘Deniz ve Mehtap’, ‘Her Akşam’, ‘Hatıralar Hayal oldu’ şarkıları eşliğinde konuklar dans etti. Gece boyunca Dario Moreno ruhuna dökülen lokma, boyoz, sübye ve çay ikramı yapıldı.