Çağdaş Ustalardan Sergi

Çağdaş Ustalardan Sergi konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Çağdaş Ustalardan Sergi konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Çağdaş Ustalardan Sergi konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Çağdaş Ustalardan Sergi konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Tuluyhan Uğurlu, bugün saat 10.00’da Mısır Çarşısı’nda ‘Cumhuriyet Konseri’ verecek.

sanat duyuru

SERGİ

■ Zeynep Perinçek Signoret’nin “Keşke” isimli sergisi 30 Ekim – 1 Aralık tarihleri arasında Galeri Apel’de. (0212-2927236)

■ Tankut Öktem’in “Sıradışı bir usta” isimli retrospektif sergisi 31 Ekim – 10 Aralık tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Müşfika Sezen Kocabay’ın “Daima-II” isimli minyatür sergisi 31 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında Çemberlitaş Basın Müzesi’nde. (0212 513 84 58)

■ Suna Tüfekçibaşı’nın “İstanbul’da Uykusuz” isimli sergisi 1 – 26 Kasım tarihleri arasında Maçka art&design’da. (0212 343 58 46)

■ Jerome Symons’un “Mutlu Günler” isimli sergisi 2 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında PG art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Esra Şatıroğlu’nun “Bana Ait” isimli sergisi 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Dilay Koçoğulları’nın “Mikro-Makro Kozmos: Algının Uyumu” isimli fotoğraf sergisi 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Daire Galeri’de.

■ Muhammet Şengöz’ün “İç – Seller” isimli sergisi 1 – 30 Kasım tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Gülyüz Atkovar’ın “EBRUMANİA” isimli sergisi 3 – 30 Kasım tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Memduh Kuzay’ın sergisi 3 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ Coşkun Demirok’un “Nefes Nefese” isimli sergisi 29 Ekim’e kadar Mina Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)

■ Bir Zamanlar İzmir’de isimli sergi 29 Ekim’e kadar İstanbul Cezayir Toplantı Salonun’da.

■ Serkan Şen’in “Kalabalık Ama Mutlu” sergisi 30 Ekim’e kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 04 58)

■ Aydın Erkmen’in “Antik Kentler, Antik Hikâyeler” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Arkeo Pera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)

■ Brand It isimli sanatta markalaştırılmaya ve ticarileştirilmeye karşı protest karma sergi 30 Ekim’e kadar rh+ gallery’de.

■ Dominique Barreau ’nun “İstanbul’da Randevu” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Gama Sanat Galerisi’nde.

■ Mithat Şen’in sergisi 31 Ekim’e kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Çağdaş Ustalardan Sergi 31 Ekim’e kadar TEM Sanat Galerisi’nde.

■ Proje Odaları fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar Proje 4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Halki’den Yansımalar Kartpostallarda Ada Sergisi 31 Ekim’e kadar Heybeliada İnönü Evi Müzesi’nde.

■ Allan Sekula: Birleşmeyen Filmler 1997-2012 sergisi 31 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta.

■ 1. Ulusal Öğrenci Ekslibrisleri Yarışması Sergisi 31 Ekim’e kadar Maslak’ta Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Galeri Işık İstanbul’da.

■ Sema Maşkılı’nın “Efendiler ve Köleler” adlı sergisi 31 Ekim’e kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.

■ Remzi İren’in sergisi 2 Kasım’a kadar Teşvikiye Galeri Oda’da. (0212) 259 22 08)

■ Seydi Murat Koç’un “Vertigo” isimli sergisi 2 Kasım’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Yılmaz Merzifonlu ve Julide’nin sergisi 2 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Filiz Pelit’in “Düş Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Vakıfbank Genel Müdürlük Fuaye’de.  (0212 3167070)

■ Sevim Sancaktar’ın “Self” isimli sergi 3 Kasım’a kadar C.A.M Gallery’de. (0212 245 79 75)

■ 3 Boyutlu Buluşmalar isimli sergi 3 Kasım’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Murat Pulat’ın sergisi 3 Kasım’a kadar ALAN İstanbul’da.

■ Lokman isimli sergi 3 Kasım’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Esrâ Sirman’ın sergisi 3 Kasıma kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Şükran Eker’in “Çiçek Gözüyle” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde. (0216 414 22 39)

■ Melike Taşçıoğlu’nun “Sudan Seyyareler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0(212)241 31 00)

■ Özdemir Altan’ın “Don Kişot’un Soyağaçları” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar 44a Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Nesren Jake’nin “über alles” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar GaleriBu’da.

■ Ressam Nurcan Çağlar, Ressam Deniz Sabuncu ve Heykeltıraş Demet Kaya Güngörür’ün “3 Boyutlu Buluşmalar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Halim Al Karim’in “Hidden Goddess” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Galeri Merkur’de.

■ Nurdan İskender’in “Çizginin dışından içeri yolculuklar” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Tüzüm Kızılcan ve Ömür Tokgöz’ün “Bitmeyen Yolculuk” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Galeri 5’te.

■ 3 Boyutlu Buluşmalar isimli sergi 8 Kasım’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Cenk Akaltun’un sergisi 9 Kasım’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.

■ Ercan Arslan’ın “Öteki” isimli sergisi 9 Kasım’a kadar Galatea Art’da. (0212 245 80 38)

■ Yansıma Üzerine Düşünceler isimli karma sergi 10 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da.

■ Alev Gözonar’ın “Yol” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 60 60)

■ Füsun Onur’un “Tekir’e Ağıt” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Pilevneli Project’te.

■ Nevin Çokay’ın sergisi 10 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)

■ Ann Wolff’un heykel sergisi 10 Kasım’a kadar Mim Art Sanat Galerisi’nde. (0212 291 18 48)

■ Güney Koreli sanatçı Seo Young Deok’un heykel sergisi 10 Kasım’a kadar SODA’da.

■ Merve Çanakçı’nın “o hal” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “anlatmak için yaşamak” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

■ Üç Kuşak Çağdaş Türk Sanatı başlıklı sergi 11 Kasım’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 62 83)

■ Ercüment Tarhan’ın sergisi 11 Kasım’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Birim Aksüfyek’in sergisi 14 Kasım’a kadar Marjinart Gallery’de.(0 212 251 16 22)

■ Geçmişten Günümüze Yansımalar isimli sergi 15 Kasım’a kadar Güler Sanat’ta.

■ Azime Sarıtoprak’ın “Miyazaki Buradaydı” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. (0 216 385 12 03)

■ Ten ve Tinsergisi 16 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta.(0212 334 11 04)

■ Nüzhet Kutluğ’un “Dönemlerden Kesitler” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar Işık Üniversitesi Şile Kampusu Galeri Işık’ta. (0216 712 14 60)

■ Zekeriya Sarıbatur’un “Mutlak Sonsuzluk” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Kare Art Gallery’de. (0 212 240 44 48)

■ Neda İsmail Atar’ın “Endüstriyel Form” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Ali Elmacı’nın “Ateşinle Koru Beni” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Galeri x – ist’te. (0212 291 77 84)

■ İlhan Koman’ın “Sonsuzluk-Eksi-Bir Serisi” sergisi 17 Kasım’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)

■ GökteTunç’un “Unknown Future /Bilinmeyen Gelecek” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Galeri G-art’da. (0(212)2960876)

■ Hamle isimli sergi 18 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Dmitry Sokolenko’nun sergisi 20 Kasım’a kadar Get – Me – Art Galleriy’de.

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar Galerist Hasköy’de. (0 212 252 1896)

■ Arzu Aytekin, Mustafa Bulat, Erol Deneç, Sibel Kasapoğlu, Şevkat İşleğen’in karma eserlerinden oluşan sergi, 24 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış isimli sergi 25 Kasım’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Nejat Satı’nın “Halet-i ruhiye” isimli sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ Joan Botella Lucas’ın sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ International Underground isimli karma sergi 26 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Dilşan Balkancı’nın “Suyla Gelen” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Bir Figür Ustası: Neşet Günal’dan Desenler isimli sergi 30 Kasım’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Hattuşa’da 106 Yıl sergisi 30 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Yerellikten evrenselliğe yolculuk: Neşet Günal sergisi 1 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Abdurrahman Öztoprak anısına yapılan sergi 1 Aralık’a kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Tan Oral’ın “Çizgilerle Geçmiş Olsun” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.

m Füsun Onur’un “Çeşitlemeler” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0(212) 240 80 23)

■ Cindy Jansen’in “Sevgiyle” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar The Empire Project’te.

m Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Altın Çocuklar – 16. – 19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portrelerisimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Monet’nin Bahçesi isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
TİYATRO

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Sezuan’ın İyi İnsanı” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” bugün, salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Çirkin” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Michelangelo” cuma 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Ay Ecesi” çarşamba, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Pırtlatan Bal” perşembe, cuma, cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Hedda Gabler” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed)” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. (0212 455 39 25)

■ Bakırköy Belediye TiyatrolarıMüşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyi Müzikali” perşembe 20.30, pazar 15.30 “Hangisi Babası” cuma 20.30, çocuk oyunu “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “www.aşkbu-mu.com” cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba, cuma 20.30 ( 0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi, pazar 20.00. (0 212 251 18 65)

■ Tiyatro Pera’nın “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30

■ Oyun Atölyesi’nde “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma 20.30, cumartesi, pazar 16.00.
(0 216 345 39 39 )

■ Dostlar Tiyatrosu’nda “Ben Bertolt Brecht” cuma 20.00 Bahçeşehir Kültür Merkezi, pazar 18.00 Kozyatağı Kültür Merkezi. (0 212 252 59 35)

MÜZİK

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Nardis 10 Yaşında Özel ‘Super-jam’ ”, yarın saat 21.30’da “Nezih Yeşilnil Quartet feat. Ayşegül Yeşilnil”, çarşamba günü saat 21.30’da “Sibel Köse & Önder Focan & Kağan Yıldız Trio”, perşembe ve cuma günü saat 22.00’de “Dianne Reeves Quartet”, cumartesi günü saat 22.30’da “İpek Dinç Band” konseri izlenebilir.
(0 212 244 63 27)

■ ‘Mısır Çarşısı’nda bugün saat 10.00’da “Tuluyhan Uğurlu – Cumhuriyet Konseri” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Cumhuriyet Konseri” izlenebilir.
(0 216 346 15 31)

■ ‘Jolly Joker’de yarın saat 21.00’de “12. Perküsyon Buluşmaları”, çarşamba günü saat 21.00’de “İskender Paydaş”, perşembe günü saat 21.00’de “Anneke van Giersbergen”, cuma günü saat 22.00’de “Fettah Can”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar” konseri izlenebilir.
( 0 212 249 07 49)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Halloween Nite Mixed Up”, cuma günü saat 22.30’da “Asia Argento DJ Set”, cumartesi günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu & Friends Huracan Del Caribe” konseri izlenebilir.(0 212 251 75 01)

■ ‘Babylon’da çarşamba günü saat 20.30’da “Garanti Caz Yeşili: Hypnotic Brass Ensemble”, perşembe günü saat 21.00’de “The Twilight Sad”, cuma günü saat 23.55’te “Vesvese Gecesi: ADA(Live), Metope(Live) Kaan Duzarat, Eren Eren”, cumartesi günü saat 23.55’te “Mouse on Mars” konseri izlenebilir.(0 212 292 73 68)

■ ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Portecho”, perşembe ve cuma günü saat 21.30’da “Vinicius Cantuaria Quartet”, Cumartesi günü saat 21.30’da “Neil Cowley Trio” konseri izlenebilir.( 0 212 334 07 52)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde cuma günü saat 20.00’de “Richard Schoucler – Jean-Baptiste Barrière ‘Ciaccona’ ”, cumartesi günü saat 20.00’de “Portrait Concert ‘Hommage A Kaija Saariaho’ ” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Kerem Görsev – Fatih Erkoç” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘Küçükçiftlik Park’ta cumartesi günü saat 21.00’de “Steve Vai” konseri izlenebilir.(0 212 231 30 45)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
■ KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde cumartesi günü saat 20.30’da Metin Zakoğlu’nun “Edepsiz Komedi” adlı stand-up gösterisi izlenebilir. ( 0216 658 00 14)

OPERA BALE
■ Kadıköy Süreyya Operası’nda cuma günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Midas’ın Kulakları” adlı opera seslendirilecek.(0 216 346 15 31)

 Kaynak : [-]

sanat duyuru

Nilüfer, Perşembe günü saat 21.00’de Turkcell Kuruçeşme Arena’da müzikseverlerle buluşacak.

SERGİ

İSTANBUL

■ Emre Senan’ın “ani Paçavra” isimli sergisi 15 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında Galeri Apel’de.

■ Esra Ekşi Demir’in “Yaşanmışlıklar” isimli sergisi 15 Eylül – 19 Ekim tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Işığın Peşindeki Çocuklar 3 isimli karma fotoğraf sergisi 14 – 30 Eylül tarihleri arasında PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)

■ Algı Kapıları isimli karma sergi 13 Eylül – 13 Ekim tarihleri arasında THE MARMARA PERA’da. (0 212 292 00 38)

■ Sonbahar Karma Sergisi 13 – 28 Eylül tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde.

■ Bahadır Baruter’in “Senin Ailen Bir Yalan Yavrum” isimli sergisi 13 Eylül – 13 Ekim tarihleri arasında galerisi X-Ist’te.

■ Yağız Özgen’in “Tayf” adlı ikinci kişisel sergisi 13 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında Sanatorium’da.

■ Sara Baruh’un “Double Face – İki Yüzlü” isimli sergisi 12 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında Gallery LiNART’ta.

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde / 7 Curtain” isimli sergisi 12 Eylül – 21 Ekim tarihleri arasında Galerist Hasköy’de.

■ İstanbul Fotoğrafları Sergisi 12 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Servet Koçyiğit’in “Aşk ve Diğer Meseleler” isimli sergisi 12 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında RAMPA’da. (0 212 327 08 00)

■ Barış Mengütay’ın “Ayna Sırtı” isimli video yerleştirmesi 11 -16 Eylül tarihleri arasında PASAJist’te izlenebilir.

■ Bilge Alkor, Semih Duman, Ahmet Elhan, Ege Kanar, Çağlar Kanzık, Cihan Poçan, Sinan Tanrıdağ ve Begüm Yamanlar’ın fotoğraf sergisi 11 – 29 Eylül tarihleri arasında 4a Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cihat Burak, Mehmet Pesen, Salih Acar, Alp Bartu, Saim Dursun, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık, Niyazi Toptoprak, Metin Gönül, Artin Demici ve Kâmil Masaracı’nın karikatür sergisi 13 Eylül’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Ole Lislerud’un “Temas” isimli sergisi 13 Eylül’e kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Mustafa Köseoğlu ve Metin Benek ’in sergileri 15 Eylül’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ daha fazla / more isimli karma sergi 15 Eylül’e kadar Art Suites Gallery’de.

■ Ayvalık’tan Mavi Düş sergisi 15 Eylül’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde.

■ Yenikapı’nın eski gemileri sergisi 16 Eylül’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.

■ Kobra – Özgür Sanatın 1000 Günü sergisi 16 Eylül’e kadar S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Noktanın Ustaları isimli sergi 16 Eylül’e kadar Kumbaracı4’te.

■ İsmail Acar ’ın “5 Duyu 5 Olgu” isimli sergisi 18 Eylül’e kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi Geçici Sergi salonunda.

■ Deniz Deniz’in “İçimdeki Işık” isimli sergisi 20 Eylül’e kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Burhan Doğançay ’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi” sergisi 23 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Evin Sanat Galerisi Yaz Karma Sergisi 28 Eylül’e kadar devam ediyor. (0212265 81 58)

■ Dora Günel’in “UNVAN-SIZ” isimli fotoğraf sergisi 28 Eylül’e kadar TMMOB Mimarlar Odası, Karaköy Binası’nda.

■ Deneyimin Ötesi sergisi 30 Eylül’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Setenay Özbek’in sergisi 30 Eylül’e kadar ART350’de.

■ Kare Art Gallery’deki karma sergi 30 Eylül’e kadar ziyaret edilebilir.

■ Selim Birsel, Ali Kazma, Ali Emir Tapan, Nasan Tur, Mürüvvet Türkyılmaz’ın “Küçük Hakikatler” isimli sergisi 6 Ekim’e kadar Egeran Galeri’de. (0212 251 12 51)

■ Ersan Deveci’nin “Çocuk Oyuncağı” sergisi 6 Ekim’e kadar Dirimart’ta.

■ Ysolt’un Yeni Limanı 10 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.

■ Padişahın Evi: Harem-i Hümayun sergisi 15 Ekim’e kadar Topkapı Sarayı Müzesi, Has Ahırlar Sergi Salonu’nda.

■ Ahmet Güneştekin’in sergisi 20 Ekim’e kadar Armaggan Art Gallery’de.

■ Josephine Powell ’ın “Josephine’in Gördüğü: 20. Yüzyılda Anadolu’nun Kırsal Yörelerine Fotoğrafik Bakışlar” sergisi 21 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Çağdaş Ustalardan Sergi 31 Ekim’e kadar TEM Sanat Galerisi’nde.

■ Halki’den Yansımalar Kartpostallarda Ada Sergisi 31 Ekim’e kadar Heybeliada İnönü Evi Müzesi’nde.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

BODRUM

■ Ayşenur Önemci, Burcu Aydın, Demet Yalçınkaya, Ekin Koç, Gizem Enuysal, Halil Şentürk, İrfan Okan, Joel Menemşe, Kemal İskender, Kudret Türküm, Mehmet Subaşı, Nurdan Likos, Resul Aytemür, Selahattin Yıldırım, Sertap Yeğin, Şemsi Altaş, Ümran Özbalcı Aria, Yağmur Yılan, Sinem Kaya, Şahin Paksoy’un sergisi 12 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında ART SUITES BODRUM GALLERY’de. (0212 251 55 61)

■ Musa Köksal’ın “Zamane Belgeleri” isimli sergisi 15 Eylül’e kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde.

ANKARA

■ Baskı Resmin Ustaları – resim – 13 Eylül’e dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Yaz Karması – resim – 28 Eylül’e dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Yaz Karması – resim, heykel, 30 Eylül’e dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

İZMİR

■ Martin Krastev’in resim sergisi Bodrum The Marmara Oteli’nde bugün sona eriyor

■ Betin Benek ve Gülseren Kayalı’nın 9. Ayvalık Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında açtıkları resim ve heykel sergileri, Karagöz Sanatevi ve Tarlakuşu’nda 15 Eylül’e dek görülebilir.

■ Gürsel Koyuncu’nun guaj eserlerinden oluşan kişisel resim sergisi bugünden itibaren Balıkesir Güre Atatürkçü Düşünce Derneği’nde, 15 Eylül Cumartesi günü ise 14.00-19.00 saatleri arasında Altınoluk Cumhuriyet Alanı’nda izlenimde.

■ Arkas Sanat Merkezi, 14 Eylül’den itibaren Ahmet Ertuğ’un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlayacak.

■ Ekin Erman “Bütünlüksüz” adlı heykel, resim, seramik ve fotoğraf sergisi, bugünden itibaren 28 Eylül’e dek, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde izlenimde.

MERSİN

■ Rus sanatçı Parysheva Svetlana’nın, “Ural Masalları” adlı Rus El Sanatları sergisi, yarın 17.30’da İçel Sanat Kulübü’nde açılacak. Sanatçı Svetlana’nın uygulamalı sunum yapacağı M. İlhan /A. Uğural Sanat Galeresi’ndeki sergisi, hafta boyu sanatseverlerin izlenimine açık olacak.

(0324 2381088)

ADANA

■ Fotoğraf sanatçısı Dr. Haluk Uygur’un, “Doğanın Güzellikleri” adlı fotoğraf sergisi Optimum AVM’deki S.E.S. Atölyesi’nde sürüyor. Uygur’un çalışmalarının yer aldığı sergi, bu hafta da izlenime açık tutulacak.

(0322 3333300)

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da “Serkan Çakıt Quintet”, yarın saat 21.30’da “Tuluğ Tırpan Trio”, çarşamba günü saat 21.30’da “Yavuz Akyazıcı Quartet”, perşembe günü saat 21.30’da “Okay Temiz – Oriental Wind”, cuma günü saat 22.30’da “Önder Focan & Tuluğ Tırpan Project” ve cumartesi günü saat 22.30’da “İpek Dinç Band” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Küçükçiftlik Park’ta bugün saat 20.00’de “Jethro Tull’s Ian Anderson”, cuma günü saat 21.00’de “Stevie Wonder”, cumartesi günü saat 14.00’ten itibaren ise Bombay Bicycle Club, The Stranglers, Space’in de katılımıyla “Eksen On Fair” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)

■ ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da perşembe günü saat 21.00’de “Nilüfer”, cumartesi günü saat 21.00’de “Ebru Gündeş” konseri izlenebilir.

(0 212 263 39 83)

■ ‘Jolly Joker’de cuma günü saat 22.00’de “Zakkum”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar” konseri izlenebilir.

(0 212 249 07 49)

ANKARA

■ If Performance Hall’de, Erkin Koray’ın vereceği konser, 13 Eylül’de saat 00.00’da, Zakkum’un vereceği konser 20 Eylül’de saat 00.00’da. (0312 418 95 06)

■ Jolly Joker Ankara’da, Yeni Türkü’nün vereceği konser 14 Eylül’de saat 22.00’de, Levent Yüksel’in vereceği konser 15 Eylül’de saat 22.00’de, Fettah Can’ın vereceği konser, 21 Eylül’de saat 22.00’de, Yaşar’ın vereceği konser 22 Eylül’de saat 22.00’de, Cem Adrian’ın vereceği konser 28 Eylül’de saat 22.00’de, Volkan Konak’ın vereceği konser 29 Eylül’de saat 22.00’de, MFÖ’nün vereceği konser 6 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın’ın vereceği konser 12 Ekim’de saat 22.00’de, Kıraç’ın vereceği konser 13 Ekim’de saat 22.00’de, Athena’nın vereceği konser 19 Ekim’de saat 22.00’de, Rafet El Roman’ın vereceği konser 20 Ekim’de saat 22.00’de, Feridun Düzağaç’ın vereceği konser 26 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen’in vereceği konser 27 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

TİYATRO

İSTANBUL

■ İkincikat “Aut” perşembe, cuma, cumartesi 20.30

(0 212 292 32 47)

ANKARA

■ MEB Şûra Salonu’nda, “İsim, Şehir, Hayvan” adlı oyun, 10, 11, 12 ve 13 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 212 98 86)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL

■ KüçükÇiftlik Park’ta cumartesi günü saat 14.00’te “Eksen On Fair” festivali takip edilebilir. (0212 231 30 45)

ANKARA

■ Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, “Büyük Sır/Get Low” adlı filmin gösterimi bugün saat 21.00’de, “Güzel Bir Hayat Düşlerken/Circus Columbia” adlı filmin gösterimi 18 Eylül’de saat 21.00’de, “Le Tableau” adlı filmin gösterimi 25 Eylül’de saat 21.00’de. (0 312 310 00 00)