C.A.M Galeri

C.A.M Galeri konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. C.A.M Galeri konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. C.A.M Galeri konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri C.A.M Galeri konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Perşembe saat 20.00’de Lütfi Kırdar UKSS’de Sascha Goetzel yönetiminde konser verecek.

 Sergi

ali candaşİSTANBUL

  • Halil Nadir Ede ve Mehmet Akgül’ün “Kaos” isimlisergisi 22 Mayıs – 3 haziran tarihleri arasındaGaleri Işık’ta.
  • Ali Candaş’ın sergisi 21Mayıs – 10 Haziran tarihleriarasında Planet of Art Gallery’de.
  • İpek Mursaloğlu’nun “Bellek” isimli sergisi 21 – 31 Mayıs tarihleriarasında ESPAS’ta.
  • Abit Güner’in “Karadeniz’den Esintiler” isimli sergisi 23 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında Galeri İdil’de.
  • Sarkis’in “İkiz” isimli sergisi 23 Mayıs – 6 Temmuz tarihleri arasındaGaleri Manâ’da.
  • Otuzüç İstanbul isimli fotoğraf sergisi 20 Mayıs’a kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde.
  • Işık Gönen’in “Balık Deryanın İçinde, Deryadan Habersiz” isimli sergisi20 Mayıs’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
  • Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
  • Aslı Altınışık’ın “Sert Ama Sessiz” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
  • Ayça Akalın’ın sergisi 22 Mayıs’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.
  • Devrim Erbil ile iki kızı Çiğdem Erbil ve Renk Martin Erbil’in “Üç Erbil/Üç Yorum” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Saint-Benoît Fransız Lisesi sergisalonunda.
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergisi 24Mayıs’a kadar Galateaart’ta.
  • Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka SanatGalerisi’nde.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun sergisi 25 Mayıs’a kadar Galeri Diani’de.
  • Yiğit Yazıcı’nın “E Cosi – İşte Böyle” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Gallery LiNART’ta.
  • Bülent Yüksel’in “Kültürümüzde Keçe Var” isimli fotoğraf sergisi 25Mayıs’a kadar Fotoğraf Evi’nde.
  • Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın Ta Kendisi” isimli fotoğrafsergisi 25 Mayıs’a kadar Sabiha Gökçen Havaalanı’nda.
  • Funda Alkan’ın “Kafes” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Daire Galeri’de.
  • Neslihan Pala’nın sergisi 25 Mayıs’a kadar Mine Sanat’ta.
  • Emel Kurhan’ın “Fantastik” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar .artSümer’de.
  • Melis Ağazat’ın “Çimen Ezgisi” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Pilevneli Project’te.
  • Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25Mayıs’a kadar Galerist’te.
  • Ayetullah Sümer sergi 25 Mayıs’a kadar İstanbul Kültür ÜniversitesiSanat Galerisi’nde.
  • nEl Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Pelin Özer’in sergisi 26 Mayıs’a kadar İstanbul Yeminli Mali MüşavirlerOdası Sanat Platformu’nda.
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük üzerine alegoriler” isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Galatea Art Gallery’de.
  • Özlem Örs’ün “Yolda” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Arkeopera SanatGalerisi’nde.
  • Ziya Tacir’in “Rum Yetimhanesi” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar MERKUR’de.
  • Gülcan Karadağ’ın sergisi 29 Mayıs’a kadar İstanbul Sanayi OdasıSanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Hakan Gürsoytrak’ın “‘Malûm’ Lokal Anestezi” isimli sergisi 30 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde.
  • Pertev Boyar’ın Aile Koleksiyonundan oluşan resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.
  • Emin Çizenel, Zekeriya Sarıbatur, Mehmet Ayanoğlu, Serkan Yüksel, Kemal Seyhan’ın “Özet” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
  • Ahmet Yeşil’in “Görsel Dokunuşlar 3” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde.
  • Münire Özbey’in resim ve Şeniz Özbey’in fotoğraf sergisi 31 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
  • Sınırlar Yörüngeler 13 sergisi 31 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta.
  • Okan Bayülgen’in “Kadınlar ve Kuaförler” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kanyon AVM’de.
  • Ziyad Sultanov ve öğrencilerinin sergisi 31 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Merkezi’nde.
  • Bizden ve Onlardan 27 isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
  • İpek Kurşuncu’nun “Sirk Kasabadan Ayrıldı” isimli sergisi 1 Haziran’a kadar ALAN İstanbul’da.
  • Benden Ne İstiyorsam Onu Yap isimli sergi 2 Haziran’a kadar Mixer’de.
  • Emir Uras’ın “Kutsal” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M. Galeri’de.
  • Filiz Öztürk’ün “Birleşebilen Zıtlıklar” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Galeri Selvin’de.
  • Tutku Bulutbeyaz’ın “Supermarket” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Artist’te.
  • Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
  • Abdulkerim Bozan’ın “Yaşam Çığlığı” sergisi 3 Haziran’a kadar Türker Art’ta.
  • Emir Uras’ın “Kutsal-Sacred” isimli sergisi 6 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de.
  • Mabeyn Gallery Özel Koleksiyon Sergisi 6 Haziran’a kadar Mabeyn Gallery’de.
  • Kemal Tufan’ın “instru-mental II” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Pg Art Gallery’de.
  • Çağlar Doğru’nun “MONO-Log” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat galerisi’nde.
  • Esat Tekand’ın “Otobiyografik Karalamalar 2” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar 44A Galeri’de.
  • Nazif Topçuoğlu’nun sergisi 8 Haziran’a kadar Galeri Nev’de.
  • Tuğrul Selçuk’un “Hikâyesiz Heykeller” sergisi 9 Haziran’a kadar Arte İstanbul’da.
  • Ali Özhan Güneş’in “Cenneti Dikizlerken” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
  • Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • Erdal Ateş’in “Karşı Duvarlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Renart’ta.
  • Aslı Narin, Kerim Aytaç, Pari Dukovic, Civan Özkanoğlu, Gül Kozacıoğlu, Çağlar Kanzık, Selim Süme’nin “Edisyonlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de.
  • Elvin Karaaslan’ın “Kısmen/Part Of” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri İlayda’da.
  • Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
  • Gözde Türkkan’ın “Dövüş-Kaç-Donakal” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Poligon – GALATA’da.
  • Shirin Neshat’ın sergisi 15 Haziran’a kadar Dirimart’ta.
  • Ansen’in “İttifak” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri x-ist’te.
  • Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Filiz Tokcan’ın sergisi 16 Haziran’a kadar G-Art Galeri’de.
  • Pemra Aksoy’un “Sepya Hikâyeler” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Piramid Sanat’ta.
  • Mehmet Pesen’in sergisi 21 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.
  • Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • Y.Bahadır Yıldız’ın sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri Apel’de.
  • C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 22 Haziran’a kadar The Empire Gallery’de.
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Selim Birsel, Mel Bochner, İlhan Koman, Frank Nitsche, Charles Sandison’ın “İşaret, Sembol, İmge” isimli sergisi 19 Temmuz’a kadar Egeran Galeri’de.
  • Manola Valdes’in sergisi 21 Temmuz’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Oryantalizmin 1001 Yüzü isimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
  • Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Yerelde Modernler sergisi 11 Ağustos’a kadar SALT Galata’da.
  • Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
  • Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.


ANKARA

 

  • Deniz Onur Erman – seramik – 24 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)
  • Özgürlük Kanatlarında 2 – seramik – 24 Mayıs’a dek – ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda. (0312 210 41 51)
  • 41 Sanatçı 41 Tablo / Türkân Saylan anısına – resim – 24 Mayıs’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0312 468 21 05)
  • Erdal Ateş – resim – 25 Mayıs’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0312 441 29 99)
  • Hale Karpuzcu – resim – 26 Mayıs’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0312 310 00 00)
  • Özgün Ökmen – resim – 28 Mayıs’a dek – Wine Point Galeri’de. (0312 225 32 16)
  • Yunus Zeyrek – fotoğraf – 29 Mayıs’a dek – Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde. (0312 292 23 11)
  • Engin İnan – resim – 30 Mayıs tarihleri arasında – Arete Sanat Galerisi’nde. (0312 440 08 81)
  • Safiye Tekin Çınğı – resim – 30 Mayıs’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)
  • Reşat Ceylan – resim – 30 Mayıs’a dek – Mandolin Sanat Merkezi’nde. (0312 439 93 53)
  • Atlas Sergileri III – baskı resim – 31 Mayıs’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0312 468 5 04)
  • Mustafa Delioğlu – resim – 31 Mayıs’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0312 222 19 06)
  • Ertuğrul Ateş – resim – 31 Mayıs’a dek – Ankara Next Level Art’ta. (0312 284 47 47)
  • Ilgaz Özgen Topçuoğlu – resim – 31 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 417 84 58)
  • Saim Erken – resim – 1 Haziran’a dek – Kav Sanat Galerisi’nde. (0312 491 22 32)
  • Gerçek Çıplaklar 2 – karma resim – 2 Haziran’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0312 438 60 08)
  • Mustafa Ayaz – resim – 4 Haziran’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)
  • Bir Avuç Safyürek – resim – 4 Haziran’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0312 290 12 44)
  • Nevnesi 2013/Kafa Kâğıdı – resim – 5 Haziran tarihleri arasında – Galeri Nev’de. (0312 215 80 50)
  • Salondayız – resim – 5 Haziran’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)
  • İzlenimyorum/Tunus – resim – 5 Haziran’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)
  • Buluşma VII – resim – 5 Haziran’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)
  • Zati Erbaş – seramik, takı – 8 Haziran’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 26 34)
  • Dilara Şahin – resim – 9 Haziran’a dek – Galeri Polart’ta. (0312 468 28 31)
  • Nursun Sakal – resim – 10 Haziran’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0312 418 02 53)
  • Bahar Karması – resim – 10 Haziran’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0312 475 44 99)
  • Mustafa Ata – resim – 14 Haziran’a dek – Güler Sanat’ta. (0312 236 21 22)
  • Duran Karaca – resim – 15 Haziran’a dek – Peker Sanat Evi’nde. (0312 439 30 03)


İZMİR

  • TURGUT PURA VAKFI YARIŞMASIİş Sanat İzmir Galerisi, 1 Haziran’a dek Zahit Büyükişliyen’in resimlerine ev sahipliği yapacak.
  • İzmir Resim Heykel Müzesi, yarından itibaren 31 Mayıs’a dek Turgut Pura Vakfı 32. Ödüllü Heykel Yarışması Sergisi’ne ev sahipliği yapacak.
  • Afrodisias Sanat Merkezi, 4 Haziran’a dek, Murat Ali Çelik’in heykel, Burak Erim’in resim sergilerini ağırlıyor.
  • Robert Baramov resim sergisi, 22 Haziran’a dek Art Shop Sanat Galerisi’nde izlenimde.
  • Hıdır Kızgın’ın “Ahşabın Dokusundaki Gizem” adlı fotoğraf sergisi, 14. Haziran’a dek Ege Üniversitesi 50. Yıl Sanat Köşkü’nde.


GAZİANTEP

  • 2. Uluslararası Ressamlar Buluşması yerli ve yabancı 23 ressamın katılımıyla Sanko Sanat Galerisi’nde başladı. Ahmad Canaan, Prof. Dr. Ahmet Abd Elkarem, Prof. Dr. Ahmet Özol, Prof. Dr. Alaybey Karaoğlu, Prof. Dr. Ali Candaş, Aslı Özen, Prof. Dr. Basri Erdem, Durmuş Ali Akça, Gülay Yüksel, Jonal Buenafe, Maestro Pippo Buscemi, Magdalena Maler, Nihat Kahraman, Prof. Dr. Nilgün Nilay Büyükişleyen, Doç. Dr. Numan Arslan, Prof. Dr. Nur Gökbulut, Prof. Dr. Ramiz Aydın, Reyhan Abacıoğlu, Sandra Sourez, Teymur Ağalıoğlu, Wit Boguslawski, Yusuf Toprak ve Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen’in yağlıboya, suluboya ve karakalem çalışmalarının yer aldığı sergiyi sanatseverler 31 Mayıs’a dek izleyebilecek. (0342 336 60 66)

 

İSKENDERUN

  • İskenderun Uluslararası Heykel Sempozyumu , bugün 19.00’da Rauf Denktaş Spor Kompleksi’nde başlayacak. Türkiye’den E. Berika İpekbayrak, Nesrin Karacan, Serdar Kaynak, Ferit Özşen, Özgür Özberkan’ın, yurtdışından ise George Sorin Purcaru (Romanya), Nicolae Fleissig (Fransa), Amancio Gonzales Andres (İspanya), Ivane Malkhaz Tsiskadze (Güncistan) ve Norbert Jager’in (Almanya) katılacağı sempozyum boyunca yontu sanatçıları eski Doğum Evi karşısındaki alanda halka açık atölye çalışmaları da gerçekleştirecek. (0326 613 49 90)


Tiyatro

İSTANBUL

  • Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00 (0212 251 18 65)
  • Dostlar Tiyatrosu’nun “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” perşembe, cuma, cumartesi, pazar 21.00’de Ali Paşa Hanı’nda. (0212 519 00 27)
  • Oyun Atölyesi’nde “Oda ve Adam” salı 20.30 “Testosteron” çarsamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00’da. (0216 345 30 39)
  • Kumbaracı50’de “Müşterek Fail-i Müşterek” bugün, salı, çarsamba 20.30’da. “Karabahtli Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi” perşembe 20.30’da. “Tık…Tıkıdı…Tıkıla” cuma 20.30’da. “Yokuş Aşağı Emanetler” cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00’te. (0212 243 50 51)
  • Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Kaplumbağa” bugün ve perşembe 20.30, cuma 21.00’de Şişli Kültür Merkezi’nde. (0212 240 43 44)
  • nİkincikat’ta bugün “aut”, perşembe “Disosya”, cuma “Yalnızlar Kulübü”, pazar günü ise “Barselo” sahnelenecek. (0212 292 32 47 )


ANKARA

  • Bilkent Tiyatro Salonu’nda, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından sahneye taşınan “Anlaşılmaz Konuşmalar” adlı oyun, 30 ve 31 Mayıs’ta, saat 20.00’de izlenebilecek. (0312 290 22 80)

 

 

ADANA

  • Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu , “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 432 74 74)
  • Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 459 91 59)
  • Atölye Artnesrin ve Atölye Canavarları’nın, AÇS Sanat Galerisi’ndeki, “Resim ve Cam Füzyon Sergisi” 23 Mayıs’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 453 44 45)


Müzik

İSTANBUL

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şef Erol Erdinç yönetiminde cuma 20.00’de Lütfi Kırdar UKSS’de piyanist Ayşegül Sarıca ile konser verecek.
  • Pera Müzesi’nde pazar günü “III. Selim Ekolü” Türk Müziği Konseri, solist Adnan Çoban. (0 212 334 99 00)
  • Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın Bulutsuzluk Özlemi, çarşamba günü Sezen Aksu – Tribute, perşembe Vera, cuma Nefes saat 22.30’da, pazar Erdem Akakçe Band 00.30’da (0212 244 25 58)
  •  Nardis Jazz Club’de bu akşam Yinon Muallem & Funky Dervish Yinon Muallem, yarın Aura, çarşamba Sanat Deliorman&Her Jazz Bros., perşembe Jef Giansily Trio, saat 21.30’da, cuma İpek Dinç Band, cumartesi Meltem Ege Band saat 22.30’da (0 212 244 63 27)
  • Babylon’da bugün ve yarın İbrahim Maalouf – Diagnostic Tour saat 22.30’da (0 212 292 73 68)
  • Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Perşembe saat 20.00’de Lütfi Kırdar UKSS’de Sascha Goetzel yönetiminde konser verecek. Solist bariton Thomas Hampson (0212 373 11 00)
  • Borusan Müzikevi’nde bugün 21.30’da Mercan Dede ‘Dünya’ albüm lansman konseri (0 212 336 32 80)
  • İş Sanat’ta 24 Mayıs Cuma akşamı  “İstanbul Opera Orkestrası eşliğinde Buika Senfonik” konseri saat 20.00’de (0212 316 10 83)
  • Süreyya Operası’nda Elvin Hoxha Ganiyev keman, Cemil Yener Gökbudak piyano “Genç Vitrtüözler konseri bugün, 20.00’de (0216 346 15 31)
  • Notre Dame de Sion’da salı günü Aura Musicale Budapest, çarşamba günü Violaine Cochard (Klavsen), Stéphanie-Marie Degand (Keman) barok müzik konserleri saat 19.30’da (0 212 219 16 97)
  •  Yeniköy Avusturya Kültür Ofisi’nde salı günü Beste Tıknaz Modiri (Viyola), Laçin Modiri (Tenor), Melin Molla’dan (Piyano) oluşan Modiri Ensemble konseri saat 20.00’de (0212 363 84 15)
  • Akbank Sanat’ta Perşembe günü Martin Taylor gitar atölyesi saat 14.00’te, konseri 20.00’de, (212 252 35 00-01)
  • İstanbul12 Orkestrası’nın “Dünya Müzikleri”nden konseri çarşamba akşamı saat 20.00’da Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde ( 0216 531 30 00)

ANKARA

  • CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Burak Tüzün’ün yöneteceği, Gökhan Aybulus’un (piyano) solist olarak katılacağı konser, 23 ve 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 309 13 43)
  • Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Gilbert Varga yönetiminde vereceği, Pierre – Laurent Aimard’un (piyano) solist olarak katılacağı konser, 1 Haziran’da, saat 20.00’de. (0312 290 17 75)
  • Jolly Joker Ankara’da, Smokie konseri 24 Mayıs’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de. (0312 424 11 11)
  • If Performance Hall’de, Şirin Soysal’ın vereceği konser 22 Mayıs’ta saat 22.00’de, Zakkum’un vereceği konser 23 Mayıs’ta saat 00.00’da, Sütlü Kakao grubunun vereceği konser 24 Mayıs’ta saat 22.00’de. (0312 418 95 06)

Gösteri- söyleşi

İSTANBUL

  •  ToplessS’te cumartesi saat 21.30’da “Salsa Weekend İstanbul Vol I” gösterisi sahnelenecek. (0212 249 05 05)
  •  İstanbul Modern’de perşembe günü saat 17.00’de “Hayallerin Ötesinde” adlı film gösterimi izlenebilecek. (0212 334 73 00)
  • GRİ Sahne’de pazar günü saat 19.30’da Future Shorts Kısa Film Festivali gerçekleşiyor. (0212 232 34 12)

ANKARA

  • Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Cumhuriyet Kadınları Derneği’nce düzenlenen Prof. Dr. Işıl Bulut’un katılacağı “Aile İçi İletişim” başlıklı söyleşi 24 Mayıs’ta saat 18.30’da, gazetemiz yazarı Mustafa Ekmekçi’yi anma töreni 25 Mayıs’ta saat 14.00’te, Engin Aygün’ün katılacağı “Başkent Sualtı Günleri” başlıklı söyleşi 28 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 442 30 50)


Opera- Bale

İSTANBUL

  •  Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve perşembe günü saat 20.00’de “Hürrem Sultan” balesi, yarın ve perşembe günü saat 20.00’de “Afife” balesi sahnelenecek. (0216 346 1531)
  • Fulya Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Ergime” başlıklı modern dans gösterisi sahnelenecek. (0212 215 6029)


MERSİN

  • Mersin Devlet Opera ve Balesi, gösterildiği tüm illerde kapalı gişe oynayan, Anadolu’nun farklı yörelerinden derlenmiş türkülerden oluşan, “Seslerle Anadolu” adlı müzikli oyunu bugünden başlayarak 12 Haziran’a dek Güneydoğu Anadolu illerinde sahneleyecek. Turnede ilk oyun bugün 20.00’de Adana’da Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Türkü düzenleme ve müzik uyarlamasını Ali Aykaç’ın yaptığı, araştırma ve metni Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı D. Şadi Erdoğan’a ait olan, “Seslerle Anadolu” müzikli oyunu sırasıyla; Osmaniye, Antakya, İskenderun, Gaziantep, Kilis, Ş. Urfa, Mardin, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Adıyaman, K. Maraş’ta sanatseverlerle buluşulacak.


ANKARA

  • Opera Sahnesi’nde, “Rigoletto/opera” bugün ve 22, 25 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 23 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Wagner Konseri/konser” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 324 68 01)
  • Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Çocuk Balesi Yıl Sonu Temsili/bale” 26 ve 27 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 324 68 01)


SAMSUN

  • Dünyaca ünlü opera sanatçısı Thomas Hampson ve  şef Lorenzo Castriota yönetimindeki Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası 25 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da konser verecek.

 

Kaynak: [-]

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Nar Sanat Öğrencileri 24 Nisan günü saat 14:00’da Nar Sanat Galerisinde klasik müzik dinletisi yapacaktır.

SERGİ

sanatİSTANBUL

 

  • Faruk Cimok’un sergisi 22 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
  • Natali Aydar’ın sergisi 23 – 30 Nisan tarihleri arasında CKM’de.
  • Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Nisan – 25 Mayıs tarihleri arasında Galerist’te.
  • Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi isimli sergi 22 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
  • Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 22 Nisan’a kadar Kuad Galeri’de.
  • Yurdaer Altıntaş, Ferit Özşen, Gürol Sözen, Evren Karayel Gökkaya’nın “Karma/Karışık” isimli sergisi 22 Nisan’a kadar arnavutkoyartgallery’de.
  • Nesrin Sağlam’ın sergisi 24 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
  • Ferzan Genç Çuhadaroğlu’nun sergisi 25 Nisan’a kadar Tolga Eti SanatEvi’nde. (0216 368 26 79)
  • Aslı Sungu’nun “Four Sermons to the Dead” isimli sergisi 25 Nisan’a kadar Pi Artworks Tophane’de.
  • Nazan Erkmen’in “Düşler ve Karabasanlar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Teşvikiye Akyol Sanat Galerisi’nde.
  • Yusuf Katipoğlu’nun “Selam Olsun Benden” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galatea Art’ta.
  • Adelaide Di Nunzio’nun “Tanrılar ve Tanrıçalar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.
  • Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
  • Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 59 68)
  • Elif Öner’in “Hikayenin yarısını siz zaten biliyorsunuz” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar .artSümer’de.
  • Geçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Nisan’a kadar Kale Outlet Center’da.
  • Alper Aydın, Mehmet Dere, Fırat Engin, Sibel Horoda’nın “İsimsiz II” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar Pilevneli Project’te. (0 (212) 259 03 94)
  • Berkay Buğdanoğlu’nun “Grigori” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Mixer’de.
  • Deniz Toroman’ın “Kuşların Dansı+İstanbul” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
  • Burcu Yağcıoğlu’nun “Fuzuli Canavarlar” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar C.A.M Galeri / Akaretler’de. (0212 245 79 75)
  • Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisana kadar İstanbul Modern’de.
  • Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkilerikapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
  • Fatma Tülin’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
  • Filiz Karsan’ın sergisi 30 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.(0212 225 23 37)
  • Nurhan Altay’ın “Fantazi Demişken…” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
  • Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
  • Hasan Pehlevan’ın “Eşit” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar MERKUR’de.
  • Fahri Sümer’in sergisi 30 Nisan’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde.
  • Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. (0212 243 07 89)
  • Nehar Tüblek’in sergisi 30 Nisan’a kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.
  • Ebru Ela Ercan’ın “3 element” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Istanbul Art Platform’da.
  • Fernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi ’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.
  • ’Red Kit Kadıköy’desergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
  • Kim Yong Moon’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel SanatlarÜniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de.
  • Sevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
  • Mehmet Güreli’nin “Yol Uzun Değilse Uyunmaz” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Türker Art’ta. (0 (212) 296 53 25)
  • Alper Bıçaklıoğlu’nun “Duvar” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0 (212) 261 60 60
  • Hale Tenger’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
  • Mehmet Tekin’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Karşı Sanat’ta.
  • Mustafa Günen’in sergisi 4 Mayıs’a kadar istanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Muhsin Kut’un “Çatılar” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
  • İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
  • Fatih Alkan’ın “Penn Hakkında Kısa Bir Film” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri x-ist’te.
  • Fevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Arte İstanbul’da.
  • Neş’e Erdok’un sergisi 4 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
  • Ledün Nasır’ın Mavi-Yeşil sergisi 5 Mayıs’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
  • Ceyda Güler’in “Seslerin İzdüşümü” isimli sergisi 5 Mayıs’a kadar Planet of Art Gallery’de. (0212 224 74 31)
  • Peter Zimmermann’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
  • Gökçe Özer’in seramik heykel sergisi 6 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde.
  • Şiir Özbilge’nin “Kaostin – Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
  • Murat İrtem’in “Kaostin – Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Olcayart’ta.
  • Faruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)
  • Reha Yalnızcık’ın “Piri Reis’in Gitmediği Diyarlar” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
  • Peruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
  • Memet Güreli’nin “Fragmanlar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda.
  • Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
  • Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi’nin “KAÇIRMA | KIDNAPPED” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Asfalt Art Gallery’de.
  • Şirin İris ve Gülhis Diptaş’ın cam bezeme sergisi 10 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
  • Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
  • Abbas Akhavan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
  • Metehan Özcan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart Sanat Galerisi’nde.
  • Gazi Sansoy’un sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İlayda’da.
  • Ed van der Elsken’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart’ta.
  • Peggy Atherton, Maria Bartolo, Annie Davey, Dolanbay, Ben Joiner, Natasha Kidd, Pete Owen, Raine Smith ve Kerry Stewart’ın “I Do” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de.
  • Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.
  • Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
  • Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Bizden ve Onlardan 27isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
  • Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuza kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.
  • Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.ANKARA
  • Cengiz Savaş – resim, heykel – 24 Nisan’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Arzu Eş – resim – 24 Nisan’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Hüseyin Arıcı – resim – 25 Nisan’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • Halil Akdeniz – resim – 27 Nisan’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 441 29 99)
  • Mahmut Turgut – fotoğraf – 30 Nisan’a dek – Yenimahalle Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde. (0 312 444 93 64)
  • Neşe Lüleç – resim – 3 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
  • ‘2. Dünya Sanat Günü/İnmek mi, çıkmak mı?/Merdiven – resim – 3 Mayıs’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)
  • Bubi – resim – 4 Mayıs’a dek – Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)
  • Ege Aydan – resim – 5 Mayıs’a dek – Peker Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 30 03)
  • aurence Forbin – resim – 8 Mayıs’a dek – Galeri Siyah Beyaz’da. (0312 467 72 34)
  • Nisan Kedileri – resim – 8 Mayıs tarihleri arasında – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)
  • Hale Karpuzcu – resim – 26 Mayıs’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • Engin İnan – resim – 30 Mayıs tarihleri arasında – Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)
  • Atlas Sergileri III – baskı resim – 31 Mayıs’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 5 04)

TİYATRO
İSTANBUL

  • Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Herkesin Bildiği Sırlar” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de
  • Sessizlik” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Sihirli Hediyeler” bugün 14.00, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar 12.00 ve 14.00. Küçük Sahne’de
  • Kurban” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde
  • “Ay Ecesi” perşembe 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de
  • “Michelangelo” salı, çarşamba, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde
  • “Benerci Kendini Niçin Öldürdü” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00,
  • cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • Ümraniye Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00,cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • Ümraniye Sahnesi’nde “Hıdrellez” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • Ü. K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
  • Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe, cuma 20.30.
  • Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba 20.30, “Medeni Hali: Kadın” perşembe 20.30, “Şişman Domuz” cuma 20.30, “4×4” cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)
  • Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
  • Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas93” oyunu cuma 20.30. (0 212 231 39 16)
  • Oyun Atölyesi’nde “Oda ve Adam” bugün 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
  • Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” salı 20.30 Yunus Emre Kültür Merkezi, cuma 21.00 Şişli Trump Towers Mall. (0 212 240 43 44)
  • Kumbaracı50’de “Evaristo” bugün 20.30, salı, çarşamba 20.30, “Katilcilik” perşembe, cuma, cumartesi 20.30. (0 212 243 50 51)
  • Duru Tiyatro’da “Arapsaçı” bugün 20.30, “Nafile Dünya” cumartesi 20.30, “Cadılar” pazar 15.00. (0 216 338 56 86)
  • Mekân Artı’da “Ölü Aktörler – Normal” salı 20.30, “That Face” perşembe, cuma 20.30, “Kırmızı Dükkân” cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. (0 212 224 57 56)
  • Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “
  • Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık”, perşembe 20.30,
  • “Bir Kadın Uyanıyor” cuma 20.30, “Maviydi Bisikletim” cumartesi 15.00, “İntihar mı Cinayet mi?” cumartesi 20.30, “Ölüm Diyalogları” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
  • Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” perşembe 20.30’da Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. (0 212 236 10 27)
  • Tiyatro Hal’de “Yaka Beyaz” bugün 20.30, “Adiller” cuma 20.30 (0212 274 74 78)
  • İkinciKat’ta “Barselo” çarşamba 20.30 (0 212 292 32 47)
  • ANKARA
  • Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0 312 385 32 71)
  • Akün Sahnesi’nde, “Memleketimden
  • MÜZİKİSTANBUL
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Nar Sanat Öğrencileri 24 Nisan günü saat 14:00’da Nar Sanat Galerisinde klasik müzik dinletisi yapılacak.  Adres için lütfen TIKLAYINIZ.
  • Nardis Jazz Club’te Okay Temiz bugün 21.30 (0212 244 63 27)
  • Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde Borusan Quartet bugün 22.00 (0 216 346 15 31)
  • Bostancı Gösteri Merkezi’nde Duman salı 18.00
    (0 216 362 11 61)
  • Beyoğlu Hayal Kahvesi ’nde Ceylan Ertem çarşamba 22.30 (0 212 245 63 13)
  • İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde Ayla Erduran (keman), Alexander Rudin (çello), Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca (piyano)’dan oluşan trio, perşembe 20.00
  • Jolly Joker’de Gece Yolcuları perşembe 21.00, Cem Adrian cuma 22.00, Yeni Türkü cumartesi 22.00 (0 212 249 07 49)
  • Ghetto’da Büyük Ev Ablukada cuma 22.45
    (0 212 251 75 01)
  • Tim Show Center’da Sezen Aksu, Ara Dinkjian ve Fahir Atakoğlu cuma, cumartesi 21.00 (0 212 286 66 86)
  • Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Taşkın Doğanışık ve Nail Yavuzoğlu cuma 20.00, Taşkent Teraneleri Grubu Geleneksel Özbek Müzik Gecesi cumartesi 20.00. (0 212 232 98 30)

OPERA BALE

İSTANBUL

  • Kadıköy Süreyya Operası’nda salı günü saat 13.00’de “Fındıkkıran” çocuk balesi, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Şen Dul” adlı opera, pazar günü saat 11.00 ve 14.00’te “Fındıkkıran” adlı çocuk balesi sahnelenecek. (0 216 346 15 31)

Fulya Sanat’ta salı günü 20.00’de “Otello” adlı bale, çarşamba günü saat 10.00’de “Seyahatname” adlı modern dans gösterisi sahnelenecek. (0212 215 60 37)

 

  • ANKARA
  • Opera Sahnesi’nde, “Sevginin Bedeli/bale” 25 Nisan’da saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 24 Nisan’da saat 20.00’de, “Çocuk Balesi 23 Nisan Temsili” 23 Nisan’da saat 20.00’de, “Ankara Devlet Balesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü Dünya Dans Günü Temsili/bale” 29 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • Operet Sahnesi’nde, “Fantastik/müzikal” 23 Nisan’da saat 20.00’de, “Tutto Mozart/konser” 28 Nisan’da saat 20.00’de, “Ayur Trio/konser” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/müzikli çocuk oyunu” 28 Nisan’da saat 11.00’de, “Çocuk ve Gençlik Korosu Konseri” 23 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)SAMSUN
  • Samsun Devlet Opera ve Balesi, 25 Nisan Perşembe akşamı Opera Sahnesi’nde özel bir konser gerçekleştirecek. Kıvanç Tepe’nin eseri olan “Bu Vatan Bizim” adlı eserin sunulacağı konserin orkestra şefliğini de yine Kıvanç Tepe yapacak. Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin orkestrası, korosu ve solistlerinin katılımıyla gerçekleşecek konserde sunulacak “Bu Vatan Bizim” adlı eser Kurtuluş Mücadelesi’nin öncesini ve sonrasını konu alıyor. (0362 431 50 03)

 Kaunak :[-]

ARETE Sanat Özel Seçki – karma resim – 24 Şubat’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. İşte haftanın diğer etkinlikleri…

Sergi

İSTANBUL

  • Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Şubat – 19 Nisan tarihleri arasında PiArtworks’de. (0212 293 71 03)
  • Erkin Saygı ve Ruhcan Topaloğlu’nun “Cam ve Işık 2” sergisi 19 Şubat – 16 Mart tarihleri arasında Galeri Işık’ta.
  • Robert Di Credico’nun sergisi 19 Şubat – 16 Mart tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)
  • Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalma isimli karma sergi 20 Şubat – 27 Nisan tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.
  • Eliff Karadayı’nın “Maaile” isimli sergisi 20 Şubat – 30 Mart tarihleri arasında Maçka G-Mall Galeri G-art’ta. (0212 296 08 76)
  • Şükrü Karakuş’un “Küresel” isimli sergisi 20 Şubat – 12 Mart tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)
  • Christopher Thomas’ın fotoğraf sergisi 21 Şubat – 30 Mart tarihleri arasında Elipsis Galeri’de. (0212 249 48 92)
  • Salt Soyut isimli karma sergi 21 Şubat – 24 Mart tarihleri arasında Mixer’de. (0 212 243 54 43)
  • Nebihe Göl ve Mehmet Tapkan’ın “Renklerin Senfonisi” isimli sergisi 22 Şubat – 12 Mart tarihleri arasında Bindallı Sanatevi’nde. (0212 252 79 66)
  • Javid Tabatabaii’nin suluboya resim sergisi 18 Şubat’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)
  • Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç ÜniversitesiAnadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.
  • Ümit Gezgin’in “An-Mekân 2” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar BahariyeSanat Galerisi’nde.
  • Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)
  • Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
  • Kış Karması 2013 sergisi 20 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
  • JAPONYA: Çizgi Karakterleri Ülkesi isimli sergi 20 Şubat’a kadar Japonya Başkonsolosluğu Eski Ofis Binası’nda.
  • Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
  • Gündüz Karul’un “Heyecanlarım” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
  • Emre Çalış’ın “Tertibat” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 2519163)
  • Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.
  • Büyüleyici Şehir Cenova isimli fotoğraf sergi 23 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 2610)
  • Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)
  • Tonguç Yaşar’ın “Hengâme” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
  • Jak Baruh, Levent Özçelik ve Maura Sullivan’ın fotoğraf sergisi 23 Şubat’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
  • Gülnur Geriş’in seramik sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Tasarım’da. (0212 513 23 14)
  • Seda Hepsev’den “Disguise” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar X-ist Sanat Galerisi’nde.
  • Giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
  • Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
  • Çiler Belen’in “Kapılar Üzerimize Kapanmadan Önce” isimli fotoğraf sergisi 23 Şubat’a kadar Arkeopera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)
  • Gülden Artun’un sergisi 23 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
  • Karma “Karışık” isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Adıgüzel Sanat Galerisi’nde. (0216 456 75 85)
  • Filiz Hatipoğlu’nun “Zamansız” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Besiktaş Çağdaş’ta. (0212 236 10 27)
  • Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • rh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 23 Şubat’a kadar Planet of Art Gallery’de.
  • Aysun Uygun, Ayşegül Yüksel, Faruk Durmaz, İnci Batuk ve Yılma Doğu fotoğraf sergisi 24 Şubat’a kadar Fotoğraf Vakfı Galerisi’nde. (0212 243 71 87)
  • Yusuf Katipoğlu’nun “Dalgaların Bahçesi” adlı resim sergisi 24 Şubat’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. ( 0216553 21 67)
  • Armağan Portakal’ın “Armağan’ın Penceresi” isimli sergisi 24 Şubat’a kadar Kozyatağı Kültür Merkezi’nde.
    nTaner Alakuş’un “Hayallerimdeki Minyatürler” isimli sergisi 24 Şubat’a kadar Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde.
  • Erkan Yaprakkıran’ın “Bedenin Kırmızı Dili” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 25 82)
  • Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergi 25 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
  • Behiç Ak’ın “Yazmaya Çizmeye Devam” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. (0212 251 49 00)
  • Rüstem Ersöz’ün “Pastel Lekeler 2” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
  • Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
  • Murat Tosyalı’nın “Futbolu Seviyorum” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Mabeyn’de. (0212 261 60 60)
  • nİsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
  • Fehim Güler’in “Renklerle Anadolu” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Akyol Art Center’da. (0212 231 61 50)
  • Charles Weber’in “TRILOGY” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi Tekkubbe Binası’ nda.
  • Dönüşüm isimli karma sergi 27 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde. (0212 286 21 82)
    nSeyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Retro” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Galatea Art Gallery’de. (0 212 245 80 38)
  • Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarından oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.
  • 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
    nYolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar sergisi 28 Şubat’a kadar Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde.
    nDerya Tatari’nin “Düşüncelerimden İzler” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
  • Mevlüt Maşalacı’nın “Dünya Notları” isimli fotoğraf sergisi 28 Şubat’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)
  • Karma Heykel Sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
  • Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 2276852)
  • Hilal Özkeçeci’nin “Parça Tesirli Resimler” sergisi 1 Mart’a kadar Yıldız Teknik Üniversitesi Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nde. (0 212 383 70 70)
  • 30. yıl Etkinlikleri- Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğrenci ve Mezunlar Sergisi 1 Mart’a kadar Fakülte Ana Galeri’de.
  • NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)
  • Hakan Dağdelen’in “Bu Yüzeyler” isimli sergi 2 Mart’a kadar Daire Galeri’de. (0212 252 52 59)
  • “Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)
  • Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Art Point Gallery’de.
  •  A. Cem Şahin’in “ŞU AN!” isimli sergisi 2 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da. (0 212 252 9453)
  • Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
  • Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)
  • Soner Çakmak’ın “Maskeli Balo” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)
  • Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
  • Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
  • Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 2 Mart’a kadar Galeri Oda’da.(0212 259 22 08)
  • Oğuz Tolga’nın sergisi 2 Mart’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Malik Bulut’un “ŞAVK” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
  • Umut Yalım’ın “Güzel Ol ve Sus” isimli sergisi 3 Mart’a kadar GaleriBu’da. (0212 243 91 93)
  • Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
  • Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
  • Yaratıcı Asamblajlar isimli sergisi 5 Mart’a kadar Siemens Sanat’ta.
  • Emin Turan’ın “Güneşin Kökleri” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
  • ArtCenter / İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0212 336 32 80)
  • Rasim Konyar’ın heykel ve resim sergisi 6 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.
  • Çağla Tuğal Göksu’nun “Akşamın Halleri” sergisi 6 Mart’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde.
  • Mustafa Ayaz’ın sergisi 6 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
  • Şubat Kedileri isimli karma sergi 7 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
  • Otar Şharabidze, Sait Günel’in sergisi 8 Mart’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
  • Şemsettin Başkurt’un sergisi 8 Mart’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
  • Şemsi Altaş’ın “O An!” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
  • Süleyman Çağlayan’ın sergisi 9 Mart’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
  • Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • A. Cem Şahin’in “Şu An” isimli sergisi 9 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da.
  • Savaş Camgöz’ün sergisi 10 Mart’a kadar Armoni Sanat Galerisi’nde.
  • Merih Akoğul’un “Tenha Vakitler” isimli fotoğraf sergisi 10 Mart’a kadar Artgalerim Nişantaşı’nda. (0212 343 85 50)
  • Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)
  • Khaled Akil’in “Ölüm Efsanesi” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Chalabi Art Gallery’de. (02122433909)
  • Kemal İskender’in “Barbarların Seyir Defteri” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
  • Alexander Wagner’in sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Manâ’da.
  • Kainat Barkan P.’nin “Farklı Yıllar, Farklı Eserler II” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
  • Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
  • Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kâğıt Üstünde” isimli sergisi 23 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)
  • Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (02122937103)
  • Afişe Çıkmak isimli sergi 23 Mart’a kadar Tütün Deposu’nda.
  • Modern Türkiye’nin Osmanlı Mirasını Keşfi: Ali Saim Ülgen Arşivi sergisi 24 Mart’a kadar SALT Galata’da. (0 212 334 22 45)
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Bir Bedri Rahmi ve Amerika…” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde.
  • Hüsamettin Koçan’ın retrospektif sergisi 30 Mart’a kadar Kibele Galerisi’nde.
  • Gogi Çagelişvili’nin “Painting” adlı resim sergisi 30 Mart’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (02122526812)
  • Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
  • Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
  • Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar“Lütfen Rahatsız Etmeyin – Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
  • Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
  • Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
  • Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
  • Çöl ve Deniz Arasında – Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

  • ARETE Sanat Özel Seçki – karma resim – 24 Şubat’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0312 440 08 81)
  • Söbütay Özer – resim – 24 Şubat’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
  • Bizzat, Ben Kendim/Bir İkilem Olarak Ben’ – karma resim – 24 Şubat’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • Hattuşa’da 106 Yıl/Hitit Kazılarının Öyküsü – fotoğraf – 26 Şubat’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
  • nihat Kahraman – resim – 26 Şubat’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Raif Kalyoncu – resim – 27 Şubat’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
  • Ölümünün 10. Yılında İsmail Altınok ve Dostları – karma resim – 28 Şubat’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 433 30 34)
  • Karma Sergi – resim – 28 Şubat’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)
  • Üçleme/Karma sergi – resim – 28 Şubat’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
  • Atlas Sergileri I – baskı resim – 1 Mart’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
  • Müslüm Teke – resim – 1 Mart’a dek – Galeri Sanat Yapım’da. (0 312 222 19 22)
  • Süleyman Karakul – resim – 1 Mart’a dek – Yağmur Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 38 99)
  • Mehmet Özcan Allahverdi – resim – 1 Mart’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
  • Özgür Uğuz – resim – 2 Mart’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 231 30 23)
  • Çiğdem Burçak Telli – resim – 2 Mart’a dek – Kav Sanat Galerisi’nde. (0 312 491 22 32)
  • Genç Etki 3 – resim – 2 Mart’a dek – Kav Sanat Galerisi’nde. (0 312 491 22 32)
  • Toygun Orbay – resim – 2 Mart’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
  • Mehmet Buçukoğlu – resim – 3 Mart’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)
  • Ataç Elalmış – resim – 4 Mart’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
  • Koleksiyonlardan Karma – resim – 4 Mart’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
  • Birikim – seramik – 5 Mart’a dek – Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
  • Berna Türemen – resim – 6 Mart’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 290 12 44)
  • Nüzhet İslimyeli Anısına – suluboya resim – 6 Mart’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
  • Canan Dağdelen – resim – 9 Mart’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
  • Mehmet Buçukoğlu’nun “Eski-Yeni” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Helikon Sanat Galerisi’nde. (0312 441 78 01)

    İZMİR

  • 2. Eski Ev, Yeni Sanat Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu Sergisi, 4 Mart’a kadar Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
  • Harikalar Kumpanyası – Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi, 31 Mart’a kadar, Decozone Art Shop’ta.
  • Lozan Mübadilleri Vakfı, Alsancak Rotary Kulübü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege’nin iki yakasından göç eden ailelerin öykülerini Lozan Mübadelesi’nin 90. yılında “Hasretin İki Yakası” isimli sergide bir araya getirdi. Mübadillerin fotoğraflar ve anılarının yer aldığı sergi, 20 Şubat’a kadar Vasıf Çınar Meydanı’nda.
  • Ayten Güreşçi, İpek Öztürk, Meftune Erduyan, Sevim Kumova ile Sülbiye Erkan’ın resimleri 19 Şubat’a kadar İzmir Sanat’ta.

    ADANA

  • Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenen, “Dikkat! Kadın’ adlı sergi Toyota Onatça Plaza’daki Onatça Sanat Galerisi’nde sürüyor. Çağdaş ressamların eserlerinin yer aldığı, küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı sergi, 15 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 3467171)
  • Ressam Hatice Özşahin’in, “Sulu Boya Resim Sergisi” sürüyor. Galeri Altan’da açılan sergi, 25 Şubat’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 4593458)

    MERSİN

  • Neslihan Kıyar’ın yağlıboya çalışmalarının yer alacağı resim sergisi, 21 Şubat 17.30’da Altamira Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 12 Mart tarihine dek izlenebilecek. (0324 2330312)
  • Türkiye’nin ünlü sanatçıları Mustafa Pilevneli, Fikret Mualla, Kemal Önsoy, Fikret Otyam, Necdet Kalay, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Yeşil, Can Göknil, Habip Aydoğdu, Ekrem Kahraman, Serap Demirağ, Gencay Kasapçı, Orhan Taylan, Işıl Özışık, Funda İyce, Gülçin Anıl, Orhan Gürel, Kainat, Alp Bartu, Vahap Demirbaş, Rasin Arsebük ve Zeki Serbest’in eserlerinin yer aldığı, “Karma Resim Sergisi” Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi, 19 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0324 2330312)

    TARSUS

  • Sevtap İnal’ın, “Hayatın Penceresinden” konulu fotoğraf sergisi Tarsus Mehmet Bal Sanat Galerisi’nde sürüyor. Geliri ÇYDD’ye bağışlanacak sergi, 20 Şubat tarihine dek izlenebilecek. (0324 616 25 15)

    GAZİANTEP

  • Vedat Akkök, Bünyamin Küçükkürtül, Mehmet Akif Orçan ve Mehmet Akif Kaplan’ın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı ortak resim sergisi Sanko Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 22 Şubat tarihinde sona erecek. (0342 336 60 66)

Tiyatro

İSTANBUL

 

  • Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Açıl Kafam Açıl” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Sidikli Kasabası”
  • salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Yağmur Durduğunda”
  • salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Düğün Şarkıcısı”
  • salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Inishmorelu Yüzbaşı”
  •  perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo”
  • Perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde
  • “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.30.
  • Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde
  • “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • ümraniye Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  •  Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nde “Hedda Gabler” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.30.
  • Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
  • Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Sıkıyönetim” cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00, “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Obsesyon” – “4×4” çarşamba, cuma 20.30, “Medeni Hali Kadın” perşembe 20.30. (0212 414 96 47)
  • Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
  • Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” bugün 20.30 (0212 246 35 89)
  • Tiyatro Pera’da “Venedik Taciri” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.
  • Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” salı, çarşamba 20.30, “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma ve cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
  • Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” bugün, cumartesi ve pazar. (0 212 240 43 44)
  • Kumbaracı50’de “Haz Makamı” bugün 20.30, “Happy Happy Together” salı, çarşamba 20.30, “Evaristo” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 15.00. ( 0 212 243 50 51)
  • İkincikat’ta “Aut” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, cumartesi “Korku Tüneli” cuma 20.30. (0 212 292 32 47)
  • Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.30. (0 216 338 56 86)
  • Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker” çarşamba 20.30, “Kozalar” perşembe 20.30, “Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi” cuma 20.30, “Bizde Yok” cumartesi 20.30.
    (0 212 224 57 56)
  • Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün, “Lulabay Bir Cihangir Hikâyesi” salı 20.30, “Mitoz” çarşamba 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” perşembe, cumartesi 20.30, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Hirç ü Xwezgini / Ayı ve Bir Evlenme Teklifi” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
  • Sahne Hal’de “Yaka Beyaz” bugün 20.30, “Parti” salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00, “Suç ve Ceza” perşembe 20.30, “Adiller” cuma 20.30, “Okyanus” cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Cadılar” pazar 13.00, “Çok Yakın” pazar 20.30. (0 212 274 74 78)
  • Ekip Tiyatrosu’nun Parti adlı oyunu salı 200 Sahne Hal’de.

ANKARA

  • Akün Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 19, 22 ve 24 Şubat’ta ve 2 Mart’ta saat 11.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)
  • Altındağ Tiyatrosu’nda, “Yosunlar” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 24 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bir Hilal Uğruna” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 19, 21, 26 ve 28 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)
  • Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 19, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 24 Şubat’ta saat “Hürrem Sultan” 26 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
  • Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Aşk Hastası” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Cyrano de Bergerac” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 24 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312  240 00 91)
  • Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 24 Şubat’ta saat 15.00’te, “Çirkin/İstanbul DT” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 20, 22 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
  • Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 19, 20, 21, 22, 23 Şubat’ta saat 18.30, “Kontrabas” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
  • İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 20, 21 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • Şinasi Sahnesi’nde, “Dolares Claiborne” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu 3 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 397 30 24)
  • Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Zübük” 24 Şubat’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 23 Şubat’ta saat 17.00’de, “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 417 76 76)
  • Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)
  • Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Serhan Sarıkaya/Pandomim Gösteri 23 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

ADANA

  • Adana Devlet Tiyatrosu, bu hafta Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Hakan Boyav’ın yönettiği, “Matruşka” adlı oyunla sahnede olacak. Oyun, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak.
  • Fuaye Sahne’de ise Zeynep Kaçar’ın yazdığı, N. Fırat Demirağ’ın yönettiği, “Dış Ses” adlı oyunla çarşamba, perşembe ve cuma günü 18.00’de tiyatroseverlerin karşısına çıkacak olan ADT sanatçıları, Sönmez Atasoy’un yazdığı, Yeliz Tekman’ın yönettiği, “Yedi Köyün Yargıcı” adlı oyunu da çarşamba ve cuma günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de küçük tiyatroseverler için sunmayı sürdürüyor. (0322 3523355)

ANTALYA

  • Ada Tiyatrosu, Gürsel Fırat’ın tek kişilik oyunu, “Edep’siz Derviş” adlı oyunu 20 Şubat Çarşamba günü 20.00’de Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahneleyecek. Fırat, oyunu, 22 ve 23 Şubat günleri de İstanbul’da Kartal Belediyesi Tiyatro Salonu’nda matine-suare olmak üzere 4 kez yineleyecek. (0535 7040277)

 Gösteri ve söyleşi

İSTANBUL

  • Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün saat 18.30’da Ersin Antep ve Ali Pınar’ın “Bizim Donizetti” başlıklı söyleşisi gerçekleştirilecek.
  • Babylon Lounge’da Kısmet Show perşembe günü saat 21.30’da. (0212 292 73 68)
  • Yunus Emre Kültür Merkezi Küçük Salon’da Yavuz Seçkin Şov yarın akşam saat 20.30’da izlenebilir.

    ANKARA
  • Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Adnan Azar’ın sunacağı “Şiir Resitali” başlıklı şiirli söyleşi 23 Şubat’ta saat 14.00’te.

 

Ataköy Atletizm Arena’da bu akşam saat 21.00’de Sting konseri izlenebilir.

Müzik

 

sanat duyuru

İSTANBUL

■ Salon İKSV’de cuma günü saat 22.30’da GençOsman dinlenebilir. (0212 334 07 00)

■ Jolly Joker İstanbul’da yarın saat 21.00’de Altan Güngör, çarşamba saat21.00’de Sattas, perşembe günü saat 21.00’de Uriah Heep, cuma günüsaat 22.00’de Zakkum, cumartesi günü MFÖ ise saat 22.00’de. (0212 249 07 49)

■ Babylon’da yarın saat 20.00’de Support Vinyl, çarşamba günü Beat Department saat 21.00’de, Wax Poetic perşembe günü saat 21.30’da cuma günü ise 23.00’te dinlenebilir. (0212 292 73 68)

■ Ghetto’da çarşamba günü saat Jehan Barbur ve perşembe günü Hanne Hukkelberg saat 21.30’da. (0212 251 75 01)

■ Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de Chick Corea Trio, çarşamba 20.00’de Armağan Durdağ Ensemble, perşembe saat 20.00’de Söz Saz İstanbul, Cosi fan Tutte Operası cuma günü saat 20.00’de. (0212 231 54 97)

■ Ataköy Atletizm Arena’da bu akşam saat 21.00’de Sting konseri izlenebilir.

■ Hayal Kahvesi’nde bu akşam saat 22.30’da Mara ve 00.30’da Flexible, yarın saat 22.30’da Aklan Akdağ ve 00.30’da Fair Play, çarşamba saat 22.30’da Fuat Güner Project sonrasında 00.30’da Özge Fışkın, perşembe saat 22.30’da Peyk ardından 00.30’da RADIOLux, cuma günü saat 22.30’da Suzan Kardeş ve Bekriya Band 00.30’da ise SSCB, cumartesi günü Soul Stuff saat 00.30 ve pazar günü Erdem Akakçe Band saat 00.30’da başlayacak. (0212 245 10 48)

■ İş Sanat’ta yarın Luz Casal saat 20.00’de ve perşembe günü Duman saat 20.00’de dinleyicileriyle buluşacak. (0212 316 10 83)

■ Womist “İstanbul Dünya Müzikleri Festivali”kapsamında Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde yarın Dhoad Gypsy Band, çarşamba günü Mahsa ve Marjan Vahdat Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde ve perşembe günü de Forabandit Fransız Kültür Merkezi’nde olacak.

■ Nardis Jazz Club’da bu akşam 21.30’da Volkan Polat Quartet.

■ Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Ve Sergi Sarayı’nda cuma günü saat 20.00’de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Sonbahara Veda Konser’i verecek. (0212 373 11 00)

■ Harbiye’deki Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Salonu’nda Orchestra’Sion şef Orçun Orçunsel yönetiminde Igor Stravinsky’nin ünlü eseri “Askerin Öyküsü”nü yarın akşam saat 19.30’da seslendirilecek. Konsere anlatıcı olarak ünlü oyuncu Ali Poyrazoğlu katılacak.

ANKARA

■ Anadolu Gösteri Merkezi’nde, Sıla’nın konseri 2 Aralık’ta saat 21.00’de, Yalın konseri 8 Aralık’ta saat 21.00’de. (0 312 286 12 11)

■ If Performance Hall’de, Halimden Konan Anlar konseri 28 Kasım’da saat 22.00’de, Zakkum konseri 29 Kasım’da saat 22.00’de, Vega konseri 6 Aralık’ta saat 22.00’de, Oğuzhan Uğur konseri 13 Aralık’ta saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

■ Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde, Jam Session’un vereceği caz konseri 28 Kasım’da saat 20.00’de, Neşet Ertaş’ı anma konseri 30 Kasım’da saat 20.00’de, Mehmet Evren Hacıoğlu’nun vereceği konser 23 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 417 56 59)

■ MEB Şûra Salonu’nda, Kardeş Türküler’in vereceği konser 15 Aralık’ta saat 21.00’de. (0 312 413 14 52)

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Vakhtang Matchavariani yönetiminde vereceği, Alexander Toradze’nin (piyano) solist olarak yer alacağı konser 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Dmitry Yablonsky yönetiminde vereceği, Toğrul Ganiyev’in (keman) solist olarak yer alacağı konser, 1 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi M Salonu’nda, Hacettepe Senfoni Orkestrası’nın şef Erol Erdinç yönetiminde vereceği konser, yarın saat 19.00’da. (0 312 305 11 00)

■ Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 100. Yıl Salonu’nda, Ankara Üniversitesi Politik Psikoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin düzenlediği “Şiddet ve Terör” konulu panel, bugün 09.30-12.30 saatleri arasında. (0 312 212 60 40)

Sergi

İSTANBUL

■ Gökçe Oflu’nun “Dokuları Duyumsamak” sergisi 27 Kasım – 18 Aralık tarihleri arasında Galeriartist’te.

■ Küba Mozaik sergisi 27 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Aysel Gözübüyük’ün sergisi 28 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ F. Erdoğan Sarma’nın heykel sergisi 1-29 Aralık tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Suna Tüfekçibaşı’nın “İstanbul’da Uykusuz” isimli sergisi 26 Kasım’a kadar Maçka art&design’da. (0212 343 58 46)

■ International Underground isimli karma sergi 26 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Ozan Oganer’in “Dilemma” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri Merkur’da. (0212 225 37 37)

■ Dilşan Balkancı’nın “Suyla Gelen” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Ruşen Eşref Yılmaz’ın “İçimde Kalanlar” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Anna Puig Rosado’nun “Marsilya’nın Kalbi” isimli fotoğraf sergisi 29 Kasım’a kadar Galeri Od’A-Ouvroir D’Art-Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde.

■ Bir Figür Ustası: Neşet Günal’dan Desenler isimli sergi 30 Kasım’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Feyzullah Baytekin’in fotoğraf sergisi 30 Kasım’a kadar Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde. (0216 564 13 00)

■ Muhammet Şengöz’ün “İç – Seller” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Suna ve İnan Kıraç Vakfı Atatürk Fotoğrafları Koleksiyonu’ndan fotoğrafların yer aldığı sergi 30 Kasım’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (212 334 09 00)

■ Altan Çelem, Bedri Baykam, Doğan Paksoy, İrfan Okan, Mehmet Günyeli’nin “Tüm Diğer Durumlar” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 65 35)

■ Sema Maşkılı’nın “Efendiler ve Köleler” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Serkan Bayer’in “Görünmeyen Medeniyetler” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Galeriartist Çukurcuma’da.

■ Gülyüz Atkovar’ın “EBRUMANİA” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Armando Gutierrez Rabadan’ın “Micro Chrome” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Astoria AVM – Art Minium’da.

■ Nodira İbrahim Öztürk’ün “Kâhinin Renkli Rüyaları” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi’nde. (0212 316 70 70)

■ Hattuşa’da 106 Yıl sergisi 30 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Selahattin Taran anısına düzenlenen sergi, 30 Kasım’dan itibaren Yunus Emre Kültür Merkezi’nde. (0212 6611941-43)

■ Rıza Kuruüzümcü’nün sergisi 31 Kasım’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Yerellikten evrenselliğe yolculuk: Neşet Günal sergisi 1 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Rasim Konyar’ın “Dokunduklarımız” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Esra Şatıroğlu’nun “Bana Ait” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Zeynep Perinçek Signoret’in “Keşke” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0212-2927236)

■ Abdurruhman Öztoprak anısına yapılan sergi 1 Aralık’a kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Fatoş Beykal’ın “Masal Olduk” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Dilay Koçoğulları’nın “Mikro-Makro Kozmos: Algının Uyumu” isimli fotoğraf sergisi 1 Aralık’a kadar Daire Galeri’de.

■ Tan Oral’ın “Çizgilerle Geçmiş Olsun” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.

■ Füsun Onur’un “Çeşitlemeler” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0 212) 240 80 23)

■ Cindy Jansen’in “Sevgiyle” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar The Empire Project’te.

■ Mike Berg’in sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Murat İres’in “Tophane Lüleciliği” sergisi 1 Aralık’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.

■ Loris Savino’nun “Sınırlar Arası” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Poligon Galata’da.

■ Komet, Kezban Arca Batıbeki, Arslan Sükan, Kerem Ozan Bayraktar, Hande Şekerciler, Tayfun Serttaş, Aslı Özdemir ve Sılacan Köseler’in “WARHOLA” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar ALAN İstanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Kıyamet isimli karma sergi 2 Aralık’a kadar Artgalerim’de.

■ Jerome Symons’un “Mutlu Günler” isimli sergisi 2 Aralık’a kadar PG art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Raziye Cerit Albayrak’ın “Anadolu’yum Ben” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0 212 244 94 99)

■ Remzi Raşa’nın sergisi 4 Aralık’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)

■ Richard Stipl ve Joseph Zlamal’ın sergisi 5 Aralık’a kadar Krampg Galeri’de. (0212 293 93 14)

■ Arzu Başaran’ın “ağ” isimli sergisi 6 Aralık’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Mualla Tetik ve Halil Aydın’ın sergileri 7 Aralık’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi salonlarında.

■ Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Memduh Kuzay’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ İsmet Birsel’in “Şahane Dostlar” isimli resim sergisi 8 Aralık’a kadar tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Cem Turgay’ın “Ertelenmiş Zaman” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Kesişim isimli sergi 8 Aralık’a kadar Galeri 5’te.

■ Nurdan Likos’un “Aklımdakilar” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ İbrahim Balaban’ın sergisi 9 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ Tankut Öktem’in “Sıradışı bir usta” isimli retrospektif sergisi 10 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Sabahat Çıkıntaş’ın “Arka Oda” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Nişantaşı Mine Sanat’ta. (0 212 23 23 813)

■ Dilek Işıksel’in “40 Yıl” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)

■ Ahmet Hıdır’ın “Parçalı Bulutlu” isimli sergisi 13 Aralık’a kadar Bindallı Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 79 66)

■ Batu Bozoğlu’nun “Ödev: “Günümü Gün Et” isimli sergisi 14 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de.

■ Koral Sağular’ın “Suretlerle Sohbet” isimli sergisi 14 Aralık’a kadar ENKA Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

■ Olaf Otto Becker’in “Sıfır Noktası Üzerinde” isimli fotoğraf sergisi 14 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Emrah Günay’ın “Bendeki Benler” isimli sergisi 14 Aralık’a kadar Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nde. (0212 383 70 70)

■ Bülent Yavuz Yılmaz’ın sergisi 14 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Ömer Kaleşi’nin sergisi 15 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Ahmet Aydın Atmaca’nın “Yeşil Senfoni” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar ALAN İstanbul Proje Odaları’nda. (0 212 252 94 53)

■ Kabuğundan Sıyrılan Fin Tasarımıisimli sergi 15 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Tayfun Serttaş’ın “Bazan” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Pilevneli Project’te. (0212 259 03 94)

■ Rasim Aksan’ın “İsimsiz1” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

■ Su Yücel’in “Artık Şehir” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar Adahan İstanbul’da. (0212 243 85 81)

■ Gökhan Deniz’in “Hangisi Daha Gerçek?” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Beril Anılanmert’in “Entropi” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Işıl Gönen’in sergisi 17 Aralık’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın “Gizem” isimli sergisi 21 Aralık’a kadar Art212’de.

■ Onur Gülfidan’ın “Harika Günler” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Erinç Seymen’in “Tohum ve Mermi” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)

■ Ahmet Sel’in “Davutpaşa Orta 3” isimli sergisi 23 Aralık’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Fikret Otyam’ın “Hoşçakal İstanbul” isimli sergisi 27 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Ekoloji IV Gecenin Günü isimli sergi 29 Aralık’a kadar Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi’nde. (0212 230 74 92)

■ Sandra Schafer’in sergisi 29 Aralık’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Ahmet Güneştekin’in “Yüzleşme” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Antrepo No 3’te.

■ Aysel Alver’in “Retro” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 243 31 00)

■ Korhan Karaoysal’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi Operation Room’da.

■ Adnan Çoker’in “Minimal Simetri III” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Murathan Özbek’in “İN” isimli sergisi 2 Ocak 2013’e kadar The Hall’de. (0212 245 69 22)

■ Altın Çocuklar – 16. – 19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Monet’nin Bahçesi isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ DunHuang’ın Renkleri: İpek Yolu’na Açılan Büyük Kapı isimli sergi 7 Ocak 2013’e kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Iván Navarro’nun “Tünelin Ucundaki Işık” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1251)

■ Pawel Althamer’in “6 Heykel” adlı sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Mana’da. (0 212 243 6666)

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

BODRUM

■ Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan, Hayati Misman’ın sergisi 2 Aralık’a kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde.

ANKARA

■ Sabri Akça – resim – 29 Kasım’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Karma Resim – resim – 30 Kasım’a dek – Mart Koleksiyon’da. (0 312 447 42 52)

■ Mukaddes Kocakök – resim – 29 Kasım’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Mehmet Güleryüz – resim – 30 Kasım’a dek – m1886’da. (0 312 286 00 74)

■ 20. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Uzanan Fırçalar – resim – 30 Kasım’a dek – Peker Sanat’ta. (0 312 439 30 03)

■ Merhaba Ankara – karma resim – 30 Kasım’a dek – Valör Resim Galerisi’nde. (0 312 442 00 72)

■ Yaşar Çallı – resim – 30 Kasım’a dek – Galerim Sanat Galerisi’nde. (0 312 235 50 06)

■ Burcu Perçin – özgün baskı – 1 Aralık’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Cevdet Batur – resim – 3 Aralık’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 266 56 57)

■ Mustafa Köseoğlu – suluboya resim – 5 Aralık’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Feyza Gürleşen – resim – 6 Aralık’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Jale Yılmabaşar&Sedef Yılmabaşar – resim – 7 Aralık’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Yurdagül Özsavaşçı- geleneksel Türk süsleme sanatları sergisi – 7 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Ayşe Bilir – resim – 14 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ ‘Mesajınız Var!’ – Kentsel Avustralya’da Yerli Kimliği – resim – 15 Aralık’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

■ Vedat Örs – resim – 30 Kasım -19 Aralık tarihleri arasında – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Galeri Sanatyapım 30. Yıl Sergisi – resim – 28 Aralık’a dek – Galeri Sanat Yapım’da. (0 312 222 19 06)

■ Van Gogh/Alive – dijital sanat – 3 Ocak’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

■ Aida Arghavanian – resim – 11 Ocak’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

MERSİN

■ Sayım Koç’un, 26. kişisel sergisi MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergiyi sanatseverler hafta sonuna dek izleyebilecek. (0324 2389500)

İZMİR

■ Art Shop Sanat Galerisi, 15 Aralık’a dek Ekin Balcıoğlu, Mahmut Karatoprak, Soner Göksay ve Ünal Kuş’un eserlerinden oluşan karma resim sergisine ev sahipliği yapacak.

■ Arkas Sanat Merkezi, Ahmet Ertu’un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlamayı sürdürüyor.

■ Lale Altınkurt’un son dönem çalışmalarının yer aldığı 12. kişisel resim sergisi, Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi’nde 12 Aralık’a dek görülebilir.

Tiyatro

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te. “Antigone” yarın, çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00’de cumartesi 20.00 ve 15.00’te, pazar 15.00’te Cevahir Sahnesi Salon 1’de, “Açıl Kafam Açıl” yarın, çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te Cevahir Salon2’de. “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” yarın, çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00 pazar günü 15.00’te Küçük Sahnede. “Sezuan’ın İyi İnsanı” perşembe ve cuma saat 20.00’de, Küçükçekmece DT Sahnesi’nde. “Düğün Şarkısı” çarşamba, cuma, cumartesi saat 20.00’de, pazar ise 15.00’te Üsküdar Stüdyo Sahne’de. “Çehov Makinesi” yarın ve perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi ise 15.00’te Üsküdar Tekel Sahnesi’nde. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba 15.30 ve 20.30’da, perşembe saat 20.30’da, cumartesi 15.30 ve 20.30’da, pazar 15.30’da. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba 15.30 ve 20.30’da, perşembe ve cuma 20.30’da, cumartesi 15.30 ve 20.30’da, pazar ise 15.30’da. Kadiköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba 15.30 ve 20.30’da, perşembe ve cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30’da, pazar 15.30’da. Kâğıthane Sadabat Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe ve cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30’da, pazar 15.30’da. Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe ve cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30’da, pazar 15.30’da. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe ve cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30’da, pazar 15.30’da. Ümraniye Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe 20.30’da, “Sevgili Doktor” cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30’da, pazar 15.30’da. ( 0 212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatrosu Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “www.askbu-mu.com” cuma 20.30’da ve pazar günü 15.30’da, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00 ve pazar saat 11.00’de , “Hangisi Babası” cumartesi 20.30’da. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde cuma “Şişman Domuz” saat 20.30’da, “Carrar Ana’nın Silahları” cumartesi saat 11.00’de. (0 212 661 38 94)

■ Dostlar Tiyatrosu’unda yarın “Ben Bertolt Brecht” 20.30’da, çarşamba günü “Kerem Gibi” 20.30’da, perşembe günü “İnsanlarım” 20.30’da, cuma “Marx’ın Dönüşü” 20.30’da ve cumartesi günü “Nereye Gidiyoruz” ile saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 467 36 00)

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma günü saat 20.00’de. (0 212 251 18 65)

■ Tiyatro Pera’da cuma ve cumartesi akşamı saat 20.00’de, pazar 18.30’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im”. (0 212 245 44 60)

■ Kumbaracı50’de “Lulabay (Bir Cihangir Hikâyesi)” yarın saat 20.30’da, “Kara Sohbet” çarşamba günü 20.30’da, “Katilcilik” perşembe, cuma, cumartesi 20.30’da. (0 212 243 50 51)

■ Oyun Atölyesi’nde cuma ve cumartesi akşamı saat 20.30’da “Antonius ile Kleopatra” izlenebilir. ( 0 216 345 39 39)

■ Mekân Artı’da “Kozalar” cuma günü saat 20.30’da. (0 212 224 57 56)

■ Duru Tiyatro ’da “Sondan Sonra” çarşamba günü saat 20.30’da, perşembe günü saat 20.30’da “Aşk Her Yerde”, cuma günü saat 20.30’da “Bavul”, cumartesi günü saat 20.30’da ise “Aşk Her Yerde” ve “Suç ve Ceza” izlenebilir. (0 216 338 56 36)

■ İkinci Kat’ta bu akşam 20.30’da “Limonata”, yarın ve çarşamba günü “Barselo” 20.30’da, perşembe günü “Disosya” 20.30’da, cuma ve cumartesi günü 20.30’da “Yalnızlar Kulübü” görülebilir. (0 212 292 32 47)

■ Maya Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bu akşam 20.30’da, yarın 20.30’da “Gece Tarlabaşı’ndan Meydana Çıkmak”, çarşamba günü “Üstü Kalsın” 20.30’da, cuma günü 20.30’da “Pencere”, cumartesi günü “Yeni Bir Hayat İçin” saat 20.30’da, “Mitoz” pazar günü 18.00’de. (0 212 252 74 52)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde , “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun 27, 28, 29 Kasım’da ve 1 Aralık’ta saat 20.00’de, 2 Aralık’ta saat 15,00’te, “33 Varyasyon” adlı adlı oyun 4, 5, 6 Aralık’ta saat 20.00’de, 8 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 9 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda , “Boğaç Han/çocuk oyunu” 9 Aralık’ta saat 11.00’de, “Mirasçılar/İzmir DT” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, 1 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 2 Aralık’ta saat 15.00’te, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” adlı oyun 4, 5, 6 Aralık’ta saat 20.00’de, 8 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da ,“Kerbela” adlı oyun 27 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, 2 ve 9 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde , “Fosforlu Cevriye” adlı müzikal oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, 1 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 2 Aralık’ta saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” adlı oyun 5, 6, 7 Aralık’ta saat 20.00’de, 8 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 9 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da , “Ben Ödüyorum” adlı oyun 28 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” adlı oyun 9 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda , “Yosunlar” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 18.30’da, “Krem Karamel” adlı oyun 4, 5, 6, 7 ve 8 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de , “Jerry ve Tom” adlı oyun 27, 30 Kasım’da ve 4, 7 Aralık’ta saat 20.00’de, 2 ve 9 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi ’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyun 5 ve 6 Aralık’ta saat 20.00’de, 8 Aralık’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” adlı oyun 28 ve 29 Kasım’da ve 1 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, 1 Aralık’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” adlı oyun 4, 5, 6 Aralık’ta saat 20.00’de, 8 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 9 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ Ankara Meydan Sahne’de, Uğur Mumcu’nun kaleme aldığı “Sakıncasız” adlı oyun 28 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 431 74 31)

■ ATO Congresium’da, Cem Yılmaz’ın tek kişilik gösterisi “CM101MMXI FUNDAMENTALS” 30 Kasım’da ve 1, 2 Aralık’ta saat 21.00’de. (0 312 285 03 85)

■ Mavi Sahne’de, “Gıres/müzikal” adlı oyun, 7, 8, 21, 22 Aralık’ta saat 20.00’de, 9, 23 Aralık’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” adlı oyun 30 Kasım’da ve 1, 15, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” adlı oyun 14 ve 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” adlı oyun 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” adlı çocuk oyunu 1, 8, 15 ve 22 Aralık’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Kırmızı Şapkalı Kurbağalar/0-3 yaş arası için” adlı oyun 2 ve 9 Aralık’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için” adlı çocuk oyunu 16 ve 23 Aralık’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

■ Ertan Sahne Sanatları Tiyatrosu’nda, “Anadolu Ekspresi-Göç/müzikal” 28 Kasım’da saat 20.30’da, “Yaşam Oyunu” 29 Kasım’da ve 1 Aralık’ta saat 20.30’da, 2 Aralık’ta saat 14.00’te, “Antik Tiyatro” adlı oyun 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 212 32 31)

■ Batı Sinemaları’nda, “Biedermann ve Kundakçılar” adlı oyun 8 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 418 83 23)

■ Yenimahalle Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi ’nde, “Antonius ile Kleopatra” adlı oyun 15 Aralık’ta saat 20.30’da, 16 Aralık’ta saat 16.00’da. (0 312 444 93 64)

■ ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde, “Adalet, Sizsiniz” adlı oyun 22 Aralık’ta saat 20.30’da, 23 Aralık’ta saat 16.00’da. (0 312 210 41 51)

SAMSUN

■ Samsun Düşevi Oyuncuları, Murat Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Bursa Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Volkan Çetinkaya’nın yönettiği “Sarı Köpek” adlı oyunun galasını 27 Kasım Salı günü saat 19.00’da Gazi Sahnesi’nde Türkiye Eleştirmenler Birliği Başkanı Üstün Akmen, protokol üyeleri, basın mensupları ve sanat çevresinin katılımı ile gerçekleştirecek.

■ Füruzan’ın yazdığı Funda Mete’nin yönettiği “Kış Gelmeden” adlı 1 perdelik tiyatro oyunu Ankara Devlet Tiyatroları oyuncuları tarafından 27-28 Kasım tarihlerinde saat 20.00’de Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da sahnelenecek. (0 362-431 21 00)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, tiyatroseverlerin beğenisini toplayan, “Ah-u Zelha” adlı oyunu bu hafta da sahneleyecek. Pervin Okur’un yazdığı, Tayfun Erarslan’ın yönettiği oyun, hafta içi hergün 20.00’da, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’da izlenebilecek. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, “Dış Ses” adlı oyunu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdürecek olan ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de, “Define Adası” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile küçük tiyatroseverlerin karışısında olacak. (0322 3523355)

İSKENDERUN

■ İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları, “İki Karışık Bir Kabare” adlı oyunu çarşamba günü 19.30’da yeniden sahneleyecek. Seyfettin Babat’ın yazdığı, müziklerini Sabit Güldür’ün yaptığı, şarkıları ise Didem Yücelen ve Hakan Koşal’ın seslendirdiği oyunda, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Tamer Aytan, Eda Babat, Birsen Özer, Gamze Çakmak, Lina Arusoğlu, Hakan Koşal, Yonca Karpuz, Utku Palta, Şule Ataman Sayın rolleri paylaşıyor. (0326 6134990)

Haftanın Sanat Çizelgesi Kore Resim Sanatı Sergisi 10 Mayıs’a dek Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi’nde izlenimdi. Kore Resim Sanatı Sergisi 10 Mayıs’a dek Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi’nde izlenimdi. İSTANBUL

sanat duyuru

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde bugün saat 20.00’de “Electrosonic City 2012”, yarın saat 21.30’da “Alper Maral Multiphonics Ensemble ‘İyi ki doğdun John Cage!’”, perşembe günü saat 20.00’de “Juliana Snapper – Miller Puckette: Electroacoustic Day”, cuma günü saat 21.00’de “Nova Muzak Series – Moritz Von Oswald Trio”, cumartesi günü saat 21.30’da “Süleyman Ergüner” konseri izlenebilir. (0212 336 32 80)

■ ‘KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde yarın saat 20.00’de “Candaş Orkestrası Yaza Merhaba Konseri” izlenebilir. (0216 658 00 15)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Kalan Müzik: Defne Şahin”, çarşamba günü saat 22.30’da “Of Montreal”, perşembe günü saat 21.30’da “The Big Pink”, saat 23.00’te “Indie Club Hosted by Mabbas”, cuma günü saat 22.00’de “Club Bangkok”, cumartesi günü saat 23.30’da “Death in Vegas” konseri izlenebilir. (0212 292 73 68)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “Murat Sakaryalı”, çarşamba günü saat 21.00’de “Kargo”, perşembe günü saat 21.00’de “Koz”, cuma günü saat 22.00’de “Gökhan Türkmen”, cumartesi günü saat 22.00’de “Can Bonomo” konseri izlenebilir. (0212 249 07 49)

■ ‘Salon’da yarın saat 21.30’da “Birol Topaloğlu” konseri izlenebilir. (0212 334 07 52)

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde yarın ve çarşamba günü saat 20.00’de “Fransa’dan Esintiler”, perşembe günü saat 20.00’de “Leyla Gencer’i Gençlerle Anıyoruz”, cuma günü saat 20.00’de “Osmanlı’nın İtalyan Operası”, cumartesi günü saat 20.00’de “Faure Requıem” konseri izlenebilir. (0216 346 15 31)

■ ‘Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – Sizin Seçtikleriniz’ konseri çarşamba günü saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde, perşembe günü saat 20.00’de Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da izlenebilir. (0216 658 00 15)

■ ‘Carmelo Martinez – David Martinez Garcia’ konseri, çarşamba günü saat 19.00’da Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampusu, perşembe günü saat 20.00’de Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamında Akbank Sanat’ta izlenebilir. (0212 219 16 97)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.30’da “Fatih Erkoç ile Türk Sanat Müziği” konseri izlenebilir. (0216 386 29 49)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda perşembe saat 20.00’de “Metin Şentürk: En Baba Şef & Sinema Senfoni Orkestrası”, cuma günü saat 20.00’de “Endülüsten İstanbul’a: Ender Doğan”, cumartesi ve pazar günü saat 20.00’de “Arjantin Tango Grubu” konseri izlenebilir. (0212 231 54 97)

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü saat 20.00’de “Opera Le Devin du Village (Köyün Kâhini)” konseri izlenebilir. (0212 219 16 97)

■ ‘Fulya Sanat’ta cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası – Genç Yetenekler Finali” izlenebilir. (0212 215 60 29)

■ ‘The Seed’de cumartesi günü saat 20.00’de İstanbul Resitalleri kapsamında “Simone Dinnerstein” konseri izlenebilir. (0 212 323 60 50)

■ ‘Aya İrini Müzesi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Erkan Oğur – Mikail Aslan: Çeşmi Dil” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Arif Sağ &Tolga Sağ & Erdal Erzincan” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘İTÜ Maçka G Amfisi’nde cuma ve cumartesi günleri saat 16.00’da “Sesin Yolculuğu Genç Besteciler” konserleri ücretsiz olarak izlenebilir. (0212 293 13 00) ANKARA

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu ile birlikte vereceği konser, 10 ve 11 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Tulio Gagliardo Varas yönetiminde vereceği, gitar sanatçıları Olga Kamornik, Asya Selyutina, Soner Egesel, Kağan Korad ve Kürşad Terci’nin solist olarak katılacağı konser 12 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75) Sergi İSTANBUL

■ Şiir Özgilge’nin “KAOSTANTIN-IST” isimli sergisi 8 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında Galeri G-art’ta.

■ Red Kit İstanbul’da sergisi 9 Mayıs – 17 Haziran tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Nejdet Vergili’nin “Uzak Ufuklar” isimli resim sergisi 9 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Galeri Selvin’de. (212.263 74 81)

■ Pınar Selimoğlu’nun sergisi 10 – 20 Mayıs tarihleri arasında Bonart Sanat Galerisi’nde.

■ Fluxus 50. yıl sergisi 10 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında Kuad Galeri’de. (0212 227 00 08)

■ Gökçe Er’in “Zemin Kontrol” sergisi 10 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında .artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Erwin Wurm’un “Blow up” sergisi 10 Mayıs – 23 Haziran tarihleri arasında Galerist’te. (212 252 1896)

■ Karşıt Kenarlar isimli karma sergi 10 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında ART SUITES GALLERY’de.

■ Ender Güzey’in 40. sanat yılı sergisi 10 – 31 Mayıs tarihleri arasında Galata Mevlevihanesi’nde.

■ Gilbert Garcin’in “Bay G” isimli sergisi 10 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında Elipsis Gallery’de. (0 212 249 48 92)

■ Tony Cragg’ın sergisi 11 – 30 Mayıs tarihleri arasında Galeriartist’te. (0212 227 68 52)

■ Geleneksel Türk Sanatları Buluşması sergisi 11 – 19 Mayıs tarihleri arasında Bahariye Mevlevihanesi’nde.

■ Şenay Lüle’nin “Soyutlamalar” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Ramada Kültür Sanat Merkezi’nde. (0 216 474 98 00)

■ Serap Atala’nın sergisi 7 Mayıs’a kadar Artev’de. (0216 449 46 75)

■ Elmas Deniz’in “ELMAS” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. ■ Zeynep Birced’in “Beats per Unit” isimli sergisi 8 Mayısa kadar Gama Sanat Galerisi’nde.

■ Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Sözün İzi” isimli sergisi 8 Mayısa kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Oyun Alan’ları: Grafik Tasarımcıların Deneysel Üretimleri Hakkında Bir Sergi isimli sergi 9 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Figen Batı’nın “der’in” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde. ■ Charles Csuri’nin “Zamanın Eskiz Defterleri” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Sabancı Üniversitesi’nde. (0216 483 90 97)

■ Charles Csuri’nin sergisi 10 Mayıs’a kadar Kasa Galeri, Karaköy’de.

■ Jochen Proehl’ın “Unearthed” sergisi 10 Mayıs’a kadar cda Projects’te. (0212 251 12 74)

■ Doğu Çankaya’nın sergisi 12 Mayıs’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66) ■ İşgal Duvarları isimli karma sergi 12 Mayıs’a kadar Hayaka Artı’da. (0 212 252 5490)

■ “Anne”lere isimli karma sergi 12 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Anne Sanatçılardan Annelere isimli sergi 12 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Gülten İmamoğlu’nun sergisi 12 Mayıs’a kadar Rumeli Cad. Birlik Apartmanı’nda.

■ Lebibe Sonuc’un “Femina” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.(0212 291 82 55)

■ Tarih Nehri ve Segment #1A isimli sergiler 13 Mayıs’a kadar BORUSAN CONTEMPORARY’de.

■ Franz Ackermann’ın “Transit” isimli sergisi 13 Mayıs’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34)

■ Ayşe Wilson’’ın “biz küçükken” başlıklı sergisi 13 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Güzhan Müstecaplıoğlu’nun sergisi 13 Mayıs’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Dr. Demir Fıtrat Onger koleksiyonundaki “Paris Ekolü Sanatçıları Sergisi” 14 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat galerisinde. ■ Van Gogh Alive isimli sergi 15 Mayıs’a kadar Karaköy Antrepo 3’te.

■ Murat Sarıyar’ın “Varolmayanlar” isimli sergisi 15 Mayıs’a kadar Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda.

■ Gül Erali’nin Seramik Heykel Sergisi 15 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.

■ Mehmet Ulusel’in “Meşguliyetle Tedavi 2” isimli sergi 15 Mayıs’a kadar Gallery 2’de. (212 291 37 91)

■ Turgut Yüksel’in “Tarihte Bugün” isimli sergisi 15 Mayıs’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 – 54) ■ Nilüfer Moayeri’nin sergi 15 Mayıs’a kadar Galeri Binyıl’da. (0212 240 34 45)

■ Sanatsal Tasarımlar Sergisi 15 Mayıs’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ Recep Çiftci’nin “Olmak İçin Ölmek” isimli sergisi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde.

■ Sait Zaimkeleş’in sergisi 17 Mayıs’a kadar Bali Sanat Galeri’nde. (212-258 6162)

■ Esat Tekand’ın sergisi 17 Mayıs’a kadar 44A GALERİ‘DE.

■ Ercan Arslan’ın “Lost in Color” isimli sergi 18 Mayıs’a kadar Galatea Art’ta. (212 245 33 20)

■ Şeyla Gülman Niyego’nun “Yolculuk” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da (0 212 251 91 63)

■ Bensen Ünlüoğlu’nun fotoğraf sergisi 18 Mayıs’a kadar TGC Basın Müzesi’nde. (0212 5138458)

■ Horasan’ın “Labirent” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 67 09)

■ Ercan Sert’in “Mahrem-i Esrar” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Sait Mingü’nün sergisi 19 Mayıs’a kadar Mim Art & Antiques’de. (0212 240 27 66)

■ Mehmet Aksoy’un 50. yıl sergisi 20 Mayıs’a kadar Tophane-i Amire’de. ■ Ayşe Özen’in “Affet Beni Afro@dit Teknoloji” isimli sergisi 20 Mayıs’a kadar Olcal Art’ta. (0 2 1 6 411 17 13)

■ Esma Paçal Turam’ın “Günlerden Bir Gün” isimli sergisi 20 Mayıs’a kadar Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Yılmaz Güney 74. Doğum Yılı Sergisi 22 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0216 386 26 81) ■ Belkıs Balpınar’ın “Artkilim Sergisi” 22 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Lyndl Hall ve Erdem Taşdelen’in sergisi 23 Mayıs’a kadar Eski Sanatorium’da.

■ Gogi Çagelişvili’nin “Mavi” adlı resim sergisi 24 Mayıs’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Sahir Abacı’nın “Birinci Harman” adlı sergisi 24 Mayıs’a kadar Fototrek Fotoğraf Merkezi’nde.

■ Claire Arkas’ın “Yaşam Arşivi” isimli sergisi 24 Mayısa kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Nevin Aladağ’ın sergisi 26 Mayıs’a kadar RAMPA’da.

■ Yusuf Özsarfati’nin sergisi 26 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ Mona Hatoum’un “Hâlâ Buradasın” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Nevin Aladağ’ın “Sahne” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Gülçağ Konçe’nin “Oda” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87) ■ Hayal İncedoğan’ın “Rüzgâr Yabanidir” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Amerikan Hastanesi “Operation Room”da.

■ Nelli’nin “Yol – My Way” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)

■ Ahmet Umur Deniz ve Cansen Ercan’ın “Aynı Pozdan/Esin” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67) ■ Rahmi Aksungur’un sergisi 29 Mayıs’a kadar Evim Sanat Galerisi’nde.

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 31 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Gerçeklik Terörü isimli sergi 31 Mayıs’a kadar Depo, Mars ve Asfalt Kadıköy’de. ■ Barış Cihanoğlu’nun “Feromon Etkisi” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Ilayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Ertuğrul Ateş’in “Kaf Dağı” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Mabeyn’de.

■ Hakan Esmer’in “Yaşamdan…II” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (216 418 38 06)

■ Sean Lee’nin “Ev Ödevi” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar The Empire Project’te.

■ Dieter Mammel’in “Diva” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Dünden Sonra isimli fotoğraf sergisi 3 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 53)

■ Resul Aytemür’ün “657 ve Diğerleri” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)

■ Yaşayan, Savaşan Osmanlı ve Dioramaları sergisi 6 Haziran’a kadar Büyük Mabeyn Köşkü’nde.

■ Yavuz Yılmaz’ın “Seyr-i Mesel” adlı fotoğraf sergisi 8 Haziran’a kadar Kadıköy Hera’da. (0216 346 04 13)

■ Koray Ariş’in retrospektif sergisi 9 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Bizden ve Onlardan 26 isimli sergi 9 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899) ■ Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Merkezde isimli karma sergi 10 Haziran’a kadar Galeri Linart’ta.

■ Juan Botello Lucas’ın sergisi 16 Haziran’a kadar Pi artworks Tophane’de. (02122454087)

■ Ethem Baymak ve Reşit İsmet’in “Suyun öbür yanı…” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Terakki Sanat’ta. (0212 351 00 60)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde. ANKARA

■ Hülya Özyıldız – ebru – 11 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Ali Boğa&Neriman Küçükbeycan – resim – 12 Mayıs’a dek – Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 11 29)

■ Vahap Demirbaş – resim – 12 Mayıs’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 36 34)

■ Gülveli Kara – resim – 16 Mayıs’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Melike Taşçıoğlu – resim – 16 Mayıs’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Süleyman Karakul – resim – 17 Mayıs’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Süheyla Sabır – resim – 18 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Reha Kutal – fotoğraf – 19 Mayıs’a dek – Budak Çerçeve Galerisi’nde. (0 312 439 35 73)

■ Tonguç Gökalp – resim – 28 Mayıs’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)

■ Yunus Tokuş – resim – 28 Mayıs’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Kezban Arca Batıbeki – resim – 31 Mayıs’a dek – Tepe Prime Eskişehir Yolu’nda. (0 312 286 00 74)

■ Bir Arada III – resim – 2 Haziran’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ M.C. Escher – resim – 5 Ağustos’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00) İZMİR

■ Aphrodisias Sanat Merkezi 12 Mayıs’a dek “Enerjik Bakış” fotoğraf sergisini ağırlayacak.

■ Sezin Haşıcı’nın özgün baskıresim ve resim sergisi, 16 Mayıs’a dek Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Engin Tosun Kaytmaz’ın “Objektifime Takılanlar” başlıklı fotoğraf sergisi, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi’nde yarın sona eriyor.

■ Eren Eyüboğlu’nun retrospektif sergisi 2 Haziran’a dek İş Sanat İzmir Galerisi’nde.

■ Kore Resim Sanatı Sergisi 10 Mayıs’a dek Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi’nde izlenimdi. Tiyatro İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Birdy” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 28. Genç Günler kapsamında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde Savaş Dinçel Tiyatrosu “Çizgilerle Nâzım Hikmet” cumartesi 15.00, Ata Drama “Hadi Öldürsene Canikom” cumartesi 19.30. Ümraniye Sahnesi’nde Kabataş Erkek Lisesi “Oyun Nasıl Oynanmalı” perşembe 14.00, Özel Saint Michel Lisesi “Bulanık Su” perşembe 19.30, Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi “Ah Şu Gençler” cuma 14.00, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi “Üç Kuruşluk Opera” cuma 19.30, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi “Bir Evlenme” cumartesi 14.00, İstanbul Anadolu Lisesi “Kulaktan Kulağa” cumartesi 19.30, Kâğıthane Gültepe Lisesi “Ne Dersin Aziz Nesin?” pazar 14.00, Vefa Lisesi “Canavar Sofrası” pazar 19.30. (0 212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “www.aşkbu-mu.com” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Dostlar Tiyatrosu “Ben Bertolt Brecht” cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, cumartesi 20.30 Kozzy. (0 212 252 59 35)

■ DOT’ta “Süpernova” Çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 21.00 (0 212 232 44 40)

■ Kumbaracı50’de “Dertsiz Oyun” cuma, cumartesi, pazar 23.00. (0 212 243 50 51)

■ Maya Sahnesi’nde “Eleni’den Mektuplar” çarşamba 20.30, “Küçük Bir Kukla Süiti” perşembe 20.30, “U.C.B / BGST Dansçıları” cuma 20.30, “Alem Buysa Kral Übü” cumartesi 20.30, “Lahana Sarma” pazar 15.00. (0 212 252 74 52)

■ İkincikat’ta “Cam Yapraklar” salı, “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok oğlum, biz evdeyiz” perşembe (0 212 292 32 47)

■ 18. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında “Nâzım ile Brecht Biraz da Aziz Nesin” çarşamba 20.30 Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda. Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu “Asi Kuş” Kenter Tiyatrosu’nda 20.30, “Aşk Mektupları” Kenter Tiyatrosu’nda cuma 20.30, “Arzunun Bedeni” Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde cuma 20.30, cumartesi 15.30, “Yola Çıktığım Gün Sakin Serin Bir Sabahtı” Hamursuz Fırını’nda cuma, cumartesi 20.30, cumartesi 15.30, “Dertsiz Oyun” cuma, cumartesi, pazar 23.00 Kumbaracı50’de, “Hamlet” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde cumartesi 20.30, pazar 15.30, “Yalnızlar Kulübü” İkincikat’ta cumartesi 20.30, “Çehov Makinesi” Üsküdar Tekel Sahnesi’nde pazar 20.30, “Kraliçe Lear” Kenter Tiyatrosu’nda pazar 20.30. ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 8-12 Mayıs’tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 12 ve 13 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Haydi Karına Koş” 8-13 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 9 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Genç Osman” 8, 13 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Elma Hırsızları” 8-13 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 13 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Yosunlar” 12 Mayıs’a dek saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 8, 11 Mayıs’ta saat 20.00’de, 13 Mayıs’ta saat 13.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 9, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 8-13 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” yarın saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Ertan Gösteri Merkezi’nde, Ankara Deneme Sahnesi’nce sahnelenecek “Kadınları İsyanı” adlı oyun her pazartesi saat 20.00’de. (0 312 212 32 31)

■ Mavi Sahne’de, “Mutfak Cadıları” 12 Mayıs’ta saat 20.00’de, 13 Mayıs’ta saat 17.00’de. “Cinfikir/çocuk oyunları” saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

 

 

Kaynak : [-]

Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Zeynep Üçbaşaran ‘Mozart ve Liszt ile Opera” konseri izlenebilir.

SERGİ

İSTANBUL

■ Saim Bugay anısına “Hayvan” isimli karma kukla sergi 26 Şubat’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire binasında.

■ Alper Bıçaklıoğlu’nun “Yasal Sokak” isimli sergisi 7-28 Şubat tarihleri arası Mabeyn Gallery’de. (0 212 261 6060)

■ What I Love isimli karma sergi 7 Şubat – 21 Mart tarihleri arası Borusan Müzik Evi’nde. (0 212 261 6060)

■ Ahmet Elhan – Esat Tekand’ın “Kıskançlıklar” isimli sergisi 7 Şubat – 7 Mart tarihleri arası 44A Sanat Galerisi’nde. (0 212 233 33 80)

■ Alp Klanten’in “ALP” isimli sergisi 7 Şubat – 20 Mart tarihleri arası Maçka Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 80 23)

■ Ebru Döşekçi’nin “Hatırla” isimli sergisi 7 Şubat – 7 Mart tarihleri arası MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

■ Kış Karma Sergisi 7 Şubat – 6 Mart tarihleri arası Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

■ Yusuf Tuvi – Birol Üzmez’in “Oteller Sokağı” isimli fotoğraf sergisi 8 – 29 Şubat tarihleri arası Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Ali Kabaş’ın “üçücü göz” isimli sergisi 8 Şubat – 3 Mart tarihleri arası Pg Art Gallery’de. (0 212 252 80 00)

■ Ebru Döşekçi’nin “Hatırla” isimli sergisi 8 Şubat – 7 Mart tarihleri arası MERKUR’de. (0212 225 37 37)

■ O Zamanlar Konuşuyorduk isimli sergi 8 Şubat – 22 Nisan tarihleri arası SALT Galata’da. (0212 334 22 00)

■ Remzi Raşa’nın “Yalnızlığı Seçmek” isimli retrospektif sergisi 8 Şubat – 15 Mart tarihleri arası santralistanbul’da. (0212 334 22 00)

■ No 1 isimli karma sergi 8 Şubat – 28 Nisan tarihleri arası Nesrin Esirtgen Collection’da.

■ Cemre Demirgiller, Kadir Tavaz, Sesil Kalaycıyan, Yeliz Cantekin’in “Gençler” isimli heykel sergisi 9 Şubat – 3 Mart tarihleri arası Artisan’da. (0212 247 9081)

■ Murat Durusoy’un “Seyir” isimli sergisi 9 Şubat – 17 Mart tarihleri arası C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Hüseyin Rüstemoğlu’nun “Büyütmeyen Masallar” isimli sergisi 9 -24 Şubat tarihleri arası Galeriartist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

■ İsmail Acar’ın “Aşk” isimli retrospektif sergisi 9 Şubat – 28 Mart tarihleri arası Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

■ Van Gogh Alive isimli sergi 10 Şubat – 15 Mayıs tarihleri arası Karaköy Antrepo 3’te.

■ Yontu Dünyamızdan 7 sergisi 11 Şubat – 6 Mart tarihleri arası Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Kainat Barkan P., Orhan GÜREL’in sergisi 11 Şubat – 2 Mart tarihleri arası Bakraç Sanat Galerisi’nde. (216 – 362 18 26)

■ Abdullah Kırbaş’ın Kuşbakışı Muğla Fotoğraf Sergisi 11 – 17 Şubat tarihleri arası Çemberlitaş Basın Müzesi’nde.

■ Pınar Du Pre’nin “Devam Ettiği Sürece Güzeldi” sergisi 7 Şubat’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Ebru Uygun’un “In Time in Rhythm” sergisi 7 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Döngüsel Yansımalar isimli karma sergi 8 Şubat’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Cenk Akaltun’un “Suda Yaratılışlar” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212) 251 91 63)

■ Şaziye Erel ve Atölye Baraka 15’in karma sergisi 8 Şubat’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’nde.

■ Jale Çelik’in sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

■ Sema Öcal ’ın “Kimsecik” başlıklı sergisi 9 Şubat’a kadar Galeri Espas’da. (02122277017)

■ Sefer Öztürk’ün keçe ve resim sergisi 10 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (216 – 362 18 26)

■ A. Halim Kulaksız’ın “Döngü” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Cemil Güç’ün “Elma” isimli heykel sergisi 11 Şubat’a kadar Galeri Selvin’de.

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Sami Solmaz’ın “Adalılar” adlı fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Beyoğlu Sismanoglio Megaro (Şişmanoğlu) Binası’nda. (212 219 29 71)

■ Erdinç Babat’ın “Müşkülpesent” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Cep Sanat Galerisi’nde. (0212 292 00 38)

■ Ahmet Merey’in “Serbest Tırmanış” isimli sergisi 12 Şubat’a kadar ART SUİTES Gallery’de.(0 212 251 5561)

■ İbrahim Balaban’ın “Balabanizm” isimli sergisi 14 Şubat’a kadar International Art Center’da. (0 216 310 83 94)

■ Aradığın Şeyin ta Kendisi isimli karma sergi 15 Şubat’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Hülya Düzenli’nin “Ortak Bir Acı” isimli sergisi 15 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)

■ Yeni İşler isimli sergi 15 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Züleyha Akbaş’ın sergisi 17 Şubat’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Asija Radaviciene’nin sergisi 17 Şubat’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 227 92 74)

■ Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Buğra Erol’un “Gri” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Meltem Kaya Erti, Candan Güngör ve Sibel Sevim’in seramik sergisi 18 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Georgios Maroudas’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0212-438 63 50 )

■ İkametgâh Kadıköy isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar KargART, Hush Galeri, Piha Kolektif Sanat, Asfalt Art Gallery’de. (0216 337 15 13)

■ Sabri Berkel’in “Etütler” isimli sergisi 21 Şubat’a kadar GaleriFe’de. (0 216 368 03 78)

■ Ferda Pulhan’ın sergisi 21 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

■ Tolga Boztoprak’ın “Mekânsızlar” sergisi 21 Şubat’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. (0 212 252 79 66)

■ Semra Taşdemir’in “Çizgilerin Ötesinde II” sergisi 21 Şubat’a kadar NİŞ Galeri’de. (0 212232 88 48)

■ Sevgililere Çizgiler ve Renkler başlıklı karma sergi 23 Şubat’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Karlı Oda 2 başlıklı karma resim sergisi 24 Şubat’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Kâğıt Üzerinde Gezinti” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

■ Aslımay Altay Göney ’in “İstif” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Apel’de.

■ Michael Snow’un “Solosnow” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Sezgin Sander’in “Yeniden Görmek” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

■ Özcan Ağaoğlu’nun “İranabak” isimli fotoğraf sergisi 25 Şubat’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane – i Amire’de.

■ Gogi Çagelişvili’nin sergisi 26 Şubat’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 252 68 12)

■ Berna Erkün’ün “Yakın Uçtuk Uzaktık, Uzaktık Yakın Geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

■ Selçuk Erez Fotoğraf Koleksiyonu’ndan “Görünenler Görünmeyenler” isimli sergi 26 Şubat’a kadar Galeri G-art’da. (0212 296 08 76)

■ Yüksel Tamtekin’in sergisi 26 Şubat’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li Kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.(0212 393 81 11)

■ Neşe Gümüşcüoğlu’nun “Özgür Atlarım” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Tonguç Yaşar’ın “Renkahenk” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Merkezi’nde. (0212 256 42 58)

■ Toprak Turan Kara’nın “Sessiz Kadınlar Korosu” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Apeiron Sanat Galerisi’nde. (0212 234 10 58)

■ Gülay Yüksel’in “Kadının Rengi” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 23658 01)

■ Adile Gülan, Tülay Oskay Işın, Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman ve Nihat Evren Derman’ın karma sergisi 29 Şubat’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde.(0216 368 26 79)

■ Sümer Sayın’ın “Bir An İçin” isimli sergisi 29 Şubat’a kadar Art ON’da.( 0212 259 15 43)

■ Bir Fotoğraf Camı – Çektiği ve Çekemediği Fotoğraflarıyla Sabahattin Ali sergisi 3 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi CKM – Sanat Galerisi’nde. (0216 386 26 81)

■ Otoportre isimli karma sergi 3 Mart’a kadar Alanİstanbul’da. (0 2122529453)

■ Sanatla Kırk Bir Yılı Birlikte Yaşadık sergisi 7 Mart’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde (0 216 338 98 37)

■ Jose Maria Mellado’nun “Esrarengiz Manzaralar” adlı sergisi 10 Mart’a kadar Elipsis Gallery’de.(0212 244 89 00)

■ Halil’in “Tepme” isimli sergisi 31 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 5968)

■ Sultanlar, Tüccarlar, Ressamlar ve Konstantiniyye’den İstanbul’a Boğaziçi Anadolu Yakası Fotoğrafları sergisi 1 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

■ İnci Eviner’in sergisi 6 Nisan’a kadar Salt Galata’da.

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ 20 genç ressamın “bir” kavramını yorumladığısergi 25 Nisan’a kadar Art&Design Gallery’de.

■ Musevitoğlu Atölyesi resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA

■ Osman Akbay&Mustafa Cinel&Mustafa Hikmet Malkoç – karma resim – 9 Şubat’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Suat Arıkan – resim – 10 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Malik Bulut/Yüzleşme – resim – 11 Şubat’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Osman Kerkütlü – resim – 18 Şubat’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Ercan Gülen – resim – 18 Şubat’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Hüseyin Şahbudak – resim – 18 Şubat’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Baran Kamiloğlu – resim – 19 Şubat’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Serdar Leblebici – resim – 22 Şubat’a değin – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ İbrahim Örs – resim – 25 Şubat’a dek – Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)

■ Cemil Eren – resim – 26 Şubat’a dek – Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde. (0 312 417 12 00)

■ Habip Aydoğdu – resim – 28 Şubat’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Bekir Coşkun’un kalemi ve Hasan Rastgeldi’nin fırçasından/Yazının Rengi – resim, yazı – 29 Şubat’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ Canan Atalay/İçsel Manzaralar – resim – 2 Mart’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Devrim Erbil – resim – 3 Mart’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

İZMİR

■ Karacasu Vakfı’nın kurduğu Aphrodisias Sanat Merkezi, 7-18 Şubat tarihleri arasında Prof. Dr. A. Ali Küpelioğlu’nun “Kapı Tokmakları”, İFOD Işıkla Boyama Fotoğraf Atölyesi’nin “Masallar” ve Naile Cimit’in seramik sergilerini ağırlayacak.

■ Ceyda Kiraz’ın “Koza Mucizesi” adlı resim sergisi 12 Şubat’a dek EÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenimde. Aynı mekân 11 Şubat’a dek Nedim Sönmez’in ebru sergisine de ev sahipliği yapacak.

■ Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Erkuter Leblebici’nin seramik sergisi 17 Şubat’a dek görülebilecek.

■ İzmir Suluboyacılar Derneği Profesyoneller Grubu’nun resim sergisi 25 Şubat’a dek Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Sergi ve Kongre Salonu’nda görülebilir.

■ İzmir Sanat Merkezi 13 Şubat’a dek Sevim Çınar’ın “İçimizdeki Kanatlar” adlı seramik sergisini ağırlayacak.

■ Yunus Koç ve Erol Özdayı’nın fotoğrafları Urla Fotoğraf Sanat Evi’nde 2 Mart’a dek izlenimde.

MERSİN

■ Oberhausen-Arttwin Genç Sanat Yarışması Sergisi, İçel Sanat Kulübü, Ayşe Uğural-Müfide İlhan Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 17 Şubat’a dek izlenime açık olacak. (0324 2381088)

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Zeynep Üçbaşaran ‘Mozart ve Liszt ile Opera” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Yansımalar”, yarın saat 21.30’da “Serkan Çakıt Quartet”, çarşamba günü saat 21.30’da “Neşet Ruacan Grup”, perşembe günü saat 21.30’da “Ozan Musluoğlu Quartet ‘40th Day’”, cuma günü saat 22.30’da “Önder Focan Projesi – Swing A La Turc”, cumartesi günü saat 22.30’da “Sibel Köse Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Değer Deniz”, çarşamba günü saat 21.30’da “Alp Ersönmez Cereyanlı feat. İmer Demirer”, perşembe günü saat 20.30’da “HAOSSAA, Soft Gates, Hayvansaray”, cuma günü saat 23.30’da “Burn Dubstep Series: Emika”, cumartesi günü saat 23.00’te “Shantel DJ Set” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Gürcan Ersoy”, perşembe günü saat 21.30’da “Ali Erel – Lansman Konseri”, cuma günü saat 21.30’da “Ghetto 5. Yıl Özel Hafta Sonu: Bibi Tanga and The Selenites”, cumartesi günü saat 23.30’da “Ghetto 5. Yıl Özel Hafta Sonu: Makossa & Megablast” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Ayşe Saran”, perşembe günü saat 21.00’de “Hüseyin Delen”, cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba ve perşembe günü saat 20.00’de “Russian Chamber Philharmonic St Petersburg” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘garajistanbul’da Avea Escape to Music kapsamında perşembe günü saat 21.00’de “Cat Power”, cumartesi günü saat 23.00’de “Dead Combo” konseri izlenebilir. (0 212 244 44 99)

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü saat 19.30’da “Orçun Orçunsel” konseri izlenebilir. (0 212 219 16 97)

■ ‘Bronx’ta perşembe günü saat 22.00’de “A State of Mind”, cuma günü saat 22.00’de “Kurban”, cumartesi günü saat 21.00’de “Tramvay” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 21.30’da “Konstrukt & A Trio -İstanbul – Beirut”, cuma günü saat 20.00’de “Borusan New Series – Figura Ensemble”, cumartesi günü saat 21.30’da “Burçin Büke – Gözbebeğim” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da cuma günü saat 21.00’de “Melihat Gülses ile Bol Ahenk”, cumartesi günü saat 20.00’de “Okay Temiz – Ritmin Günü” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)

■ ‘Romeo Juliet İstanbul’da cuma günü saat 21.00’de “Tatavla Keyfi”, cumartesi günü saat 22.00’de “Geveze & Zeliha Sunal ile Neşeli Maşrapa” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)

■ ‘İstanbul Live’da cumartesi günü saat 21.00’de “Entu” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Ora Arena’da cumartesi günü saat 21.00’de “Zülfü Livaneli” konseri izlenebilir. (0 212 640 25 20)

■ ‘Salon’da cumartesi günü saat 22.00’de “Tonbruket” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde pazar günü saat 20.00’de “Gheorghe Zamfir” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)

ANKARA

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Raoul Grüneis yönetiminde vereceği, Manfred Bellmann (obua), Iris Rath’ın (flüt) katılacağı konser 10 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

ADANA

■ Adana Musıki Derneği’nin geleneksel, ‘Türk Sanat Müziği Konseri’ bugün 20.00’de Büyükşehir Belediye Tiyatro Salonu’nda gerçekleşecek. Ali İntizam ve Şükrü Birbaş’ın yöneteceği iki bölümlük konserde, saz ve ses heyeti ünlü bestekârların 26 eserini koro ve solistlerle birlikte seslendirecek. (0322 4579625)

MERSİN

■ İçel Sanat Kulübü’nün, Anadolu Türk Halk Müziği Topluluğu konseri, perşembe günü 19.00’da Akdeniz Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek. O. Nihat Hatipoğlu’nun yöneteceği konserde, Mersin yöresi başta olmak üzere, çeşitli bölgelere ait ezgiler seslendirilecek. İçel Sanat Kulübü’nün, geleneksel, ‘Müzik Akşamları’ sürüyor. İSK Lokali’nde cuma günü 19.00’da gerçekleşecek gecede, Murat Denizeli’nin arşivinden, ‘Mum Işığında Çigan Müziği’ adlı dinleti sunulacak. (0324 2381088)

TİYATRO

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “At” Cuma, Cumartesi 20.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Yanık”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Opera Komik” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçük Sahne’de “Temiz Ev” Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” Çarşamba, Cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Antigone” Salı, Perşembe, cumartesi 20.00, Pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

■ Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ufak Bir Hata”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Otobüs”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Kargaşa”, Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Bocuk”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Binali ile Temir” , Ümraniye Sahnesi’nde “Aşk Halleri”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Rosenbergler Ölmemeli”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği” 10.30 ve 13.30.

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Baba” Cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, Pazar 15.30 “Benim Güzel Pabuçlarım” Pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” Salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” Çarşamba 20.30. (0 212 252 59 35)

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” Cumartesi 20.00, Pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Bölge Hastanesi” Salı 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” Perşembe, Cuma, Cumartesi 20.30, Pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Dot’ta “Öksüzler” Perşembe, Cuma, Cumartesi 21.00, Pazar 17.00. “Süpernova” Perşembe, Cuma, Cumartesi 21.00.

■ Kumbaracı50’de “Sen Balık Değilsin Ki” bugün, “444” yarın, “Araf” Çarşamba, “Sinekler Sevişirken” Perşembe, “Hakiki Gala” Cuma, “Bernarda Alba’nın Evi” Cumartesi 20.30. (0 212 246 3589)

■ Semaver Kumpanya’nın “Paki ve Sevgi Çiçekleri” oyunu Cumartesi 11.30, “Büyük Ev Ablukada” Cumartesi 21.00 Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)

■ Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” oyunu Çarşamba, Cuma 20.30, “Kaplan Maplan” Cumartesi, Pazar 13.00 Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi’nde, (0 212 257 79 36)

■ Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.45, (0 216 338 56 36)

■ İkincikat’ta bugün “Bulanık”, yarın ve Çarşamba “Yalnız Batı”, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe, “Aut” Cuma, Cumartesi, “Tetikçi” Pazar 21.00. (0 212 292 32 47)

■ Maya Sahnesi’nde “Ford Mach 1 Bağdat Caddesi’nde” salı 20.30, “Psikoz” Çarşamba 20.30, “Eleni’den Mektuplar” Perşembe 20.30, “Troyalı Kadınlar” Cuma 20.30, “Otobüs” Cumartesi 20.30, “Kayıp Eşya Bürosu” Pazar 13.00. (0 212 252 74 52)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Rab Şeytana Dedi ki” yarından itibaren 12 Şubat’a değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 14-18 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 19 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kafes Arkasında” yarından itibaren 11 Şubat’a değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Şubat’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 14-19 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 7, 10 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bir Tayyare Serüveni” 17 Şubat’ta saat 20.00’de, 19 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Kantocu” 7-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 12 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Figaro” 7-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk tiyatrosu” 12, 19 Şubat’ta saat 11.00’de, “George Dandin” 14-18 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 7-11 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da, “Kontrabas” 14-18 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da, “Stüdyo Sahne”de, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 7, 10 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 14, 17 Şubat’ta saat 20.00’de, 19 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 311 11 69)

VAN

■ Van Devlet Tiyatrosu, Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı, Cem Zeynel Kılıç’ın yönettiği “Entrikalı Dolap Komedyası”nı 7, 8 Şubat saat 20.00’de AKM Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon’da sahneleyecek. (0362-431 50 00)

■ Gazi Sahnesi’nde, Samsun Söz Sanat Merkezi, 6 Şubat Pazartesi ve 8 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de “Geç Kalanlar” adlı oyunu sahneleyecek. 7 Şubat Salı günü saat 20.00’de, Düşevi Oyuncuları’nın hazırladığı, Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Cem Kaynar’ın sahneye koyduğu “Süreyya” isimli oyun tekrar sahnelenecek. (0362-231 78 01)

TRABZON

■ Trabzon Devlet Tiyatrosu, Haluk Ongan Sahnesi’nde “Islık Sever Max” Çarşamba 13.00, Pazar 13.30, “Şahane Düğün” Perşembe ve Cuma 20.00, Cumartesi 15.00, 20.00. (0 462 230 10 44)

■ Trabzon Sanat Tiyatrosu, Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi Sahnesi’nde “Muammer Muammer” 8-14-21-24-28 Şubat’ta saat 20.00. (0 462 321 98 55)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, daha önce de sahnelediği, Orhan Kemal’in ölümsüz eseri ‘Murtaza’yı yarından itibaren yeniden sahneleyecek. Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyun hafta içi her gün 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de yinelenecek. ADT sanatçıları, Harun Özer’in yazdığı ve Ebru Kara’nın yönettiği, ‘Kayıp Bolluk Ülkesi’ adlı çocuk oyununu da yine pazar günleri 11.00, çarşamba günleri ise 14.00’te küçük seyirciler için sahnelemeyi sürdürüyor. (0322 3523355)

OPERA BALE

İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın ve perşembe günleri saat 20.00’de “Don Kişot” adlı bale gösterisi, pazar günü saat 11.00’de ise “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali seslendirilecek.

(0216 346 15 31)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “Don Giovanni/opera” bugün ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de, “Zorba/bale” 9 ve 16 Şubat’ta saat 20.00’de, “Başlangıç/modern dans” 11 Şubat’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” 13 Şubat’ta saat 20.00’de, “Yusuf ile Züleyha” 18 Şubat’ta saat 20.00’de, “Oda Müziği/konser” 19 Şubat’ta saat 20.00’de.

(0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 19 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN

■ Mersin Devlet Opera ve Balesi, bugün 14.00’te, piyano eşlikli ‘Şan Konseri’ ile sanatseverlerin karşısında olacak. Çarşamba günü 13.00’te ‘Okul Konseri’ ile öğrencilerin karışısına çıkacak olan MDOB sanatçıları, perşembe günü 20.00’de W. A. Mozart’ın, ‘Cosi Fan Tutte’ adlı 3 perdelik operası ile sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. (0324 2379130)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde 6 Şubat Pazartesi günü saat 20.00’de “La Boheme” adlı opera gösterisi, 9 Şubat Perşembe saat 20.00’de “Amazonlar” adlı bale gösterisi, 10 Şubat Cuma günü saat 14.00’te “Kuklacı” adlı çocuk oyunu sahnelenecek. (0362-431 50 00)

Ocak ayını sonlandırıp yeni bir aya girdiğimiz bu haftada sanatseverleri yine yoğun bir etkinlik programı bekliyor.

 Müzik

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Piyanolu Kuartet Akşamı” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Akustikler”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Metropolis” konseri izlenebilir.

(0 212 244 25 58)

■ ‘Alt.’ta bugün saat 22.30’da “Mercedes Casali Quartet”, yarın saat 22.30’da “Yaşar Kurt” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Serbest Müzisyenler ve Yapımcılar Derneği Destek Konseri”, çarşamba günü saat 21.30’da “Luis Ernesto Gomez – Gülseren & La Descarga”, perşembe günü saat 21.30’da “Kolektif İstanbul”, cuma günü saat 23.00’te “Nekropsi”, cumartesi günü saat 24.30’da “DJ Sarıyılan aka Kaan Sezyum DJ Set” ve saat 20.00’de “Bob Marley Birthday Celebration” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Emre Elivar” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Model”, cuma günü saat 22.00’de “Gökhan Türkmen”, cumartesi günü saat 22.00’de “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “MFÖ”, perşembe günü saat 21.00’de “Moğollar” konseri izlenebilir.

(0 212 316 10 83)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “solardip”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “Mor ve Ötesi AKUSTİK Özel Konuklarla”, cumartesi günü saat 22.30’da “Müslüm Gürses: Meyhanede” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “N-Fesli Quartet – Dört Element”, cuma günü saat 21.30’da “İmer Demirer Ensemble”, cumartesi günü saat 20.00’de “Banu Sözüar – Fantezi ve Prelüdler” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Fulya Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de Fulya Sanat Resitalleri kapsamında “Ensemble Kheops’tan Trio Gecesi” konseri izlenebilir.

(0 212 215 60 29)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘Roxy’de cuma günü saat 21.30’da “The Jimi Hendrix Show feat Leon Hendrix” konseri izlenebilir. (0 212 249 12 83)

■ ‘Salon’da cuma günü saat 22.30’da “Göksel” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Fatih Erkoç” konseri izlenebilir. (0 216 658 00 15)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Kıraç” konseri izlenebilir.

(0 216 384 72 10)

ANKARA

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Stefan Dohr’un (korno) solist olarak katılacağı konser 2, 3 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Jolly Joker Ankara’da, MFÖ konseri 3 Şubat’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 4 Şubat’ta saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Re Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nün vereceği konser 4 Şubat’ta saat 13.00’te.

(0 312 442 30 50)

İZMİR

■ Bornova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Kurtalan Ekspres “Cem Karaca ve Barış Manço Anma Konseri” 1 Şubat’ta saat 20.00’de Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde.

Sergi

İSTANBUL

■ Hayvan isimli karma kukla sergi 1-26 Şubat tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire binasında.

■ Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi bugün sona eriyor. Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Didem Dayı’nın “Ne Yazık ki Milyonlarca Kadının Yaptığını Yapmada Tereddüt Ediyordum” isimli sergisi bugün sona eriyor. İMOGA İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Galerisi’nde.

■ Taze Kâğıt İşler 5isimli karma sergi bugün sona eriyor. UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 24762 83)

■ Gogi Çagelişvili’nin sergisi bugün sona eriyor. Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Yapı Kredi Resim Koleksiyonu / Modern Dönem sergisi bugün sona eriyor. Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 3862681)

■ Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi yarına kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Demir Kardaş’ın “Unique Prints” adlı sergisi yarına kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi yarına kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi yarına kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Mahmut Celayir, Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi yarına kadar C.A.M Galeri’de.

■ Şebnem Somel ve Şive Neşe BAYDAR’ın sergisi yarına kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

■ Müge Biçen’in “Tuval” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87 )

■ Gizem Bentürk – Tara Demircioğlu’nun fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Kazım Şahbudak’ın “Kalenin Çocukları” fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 2440495)

■ Hikmet Andaç’ın sergisi 3 Şubat’a kadar TGC Basın Müzesi’nde. (0 212 513 84 58)

■ Hüseyin Ertunç’un sergisi 4 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Naile Akıncı’nın “Hesaplaşmalarım’’ sergisi 4 Şubat’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Sıdıka Atalay’ın “Yılların Getirdikleri” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)

■ Gülfidan Özmen’in “Görsel Hafıza II” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.

■ Süheyla Sabır’ın “Sonsuz Sezgi ve Arada Durumlar” sergisi 4 Şubat’a kadar Art Gallery Niş İstanbul’da. (0212 232 88 48)

■ Sayat Uşaklıgil’in “Yıldızlar Geçidi” adlı kişisel sergisi 5 Şubat’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.

■ Meltem Yaşar’ın “Afrika’nın Gülen Yüzü” Fotoğraf Sergisi 5 Şubat’a kadar Art & Life Sanat Galerisi’nde.(0212 293 91 50)

■ Selahattin Yıldırım’ın “Şimdi Mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar arte İstanbul’da. (0212 292 8045)

■ Pınar Du Pre’nin “Devam Ettiği Sürece Güzeldi” sergisi 7 Şubat’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Ebru Uygun’un “In Time in Rhythm” sergisi 7 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Döngüsel Yansımalar isimli karma sergi 8 Şubat’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212) 245 02 29)

■ Cenk Akaltun’un “Suda Yaratılışlar” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212) 251 91 63)

■ Şaziye Erel ve Atölye Baraka 15’in karma sergisi 8 Şubat’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’nde.

■ Jale Çelik’in sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

■ Sema Öcal ’ın “kimsecik” başlıklı sergisi 9 Şubat’a kadar Galeri Espas’da. (02122277017)

■ Sefer Öztürk’ün keçe ve resim sergisi 10 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (216 – 362 18 26)

■ A. Halim Kulaksız’ın “Döngü” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Cemil Güç’ün “Elma” isimli heykel sergisi 11 Şubat’a kadar Galeri Selvin’de.

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Sami Solmaz’ın “Adalılar” adlı fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Beyoğlu Sismanoglio Megaro (Şişmanoğlu) Binası’nda. (212 219 29 71)

■ Erdinç Babat’ın “Müşkülpesent” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Cep Sanat Galerisi’nde. (0212 292 00 38)

■ Ahmet Merey’in “Serbest Tırmanış” isimli sergisi 12 Şubat’a kadar ART SUİTES Gallery’de. (0 212 251 5561)

■ İbrahim Balaban’ın “Balabanizm” isimli sergisi 14 Şubat’a kadar International Art Center’da. (0 216 310 83 94)

■ Aradığın şeyin ta kendisi isimli karma sergi 15 Şubat’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Hülya Düzenli’nin “Ortak Bir Acı” isimli sergisi 15 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)

■ Yeni İşler isimli sergi 15 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Züleyha Akbaş’ın sergisi 17 Şubat’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Meltem Kaya Erti, Candan Güngör ve Sibel Sevim’in seramik sergisi 18 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.(02123510060)

■ Georgios Maroudas’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0212-438 63 50 )

■ İkametgâh Kadıköy isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar KargART, Hush Galeri, Piha Kolektif Sanat, Asfalt Art Gallery’de. (0216.3371513)

■ Ferda Pulhan’ın sergisi 21 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

■ Sevgililere Çizgiler ve Renklerbaşlıklı karma sergi 23 Şubat’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Karlı Oda 2 başlıklı karma resim sergisi 24 Şubat’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Kâğıt Üzerinde Gezinti” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

■ Aslımay Altay Göney’in “İstif” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Apel’de.

■ Michael Snow’un “Solosnow” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire’de.

■ Berna Erkün’ün “Yakın uçtuk uzaktık, uzaktık yakın geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

■ Selçuk Erez Fotoğraf Koleksiyonu’ndan “Görünenler Görünmeyenler” isimli sergi 26 Şubat’a kadar Galeri G-art’ta. (0212 2960876)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li Kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

■ Tonguç Yaşar’ın “Renkahenk” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Merkezi’nde. (0212 256 42 58)

■ Adile Gülan, Tülay Oskay Işın, Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman ve Nihat Evren Derman’ın karma sergisi 29 Şubat’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0216 368 26 79)

■ Jose Maria Mellado’nun “Esrarengiz Manzaralar” adlı sergisi 10 Mart’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

■ Halil’in “Tepme” isimli sergisi 31 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 5968)

■ Sultanlar, Tüccarlar, Ressamlar ve Konstantiniyye’den İstanbul’a Boğaziçi Anadolu yakası fotoğrafları sergisi 1 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ İnci Eviner’in sergisi 6 Nisan’a kadar Salt Galata’da.

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA

■ Gür Dalkıran/60 Yıldan Yansıyanlar – resim – 2 Şubat’a dek Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ İrfan Dönmez – resim – 3 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Güldeste VIII – resim – 4 Şubat’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Asiye Aytan – resim – 4 Şubat’a dek – Altanay Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 30 76)

■ Ustalar II – resim – 4 Şubat’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Karma sergi – resim – 5 Şubat’a dek – Valör Resim Galerisi’nde. (0 312 442 00 72)

■ World Press Photo 2011/Dünya Basın Fotoğrafları 2011 – fotoğraf – 5 Şubat’a dek – Forum Ankara Outlet’te. (0 312 567 64 00)

■ İmkânsız Galeri – resim – 7 Şubat’a dek – Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Osman Akbay&Mustafa Cinel&Mustafa Hikmet Malkoç – karma resim – 9 Şubat’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Suat Arıkan – resim – 10 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Malik Bulut/Yüzleşme – resim – 11 Şubat’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Osman Kerkütlü – resim – 18 Şubat’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Ercan Gülen – resim – 18 Şubat’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Hüseyin Şahbudak – resim – 18 Şubat’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Baran Kamiloğlu – resim – 19 Şubat’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Serdar Leblebici – resim – 22 Şubat’a değin – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ İbrahim Örs – resim – 25 Şubat’a dek – Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)

■ Habip Aydoğdu – resim – 28 Şubat’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Canan Atalay/İçsel Manzaralar – resim – 2 Mart’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

İZMİR

■ Karacasu Vakfı’nın kurduğu Aphrodisias Sanat Merkezi, 4 Şubat’a dek İFOD (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği) Doğa Fotoğrafı Atölyesi Sergisi, Beytullah Şavkın’ın Türkiye ve İsviçre’den manzaralar içeren sulu boya resim sergisi ve Ayla Gedik’in yağlıboya resim sergisini ağırlayacak.

■ Elvin Öztürk’ün “Kumsal Yansımalarda Aşk” adlı resim sergisi, 2 Şubat’a dek TÖMER İzmir Şubesi Sergi Salonu’nda izlenimde.

■ Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi, Aysen Yılmazu’nun özgün baskı resim sergisini ağırlıyor.

■ Ceyda Kiraz’ın “Koza Mucizesi” adlı resim sergisi 12 Şubat’a dek EÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenimde. Aynı mekân 11 Şubat’a dek Nedim Sönmez’in ebru sergisine de ev sahipliği yapacak.

■ Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Erkuter Leblebici’nin seramik sergisi 17 Şubat’a dek görülebilecek.

■ Kedi Kültür Sanat Merkezi yarına dek Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar’ın “EL İM DİL İM” resim sergisini ağırlıyor.

■ Reha Yalnızcık Resim Sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde 4 Şubat’a dek izlenimde.

■ İzmir Suluboyacılar Derneği Profesyoneller Grubu’nun resim sergisi 25 Şubat’a dek Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Sergi ve Kongre Salonu’nda görülebilir.

■ İzmir Sanat Merkezi 13 Şubat’a dek Sevim Çınar’ın “İçimizdeki Kanatlar” adlı seramik sergisini ağırlayacak.

MERSİN

■ Oberhausen-Arttwin Genç Sanat Yarışması Sergisi, bugün 17.00’de İçel Sanat Kulübü’nde açılacak. Ayşe Uğural-Müfide İlhan Sanat Galerisi’ndeki sergi 17 Şubat’a dek izlenime açık olacak. (0324 238 10 88)

Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Sezuan’ın İyi İnsanı” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Sidikli Kasabası” yarın, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kırmızı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Yüzleşme”, Ümraniye Sahnesi’nde “Lüküs Hayat”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Deniz Kızı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. K.Çekmece Sef. KSM’de “Çığ” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma 20.00, cumartesi 20.30, pazar 18.30

■ Dostlar Tiyatrosunun “Kerem Gibi” oyunu çarşamba 20.30, Yunus Emre Kültür Merkezi, cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, “Marx’ın Dönüşü” cumartesi 20.30, C.K.M, (0 212 252 59 35)

■ Oyun Atölyesi’nde “Kıyıya Oturmanın Böylesi” yarın 20.30. “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Cam Adımlar” bugün 20.30, “444” yarın 20.30 (0 212 243 50 51)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu “Süpernova” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 21.00. (0 212 232 44 40)

■ Kenter Tiyatrosu’nda Kenter Oyuncuları “Zorla Güzellik” perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30 Kenter Tiyatrosu, “Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali” pazar. (0 212 246 3589)

■ Semaver Kumpanya’nın “Nasreddin Hoca” oyunu pazar 13.00 Çevre Tiyatrosu . (0 212 585 59 35)

■ Tiyatro Kedinin “Koca Sinan” oyunu salı 20.30 Bahçeşehir Kültür Merkezi, “Kaplan Maplan” cumartesi, Pazar 13.00 “Koca Sinan” cumartesi 20.30, pazar 18.30 Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi (0 212 257 79 36)

■ İkincikat’ta bugün “Bulanık”, “Cam Yapraklar” yarın, “Yalnız Batı” Çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe, “Limonata” cuma, cumartesi, “Kainatın En Hızlı Saati” pazar 21.00. (0 212 292 32 47)

■ Maya Sahnesi’nde “Ford Mach 1 Bağdat Caddesi’nde” salı 20.30, “Hastalık Hastası” çarşamba 20.30, “Eleni’den Mektuplar” perşembe, cumartesi 20.30, “Yeni Bir Hayat İçin” cuma 20.30, “Selam Sana Shakespeare” cumartesi 16.00. “Cimri” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

■ Ak’la Kara Tiyatro’da “Sihirbaz” yarın 20.30, “Fare Kapanı” çarşamba, perşembe 20.30, “Tom, Dick & Harry” cuma, cumartesi 20.30, pazar 15.00, “Pizza Ülkesi” cumartesi, pazar 12.00. (0 216 541 43 59)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Gizler Çarşısı” yarın ve 1-5 Şubat tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Rab Şeytana Dedi ki” 7-12 Şubat tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kafes Arkasında” yarın ve 1-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Genç Osman” 3 Şubat’ta saat 20.00’de, 5 Şubat’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 7, 10 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Barış” yarın ve 1-4 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 5, 12 Şubat tarihlerinde saat 11.00’de, “Kantocu” 7-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Figaro” yarın ve 1-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 5 ve 12 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” yarın ve 1-4 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da, “Hüzzam” 7-11 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Üç Yönetmen Üç Oyun” yarın ve 3, 7, 10, Şubat’ta saat 20.00’de, 5, 12 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” yarın ve 1-5 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Elma Hırsızları” 7-12 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 8, 9, 10, 11, 15, 16, 17, 18, 29 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 ve 19 Şubat’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 1, 4, 22, 25 Şubat tarihlerinde saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 24 Şubat’ta saat 20.00’de, 26 Şubat’ta saat 17.00’de, “Cin Fikir/Her şey doğaçlama çocuk oyunu” 4, 11, 18, 25 Şubat tarihlerinde saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

ADANA

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Üstün Dökmen’in yazdığı ve Ali Hürol’un yönettiği ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunu yarın seyirciyle buluşturacak. (0322 458 93 47)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Tiyatrosu’nda Yarın ve 1 Şubat Çarşamba akşamı, Ankara Devlet Tiyatrosu’nca hazırlanan “Soğuk Bir Berlin Gecesi” isimli Oyun sahnelenecek. Barış Eren’in yazdığı ve sahneye koyduğu oyunda, Avrupa’nın ortasında uygar bir kente, uygar insanlar arasında dili, kültürü farklı olduğu için yabancı konumuna düşürülen ve ötekileştirilen Tarık’ın Avrupa insanını sorgulaması anlatılıyor.

■ Samsun Düşevi Oyuncuları, 1 Şubat Çarşamba günü 20.00’de Gazi Sahnesi’nde, “Süreyya” isimli oyunu tekrar sahnelenecek. Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Cem Kaynar’ın sahneye koyduğu oyunda, hayatının sonuna gelmiş bir kadının yarım bıraktığı birçok şeyi ölmeden önce tamamlama çabası anlatılıyor.

Opera-Bale

İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 16.00’da “Don Kişot” adlı bale gösterisi sahnelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA

■ Operet Sahnesi’nde, “Özsoy Quartet/konser” yarın saat 20.00’de, “Bir Tenor Aranıyor/müzikal komedi” 5 Şubat’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 7 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 5 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

Gösteri-Söyleşi

İSTANBUL

■ İstanbul Modern Sinema’da “George Lucas ve SİYAD’ın seçtiği beş film” başlıklı seçki, perşembe ve pazar günleri gösterilecek. (0212 334 73 41)

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Prof. Dr. Alpaslan Işıklı’nın vereceği, “Neoliberalizm ve 3. Dünya Savaşı?” başlıklı söyleşi, 4 Şubat’ta saat 14.30’da. (0 312 442 30 50)

 

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Can Bonomo cuma günü saat ‘Bronx’ta sahne alıyor.

İstanbul

■ Michael Snow’un “Solosnow” isimli sergisi 18 Ocak – 25 Şubat tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.

■ Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Meltem Kaya Erti, Candan Güngör ve Sibel Sevim’in seramik sergisi 19 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (02123510060)

■ Ahmet Merey’in “Serbest Tırmanış” isimli sergisi 19 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında ART SUİTES Gallery’de.(0 212 251 5561)

■ Selçuk Erez Fotoğraf Koleksiyonu’ndan “Görünenler Görünmeyenler” isimli sergi 19 Ocak – 26 Şubat tarihleri arasında Galeri G-art’da.(02122960876)

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” isimli sergisi 20 Ocak – 25 Şubat tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ Halil’in “Tepme” isimli sergisi 20 Ocak – 31 Mart tarihleri arasında The Empire Project’te. (0 212 292 5968)

■ Coşkun Yazdı Hasan Rastgeldi Renklendirdi “Yazının Rengi” sergisi 17 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 386 26 81)

■ İbrahim Karamehmet’in “Afrikaya Bakış” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Aznavur Sanat Galerisi’nde.

■ Sait Günel Sanatta 30. yıl sergisi 20 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Selma Aşık’ın sergisi 20 Ocak’a kadar Kadıköy Belediyesi Fuayesi’nde. (02165425055)

■ Serhat Koçak’ın “Gerçeksizlik” resim sergisi 20 Ocak’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Amadeo Preziosi’nin “İstanbul Gündelik Hayatı” isimli sergisi 20 Ocak’a kadar Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde. (0216 564 13 00)

■ Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Işık Tüzüner’in “Işık’ın Sahnesi” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (02164145506)

■ Füruzan Şimşek’in “onüçbinyüzkırk” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar Pg art Galeri’de. (0212 252 80 00)

■ Yaprak Berkkan’ın sergisi 21 Ocak’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93-94)

■ Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Çağrı Saray’ın “4/12: Bir Ev’in Topografyası” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar DAİRE’de. (0212 252 52 59)

■ Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212.334 22 00)

■ Leonardo Da Vinci’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)

■ Olcay Kuş’un “Sıradan Bir Gün” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar art ON the Gallery’de. (0 2122591543)

■ Orhan Benli ’nin sergisi 25 Ocak’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.

■ Çiler Belen’in “Sandık Odası” sergileri 27 Ocak’a kadar Arkeo Pera Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 92 26)

■ Ergin İnan’ın “İkili Yüzler” isimli sergisi 27 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Hayvan Gibi Sergi isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Milk Gallery’de . ( 0212 251 57 97)

■ Design Museo Helsinki ve Finlandiya Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Modern Fin Tasarımının Tarihine Bir Bakış” adlı sergi, 28 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galeresi’nde. (0212 231 47 30)

■ Ayşe’nin “Kibritin Modası Geçmez” isimli takı sergisi 28 Ocak’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

■ Sevginin Resimleriisimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Alexander Calder, Anish Kapoor, Claude Lalanne, Damien Hirst, Marc Quinn ve Tim Noble&Sue Webster’in takı sergisi 28 Ocak’a kadar Portakal Kültür Sanat Evi’nde.

■ Ezgi Demirel, İpek İnal, Yeşim Şahin’in “Kaotik İzler” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar MERKUR’de. (0212 225 37 37)

■ Pasquale “NERO” Galante’nin sergisi 28 Ocak’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Didem Dayı’nın “Ne Yazık ki Milyonlarca Kadının Yaptığını Yapmada Tereddüt Ediyordum” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar İMOGA İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Galerisi’nde.

■ Taze Kâğıt İşler 5 isimli karma sergi 30 Ocak’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 24762 83)

■ Gogi Çagelişvili’nin sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Yapı Kredi Resim Koleksiyonu / Modern Dönem sergisi 30 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216- 3862681)

■ Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “kâğıt üzerinde gezinti” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

■ Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Demir Kardaş’ın “Unique Prints” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Mahmut Celayir, Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M Galeri’de.

■ Şebnem Somel ve Şive Neşe BAYDAR’ın sergisi 31 Ocak’a kadar Mabeyn Gallery’de. ( 0212 261 6060)

■ Müge Biçen’in “Tuval” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87)

■ Gizem Bentürk – Tara Demircioğlu’nun fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Kazım Şahbudak’ın “Kalenin Çocukları” fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 244 04 95)

■ Hüseyin Ertunç’un sergisi 4 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Naile Akıncı’nın “Hesaplaşmalarım” sergisi 4 Şubat’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Sıdıka Atalay’ın “Yılların Getirdikleri” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)

■ Gülfidan Özmen’in “Görsel Hafıza II ” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.

■ Süheyla Sabır’ın “Sonsuz Sezgi ve Arada Durumlar” sergisi 4 Şubat’a kadar Art Gallery Niş İstanbul’da. (0212 232 88 48)

■ Sayat Uşaklıgil’in “Yıldızlar Geçidi” adlı kişisel sergisi 5 Şubat’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.

■ Meltem Yaşar’ın “Afrika’nın Gülen Yüzü” fotoğraf Sergisi 5 Şubat’a kadar Art & Life Sanat Galerisi’nde. (0212 293 91 50)

■ Selahattin Yıldırım’ın “şimdi mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar Arte İstanbul’da. (0 212 292 8045)

■ Pınar Du Pre’nin “Devam Ettiği Sürece Güzeldi” sergisi 7 Şubat’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Ebru Uygun’un “In Time in Rhythm” sergisi 7 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Döngüsel Yansımalar isimli karma sergi 8 Şubat’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212) 245 02 29)

■ Jale Çelik’in sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

■ A. Halim Kulaksız’ın “Döngü” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Erdinç Babat’ın “Müşkülpesent” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Cep Sanat Galerisi’nde. (0212 292 00 38)

■ İbrahim Balaban’ın “Balabanizm” isimli sergisi 14 Şubat’a kadar International Art Center’da. (0 216 310 83 94)

■ Aradığın şeyin ta kendisi isimli karma sergi 15 Şubat’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Georgios Maroudas’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0212 438 63 50)

■ Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire’de.

■ Berna Erkün’ün “Yakın uçtuk uzaktık, uzaktık yakın geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde.(0216 385 12 03)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li Kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.( 0212 393 81 11)

■ Jose Maria Mellado’nun “Esrarengiz Manzaralar” adlı sergisi 10 Mart’a kadar Elipsis Gallery’de.(0212 244 89 00)

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antikçağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Ankara

■ Yıldız Çelik “Güneydoğu Anadolu’dan Gülen Yüzler “fotoğraf sergisi 21 Ocak’a dek AFSAD Sergi Salonu’nda. (0 312 417 21 15)

■ Erkan Geniş resim sergisi 26 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Olgu Sümengen Berker seramik sergisi 26 Ocak’a dek Aysel Gözübüyük Sanat Evi’nde. (0 312 241 06 95)

■ Necla Aktan resim sergisi 28 Ocak’a dek Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)

■ Salvador Dali/Zodyak resim sergisi 30 Ocak’a dek Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Bünyamin Balamir resim sergisi 31 Ocak’a dek IC Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 82 64)

■ Sezai Kara resim sergisi 31 Ocak’a dek Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Özdemir Yemenicioğlu resim sergisi 31 Ocak’a dek Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)

■ Şeref Ruhi Aydın resim sergisi 31 Ocak’a dek Ankara Barosu Atilla Sav Sanat Galerisi’nde. (0 312 444 22 76)

■ Evren Temel resim sergisi 1 Şubat’a dek Galeri Soyut Salon A’da. (0 312 438 86 70)

■ Ayşe Baran Berberoğlu resim sergisi 1 Şubat’a dek Galeri Soyut Salon B’de. (0 312 438 86 70)

■ Gür Dalkıran/60 Yıldan Yansıyanlar resim sergisi 2 Şubat’a dek Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ İrfan Dönmez resim sergisi 3 Şubat’a dek Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Güldeste VIII resim sergisi 4 Şubat’a dek Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Asiye Aytan resim sergisi 4 Şubat’a dek Altanay Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 30 76)

■ Canan Atalay/İçsel Manzaralar resim sergisi 2 Mart’a dek -Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

İzmir

■ İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi, 25 Ocak’a dek Aysu Günay’ın resim sergisini ağırlayacak. Aynı mekânda Yıldız Şima’nın seramik sergisi de sürüyor.

■ Barış Akın ve Burçak Güner Gölgeli’nin resim ve heykel sergisi Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde izlenimde.

■ Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar- MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Erkuter Leblebici’nin seramik sergisi bugün açılıyor. Eserler 17 Şubat’a dek görülebilecek.

■ Çetin Emeç Sanat Galerisi, İzmir Resim Heykel Müzesi Resim Atölyesi sanatçısı Ertuğrul Saraç ve öğrencilerinin suluboya resim çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Sergi 25 Ocak 2012 tarihine kadar gezilebilecek.

■ Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde 19 – 31 Ocak tarihleri arasında Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar’ın “EL İM DİL İM” resim sergisi yer alacak.

■ Reha Yalnızcık resim sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde izlenimde.

Mersin

■ Ressam Hasan Kırdı’nın, suluboya çalışmalarının yer aldığı resim sergisi Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. (0324 2389500)

Tiyatro 

İstanbul 

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Aşkın Sıradanlığı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sezuan’ın İyi İnsanı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Opera Komik” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” salı, çarşamba 20.00. Küçük Sahne’de “Kontrabas” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kırmızı Şemsiye” salı, çarşamba 11.00, “At” perşembe, cuma, cumartesi 20.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Birdy” çarşamba 20.00, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahne’de “Anita’nın Aşkı Ya Da Antigone New York’ta” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Rosenbergler Ölmemeli” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Otobüs” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kargaşa” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00 . “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Tiyatro Pera’da “Vanya Dayı” cuma 20.00, pazar 18.30, “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu salı 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, “Kerem Gibi” cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)

■ Oyun Atölyesi’nde Tiyatro Adam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Kebap” bugün ve yarın 20.30, “Cadının Bohçası” çarşamba 20.30, “Sinekler Sevişirken” perşembe 20.30, “Hakiki Gala” cuma 20.30, “Labirentler” cumartesi 20.30, “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu “Öksüzler” Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

■ Semaver Kumpanya’nın “Titus Andronicus” cumartesi 20.30, “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” pazar 13.00.’te Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)

■ Tiyatro Kedi’nin “Don Kişot” oyunu perşembe 20.30,”Kaplan Maplan” cumartesi, pazar 13.00. “Don Kişot” cumartesi 20.30 Göktürk Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)

■ Duru Tiyatro’da “İblis” cuma 20.45, “Sondan Sonra” cumartesi 20.45, “Masal Masal Matitas” pazar 12.00. (0 216 338 56 36)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” yarından itibaren 21 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” 24-29 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Gizler Çarşısı” 31 Ocak’ta saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 22 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sönmüş Yıldızlar” yarından itibaren 22 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 15 Ocak’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 24-29 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Kafes Arkasında/prömiyer” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Bir Tayyare Serüveni” yarın ve 20 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 Ocak’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 24 Ocak’ta saat 20.00’de, 29 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Barış” 31 Ocak’ta da saat 20.00’de, “Yanık/İstanbul DT” yarından itibaren 22 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günlükleri/gençlik oyunu” 24, 27, 28 Ocak’ta saat 19.00’da, 25, 26, 29 Ocak’ta saat 15.00’te, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 13, 15 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “George Dandin” 21 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” 24-28 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 31 Ocak’ta saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 15, 22, 29 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” 24 Ocak’a dek saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 17-21 Ocak tarihleri arasında ve 31 Ocak’ta saat 18.30’da, “Krem Karamel” 24-28 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 22 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 24, 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 29 Ocak’ta saat 15.00’te, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 28 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” 31 Ocak’ta saat 20.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” yarından itibaren 21 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 25, 26 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 18, 21 ve 28 Ocak’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 20 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 ve 29 Ocak’ta saat 17.00’de, “Cin Fikir/Her şey doğaçlama çocuk oyunu” 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 17, 18, 20, 25 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 ve 29 Ocak’ta saat 15.30’da, 21 ve 28 Ocak’ta saat 18.30’da, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 13.00’te, “Ezgi Sanat Evi/Haybeden” bugün saat 20.00’de, “Özgür Tiyatro/Hakikat” 19 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)

■ Tiyatro Tempo’da, “Yaşamayı Beklerken/gençlik oyunu” 20 Ocak’ta saat 20.00’de, “İbiş Adında Bir İbiş/çocuk oyunu” 22 Ocak’ta saat 13.00’te, “Tozlu Kitaplar/çocuk oyunu” 28 Ocak’ta saat 13.00’te, “İyi ki Doğdun Karagöz” 29 Ocak’ta saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 21, 28 Ocak’ta saat 12.00’de, “Sevgili Kardan Adam/bebek tiyatrosu” 22, 29 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa’nın çocuklar için sahneleyeceği “Karagöz’ün Kış Hazırlığı” adlı oyun 21 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

Adana

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Üstün Dökmen’in yazdığı, Ali Hürol’un yönettiği, ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunu çarşamba günü 20.00’de Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda sahneleyecek. (0322 4589347)

Konser 

İstanbul

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Renk, Yankı, Figür; Ufuk-Bahar Dördüncü” piyano konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Doa Band”, yarın saat 22.30’da “Zaga Band”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener” ve saat 23.59’da “İskender Paydaş”, perşembe günü saat 22.30’da “Ceyl’an Ertem – Sezen Aksu Tribute”, cuma günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band” ve saat 23.59’da “Ebru Üstüntaş”, cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta cuma günü saat 22.00’de “Levent Yüksel”, cumartesi günü saat 22.00’de “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İstanbul Live’da çarşamba günü saat 21.00’de “Örgü Project – Gipsy Kings Tribute Band”, perşembe günü saat 21.30’da “Blas Rivera Tango – Jazz Quartet”, cuma günü saat 21.00’de “Sattas”, cumartesi günü saat 21.00’de “Bulutsuzluk Özlemi Eski Gitarcılarıyla Buluşuyor” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Babylon’da çarşamba ve perşembe günü saat 21.30’da “Jane Birkin Sings Serge Gainsbourg ‘Via Japan”, cuma günü saat 22.30’da “The Pains of Being Pure at Heart” ve saat 23.59’da “Indie Club hosted by Mabbas”, cumartesi günü saat 22.00’de “Dubstep Series: DMZ Night with Mala + Coki + Loefah + MC Sgt Pokes” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Dilbağ Tokay & Emine Serdaroğlu – Bell Epoque’tan Günümüze”, cuma günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series – Tarwater”, cumartesi günü saat 21.30’da “Youn Sun Nah & Ulf Wakenius Duo” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘The Seed’de perşembe günü saat 20.00’de İstanbul Resitalleri kapsamında “Lukas Vondracek” piyano konseri izlenebilir. (0 212 323 60 50)

■ ‘Ghetto’da yarın saat 21.30’da “Ghetto’da Barış Manço Şarkılarıyla Göğe Selam”, çarşamba günü saat 21.30’da “Timuçin Esen”, perşembe günü saat 21.30’da “Bilal Karaman ve Müzisyen Dostları”, cuma günü saat 22.30’da “Hrant Dink’in Dostları Barış İçin Söyleyecek”, cumartesi günü saat 23.30’da “Tom Vek” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Salon’da cuma günü saat 22.00’de “123”, cumartesi günü saat 22.00’de “Nils Petter Molvaer” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Bach Before and After’da konserleri kapsamında cuma günü saat 20.30’da St. Antuan Kilisesi’nde, pazar günü ise saat 16.00’da Surp Vortvots Vorodman Kilisesi’nde “Jiri Barta, Stanislav Gallin” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “Souad Massi” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cuma günü saat 21.00’de “Yaşar”, cumartesi günü saat 21.00’de “Ferhat Göçer” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

■ ‘Tamirane’de cumartesi günü saat 21.30’da “Jaga Jazzist” konseri izlenebilir.(0 212 311 73 09)

■ ‘Bronx’ta cuma günü saat 21.00’de “Can Bonomo”, cumartesi günü saat 22.00’de “İstanbul Arabesque Project” konseri izlenebilir.

(0 212 293 53 98)

Ankara

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Marek Pijarowski yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü keman sanatçısı Mikhael Simonyan’ın solist olarak katılacağı konser, 19 ve 20 Ocak’ta saat 20.00’de, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ın solist olarak yer alcağı “Ulvi Cemal Erkin’in Ölümünün 40. Yılı Anma Konseri”, 26 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Gennady Rozhdestvensky yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in ve Viktoria Postnikova’nın (piyano) solist olarak katılacağı konser, 23 ve 24 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ Jolly Joker Ankara’da, Fettah Can konseri 20 Ocak’ta saat 22.00’de, Nev konseri 21 Ocak’ta saat 22.00’de, Model konseri 27 Ocak’ta saat 22.00’de, Mor ve Ötesi konseri 28 Ocak’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 4 Şubat’ta saat 22.00’de.

(0 312 424 11 11)

Opera-Bale 

İstanbul

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda pazar günü saat 11.00’de “Heidi” adlı çocuk müzikali seslendirilecek.

Gösteri-Söyleşi

■ Beşiktaş Fulya Sanat’ta bugün saat 13.00’te “Şehir – Orman” adlı dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0212 215 60 37-38)

■ İstanbul Modern Sinema’da perşembe, cumartesi ve pazar günleri saat 13.00’ten itibaren Afrika sineması filmlerinin gösterimleri gerçekleşecek. (0212 334 73 00)

■ Akbank Sanat’ta cumartesi günü saat 17.00’de “Yakın Dönem Filmleriyle Latin Amerika’ya Bakış” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 252 35 00-01)

■ Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da bugün, yarın ve çarşamba günleri saat 21.00’de “CM101MMXI / Cem Yılmaz Gösteri” gerçekleştirilecek. (0212 286 66 86)

■ Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sahnesi’nde çarşamba günü saat 19.00’da “Manastır Doğum Yerim” belgesel gösterimi ve filmin yönetmeni Yasin Ali Türkeri, karikatürist Erdoğan Bozok ve müzisyen Muammer Ketencoğlu ile söyleşi gerçekleştirilecek. (212 325 73 71)

■ Pera Müzesi’nde çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri “Paleolitik Şamanlardan Yedi Uyurlara Mağaralarda Kültürel Yaşam” adlı sempozyum gerçekleştirilecek. (0212 334 9900)

Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve 40 Haramiler/opera” 18 Ocak’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 19, 21 Ocak’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” yarın ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de.  (0 312 324 68 01)

 

‘Babylon’da bugün saat 21.30’da ‘Milow’, çarşamba günü saat 21.30’da ‘Soaked- Albüm Lansmanı’ ,perşembe günü saat 21.30’da ‘Shantel DJ Set’, cuma günü saat 21.30’da ‘BaBa ZuLa’ ve saat 23.30’da ‘Naim Dilmener ile Eski 45’likler’, cumartesi günü saat 22.00’de ‘Dinamo 103.8 Early New Year’s Party’ konseri izlenebilir.

Sergi

İstanbul

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 20 Aralık 2011-25 Şubat 2012 tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi 20 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Okan Bayülgen’in Objektifinden Sokak Oyunları Fotoğraf Sergisi 20 Aralık – 22 Aralık’ta İstinye Park’ta, 23 Aralık – 25 Aralık’ta Kanyon’da, 26 Aralık – 29 Aralık’ta Carousel’de. (0212 351 91 81)

■ Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi 20 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Füruzan Şimşek’in “onüçbinyüzkırk” isimli sergisi 20 Aralık – 21 Ocak tarihleri arasında kadar Pg art Galeri’de. (0212 252 80 00)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi 21 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Aralık 2011-21 Ocak 2012 tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Mahmut Celayir – Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi 22 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (0212 245 7975)

■ Turgut Mutlugöz’ün sergisi 22 Aralık’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Ozan Türkkan’ın “Fraktal Boyutlar” sergisi 22 Aralık’a kadar IAP Galeri’de. (0212 221 41 42)

■ Ahmet Akgün ve M. Emin Kayserili’nin sergisi 23 Aralık’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Exlibris Bosco Stregato – Büyülü Ormanisimli Exlibris Özgün Baskı Sergisi 23 Aralık’a kadar Soroptimistlerin Balat Kültür Evi’nde.

■ Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 24 Aralık’a kadar GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)

■ Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralık’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 2454087)

■ İbrahim Çiftçioğlu’nun sergisi 26 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ Axel Hütte’nin “Emerald Woods” sergisi 27 Aralık’a kadar Dirimart’ta. (0 212 2913434)

■ Seçkin Pirim’in heykel sergisi 27 Aralık’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)

■ Ana Tzarev’in sergisi 28 Aralık’a kadar santralistanbul’da. (0 212 311 78 78)

■ Michael Kenna’nın “Magnum Silentium” sergisi 30 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

■ Şerif Kino’nun “Don Kişot Teşvikiye’de” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Şeyma Oktuğ’un sergisi 30 Aralık’a kadar Troy Sanat’ta. (0212 327 99 99)

■ Defne Küçük ve Turgay Karadağ’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Aynur Ocak’ın Camaltı Resim Sergisi 30 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Sadık Kınıkoğlu’nun sergisi 30 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0212 518 16 00)

■ Nil Yalter’in “20.yy / 21.yy” başlıklı kişisel sergisi 30 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

■ İbrahim Ethem Temo’nun “Uzak Yüzler” başlıklı fotoğraf sergisi 30 Aralık’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde.

■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

■ Lalehan Günev’in Türk bezeme sanatları motifleriyle kuru yaprakları renklendirdiği sergisi 31 Aralık’a kadar Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezi’nde. (0216 444 00 01)

■ Ceren Oykut’un “Mayom İçimde” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

■ Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli resim sergisi 31 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Çiğdem Yapanar’ın “EXODO” isimli heykel sergisi 31 Aralık’a kadar Nişantaşı Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 31 Aralık’a kadar Tolga Eti Galeri’de. (0216 368 26 79)

■ Süreyya Uygun’un sergisi 31 Aralık’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 3389837)

■ Adnan Varınca, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos, Abdulkadir Öztürk, Gökşin Sipahioğlu’nun sergisi 31 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Ayşegül Yeşilnil’in sergisi 31 Aralık’a kadar Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0216 446 19 35)

■ Alper Bıçaklıoğlu’nun “Ademler ve Havvalar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Emre Tandırlı’nın “Sürpriztepe” isimli sergi 31 Aralık’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

■ Johan Tahon’un “Beyaz Tohumlayıcılar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

■ Mehmet Ayanoğlu’nun “GRID” başlıklı sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

■ Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 31 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.

■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın SEVİNÇ’li Kapakları” 31 Aralık’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 512 15 00)

■ Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ Ziya Tacir’in “Bomonti” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

■ Yunus Emre Dokumacı’nın “Dokunuşlar” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde. (0 212 498 41 46)

■ Diana Page ve Joicy Koothur’un “Between Colour and Line” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar Sainte Pulchérie Lisesi’nde. (0 212 244 25 36)

■ Lale Temelkuran’ın sergisi 3 Ocak’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

■ Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)

■ Emre Çalış ’ın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Aylin Zaptçıoğlu’nun resim sergisi 5 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)

■ Neren Alpar’ın “Düş Zamanı” isimli resim sergisi 6 Ocak’a kadar GALATEAART’da. (0212 2453320)

■ Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)

■ Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Mustafa Duymaz’ın “Panokent” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

■ Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri G – Art’ta. (0212 296 08 76)

■ Nesli Türk’ün “Bedenin Hafızası” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Raziye Kubat’ın “Kimlerdensiniz?” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri Kent’te. (0 212 225 67 15)

■ Bahram Hajou’nun “Diyalog” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Yusuf Şengür’ün “Geçmiş Zaman Kahramanları” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

■ Özlem Paker ve Elçin Acun’un sergileri 9 Ocak’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

■ Abraham David Christian’ın sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)

■ Rabia Çalışkan “Anlık İzdüşümler” resim sergisi 13 Ocak’a 2012’ye dek Galeri Binyıl’da. (0 212 240 34 45)

■ Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ Ahmet Umur Deniz’in sergisi 14 Ocak’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 -54)

■ Çocukların Objektifinden “Dışlanmanın Roman Halleri” sergisi 14 Ocak’a kadar Tütün Deposu’nda.

■ küçük şeyler isimli sergi 14 Ocak’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 251 00 60)

■ Y. Bahadır Yıldız’ın “Psişik Savunma Stratejileri” isimli sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ “Dikkat! Kadın” isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Design Museo Helsinki ve Finlandiya Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Modern Fin Tasarımının Tarihine Bir Bakış” adlı sergi, 28 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galeresi’nde. (0212 231 47 30)

■ Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212.334 22 00)

■ Leonardo Da Vinci ’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Sevginin Resimleri isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Ankara

■ Basın Şehitleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir Anısına/Van-İnsan Manzaraları – fotoğraf – 22 Aralık’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Aykut Öz – heykel – 23 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ İbrahim Demirel Resim Koleksiyonu 3 – resim – 23 Aralık’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)

■ Tansel Çeber – heykel – 27 Aralık’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Sezai Kara/Kadın ve Çiçeklere Güzelleme – resim – 28 Aralık’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Cemal Güvenç – retrospektif – 30 Aralık’a dek – Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 202 20 21)

■ Yaşar Cengiz Çınar – keçe – 30 Aralık’a dek – Vakıf Eserleri Müzesi’nde. (0 312 309 89 10)

■ Kıyasi Aybak – resim – 31 Aralık’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Handan Canan Savacı – resim – 31 Aralık’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Hüseyin Yıldırım – resim – 2 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Fevzi Karakoç – resim – 2 Ocak’a dek – Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Gökçen Meryem Kılınç – resim – 6 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Canan Berber&Rıfat Koçak – resim, heykel – 7 Ocak’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Güven Zeyrek – resim – 9 Ocak’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)

■ İnsan Hakları/Kadın Hakları – karikatür – 10 Ocak’a dek – Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde. (0 312 292 59 00)

■ Tamer Bilgiç – resim – 11 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Küçük Şeyler 10 – resim, seramik – 11 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Yalçın Gökçebağ – resim – 12 Ocak’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Nazif Topçuoğlu – fotoğraf – 14 Ocak’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

Adana

■ “Adana Tek Yürek” sloganıyla yola çıkan sanat çevrelerinin girişimiyle düzenlenen, “Şehrin Kalpleri” adlı açıkhava sergisinin tanıtımı yarın 10.00-12.00 saatleri arasında Hotel Bosnalı’da yapılacak. Büyükşehir belediyesinin öncülüğünde gerçekleşecek etkinliğe çok sayıda sanatçı ve tasarımcı destek veriyor. (0322 4572507)

■ Ressam Erdal Ateş’in, yağlıboya resim çalışmalarının yer aldığı, “Karşı Duvarlar” adlı sergisi AltanKitabevi Sanat Galerisi’nde sürüyor. Ateş’in sergisi 31 Aralık tarihine dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)

Antakya

■ Gazeteci Ramazan Şanıvar’ın, “Hatay Tadında 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf” adlı sergisi 23 Aralık Cuma günü Eski Antakya Belediyesi binasında açılacak. Sergi, hafta boyu izlenime açık tutulacak. (0535 3757711)

Mersin

■ Meral Belice’nin, “Yağlı Boya Resim Sergisi’ sürüyor. MTSO Sanat Gelerisi’ndeki sergi hafta boyu izlenebilecek. (0324 2389500)

İzmir

■ Nedim Sönmez’in ebru sergisi, 26 Aralık’a dek Norm Sanat Galerisi’nde.

■ Kainat Barkan Pajonk’un resim sergisi Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ A. Kadir Ekinci’nin doğum yeri olan Kars’ta çektiği fotoğrafların yer alacağı “Uzak Işık” adlı sergi, 2 Ocak’a dek İzmir Sanat merkezinde izlenimde.

■ Art Shop Sanat Galerisi, 81 sanatçının eserlerinden oluşan “Küçük Şeyler” adlı karma resim sergisini 16 Ocak’a dek ağırlıyor.

■ Eren Eyüboğlu Res

im Sergisi 31 Aralık’a dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

■ Urla Belediyesi Meclis Üyesi Diş Hekimi Ali Yıldıray Varol ilk kişisel fotoğraf sergisini Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde açtı. Sergi 30 Aralık’a dek görülebilecek.

■ Mehmet Ünsalan’ın suluboya resim sergisi “Yansımalar”, 25 Aralık’a dek Forum Aydın’da.

■ İFOD Karma Sergi “Denizden Esintiler”, Ayten Sarıkaya Şavkın “Ebru Sergisi” ve Su Grubu “ Küçük İşler” sergisi, 7 Ocak’a dek Aphrodisias Sanat Merkezi’nde izlenimde.

Tiyatro

İstanbul

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Opera Komik”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “At” salı, çarşamba 20.00, Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Yanık” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “At” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anta’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Babası” cuma, cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da Nöbetçi Tiyatro “Aynasızlara Karşı Aynalı Şarkı” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun “Beni Unutma” oyunu cumartesi 20.30. (0 212 240 43 44)

■ Oyun Atölyesi’nde “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma 20.30, pazar 16.00 Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30 (0 216 345 39 39)

■ Tiyatro Pera’da Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar) cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

■ Kumbaracı50’de “O.B.E.B” bugün 20.30, “444” yarın 20.30, “Cam Adımlar” çarşamba 20.30, “Labirentler” perşembe 20.30, “Ekmek Parası” cuma 20.30, “Kebap” cumartesi 20.30, “Çok soğuk” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

Ankara

■ Akün Sahnesi’nde, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 25 Aralık’a dek saat 11.00’de, “Gizler Çarşısı” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sönmüş Yıldızlar” 24 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Genç Osman” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 27 ve 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Genç Osman” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Kerbela” 20, 21, 22, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 24 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim” 23 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 21, 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “George Dandin” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 24 Aralık’a dek saat 18.30’da, “Hüzzam” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 27, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 24 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 27, 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Elma Hırsızları” 20-25 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Tek Kişilik Şehir” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 27, 28, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey Komik Gösteri” 21, 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 17.00’de, “Cinfikir/çocuk oyunu” 24, 25 Aralık’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 24 Aralık’ta saat 18.30’da, 25 Aralık’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 24 ve 25 Aralık’ta saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

Adana

■ Adana Devlet Tiyatrosu, daha önce iki kez sahnelediği, Turgut Özakman’ın, “Bir Şehnaz Oyun” adlı oyununu bu hafta da sahneleyecek. Oyunu yarından itibaren her gün 20.00’de, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de yineleyecek olan ADT oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin yazdığı, Savaş Özdemir’in yönettiği, Sevinç Gediktaş, Nimet İyigün ikilisinin rol üstlendiği, “Beyaz” adlı oyunu da çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de tiyatroseverlere sunacak. Harun Özer’in yazdığı ve Ebru Kara’nın yönettiği, “Kayıp Bolluk Ülkesi” adlı çocuk oyunu ise küçük izleyiciler için çarşamba günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de yinelenecek. (0322 3523355)

Müzik

İstanbul

■ ‘Babylon’da bugün saat 21.30’da “Milow”, çarşamba günü saat 21.30’da “Soaked ‘Albüm Lansmanı’”, perşembe günü saat 21.30’da “Shantel DJ Set”, cuma günü saat 21.30’da “BaBa ZuLa” ve saat 23.30’da “Naim Dilmener ile Eski 45’likler”, cumartesi günü saat 22.00’de “Dinamo 103.8 Early New Year’s Party” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Estrella Morente”, çarşamba günü saat 20.00’de “Nevcivan Özel Project”, cuma günü saat 20.00’de “Viyana’dan Esintiler ‘Wien Quartet&Serap Göğüş’”, pazar günü saat 20.00’de “Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu: Halvetî Ayîni, Devran-ı Şerîfi” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta bugün saat 21.00’de “İskender Paydaş “Zamansız Şarkılar” albüm lansman konseri”, yarın saat 21.00’de “Serkan Çağrı & Hüseyin Karadayı”, çarşamba günü saat 21.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.00’de ve cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yüksek Sadakat” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener”, perşembe günü saat 22.30’da “Metropolis”, cuma günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Enka Oditoryum’da yarın saat 20.30’da “Zuhal Olcay” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)

■ ‘Akbank Sanat’ta yarın 20.00’de “Leonard Elschenbroich – Alexei Grynyuk” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da yarın ve çarşamba günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – İki Yıldız, Bir Prömiyer” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Pera Müzesi’nde çarşamba günü saat 20.00’de Genç Çarşamba Yeni Yıl Konseri’nde “123” izlenebilir. (0 212 334 99 00)

■ ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü saat 19.30’da “Yeni Yıla Coşkuyla” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

■ ‘Bronx’ta çarşamba günü saat 21.30’da “Ehl-i Keyf & Frapan”, perşembe günü saat 21.00’de “Portecho”, cuma günü saat 21.30’da “Makine”, cumartesi günü saat 21.30’da “Kreş” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Koral İstanbul “, perşembe günü saat 21.30’da “Ayşe Tütüncü Trio”, cuma günü saat 20.00’de “Elif Şahin & Szymon Chojnacki: Lied Akşamı”, cumartesi günü saat 21.30’da “Ayhan Sicimoğlu Latin All Stars ‘New Year’s Party’” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘İstanbul Live’da çarşamba günü saat 21.00’da “Fairuz Derin Bulut”, perşembe günü saat 21.00’de “Christmas Party: Sean Parker Band ve Menace”, cuma günü saat 21.00’de “Luxus” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Ghetto’da perşembe günü saat 21.30’da “Sibel Tüzün 20”, cuma günü saat 22.30’da “Redd”, cumartesi günü saat 22.30’da “Kaybedenler Kulübü Sunar: 2011’in Son Yalnızlar Partisi” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.30’da “İstanbul Gelişim Orkestrası”, bugün saat 20.00’de WOMİST – İstanbul Dünya Müzikleri Festivali kapsamında “Françoise Atlan & Fouad Didi ve Özlem Taner” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “Capella Gabetta” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Fulya Sanat’ta cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

■ ‘Salon’da cuma günü saat 21.30’da “Vans Off The Wall Music Night”, cumartesi günü saat 22.30’da “Nekropsi” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde pazar günü saat 18.00’de “Kardeş Türküler, Grup Yorum, Gevende Van’a Destek İçin Sahne’de” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

Ankara

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu ve Çocuk Korosu ile birlikte vereceği Mahler’in ölümünün 100. Yılı anısına konser, 22 ve 23 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Emre Elivar’ın (piyano) solist olarak yer alacağı konser, bugün saat 18.30’da, şef Işın Metin’in yöneteceği, Denyce Graves’in (mezo soprano) solist olarak yer alacağı “Yılbaşı Konseri” 29 ve 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ Jolly Joker Ankara’da, Nilüfer konseri 23 Aralık’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 24 Aralık’ta saat 22.00’de, Gripin konseri 30 Aralık’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak 2012’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, Zakkum konseri 22 Aralık’ta saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ Mekan Artı‘da bugün saat 20.30’da Beckett oyunlarından uyarlanan filmler gösteriliyor. (0212 224 57 56)

■ Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi‘nde bugün saat 18.30’da Mine Söğüt ile Aslı Tohumcu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Edebiyat ve Delilik” başlıklı panel, çarşamba günü saat 18.30’da ise Selim İleri, Haydar Ergülen, Yalçın Tosun’un konuşma yapacağı “Firuzan ile 40 Yıl” başlıklı panel gerçekleştiriliyor. (0212 393 60 00)

■ Akbank Sanat‘ta yarın saat 19.00’da “Filmlerdeki Fotoğraf” başlıklı gösterim gerçekleştiriliyor. (0212 252 35 00)

■ Beşiktaş Fulya Sanat‘ta salı ve çarşamba günleri saat 20.00’de “Şehir- Orman” başlıklı dans gösterisi sahneleniyor. (0212 215 60 37-38)

Ankara

■ Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Şiir Söyleşileri etkinlikleri kapsamında, 30 Aralık’ta, saat 16.00’da, gerçekleştirilecek “Şiirimizde Yaşanmış Duyarlık” başlıklı şiirli söyleşide, gazetemiz yazarı Mustafa Şerif Onaran, Rüştü Asyalı ve Berin Ötenel’in okuyacağı şiirler üzerine söyleşi yapacak. (0 312 310 00 00)

m Türk – İngiliz Kültür Derneği’nde, ressam Zafer Gençaydın’ın vereceği “Fluxus Sanatı” başlıklı söyleşi, yarın saat 15.00’te. (0 312 419 18 44)

Opera Bale

İstanbul

■ Kadıköy Süreyya Operası‘nda cumartesi günü saat 20.00’de “Genç Werhter’in Acıları“ adlı bale sanhelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Heidi” adlı çocuk müzakali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve Kırk Haramiler/opera” 21Aralık’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 22, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” bugün saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 25 Aralık’ta saat 16.00’da, “Winterreise/konser” yarın saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 25 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

kynk : cumhuriyet

Kumbaracı50’de ‘O.B.E.B’ bugün 20.30, ‘444’ Salı 20.30, ‘Kebap’ Çarşamba 20.30, ‘Merdivenden İnen Sanatçı’ Perşembe 20.30, ‘Beraber ve Solo Şarkılar’ Cuma 20.30, ‘O.B.E.B’ cumartesi 20.30, ‘Lahana Sarma’ Pazar 13.00’de izlenebilir.

Sergi

İstanbul

■ Neren Alpar’ın “Düş Zamanı” isimli resim sergisi 14 Aralık – 6 Ocak 2012 tarihleri arasında GALATEAART’ta. (0212 245 33 20)

■ Ahmet Umur Deniz’in sergisi 14 Aralık – 14 Ocak 2012 tarihleri arasında Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 – 54)

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 15 Aralık 2011 – 12 Şubat 2012 tarihleri arasında Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 245 40 87)

■ Aylin Zaptçıoğlu’nun resim sergisi 15 Aralık – 5 Ocak 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ küçük şeyler isimli sergi 15 Aralık – 14 Ocak 2012 tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 251 00 60)

■ Özlem Paker ve Elçin Acun’un sergileri 15 Aralık – 9 Ocak 2012 tarihleri arasında Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

■ Lalehan Günev’in Türk Bezeme Sanatları motifleriyle kuru yaprakları renklendirdiği sergisi 16 – 31 Aralık tarihleri arasında Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezi’nde. (0216 444 00 01)

■ Yusuf Şengür’ün “Geçmiş Zaman Kahramanları” isimli sergisi 16 Aralık – 7 Ocak tarihleri arasında Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 13 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Ergin İnan – Emiel Hoorne – Enk De Kramer’in sergisi 13 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Bihrat Mavitan’ın “2B+3B = 2B” isimli resim sergisi 13 Aralık’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Ilgın Seymen’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

■ Türkiye’de Zaman / Time in Turkey isimli sergi 15 Aralık’a kadar Taksim, Galatarasay ve Tünel meydanları ile Sismanoglio Megaro, Fotografevi, Fototrek Fotoğraf Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 45 46)

■ Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

■ Bahar Kocaman’ın “Haller” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Galeri Espas’ta. (0 212 227 70 17)

■ Canan Aydoğan ’ın “Sesleri Arayış” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 3862949)

■ Dana Kyndrova’nın “İlk Nefesten Son Nefese Kadınlar” fotoğraf sergisi 15 Aralık’a kadar İFSAK’ta. (0212 292 42 01)

■ Zahit Büyükişleyen’in “Déja vu” isimli resim sergisi 16 Aralık’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)

■ Emre Arolat Architects’in “An/Moment” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde.

■ Ebülfez Ferecoğlu’nun resim sergisi 16 Aralık’a kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)

■ Kemal Kara’nın “Efekte Efekt” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0 212 288 48 48)

■ Dolanbay’ın “Heavy Paintings – Beyond Traces” sergisi 17 Aralık’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Mehmet Turgut’un “5199” başlıklı sergisi 17 Aralık’a kadar Nişantaşı City’s Sergi Alanı’nda. (0 212 281 12 00)

■ Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 17 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)

■ Sadi Öziş ve Kare Metal Atölyesi’nin sergisi 17 Aralık’a kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)

■ Murat Germen’in “Meta-morfoz” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık resimleri, Kamil Masaracı’nın karikatürlerinden oluşan karma sergi 17 Aralık’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Sabri Berkel’in sergisi 18 Aralık’a kadar Art Suites Gallery’de. (212 251 55 61)

■ Koç Üniversitesi’nden 14 öğrencinin “İstanbul’la Bakmak” isimli fotoğraf sergisi 18 Aralık’a kadar ENKA Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

■ Safiye Mine Erdurak’ın “Hayata Gel” isimli sergisi 19 Aralık’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 347 62 83)

■ Coca-Cola ile Mutluluk Yolculuğu Sergisi 21 Aralık’a kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0212 343 67 68)

■ Turgut Mutlugöz’ün sergisi 22 Aralık’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Ozan Türkkan’ın “Fraktal Boyutlar” sergisi 22 Aralık’a kadar IAP Galeri’de. (0212 221 41 42)

■ Ahmet Akgün ve M. Emin Kayserili’nin sergisi 23 Aralık’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Exlibris Bosco Stregato – Büyülü Orman isimli Exlibris Özgün Baskı Sergisi 23 Aralık’a kadar Soroptimistlerin Balat Kültür Evi’nde.

■ Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 24 Aralık’a kadar GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)

■ Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 24 Aralık’a kadar Galeri G – Art’ta. (0212 296 08 76)

■ Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralık’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 245 40 87)

■ İbrahim Çiftçioğlu’nun sergisi 26 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ Axel Hütte’nin “Emerald Woods” sergisi 27 Aralık’a kadar Dirimart’ta. (0 212 2913434)

■ Seçkin Pirim’in heykel sergisi 27 Aralık’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)

■ Ana Tzarev’in sergisi 28 Aralık’a kadar santralistanbul’da. (0 212 311 78 78)

■ Michael Kenna’nın “Magnum Silentium” sergisi 30 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

■ Şerif Kino’nun “Don Kişot Teşvikiye’de” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Şeyma Oktuğ’un sergisi 30 Aralık’a kadar Troy Sanat’ta. (0212 327 99 99)

■ Defne Küçük ve Turgay Karadağ’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Aynur Ocak’ın Camaltı gesim sergisi 30 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Sadık Kınıkoğlu’nun sergisi 30 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0212 518 16 00)

■ Nil Yalter’in “20.yy / 21.yy” başlıklı kişisel sergisi 30 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

■ İbrahim Ethem Temo’nun “Uzak Yüzler” başlıklı fotoğraf sergisi 30 Aralık’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde.

■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

■ Ceren Oykut’un “Mayom İçimde” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

■ Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli resim sergisi 31 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Çiğdem Yapanar’ın “EXODO” isimli heykel sergisi 31 Aralık’a kadar Nişantaşı Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 31 Aralık’a kadar Tolga Eti Galeri’de. (0216 368 26 79)

■ Süreyya Uygun’un sergisi 31 Aralık’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)

■ Adnan Varınca, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos, Abdulkadir Öztürk, Gökşin Sipahioğlu’nun sergisi 31 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Ayşegül Yeşilnil’in sergisi 31 Aralık’a kadar Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0216 446 19 35)

■ Alper Bıçaklıoğlu’nun “Ademler ve Havvalar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Füsun Inan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Emre Tandırlı’nın “Sürpriztepe” isimli sergi 31 Aralık’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

■ Johan Tahon’un “Beyaz Tohumlayıcılar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

■ Mehmet Ayanoğlu’nun “GRID” başlıklı sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

■ Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 31 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.

■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın SEVİNÇ’li Kapakları” 31 Aralık’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 512 15 00)

■ Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ Ziya Tacir’in “Bomonti” isimli sergisi 2 Ocak’ kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

■ Yunus Emre Dokumacı’nın “Dokunuşlar” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde. (0 212 498 41 46)

■ Diana Page ve Joicy Koothur’un “Between Colour and Line” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar Sainte Pulchérie Lisesi’nde. (0 212 244 25 36)

■ Lale Temelkuran’ın sergisi 3 Ocak’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

■ Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)

■ Emre Çalış’ın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)

■ Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)

■ Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Mustafa Duymaz’ın “Panokent” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

■ Nesli Türk’ün “Bedenin Hafızası” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Raziye Kubat’ın “Kimlerdensiniz?” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri Kent’te. (0 212 225 67 15)

■ Bahram Hajou’nun “Diyalog” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

■ Abraham David Christian’ın sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)

■ Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ ‘Dikkat! Kadın’ isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 00)

■ Leonardo Da Vinci’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Sevginin Resimleri isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Ankara

■ Yaprak Aktimur – resim – 16 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Erdal Ateş – resim – 17 Aralık’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 231 45 43)

■ Tayyar Eren – resim – 17 Aralık’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Bruno Pollacci – dijital art – 17 Aralık’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Fatma Fatoş Günönü – resim – 18 Aralık’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Nuran Konuralp – patchwork (parça çalışması) – 18 Aralık’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Basın Şehitleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir Anısına/Van-İnsan Manzaraları – fotoğraf – 22 Aralık’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Aykut Öz – heykel – 23 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ İbrahim Demirel Resim Koleksiyonu 3 – resim – 23 Aralık’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)

■ Tansel Çeber – heykel – 27 Aralık’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Sezai Kara/Kadın ve Çiçeklere Güzelleme – resim – 28 Aralık’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Cemal Güvenç – retrospektif – 30 Aralık’a dek – Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 202 20 21)

■ Hüseyin Yıldırım – resim – 2 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Fevzi Karakoç – resim – 2 Ocak’a dek – Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Canan Berber&Rıfat Koçak – resim, heykel – 7 Ocak’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ İnsan Hakları/Kadın Hakları – karikatür – 10 Ocak’a dek – Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde. (0 312 292 59 00)

■ Yalçın Gökçebağ – resim – 12 Ocak’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

İzmir

■ Nedim Sönmez’in ebru sergisi, 26 Aralık’a dek Norm Sanat Galerisi’nde.

■ Kainat Barkan Pajonk’un resim sergisi Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Rahime Günkurt’un resim sergisi İzmir Sanat Merkezi’nde bugün sona eriyor.

■ A.Kadir Ekinci’nin doğum yeri olan Kars’ta çektiği fotoğrafların yer alacağı “Uzak Işık” adlı sergi, 13 Aralık 2011- 2 Ocak 2012 tarihlerinde İzmir Sanat merkezinde izlenecek. Ekinci’nin ikinci kişisel sergisinde Kars’a ait otuz iki siyah beyaz fotoğraf bulunuyor.

■ Art Shop Sanat Galerisi, 81 sanatçının eserlerinden oluşan “Küçük Şeyler” adlı karma resim sergisini 16 Ocak’a dek ağırlayacak.

■ Eren Eyüboğlu Resim Sergisi 31 Aralık’a dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

■ Urla Belediyesi Meclis Üyesi Diş Hekimi Ali Yıldıray Varol ilk kişisel fotoğraf sergisini Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde açtı. Sergi 30 Aralık’a dek görülebilecek.

Adana

■ Derya Eğilmez, Saadet Beyaz, Türkan Altınkaynak ve Bilal Geniş’in yağlıboya çalışmalarının yer aldığı, “Karma Resim Sergisi” bugün 17.30’da Hacı Ömer Sabancı Kültür Sarayı’ndaki Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılıyor. Sergi hafta boyu izlenebilecek. (0322 3524674)

■ Ressam Erdal Ateş’in, yağlıboya resim çalışmalarının yer aldığı, “Karşı Duvarlar” adlı sergisi Altan Kitabevi Sanat Galerisi’nde sürüyor. Ateş’in sergisi 31 Aralık tarihine dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)

Antakya
■ Gazeteci Ramazan Şanıvar’ın, “Hatay Tadında 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf” adlı sergisi 23 Aralık cuma günü Eski Antakya Belediyesi binasında açılacak. Sergi, hafta boyu izlenime açık tutulacak.

(0535 3757711)

Cumhuriyet 12.12.2011

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Milli Kütüphane Başkanlığı’nın Turizm ve Ticaret AŞ (TURAŞ) ile ortaklaşa düzenlediği Şiir Söyleşileri etkinlikleri kapsamında, 30 Aralık’ta, saat 16.00’da, gerçekleştirilecek “Şiirimizde Yaşanmış Duyarlık” başlıklı şiirli söyleşide, gazetemiz yazarı Mustafa Şerif Onaran, tiyatro oyuncuları Rüştü Asyalı ve Berin Ötenel’in okuyacağı şiirler üzerine söyleşi yapacak.

(0 312 310 00 00)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun konuşmacı olarak yer alacağı “Deniz Feneri Dosyasındakiler” başlıklı söyleşi, 14 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 442 30 50)

Opera Bale

İstanbul

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve çarşamba günü saat 20.00’de “Şen Dul” adlı opera, pazar günü saat 11.00’de “Heidi” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

■ ‘Fulya Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de “Dört Duvar” adlı bale gösterisi sahnelenecek.

(0212 215 60 37-38)

Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve Kırk Haramiler/opera” 21Aralık’ta saat 20.00’de, “Tosca/opera” 14 Aralık’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 17, 22, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” 19 Aralık’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” bugün ve 25 Aralık’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 18 Aralık’ta saat 16.00’da, “Winterreise/konser” 20 Aralık’ta saat 20.00’de.

(0 312 324 68 01)

Müzik

İstanbul

■ ‘WOMİST – İstanbul Dünya Müzikleri Festivali’ kapsamında yarın saat 21.00’de TİM Show Center’da “Eleftheria Arvanitaki”, saat 20.00’de Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde “Sevda” ve perşembe günü saat 20.30’da Fulya Sanat’ta “Martin Lubenov ‘Jazzta Prasta’” konseri izlenebilir. (0 212 243 64 83)

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “İdil Biret” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Soo Cho Quartet”, yarın saat 20.00’de “Venice Baroque Orkestra”, çarşamba günü saat 20.00’de “Fahreddin Dede’nin Bahâriyesi ve Neyzenler”, cuma günü saat 20.00’de “Alim & Fargana Qasimov Ensemble”, pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Serdar Barçın Band”, yarın saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 22.30’da “Melis Danişmend”, perşembe günü saat 22.30’da “Gevende”, cuma günü saat 22.30’da “Aylin Aslım” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da bugün saat 21.00’de “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı – 40 Yıllık Bir Akşam”, cuma ve cumartesi günü saat 20.00’de “Bilkent Senfoni Orkestra İstanbul’da”, pazar günü saat 19.00’da “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Andreya Triana”, çarşamba günü saat 21.30’da “Mabel Matiz”, perşembe günü saat 21.30’da ve cuma günü saat 23.00’te “Apparat Band”, cumartesi günü saat 23.00’te “Electro Swing Night featuring KKC Orchestra” ve saat 23.59’da “Senior Zazou (KKC Orchestra) DJ Set”, pazar günü saat 20.00’de “Milow” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘ENKA Oditoryum’da yarın saat 20.30’da “Yaylılar ve Sesler Buluşması” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın ve çarşamba günü saat 20.00’de “Yılbaşı Konseri: Strauss Gecesi – Strauss Festival Orchestra Vienna” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “Karmate”, çarşamba günü saat 21.00’de “Geveze ve Fazla Mesai”, perşembe günü saat 21.00’de “Hüsnü Şenlendirici Ensemble”, cuma günü saat 22.00’de “Mor ve Ötesi” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü saat 19.30’da “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Piyano Müziği” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

■ ‘Salon’da çarşamba günü saat 22.00’de “Junior Boys”, cuma günü saat 21.30’da “Şirin Soysal”konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “123”, cuma günü saat 22.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cumartesi günü saat 23.00’da “Pink Amsterdam” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘The Seed’de perşembe günü saat 20.00’de İstanbul Resitalleri kapsamında “Igor Levit” piyano konseri izlenebilir. (0 212 323 60 50)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Şirin Pancaroğlu – Elif Yurdakul Arp Flüt Resitali”, cuma günü saat 21.30’da “Auditive Connection”, cumartesi günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series: Vladislav Delay” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Garajistanbul’da cuma günü saat 21.00’de Avea Escape To Music Konserleri kapsamında “Rox” konseri izlenebilir. (0 212 244 44 99)

■ ‘İstanbul Live’da perşembe günü saat 21.00’de “Öykü Gürman – Albüm Lansman Konseri”, cuma günü saat 21.00’de “Flört” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Akbank Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de “Jerfi Aji” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında cumartesi günü saat 20.00’de “Diego El Cigala” konseri izlenebilir.

(0 212 522 17 50)

Ankara

■ Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) dünyaca ünlü şef Ari Rasilainen yönetiminde vereceği ve dünyaca ünlü keman virtüözü Sarah Chang’in solist olarak yer aldığı konser 16 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

Tiyatro

İstanbul

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde çocuk oyunu “Kırmızı Şemsiye” cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”  salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Karanlık İşler” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ufak Bir Hata” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. K. Çekmece Sef. KSM Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Bey” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Lüküs Hayat” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00.  (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe 20.30, “Tersine Dünya” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, pazar 15.30 “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu Kozzy Kültür Merkezi Salı 20.00, “Nereye Gidiyoruz” cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)

■ Ortaoyuncular’da Nöbetçi Tiyatro “Aynasızlara Karşı Aynalı Şarkı” perşembe 20.00, cumartesi 16.30, Ortaoyuncular “Ferhangi Şeyler” Cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00.  (0 212 251 18 65)

■ Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” salı, çarşamba 20.30, “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00.  (0 216 345 39 39

■ Tiyatro Pera’nın oyunu “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)”

Salı 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, Tiyatro Pera “Venedik Taciri” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30 Tiyatro Pera’da.

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

■ Kumbaracı50’de “O.B.E.B” bugün 20.30, “444” Salı 20.30, “Kebap” Çarşamba 20.30, “Merdivenden İnen Sanatçı” Perşembe 20.30, “Beraber ve Solo Şarkılar” Cuma 20.30, “O.B.E.B” cumartesi 20.30, “Lahana Sarma” Pazar 13.00,

(0 212 243 50 51)

■ Tiyatro Kedi’nin “Don Kişot” oyunu cumartesi 20.30 Akatlar Kültür Merkezi, Pazar 16.30 Caddebostan Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)

■ İKSV Salon’da “Dans Etmek ya da” bugün 20.30. (0 212 334 07 52)

■ Kozzy Alışveriş Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi’nde “Şems!.. Unutma!..” bugün 20.30, “İyi Günde Kötü Günde” Salı 20.30 (0 216 658 00 00)

■ Yunus Emre Kültür Merkezi Büyük Salon’da “Leyla’nın Evi” Salı 20.30 (0 212 661 38 95)

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Düğün” cuma 20.30 (0 216 467 25 68)

■ Muammer Karaca Tiyatrosu’nda “Basit Bir Ev Kazası” perşembe 20.30 (0 212 252 59 35)

Ankara

■ Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” yarından itibaren 17 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 18, 25 Aralık tarihlerinde saat 11.00’de, “Gizler Çarşısı” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sönmüş Yıldızlar” yarından itibaren 24 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Bir Tayyare Serüveni” yarın saat 20.00’de, 18 Aralık’ta saat 15.00’te, “Genç Osman” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 27 ve 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Genç Osman” yarın ve 14, 15, 16, 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, 17 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Narnia Günleri/çocuk oyunu” 16, 18 Aralık’ta saat 11.00’de, “Kerbela” 20, 21, 22, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 24 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim” 23 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” yarından itibaren 17 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 14, 18, 21, 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “George Dandin” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” yarından itibaren 24 Aralık’a dek saat 18.30’da, “Hüzzam” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 13, 16 Aralık’ta saat 20.00’de, 18 Aralık’ta saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 27, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 14-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 27, 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” yarından itibaren 18 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. “Elma Hırsızları” 20-25 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Tek Kişilik Şehir” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu/prömiyer” 14 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 16, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 17, 24 Aralık’ta saat 18.30’da, 25 Aralık’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 18 Aralık’ta saat 15.30’da, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 17, 18, 24 ve 25 Aralık’ta saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)
■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Emre Elivar’ın (piyano) solist olarak yer alacağı konser, 19 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 290 17 75)

■ Jolly Joker Ankara’da, Manga konseri 16 Aralık’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 17 Aralık’ta saat 22.00’de, Nilüfer konseri 23 Aralık’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 24 Aralık’ta saat 22.00’de, Gripin konseri 30 Aralık’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak 2012’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, Orçun Babak konseri yarın saat 22.00’de, Zakkum konseri 22 Aralık’ta saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

Kaynak : http://www.cumhuriyet.com

CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Tadeusz Strugala yönetiminde vereceği, Szczepan Konczal’ın (piyano) solist olarak katılacağı “Polonya Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı Konseri”, 8, 9 Aralık’ta saat 20.00’de.

SERGİ

İSTANBUL

■ Diana Page ve Joicy Koothur’un “Between Colour and Line” isimli sergisi 6 Aralık – 2 Ocak tarihleri arasında Sainte Pulchérie Lisesi’nde. (0 212 244 25 36)

■ Sadi Öziş ve Kare Metal Atölyesi’nin sergisi 6 – 17 Aralık tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)

■ Seçkin Pirim’in heykel sergisi 6 – 27 Aralık tarihleri arasında Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)

■ Şerif Kino’nun “Don Kişot Teşvikiye’de” isimli sergisi 6 – 30 Aralık tarihleri arasında Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 7 Aralık – 22 Ocak tarihleri arasında Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Defne Küçük ve Turgay Karadağ’ın sergisi 8 – 30 Aralık tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Çiğdem Yapanar’ın “EXODO” isimli heykel sergisi 8 – 31 Aralık tarihleri arasında Nişantaşı Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Süreyya Uygun’un sergisi 7 – 31 Aralık tarihleri arasında Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 3389837)

■ Ziya Tacir’in “Bomonti” isimli sergisi 8 Aralık – 2 Ocak tarihleri arasında MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

■ Nesli Türk’ün “Bedenin Hafızası” isimli sergisi 8 Aralık – 7 Ocak tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Raziye Kubat’ın “Kimlerdensiniz?” isimli sergisi 8 Aralık – 7 Ocak tarihleri arasında Galeri Kent’te. (0 212 225 67 15)

■ Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 9 Aralık – 14 Ocak tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ Lale Temelkuran’ın sergisi 10 Aralık – 3 Ocak tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

■ Bedri Baykam’ın “Ressamdan Masallar” başlıklı sergisi 5 Aralık’a kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

■ Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nin Karma Resim Sergisi 5 Aralık’a kadar Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde. (0212 414 96 47)

■ Anadolu Sanatçılar Derneği’nin her yıl düzenlediği Öğretmenler Sergisi 6 Aralık’a kadar Kartal Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde. (0216 5170896)

■ Perincan Yalnızcık, Reha Yalnızcık ve Murat Tolga ’nın sergileri 7 Aralık’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)

■ Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)

■ Serdar Akkılıç’ın “Starfall” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93-94)

■ Feridun Fikri Uğur’un sergisi 9 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ İdil Üstünel’in “Düşkuşağı” isimli sergisi 9 Aralık’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0216 251 91 63)

■ Ahmet Süreyya Koçtürk’ün “Hayaller, Rüyalar, Gerçekler” sergisi 9 Aralık’a kadar İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde. (0212 540 96 96)

■ Ebru Ceylan’ın “dünya içimde karanlık oyunlar oynuyor anne” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Periferiden Bellek Kayıtları isimli karma sergi 10 Aralık’a kadar Gallery LiNART’da. (0 212 281 12 00)

■ Orhan Taylan’ın sergisi 10 Aralık’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Füsun Sağlam’ın “Bumerang” başlıklı sergisi 10 Aralık’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Nurettin Akkaya’nın “Saray Günceleri – Harem” başlıklı sergisi 10 Aralık’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Turan Aksoy’un “Toz ve Telaş” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

■ Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 13 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Ergin İnan – Emiel Hoorne – Enk De Kramer’in sergisi 13 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Bihrat Mavitan’ın “2B+3B = 2B” isimli resim sergisi 13 Aralık’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Ilgın Seymen’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

■ Türkiye’de Zaman / Time in Turkey isimli sergi 15 Aralık’a kadar Taksim, Galatarasay ve Tünel meydanları ile Sismanoglio Megaro, Fotografevi, Fototrek Fotoğraf Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 45 46)

■ Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

■ Bahar Kocaman’ın “Haller” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Galeri Espas’ta. (0 212 227 70 17)

■ Canan Aydoğan’ın “Sesleri Arayış” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 3862949)

■ Dana Kyndrova’nın “İlk Nefesten Son Nefese Kadınlar” fotoğraf sergisi 15 Aralık tarihleri arasında İFSAK’ta. (0212 292 42 01)

■ Zahit Büyükişleyen’in “Déja vu” isimli resim sergisi 16 Aralık tarihleri arasında Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)

■ Emre Arolat Architects’in “An/Moment” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde.

■ Kemal Kara’nın “Efekte Efekt” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0 212 288 48 48)

■ Dolanbay’ın “Heavy Paintings – Beyond Traces,” sergisi 17 Aralık’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 17 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)

■ Murat Germen’in “Muta-morfoz” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık resimleri, Kamil Masaracı’nın karikatürlerinden oluşan karma sergi 17 Aralık’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Sabri Berkel’in sergisi 18 Aralık tarihleri arasında Art Suites Gallery’de. (212 251 55 61)

■ Koç Üniversitesi’nden 14 öğrencinin “İstanbulla Bakmak” isimli fotoğraf sergisi 18 Aralık tarihleri arasında ENKA Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

■ Safiye Mine Erdurak’ın “Hayata Gel” isimli sergisi 19 Aralık’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 347 62 83)

■ Turgut Mutlugöz’ün sergisi 22 Aralık’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Ahmet Akgün ve M. Emin Kayserili’nin sergisi 23 Aralık’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 24 Aralık’a kadar GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)

■ Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 24 Aralık tarihleri arasında Galeri G – Art’ta. (0212 296 08 76)

■ Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralık’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 2454087)

■ İbrahim Çiftçioğlu’nun sergisi 26 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ Axel Hütte’nin “Emerald Woods” sergisi 27 Aralık tarihleri arasında Dirimart’ta. (0 212 2913434)

■ Ana Tzarev’in sergisi 28 Aralık’a kadar Santral İstanbul’da. (0 212 311 78 78)

■ Michael Kenna’nın “Magnum Silentium” sergisi 30 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

■ Şeyma Oktuğ’un sergisi 30 Aralık’a kadar Troy Sanat’ta. (0212 327 99 99)

■ Sadık Kınıkoğlu’nun sergisi 30 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0212 518 16 00)

■ Nil Yalter’in “20.yy / 21.yy” başlıklı kişisel sergisi 30 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

■ Ceren Oykut’un “Mayom İçimde” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

■ Adnan Varınca, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos, Abdulkadir Öztürk, Gökşin Sipahioğlu’nun sergisi 31 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Ayşegül Yeşilnil’in sergisi 31 Aralık’a kadar Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0216 446 19 35)

■ Alper Bıçaklıoğlu’nun “Ademler ve Havvalar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Füsun Inan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Emre Tandırlı’nın “Sürpriztepe” isimli sergi 31 Aralık’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

■ Johan Tahon’un “Beyaz Tohumlayıcılar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

■ Mehmet Ayanoğlu’nun “GRID” başlıklı sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

■ Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 31 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.

■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın SEVİNÇ’li Kapakları” 31 Aralık’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 512 15 00)

■ Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)

■ Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)

■ Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)

■ Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Mustafa Duymaz’ın “Panokent” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ ‘Dikkat! Kadın’ isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Sevginin Resimleri isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA

■ Bellek / 18 Ressam – resim – 7 Aralık’a dek – Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Semih Poroy – karikatür – 9 Aralık’a dek – Cumhuriyet Gazetesi Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Ergin İnan – ilk desenler – 10 Aralık’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Lütfü Günay – resim – 10 Aralık’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Burhan Alkar&Vedat Can&Hayati Misman&Hasan Pekmezci/Hoca ve Öğrencileri – resim, heykel – 10 Aralık’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Serpil Suda&Yüksel Kenaroğlu – resim – 10 Aralık’a dek – Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 11 29)

■ Gavin Turk – resim, heykel – 13 Aralık’a dek – Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

■ Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği – resim – 13 Aralık’a dek – Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde. (0 312 229 30 37)

■ Ahmet Merey – resim – 15 Aralık’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Adnan Yalım – imaj – 15 Aralık’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Yaprak Aktimur – resim – 16 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Erdal Ateş – resim – 17 Aralık’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 231 45 43)

■ Tayyar Eren – resim – 17 Aralık’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Sezai Kara/Kadın ve Çiçeklere Güzelleme – resim – 28 Aralık’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Cemal Güvenç – retrospektif – 30 Aralık’a dek – Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 202 20 21)

İZMİR

■ Kainat Barkan Pajonk’un resim sergisi 8 Aralık’ta Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açılıyor.

■ Eren Eyüboğlu Resim Sergisi 31 Aralık’a dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

ADANA

■ Ressam Erdal Ateş’in, yağlıboya resim çalışmalarının yer alacağı, ‘Karşı Duvarlar’ adlı sergisi çarşamba günü 18.00’de Altan Kitabevi Sanat Galerisi’nde açılıyor. Ateş’in sergisi 31 Aralık tarihine dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)

MERSİN

■ Ressam Sibel Gürel’in yağlıboya resim sergisi Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenebilecek. (03242389500)

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Arkas Trio” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Zift”, yarın saat 22.30’da “Jazz Open Mic.”, çarşamba günü saat 22.30’da “Dilek Sert Erdoğan – Bilal Karaman”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Hediye Güven” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Kalan Müzik Sunar: Volkan Arslan”, çarşamba günü saat 21.30’da “No Age”, perşembe günü saat 21.30’da “FM Belfast”, cuma günü saat 22.30’da “Pearl Jam Tribute Night Back Alive” ve saat 23.59’da “Rock Party hosted by Mabbas”, cumartesi günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies 2 Mekânlı Parti” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de “Burçin Büke Klasik’ten Caz’a”, çarşamba günü saat 20.00’de “Pagagnini”, perşembe günü saat 20.00’de “Philippe Catherine & Sylvian Luc&Erkan Oğur” konseri ve cuma günü saat 20.00’de “Nobuyuki Tsujii Piyano Resitali” izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Salon’da yarın saat 22.00’de “The Antlers”, cuma günü saat 22.30’da “Demir Demirkan”konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Ora Arena’da yarın saat 21.00’de “Buena Vista Social Club – Omara Portuondo” konseri izlenebilir. (0 212 640 25 20)

■ ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü “Şarkıyla Şiirin Kucaklaşması” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

■ ‘Istanbul Jazz Center’da çarşamba günü saat 20.30’da “Dean Brown Group”, cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da “Jeff Lorber Fusion” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

■ ‘Pera Müzesi’nde “Oda Müziği Konserleri” kapsamında perşembe günü saat 20.30’da “İstanbul Art Piyanolu Dörtlüsü” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)

■ ‘İstanbul Live’da perşembe günü saat 21.30’da “İstanbul Gelişim Orkestrası”, cuma günü saat 21.00’de “Malt – İTÜ & YTÜ Rock Party”, cumartesi günü saat 22.30’da “Adam Cohen” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Fulya Sanat’ta cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

■ ‘Akbank Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de “Seren Akyoldaş – Gülru Ensari” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Ghetto’da perşembe günü saat 21.30’da “Badem – Akustik”, cuma günü saat 23.30’da “De La Soul”, cumartesi günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Bronx’ta perşembe günü saat 21.30’da “Bedük”, cumartesi günü saat 21.30’da “Kurban” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Virtuoso: Emmanuel Pahud – Yefim Bronfman” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta perşembe günü saat 21.00’de “Halil Sezai”, cuma günü saat 22.00’de “Emre Aydın”, cumartesi günü saat 22.00’de “Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde cuma günü saat 20.00’de “Borusan New Series: Pace Percussions”, cumartesi günü saat 20.00’de “Metamorphosis – Sedef Erçetin Atala & Maria Papatetropoulou” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da cuma günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – Bir Piyanistin Düşleri” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Otto Santral’da cuma günü saat 23.00’te “Brazzaville” konseri izlenebilir. (0 212 427 18 89)

■ ‘Altunizade Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Muammer Ketencoğlu ve Zeybek Topluluğu” konseri izlenebilir.

■ ‘360istanbul’da cumartesi günü “Technotronic” konseri izlenebilir. (0 212 251 10 42)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Candan Erçetin” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde pazar günü saat 19.00’da “Candaş Orkestrası Yeni Yıl Konseri” izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘Enka Oditoryum’da pazar günü saat 11.00’de ‘Neşeli Pazarlar’ konserleri kapsamında “Boğaziçi Caz Korosu” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)

■ ‘WOMİST – İstanbul Dünya Müzikleri Festivali’ kapsamında perşembe günü Fulya Sanat Merkezi’nde “Tango Negro” konseri, cuma günü Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde ve cumartesi günü Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde Saraybosnalı solist “Amira” konseri izlenebilir. (0 212 243 64 83)

ANKARA

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Tadeusz Strugala yönetiminde vereceği, Szczepan Konczal’ın (piyano) solist olarak katılacağı “Polonya Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı Konseri”, 8, 9 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 310 72 90)

■ Jolly Joker Ankara’da, Hüsnü Şenlendirici konseri 8 Aralık’ta saat 21.00’de, Halil Sezai konseri 9 Aralık’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 10 Aralık’ta saat 22.00’de, Manga konseri 16 Aralık’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 17 Aralık’ta saat 22.00’de, Nilüfer konseri 23 Aralık’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 24 Aralık’ta saat 22.00’de, Gripin konseri 30 Aralık’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak 2012’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ Gazi Üniversitesi Konser Salonu’nda, Türk sanat müziği sanatçısı Doğa Dikmen’in vereceği konser 6 Aralık’ta, saat 19.30’da. (0 312 212 47 60)

■ If Performance Hall’de, Erkin Koray konseri 8 Aralık’ta saat 22.00’de, Orçun Babak konseri 13 Aralık’ta saat 22.00’de, Zakkum konseri 22 Aralık’ta saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

TİYATRO

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Cevahir Salonları Salon 1’de “Sidikli Kasabası”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Kırmızı”, Küçük Sahne’de “Kontrabas” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “At” Perşembe, Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” Salı, Perşembe 20.00, Cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” Çarşamba, Cuma, Cumartesi 20.00, Pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Binali ile Temir”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Şark Dişçisi”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Surname 2010”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Ümraniye Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi”, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Çığ” Çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” Perşembe 13.30, Cuma 10.30. “Çiçek Prenses” Cumartesi Pazar 11.00. KAĞ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” Perşembe 13.30, Cuma 10.30. (0 212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” Perşembe 20.30, “Tersine Dünya” Cuma 20.30, çocuk oyunu “Benim Güzel Pabuçlarım” Cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” Cumartesi 20.30, Pazar 15.30. “Hoşu’nun Utancı” Pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” Salı 20.30, “Medeni Hali Kadın” Çarşamba 20.30. (0212 414 96 47 – 48)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu bugün 20.30 Yunus Emre Kültür Merkezi, “Kerem Gibi” Cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, Cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, Pazar 19.00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi.

(0 212 252 59 35)

■ Ortaoyuncular’da Nöbetçi Tiyatro “Aynasızlara Karşı Aynalı Şarkı” Cuma 20.00, cumartesi 16.30. Ortaoyuncular “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, Pazar 18.00. (0 216 345 39 39)

■ Oyun Atölyesi’nde Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” bugün 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.30, “Don Juan’ın Gecesi” cumartesi 20.30, Pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Tiyatro Pera’da “Venedik Taciri” Cuma, cumartesi 20.00, Pazar 18.30.

■ Kumbaracı50’de bugün “Öldün Duydun mu?” 20.30, “444” yarın 20.30, “Hizmetçiler” Çarşamba 20.30, “Kaplumbağalar Şişmanlamaz Çünkü Kabukları Vardır” Perşembe 20.30, “Olsa Olmalı Olabilir” Cuma 20.30, “Yaşamayı Beklerken” cumartesi 20.30.

(0 212 243 50 51)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Barış” 11 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” 6-11 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 11 Aralık’ta saat 11.00’de, “Elma Hırsızları” 6-10 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 9 Aralık’ta saat 20.00’de, 11 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Kantocu” 11 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günleri/çocuk oyunu” 9 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “George Dandin” 10 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 7, 11 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 6-10 Aralık tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 6, 9 Aralık’ta saat 20.00’de, 11 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 10 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 9, 16, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 17, 24 Aralık’ta saat 18.30’da, 11, 25 Aralık’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 10 Aralık’ta saat 18.30’da, 18 Aralık’ta saat 15.30’da, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 10, 11, 17, 18, 24 ve 25 Aralık’ta saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL

■ Fransız Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 19.00’da “Video Art Gösterimi” gerçekleştirilecek. (0212 393 81 11)

■ Pera Müzesi Oditoryumu’nda çarşamba günü saat 19.00’da “Bir Bisikletlinin Ölümü” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)

■ Pera Film’de cuma günü saat 17.00’de “Aşk Sokağı” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)

■ Fransız Kültür Merkezi’nde perşembe ve cuma günleri saat 19.00’da Nadja Topluluğu dans gösterisi gerçekleştirilecek.

(0212 393 81 11)

OPERA BALE

İSTANBUL

■ Fulya Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Concerto Barocco/Mi Favorita/Creatures” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0212 215 60 37)

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Don Pasquale” adlı opera, pazar günü saat 11.00’de “Heidi” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “Tannhauser/opera” 10 Aralık’ta saat 19.00’da, “Harem/bale” 5 Aralık’ta saat 20.00’de, “Başlangıç/modern dans” 6 Aralık’ta saat 20.00’de, “Ali Baba ve Kırk Haramiler/opera” 7, 21Aralık’ta saat 20.00’de, “Tosca/opera” 14 Aralık’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 17, 22, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” 19 Aralık’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, “Gustav Mahler Lied Konseri” 6 Aralık’ta saat 20.00’de, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 12, 25 Aralık’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 18 Aralık’ta saat 16.00’da, “Winterreise/konser” 20 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirbaz Oz/çocuk müzikali” 11 Aralık’ta saat 11.00’de, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 25 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01

kaynak : cumhuriyet.com.tr