bolşoy gecesi

bolşoy gecesi konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. bolşoy gecesi konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. bolşoy gecesi konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri bolşoy gecesi konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Antalya’da bu yıl 25’incisi düzenlecek olan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali sahnelecek olan Giacomo Puccini’nin ‘Turandot’ operasıyla başlayacak.

İtalyan yönetmen Vincenzo Grisostomi Travaglini’nin sahnelediği, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni, dünyaca ünlü tenor Murat Karahan’ın ‘Prens Calaf’ olarak başrolü seslendireceği eserde, solistlere Ankara Devlet Opera ve Balesi Koro ve orkestrası eşlik edecek. Orkestra şefi ise Alberto Veronesi olacak.

Ankara Devlet Opera ve Balesi ve Orkestrasınca 10 Eylül Pazartesi akşamı sahnelenecek ve 35’ten fazla ülkede sergilenen ‘Zorba’ balesiyle festival devam edecek. Nikos Kazancakis’in dünyaca ünlü başyapıtı Mikis Theodorakis’in müziği, Lorca Massine’nin metni ve koreografisiyle hayat buluyor. Orkestra şefi Bujor Hoinic olacak.

Bolşoy gecesi

Rusya Federasyonu Bolşoy Devlet Akademik Tiyatrosu, dünyaca ünlü sanatçıları, orkestrası ve korosu eşliğinde 13 Eylül Perşembe akşamı ‘Bolşoy Balesi Gala Gecesi’ adlı performanslarını sahneleyecek.

Festivalin kapanışı ise Giuseppe Verdi’nin operası ‘Aida’ ile gerçekleştirilecek. Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası tarafından 18 Eylül Salı akşamı sahnelenecek operada, orkestrayı Şef Alexandru Samoila yönetecek.