Şunun için etiket arşivi: bedava film

Maltepe Belediyesi yaklaşan 4 Ekim Hayvanlar günü için bir projeye imza attı. Filmi izlemek için yapmanız gereken tek şey 1 kilogram kedi ve köpek maması getirmek.

Maltepe Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde İstanbul’daki kedileri konu alan Kedi belgeselinin özel bir gösterimini yapacak. Ceyda Torun’un yönetmenliğini üstlendiği Kedi, TIME dergisinde 2017’nin en iyi 10 filmi arasında gösterilmişti. Film, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de yapılacak.

Mamaları gelirken unutmayın

Gösterimini izlemek isteyenlerin yanında en az 1 kilogram kedi veya köpek maması getirip, bağışlaması gerekiyor. Mamalar, ilçe genelindeki sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanılacak.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Sokakta yaşayan can dostlarımız için yanınızda mama getirmeyi unutmayın” çağrısı yaptı.

4 Ekim hayvanları koruma günü

Yaşam için gerekli olan hemen hemen her şeyin karşılanmasında doğaya ve onun çeşitliliğine muhtacız. Yaşamımız, bitkilerin ve hayvanların olağanüstü değişkenliği, onların yaşadıkları yerler ve içinde bulundukları ortamlara bağlı.  Ancak doğal kaynaklara yönelik talebimiz sürekli arttığı için bu çeşitlilik tehdit altında.

Bugün, yeryüzünde 7 milyar insan yaşıyor. 2050 yılında ise bu rakamın 10 milyara yaklaşacağı öngörülüyor. İnsanlar çoğalıyor ama bizim dışımızdaki canlı türleri için durum, bunun tam tersi. Hızla artan nüfus, yapılaşma, doğal alanların tahribatı, yasa dışı avcılık ve ticaret, yaban hayatın dengesini bozuyor ve yaban hayatın canlıları bir yok oluşa doğru sürükleniyor. Özetle, biz çoğalırken dünyamızı paylaştığımız diğer canlıların sayısı hızla azalıyor.

Gezegenimize ve barındırdığı çeşitliliğe dair henüz keşfedilmemiş pek çok tür var. Ancak açık olan bir şey var: mevcut değerlerimizi hızla kaybediyoruz. Bu nedenle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü sadece gözümüzün gördüğü hayvanları değil, yeryüzünde var olan tüm hayvanların da yaşam hakkına sahip olduklarını hatırlamamız açısından çok önemli.