batı müziği keman

batı müziği keman konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. batı müziği keman konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. batı müziği keman konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri batı müziği keman konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Keman denildiğinde hemen hemen herkesin aklına tek tip keman gelebilir. Ancak eğitim açısından değerlendirildiğinde keman; Türk Sanat Müziği kemanı ve Klasik Batı Müziği kemanı olarak ikiye ayrılır.

Bu iki keman birbirinin aynı gibi gözükseler de aralarında küçük farklar mevcuttur. En belirgin farklarından biri akortlardır. Türk Sanat Müziği’nde (kalından inceye doğru) Do – Sol – Re – La yapılırken, Klasik Batı Müziği’nde ise Sol – Re – La – Mi olarak yapılır. TSM eğitiminde teknikten çok makamsal geçişler önemlidir. Bu nedenle de batı eğitiminde kullanılan keman yastığının kullanım şartı yoktur.

Bunun yanı sıra Klasik Batı Müziği’nde yarım veya tam ses bulunurken, Türk Sanat Müziği eğitiminde ise koma adı verilen çeyrek sesler yer almaktadır.

Çoğunlukla Türk Sanat Müziğin’de klavye kısmı daha geniş, eşik ise mümkün olduğunca alçak kullanılıken, Klasik Batı Müziği’nde yayın ağır olanı iyiyken, Türk Sanat Müziği’nde yayın hafif olanı tercih edilir.