atatürk barajı

atatürk barajı konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. atatürk barajı konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. atatürk barajı konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri atatürk barajı konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Atatürk Barajında balıkçılar tarafından Paleolitik dönemin izlerini barındıran av sahnelerinin betimlendiği kaya  resimleri bulundu.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde suları çekilmiş olan  Atatürk Barajı kıyısında balıkçılar tarafından Paleolitik döneme ait kaya resimlerine rastlandı. Bölgede incelemelerde bulunan Adıyaman Müze Müdürü Mehmet Alkan, yaptığı açıklamada, kaya üzerine kazıma tekniğiyle yapılan insan ve hayvan figürleri yer aldığını söyledi.

Kaya üzerinde yaban keçisi avı sahnesi ile at üzerinde süvari tasvirlerinin bulunduğunu dile getiren Mehmet Alkan, resimlerin bulunduğu alanın, 8 metre uzunluğunda ve 70 santimetre genişliğinde olduğunu belirtti. Alkan, kaya resimlerinin Paleolitik çağ ve daha geç bir döneme tarihlendirilebileceğini aktardı. Ayrıca Adıyaman’da daha derinlemesine bir araştırma yapılacağı ve tespitli değilse de tescil ettireceklerini ayrıca vurguladı.