Yazılar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden Alzheimer’a dikkat çeken sergi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Alzheimer hastalığına dikkat çekmek ve toplumsal bilinci arttırmak amacıyla organize edilen ‘Sadan Hanım ve Diğer Hikayeler Sergisi’ 13 Kasım 2019 Çarşamba günü açılıyor.

Gerçek hayat hikayesinden esinlenerek kurgulanan ‘Sadan Hanım’ filmine bağlı olarak hazırlanan sergi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde 13 Kasım 2019 saat 18.00’de açılacak. Göksel Gülensoy’un direktörlüğünde ve Denizhan Özer’in küratörlüğünde Eskişehirli sanatseverler ile buluşacak sergide Devrim Erbil, Bedri Baykam, Hakan Esmer, Bahadır İşler, Demet Taşpınar gibi 30’dan fazla önemli isim eserleriyle hastalığın toplumsal hayat üzerinde bıraktığı etkiye dikkat çekiyorlar.

“Sadan Hanım ve Diğer Hikâyeler” projesi Kültür Bakanlığı, Türkiye Alzheimer Derneği ve Kinostanbul Film tarafından desteklenirken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi projenin İstanbul’dan sonra ikinci defa sergilenmesine ev sahipliği yaparak alzheimer hastalığa dikkat çekmeyi amaçlıyor. Sergi 28 Kasım tarihine kadar sergilenmeye devam edecek.