Yazılar

Ankara’da ANkiRock Fest tanıtımı

Çankaya Belediyesi ve Çankaya Sanat, Müzik ve Kültür Yaşamı Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Başkent’in rock festivali AnkiRockFest, Çankaya Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda düzenlenen buluşma ile tanıtıldı.

Rock Asla Yaşlanmaz

Rock müziğinin özgürlükçü soluğunu Başkent’e taşırken Türkiye’nin önemli festivalleri arasına girmeyi de başaran AnkiRockFest, bu yıl beşinci kez Ankaralılarla buluşacak. Tanıtım toplantısında AnkiRock’ta uygulanacak yenilikler de açıklandı. Bu yıl Çansera Kent Bahçesi’nde gerçekleştirilecek festivalde bir de alternatif sahne kurularak genç müzisyenlere ve gruplara sahne alma şansı verilirken, en güzel festival fotoğrafının ödüllendirileceği bir fotoğraf yarışması düzenlenecek.
Prensipte çok sayıda yerli ve yabancı sanatçı ile anlaşıldığını aktaran festival sözcüsü Hicri Bozdağ, başından itibaren uluslararası nitelikte düzenlenen AnkiRockFest’in bu yıl sürprizlerle dolu olacağını söyledi.
Belediye Meclisi fuayesinde yapılan tanıtımın Meclis’in gördüğü en renkli etkinlik olduğunu dile getiren Çankaya Belediyesi Başkanvekili Ertuğrul Şenoğlu, gecelerini gündüzlerine katarak Başkent’e önemli bir festival kazandıran AnkiRockFest ekibine teşekkür ederek, Çukurambar’da yapımı tamamlanmak üzere olan Çansera Kent Bahçesi’nin ilk uluslararası etkinliği olacak festivale evsahipliği yapmaktan onur duyacaklarını söyledi.

Bir toplantı için Ankara dışında olan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın selamlarını ileten Şenoğlu, Tanık’ın iyi bir rock festivali izleyicisi olarak AnkiRockFest’i bu yıl da yalnız bırakmayacağını aktardı.

Aralarında CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, Asena Özçetin, Musa Göçmen, Tarkan Gürol gibi müzisyenlerin olduğu gece, festival tişörtlerinin dağıtılması ve alternatif sahnede yeralmak isteyen grupların katılım formlarını doldurması ile son buldu. FESTİVAL KENTE TAŞINIYOR Bugüne dek Çankaya Belediyesi’nin evsahipliğinde Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen AnkiRockFest, artık kent merkezine taşınıyor. Yapımı tamamlanmak üzere olan 70 dönümlük Çansera Kent Bahçesi, festivaller için tasarlanan konser alanında 21-22 Eylül tarihlerinde AnkiRockFest’e evsahipliği yaparak yurdun dört bir köşesinden gelecek rockçıları yerli ve yabancı önemli sanatçılarla buluşturacak.

Konser saatleri dışında lunapark gibi eğlence mekanlarının da kurulacağı festival alanında yaz tatili dönüşü genç yaşlı müziksever Ankaralılar, keyifli bir hafta sonu yaşayacaklar.

 

Kaynak :[-]  

Çanakaya Belediyesinin “4.Anki Rock Fest”i

Çankaya Belediyesinin düzenlediği ve 3 gün sürecek “4. Anki Rock Fest” Ahlatlıbel Tesisleri’nde başladı.

Bu yılki festivalde, “Orphaned Land”, “Hayko Cepkin”, “Kurban”, “Ogün Sanlısoy”, “Aylin Aslım”, “Babazula”, “Black Tooth”, “Deja vu”, “Gun Barrel” ve “Karakedi” gibi yerli ve yabancı pek çok grup sahne alacak.

Festivalin müzik koordinatörü Tarkan Gürol, yaptığı açıklamada, havanın kapalı olmasına rağmen festivalin tahminlerin üzerinde seyircinin yoğun ilgisiyle başladığını söyledi.

Grupların sahne performanslarının çok iyi olduğunu dile getiren Gürol,

“Tahmin ediyorum ki bu yılın en çok konuşulan festivallerinden biri olacak. Yarın en az 5-6 bin seyirciyi alanımızda göreceğiz” dedi