Şunun için etiket arşivi: 5 yaş bale

Bir eğitim döneminin daha sonuna daha geliyoruz. Kış ve bir ilkbaharın daha sonuna doğru gidiyoruz.  Yaz bütün enerjisiyle geldi ve çocuklarımızın enerjilerini atacak ve rutin dışına çıkacak etkinlikler için koşuşturmalarımız başlıyor.

bale-kursu

Nar sanat kanıtlanmış eğitim ciddiyeti ve sevgi ile çocuklarınızla ilgileniyor. Normal eğitimlerinin yanı sıra çocuklarımıza yaz programı hazırlıklarına başladı.

3,5 yaşına da (42 aylık) çocuğunuz var ve bir sosyal etkinliğe dahil edip kişisel disiplinini kazanırken bir yandan da sanatla ilgili bir faaliyette bulunmasını mı istiyorsunuz. O zaman BALE HAZIRLIK SINIFIMIZA katılmak için daha fazla gecikmeyin.

Haftada bir gün bir ders saati şeklinde 30 Eylül tarihine kadar devam edecek olan sınıfımıza uygun fiyatlarla çocuklarımızı bekliyoruz.

Yetkin eğitmenler ve zaman seçenekleri ile Nar Sanat yanınızda.

Bale hazırlık sınıfında eğitim görecek öğrenciler önümüzdeki Eylül ayı itibarı ile normal sınıflara dahil olacak olup aynı zamanda belirli oranlarda burslu olarak eğitimlerine devam edeceklerdir.

Çocuklarınız için kaliteli ve sanat dolu eğitim fırsatları Nar Sanat’da.

Merak edenleriniz için BALE EĞİTİMİNİN faydaları

bale-kursu-dersi

Kursumuz, tüm eğitimlerimizde olduğu gibi ister hobi ister profesyonel alanlarda kariyer yapabilecek öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemiş ve bu hedefe uygun olarak ülkemiz ve dünya standartlarında akademik bir eğitim programı benimsemiştir.

Her nekadar asli amaç böyleyse de öncelik belirli bir disiplin altında çocuklarımıza sanatı sevdirmektir.

Elbette okula kaydolan ve devam eden her öğrencinin/velinin profesyonel hedeflerinin olamayabileceğinin de farkındayız. Fakat çocuklarımızda hobinin yanı sıra sürekli gözlemlerimiz ile özel yeteneklerinin var olduğunu fark ettiğimiz zaman velilerimizle iletişim halinde olarak yönlendirmelerimizde yapmaktayız.

Diğerleri içinse bale ve dans, iyi vakit geçirecekleri bir hobi olarak seçilmiş görünmektedir. Oysa ki bale eğitimi, profesyonel kariyer planlasın ya da planlamasın, her öğrenci için “sadece” eğlenceli bir hobi olmanın her zaman ötesinde bir aktivite olacaktır. Bu eğitimle, kesinlikle tüm hayatlarını etkileyecek çok daha önemli kazanımlar sağlayacakları kuşku götürmez bir gerçektir. Bale, ya da genel anlamıyla dans eğitiminin öğrencinin günlük hayatını, okul başarısını, sağlığını kısaca tüm yaşantısını etkileyecek faydalarını kısaca şöyle özetlemek mümkündür.

1. Elbette ilk olarak akla gelen dansın fiziksel yönü olacaktır. Daha esnek, daha ince, daha zarif, daha sağlam ve daha sağlıklı bir vücudun bale eğitiminin tartışılmaz bir sonucu olduğu herkesçe bilinmektedir. Egzersizler sayesinde kazanılan esneklik, sağlamlık ve zarafetin yanı sıra, öğrenciler doğru beslenmeyi ve vücutlarına iyi bakmayı küçük yaştan itibaren öğrenirler.

2. Yine fiziksel bir sonuç da, bale öğrencilerinde rahatlıkla gözlemlenebileceği gibi tüm hareketlere yansıyan bir zarafet ve asalettir. Bir bale öğrencisinin duruşu, yürüyüşü, oturup kalkışı, her ortamda her zaman hayranlık uyandıracak kadar farklıdır.

3. Ancak bu eğitimin fiziksel sonuçlarından bile daha önemli başka yararları da vardır. Bunların başında içdisiplin gelir. Bir bale öğrencisi, bale okulunda öğrendiği disiplini hayatının her alanına taşıyarak düzenli ve programlı yaşar. Uzun vadede bu okul derslerinde fark edilir bir yükselişe yol açacağı gibi, tüm diğer aktivitelerinde ve ev yaşamında da kendini gösterecektir.

4. Öğrencilerimizin okul derslerine yansıyan bir diğer sonuç da, sevdikleri bir fiziksel aktiviteyle deşarj olduktan sonra, çok daha hevesle ve dinlenmiş bir zihinle derslerinin başına geçmeleri sonucu elde ettikleri başarıdır.

5. Okulumuzdaki eğitimin kazandırdığı en önemli vasıflardan biri de “kendi kendine yetmek” ve “sorumluluk almak”tır. Bale öğrencisi küçük yaştan itibaren her işini kendi yapmayı ve sorumluluk almayı öğrenir. Bu da şüphesiz hayatının her alanına yansıyacaktır.

6. Kendi kendine yetmeyi öğrenen her çocuğun kendine güveni artar, ayakları üzerinde durmanın gururuyla sağlam bir özgüven geliştirir.

7. Her türlü aktivite gibi bale ve dans derslerinin de, çocuğun sosyalleşmesine faydası tartışılamayacak boyuttadır. Grup halinde yapılan dersler ve ortak bir zevkin paylaşılması sınıftaki kaynaşmayı da beraberinde getirmekte, okulda asosyal görünen pek çok çocuk hızla değişerek arkadaş gruplarının aktif bir üyesi durumuna gelmektedir. Bu konuda dersler haricinde gerçekleştirdiğimiz okul aktivitelerinin de payı büyüktür. Okul piknikleri, sınıf gezileri, yemekler çocukların ve velilerin bir araya gelerek kaynaşmasına ve zevkli bir sosyal ortamı paylaşmasına katkıda bulunmaktadır.

8. Her sene sonunda verdiğimiz büyük temsiller ve önemli tarihlerde kentimizde düzenlenen aktiviteler içinde yer alan daha küçük performanslar, profesyonel kariyer planlayan öğrencilerimizi sahneye hazırlarken, diğer öğrencilerimizin de kalabalık bir seyirci önünde kendini göstermeye alışması ve dolayısıyla pek çok çocuk ya da gençte görülebilen çekingenlik sorununu aşmasını sağlamaktadır.

9. Bir çocuğun ya da gencin yetişmesindeki en önemli etkenlerden biri de kuşkusuz kendini ifade edebilme yeteneğidir. Dans eğitiminin insan gelişimine bu konudaki katkısıysa tartışılmazdır.

10. Derslerin bir parçası olan doğaçlama çalışmaları da öğrencinin yaratıcılığını geliştirmek gibi önemli bir işlev yerine getirmektedir.

11. Eğitim programımızın bir parçası olan müzik eşliğinde çalışma sayesinde , öğrencinin sadece müzik kulağı değil aynı zamanda tüm hayatında önemli bir unsur teşkil eden ritm duygusu da gelişmektedir.

12. Bale derslerinin değişmez eşlikçisi olan klasik müzik parçaları hakkında derste verilen tanıtıcı bilgiler, öğretmenlerinin derin açıklamalarıyla zaman zaman izleyecekleri bale ve dans örnekleri ve ileri sınıflardaki bale tarihi, dekor kostüm gibi teorik dersler sayesinde öğrencilerin genel kültürleri inanılmaz şekilde zenginleşmektedir.

13. Tüm bu aldıkları eğitimin sonucu olarak gençler, sanata değer veren, iyi birer bale, ve genel anlamda sahne sanatları izleyicisi olmayı öğrenmekte, neyi nerede nasıl alkışlaması gerektiğini bile bilmeyen bir kalabalığın parçası olmak yerine son derece bilinçli sanatseverler olarak yetişmektedirler.

14. Öğrencilerimiz; gösteriler sayesinde birlikte çalışma ve başarmanın tadını almakta, alınteri ve zorlu çalışma olmadan başarının gelmeyeceğini öğrenmekte ve sonuçta duydukları alkışların getirdiği inanılmaz keyifle yorgunluklarına değdiğini görmektedirler.

 

15. Ancak hepsinden önemlisi çocuğunuzun, sevdiği ve zevk aldığı bir alanda çalışmanın ve gelişmenin sonsuz keyfini tadıp mutlu olmasıdır. Derslerden sonra ifadesine yerleşen o “yıldız” bakışı ve yüzünde kolayca görebileceğiniz o aydınlık gülümseme size tüm bu yukarıdaki maddeleri özetler nitelikte olacaktır kuşkusuz…