4 bin yıllık mezar

4 bin yıllık mezar konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. 4 bin yıllık mezar konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. 4 bin yıllık mezar konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri 4 bin yıllık mezar konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Mısır’da Nil Nehrinin Batı yakasında kalan 4 Bin yıllık olduğu tahmin edilen firavun mezarına rastlanıldı. Mısır Tarihi  Eser Bakanlığının yapmış olduğu yazılı açıklamada Nil Nehri’nin batı yakasında 4 bin yıllık firavun mezarı bulunduğu belirtildi.

Mezarın Tanrı Amon’un eşinin Mut’un tapınağında mumyalama işleminden sorumlu olan din adamı Thaw Rakht If’e ait olduğu belirlendi.

Mezarın duvarlarında ailelerinden bazı isimlerin yazılı olduğu Çin’de 2 tabut ve 2 ahşap heykelin yer aldığı bilgisi verildi.

Açıklamada ayrıca arkeolojik keşifte Amon Tapınağı Vekili görevinde bulunan “Huri” isimli kişiye ait bir mumyanın daha bulunduğu ifade edildi.