Şunun için etiket arşivi: 12.piyano festivali

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlendiği ’12.Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ kapsamında gerçekleşecek olan halk konserleri ‘Igudesman ve Joo’ ile başladı.

‘Küçük Bir Kabus Müziği’ adını verdikleri gösteriyle klasik müzik ve şovu aynı sahne buluşturan Aleksey Igudesman ve Richard Hyung-ki Joo, festival kapsamında gerçekleştirecekleri konser öncesinde bir halk konseri verdiler. Klasik müzik ve popüler kültür ile birleştirdikleri teatral gösterileriyle tüm dünyada çığır açan ikilinin Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda verdikleri ücretsiz konser büyük ilgi gördü. İzleyiciler konser salonuna girebilmek için uzun bir kuyruk oluşturdu. Özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği konserde yer bulamayan izleyiciler konseri ayakta izlediler.

Konser sonunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal sanatçıları tebrik ederek, katılımlarından dolayı kendilerine çiçek verdi. Piyano Festivali’nde olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren ikili, yoğun katılımın olduğu konser sonrasında, “Buradaki kalabalığa gerçekten bayıldık. Heyecan verici“ dediler.

Igudesman ve Joo konserinin dışında festival sonuna kadar 3 farklı halk konseri daha düzenlenecek. Fazıl Say’ın vereceği konser 11 Aralık’ta Döşemealtı Orfe Atlı Spor Kulübü’ndeki Manej’de gerçekleşecek. 8 Aralık Perşembe günü ise Ufuk ve Bahar Dördüncü Kepez Kültür Salonu’nda izleyicilerle buluşacak. Son olarak, 12 Aralık tarihinde Alman caz piyanisti Dieter Koehnlein Antalya Kültür Merkezi’ndeki Perge Salonu’nda müzikseverlerin karşısında olacak.

Sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı ve 17 Aralık tarihine kadar devam edecek olan festival, dünyaca ünlü sanatçıları ve grupları Antalya’da buluşturuyor. Ana sponsorluğunu Volkswagen’in yaptığı festival, her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş repertuvarı ve renkli programı ile sanatseverlere unutulmaz bir klasik müzik şöleni yaşatıyor.

kynk: http://www.haber50.com