Kemal Sunal Sergisi Açıldı

Kemal Sunal sergisi açıldı

Kemal Sunal’ın filmlerde kullandığı kostüm ve aksesuarlarla özel hayatına dair mektup ve fotoğrafların yer aldığı sergi Sultanbeyli’deki Atlas Park AVM’de Açıldı.

Sunal ailesi tarafından özel bir çalışmayla hazırlanan sergiye ilişkin konuşan Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, sergi düzenleme fikrinin kendisinden çıktığını belirtti.

Tanıştıklarından itibaren eşinin özel bir dolabı olduğunu dile getiren Sunal, “Dolabın içinde küçük küçük bir şeyler saklardı ve onların karıştırılmasını istemezdi. Bazen birlikte onları temizler ve toplardık. Tiyatroda ilk kullandığı sakal, bıyık duruyor. Evlenmeden önce meşhur olacağını hayal bile edemezken, kullandığı ne varsa hepsini bir çantanın içine biriktirmiş. İlkokul karneleri, okul için aldığı ikametgah belgesi falan var. İlkokul arkadaşlarımın, anneannemin bana yazdığı mektupları bile o çantada bulduk ölümünden sonra. Kemal’le karşılıklı mektuplarımız da o çantadan çıktı” dedi.

Gül Sunal, eşinin film çekerken 1 ay boyunca o filmdeki kostümüyle dolaştığını ifade ederek, “Boş günü varsa temizlenir, diğer günler sabahtan gece yatıncaya kadar o elbise sırtında olurdu. Sanırım o karaktere giriyordu” diye konuştu.

Sergideki eşyaların sayısını bilmediğini ifade eden Sunal, “Bu sergi bir insanın kendine ve hayatına verdiği değeri yansıtıyor. Genç oyunculara örnek olsun istiyorum. Siz kendinize değer verirseniz herkes size değer veriyor. Bu sergiyle Anadolu’ya gitmek istiyorum. Sergi kurulurken de toplarken de gece geç saatlere kadar Kemal’in eşyalarıyla bazen hüzünle bazen de mutluluk duyarak kendim ilgileniyorum. Bir çok duyguyu bir arada yaşıyorum” ifadelerine yer verdi.

Sergi, 25 Ekim’de sona erecek.