Kar küreyici ebeveynler çocuklarına zarar veriyor!

Çocuklarının önüne çıkan her türlü zorluğu ortadan kaldıran ebeveynler, uzmanlar tarafından “kar küreyici” olarak adlandırılıyor. Bu ebeveynler çocuklarını el üstünde tutayım derken ergenler arasına hızla yayılan çeşitli hastalıklara neden oluyor.

Kar küreyici ebeveynlerin çocuklarının hayatını kolaylaştırmak isterken, engelleri aşamaz evlatlar yetiştirdiklerini vurgulayan uzmanlar, dirençsiz, savunmasız ve kolaycı bir kuşağın geldiğinin altını çiziyor.

Kar küreyici bir ebeveyni ayırt etmek için birkaç noktaya değinmek gerektiğinin kaydeden uzmanlar bu ebeveynlerin örneğin; çocuklarının okula otobüsle gitmesine bile izin vermediğini okul bahçesine bıraktıklarını belirtiyor.

Aynı zamanda bu ebeveynlerin çocuklarına son model teknolojik oyuncaklar aldığını , ev işlerini yaptığını ve hata ödevlerin de bile yardımcı olduğu vurgulayan uzmanlar, ne yazık ki bu ebeveyn türünün her geçen gün arttığının da işaret ediyor. Kar küreyici ebeveynlerin çocuklarında depresyon, kaygı , madde bağımlılığı ve intihar oranlarının oldukça yüksek olduğunu işaret eden uzmanlar çocuklarını düşünene ailelerin çocuklarının rutin hayat içinde yer almalarına izin vermeleri gerektiğini paylaşıyor.