İstanbullular açık hava sinemasını çok sevdi

Kültür AŞ, unutulmaz Yeşilçam filmlerini Topkapı Kültür Parkı Açık Hava Sinemasında seyirciyle buluşturmaya devam ediyor. İstanbullular, 3-4-5 Ağustos tarihlerinde “Her Gönülde Bir Aslan Yatar”, “Hababam Sınıfı” ve “Alım Balım Peteğim” filmlerini ücretsiz izleyebilecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile iştiraki Kültür AŞ tarafından Topkapı Kültür Parkı Açık Hava Sineması’nda düzenlenen “Yeşilçam Film Günleri”, İstanbullulardan yoğun ilgi görüyor. İstanbulluların açık havada filmi keyfi 3-4-5 Ağustos tarihlerinde de devam edecek. Vatandaşların ilgiyle izlediği gösterimlerde, nostaljik olarak patlamış mısır ve gazoz ücretsiz olarak ikram ediliyor.

Efsane ikili Zeki Alasya ve Metin Akpınar açık havada…
Haftanın ilki filmi yönetmenliğini Osman F. Seden’in yaptığı başrollerinde Türk sinemasının efsane komedi ikilisi Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın oynadığı “Her Gönülde Bir Aslan Yatar”. Filmde, efsane ikiliye usta oyuncular Perran Kutman, Hulusi Kentmen ve Selma Güneri eşlik ediyor. 3 Ağustos Cuma akşamı 21.30’da gösterimi yapılacak film, biri polis olmak diğeri ise ehliyet almak isteyen iki arkadaşın amaçlarına ulaşmak için verdikleri mücadeleyi ve başlarına gelen komik olayları konu ediyor.

Hababam Sınıfı…
Türkiye sınırlarında yaşıyor olup da bu filme aşina olmayan, defalarca izlemeyen herhalde yoktur. Rıfat Ilgaz’ın eserinden sinemaya uyarlanan 1975 yılında Ertem Eğilmez’in yönetmenliğinde beyaz perdeye yansıyan “Hababam Sınıfı”, Hafize Ana’nın ders aralarında çaldığı orijinal zille başlıyor.

Özel Çamlıca Lisesi’ne yeni atanan müdür muavini ve tarih öğretmeni olan Mahmut Hoca (nam-ı diğer Kel Mahmut); kopya çeken, okuldan kaçıp maçlara giden, hocalarla sürekli kafa bulan öğrencilerle dolu okulun 6 Edebiyat B sınıfını (nam-ı diğer Hababam Sınıfı) ilginç ceza yöntemleriyle disiplin altına almaya çalışıyor. Fakat aynı zamanda öğrencilerin haylazlığı dışında ciddi olaylar da yaşanıyor. Filmin başrollerini Kemal Sunal, Münir Özkul, Halit Akçatepe, Tarık Akan ve Adile Naşit paylaşıyor. Bu eğlenceli filmi İstanbullular 4 Ağustos Cumartesi Akşamı 21.30’dan itibaren izleyebilecekler.

Arım Balım Peteğim…
Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray ve Yeşilçam’ın yakışıklı jönü Cüneyt Arkın’ın rol aldığı filmde, bir kadının sevdiği adama yıllar sonra kavuşması konu ediliyor. Yönetmenliğinin Muzaffer Aslan’ın yaptığı bu duygusal film, 4 Ağustos Pazar akşamı 21.30’da gösterilecek.

Yeşilçam Film Günleri’ne İstanbullular büyük ilgi gösteriyor

İstanbulluları 30 – 40 yıl öncesi götüren Yeşilçam Film Günleri’ne aileler, gençler, çocuklar 7’den 70’e herkes büyük ilgi gösteriyor.Her fırsatta memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, daha önce televizyondan izledikleri filmleri açık havada izlemekten büyük bir keyfi aldıklarını ve gençlik yıllarını yeniden hatırladıklarını dile getirdiler. İzleyiciler, açık hava sinema kültürünü yaşattığı için Kültür AŞ’ye de teşekkür ettiler.

Topkapı İBB Kültür Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen “Yeşilçam Film Günleri” kapsamında, 2 Eylül 2018 tarihine kadar her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 21.30’da ücretsiz olarak sevilen Türk filmleri gösterilmeye devam edecek.

Etkinlikler kapsamında gösterimi yapılacak filmler şunlar;
3 Ağustos Cuma: HER GÖNÜLDE BİR ASLAN YATAR
4 Ağustos Cumartesi: HABABAM SINIFI
5 Ağustos Pazar: ARIM BALIM PETEĞİM
10 Ağustos Cuma: ZÜĞÜRT AĞA
11 Ağustos Cumartesi: KORKUSUZ KORKAK
12 Ağustos Pazar: TATLI MELEĞİM
17 Ağustos Cuma: DERMAN
18 Ağustos Cumartesi: KAPICILAR KRALI
19 Ağustos Pazar: ÖYLE OLSUN
24 Ağustos Cuma: KARPUZ KABUĞUNDAN GEMİLER YAPMAK
25 Ağustos Cumartesi: SAKAR ŞAKİR
26 Ağustos Pazar: AH GÜZEL İSTANBUL (sb)
31 Ağustos Cuma: PETROL KRALLARI
1 Eylül Cumartesi: HABABAM SINIFI TATİLDE
2 Eylül Pazar: LÜKÜS HAYAT (sb)