İstanbul’74 Sunar: “WE BELONG” Karma Sergisi

İstanbul’74’ün sunduğu “WE BELONG” başlıklı karma sergi 29 Kasım 2023 ve 15 Ocak 2024 tarihleri arasında Clubhouse Bebek’te randevu ile ziyarete açık olacak.


Toplumsal karmaşıklıkların ve zorlukların hakim olduğu mevcut küresel manzarada, “WE BELONG” bireyin bir yere, kültüre ve topluluğa ait olma yönündeki temel ihtiyacına dair bir keşif görevi görüyor. Sergi, kompleks toplumsal sorunlara farklı pencereler ve yaklaşımlar sunmayı amaçlayarak aidiyet, toplumsal bağlar ve topluluk kültürü ile ilgili sorgulamaları gündeme getiriyor.


Serginin kalbinde derin bir sorgulama yatıyor: Gerçekten ait olmak ne demek? “WE BELONG” sadece sanatsal bir arayış olarak değil; aynı zamanda bir eylem çağrısı olarak bizi karşılıyor.
Sergi; izleyiciyi sorgulamaya, tartışmaya ve tasavvur etmeye sevk ederek toplulukların ve çağdaş varoluşun özünü yeniden hayal etmek için yeni bir çaba yaratma görevini üstleniyor.

“WE BELONG”, aralarında Erol Akyavaş, Alper Aydın, Ekin Bernay, Burçak Bingöl, Belkıs Balpınar, Mike Berg, Cody Choi, Nejad Devrim, Osman Dinç, Burcu Erden, Ahmet Doğu İpek, Işıl Kapu, Sinan Logie, Robert Montogomery, Argun Okumuşoğlu, Anselm Reyle, Sarkis, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Kemal Seyhan, Bosco Sodi, Mehmet Ali Uysal, JR & José Parlà, Jorinde Voigt, Nejat Satı, NOHLAB and :mentalKLINIK’in yer aldığı sanatçıların eserini sunuyor. Sergide yer alan eserler, toplulukları canlandırmak, fiziksel mekanlar ve kültürlerin ötesinde bağ kurayı teşvik etmek için yeni etkileşim alanları yaratmayı amaçlıyor.

Kaynak: ISTANBUL’74