İçinden Barış Geçen Sergi

istanbulluları buluşturacak barışa giden sergi
İçinden Barış Geçen Sergi

Fotoğraf, resim, heykel gibi farklı alanlardan sanatçıların Barış Manço’nun şarkılarından ilhamla oluşturdukları eserler, İstanbul’da bir sergiyle beğeniye sunuldu

1999’da aramızdan ayrılan Barış Manço’nun şarkı sözleri, sanatçılara ilham verdi. Manço’nun sözlerinden hayat bulan eserlerden oluşan “Sözler Barış Manço” sergisi önceki gün açıldı. Sanatçının beste ve sözlerini temsil eden Muzikotek, 1.5 yıldır üstünde çalıştığı projeyi bir kitap ve kitapta bulunan eserlerden oluşan sergi ile müzikseverin beğenisine sundu. Bu kapsamda Manço’nun 80 şarkı sözü, 80 görsel sanatçı ile birleştirildi. “Sözler: Barış Manço” isimli sergi önceki akşam İstiklal Caddesi’nde, Eski Postane binasında açıldı.

80 ŞARKIYA 80 ESER

Leyla Manço, Doğukan ve Batıkan Manço’nun katılımıyla açılan sergide ressam, illüstratör, kaligraf, fotoğraf sanatçısı, heykeltıraş ve tasarımcılar, Manço’nun 80 sözünü sanatına yansıttı. 29 Ekim’e kadar devam edecek sergideki eserler Müzikotek aracılığıyla satışa da sunulurken, sergi ile birlikte hazırlanan kitap ise tüm kitapçılarda alıcılarını bekliyor. Sergiyi gezen Lale Manço “Yeni nesillere Barış Manço’nun şarkılarını yeni nesil sanatçıların yorumuyla aktarmak bir başka güzel” diyerek tüm Barış severleri sergiye davet etti.