“Geçmişin hayaletleri bugünün minyatürleri” sergisi açıldı

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kasım ayı programı kapsamında “Geçmişin Hayaletleri Bugünün Minyatürleri” adlı sergiyi Kartallı sanatseverlerle buluşturdu.

Kartal Belediye Hizmet Binası fuaye alanında gerçekleştirilen serginin açılışına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Hüseyin Tozkoparan, Mustafa Fehmi Okay, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ayhan Taş, eğitmen Yasemin Akyol, kursiyerler ve çok sayıda Kartallı sanatsever katıldı.

Sergi; Yasemin Akyol ve 13 öğrencisi tarafından çağdaş minyatür tarzında yapılan yaklaşık 50 tablodan oluşuyor. Klasik eğitim almış, daha sonra çağdaş minyatürler üzerine çalışmalar yapan Yasemin Akyol ve öğrencilerinin eserleri, sergiyi gezenler tarafından yoğun ilgi gördü. Yasemin Akyol serginin açılışında yaptığı konuşmada, ”Hoş geldiniz, bugün bizimle burada olduğunuz için çok mutluyuz. İlk kez böyle bir sergi açtık. Ben çok genç bir minyatürcüyüm. Neredeyse minyatüre başlamamla, minyatür dersi vermem bir oldu. Bu yüzden de kendilerine öğrencilerim diyemiyorum, arkadaşlarım diyorum. Bu süreçte ben de onlardan çok şey öğrendim. Başta Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e ve Adem Bey’e çok teşekkür ediyorum. Çok şanslıyız ki bizlere bu müthiş organizasyonu sağladılar.” şeklinde düşüncelerini ifade etti. Konuşmasının ardından Yasemin Akyol, hazırlamış oldukları bir tabloyu, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar’a hediye etti. Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar da Yasemin Akyol’a çiçek takdiminde bulundu. Ardından bir konuşma yapan Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, “6 yıldan fazla süredir Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürüyüm. Birçok sergimiz oldu; fakat ilk kez bir minyatür sergisi açma şansına eriştik. Bir sanat tarihçisi olarak şunu söylemek istiyorum, yakın zamanda gezmiş olduğum minyatür sergileri içerisinde en başarılı bulduğum bu sergi oldu. Başta Yasemin hocama ve bütün öğrencilerine çok teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımız op. Dr. Altınok Öz’ün liderliğinde sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.