Fuat Güner ve Davit Garrett bir araya geldi

Fuat Güner, dünyaca ünlü yabancı şarkıcı ve müzisyenleri konuk aldığı “Aramızda Müzik Var” adlı programda bu hafta, dünyanın en önemli keman virtüözlerinden bir olan  David Garrett’i ağırladı.

Fuat Güner, 21 Eylül’de Volkswagen Arena’da konser verecek olan David Garrett ile Almanya’da bir araya geldi. Sanatçının Frankfurt Festhalle’deki konserinden çok özel görüntülerin yer verildiği programda Garrett ve Güner, samimi bir muhabbetin ardından “Liebesleid” adlı parçayı birlikte yorumladı.

Daha önce de ülkemizde konser veren David Garrett, sıradaki İstanbul konseri hakkındaki duygularını ve detayları Fuat Güner’e şu ifadelerle dile getirdi:

”İstanbul’da sahne aldığımda 2015’te klasik müzik resitali vermiştim. Ve biletler tükenmişti. İkinci sefer Tchaikovsky çaldım ve onun da biletleri tükenmişti.

Sonunda ‘crossover’ performansımı sergileyeceğim için çok heyecanlıyım çünkü bu İstanbul’daki ilk ‘crossover’ konserim olacak. Ve sanırım insanlar daha önce Almanya, İsviçre ve Avusturya’da çaldığımız bu programla çok mutlu olacaklar.

Muhteşem müzikal bir seyahat. Klasikten rock’a, cazdan film müziğine… Herkese hitap ediyor. Çocuklardan yaşlılara kadar herkes iyi zaman geçirecek. Herkesi bekliyorum.”