“Eskişehir Uluslararası Film Festivali” nin Afişinde “KÜLT” Filmler

20. yaşını görkemli bir programla kutlamaya hazırlanan festival, sinema tarihinin başyapıtlarını ve kült filmlerini bu yılki afişine taşıdı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Anadolu Üniversitesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen Eskişehir Uluslararası Film Festivali, bu yıl 20. kez 16 – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşuyor.

Anadolu Üniversitesi’nin 60. İletişim Bilimleri Fakültesi’nin 40. kuruluş yılı ve festivalin 20. yaşı bu yıl festival afişlerine de yansıdı.

Sinema tarihinin klasik başyapıtlarının, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kült filmlerininin efsaneleşmiş karakterlerini bir araya getiren festival, bu yıl üç ayrı afiş ile yine bir ilke imza atıyor.

Artnefer Reklam Ajansı tarafından tasarlanan afişlerde “Tabutta Röveşata”, “Aya Yolculuk” “Hababam Sınıfı” ve “Forrest Gumb” gibi sinema tarihinin kült filmlerinden karakterler yer alıyor. Sinema tarihi açısından önemli sayılan yerli ve yabancı film karakterleri bu festivalin afişinde bir araya geldiler.

20 yıldır şehri sinema ile buluşturan festival!

Türkiye’nin üniversite kimliği taşıyan uluslararası tek uzun metraj film festivali olan Eskişehir Uluslararası Film Festivali 20. yılında da çizgisini koruyarak seyircisiyle buluşacak. 20 yıldır şehri sinema ile buluşturan festival, bu yıl da sinemaseverlere ve üniversite öğrencilerine gösterimi yapılan filmlerin yönetmenlerinin ve usta sinemacıların içinde bulunduğu söyleşilerin, atölye çalışmalarının ve sinema derslerinin yer aldığı zengin bir program sunacak.