Engelsiz Sanat Festivali’nin Finali Kızkalesi’nde Yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 1. Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’nin finali, Mersin’in uluslararası düzeyde mavi bayrak alan ilk plajı ve aynı zamanda ilk engelsiz halk plajının yer aldığı Kızkalesi’nde yapıldı.

Festival kapsamında, Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi’nde düzenlenen konserde, ses sanatçısı Sevinç Arda birbirinden güzel şarkıları seslendirdi.

Konserde bir konuşma yapan Başkan Kocamaz, Mersin’in festival boyunca tüm dünya ile bütünleştiğini söyledi. Kocamaz, “Böyle bir ilki hep birlikte başarmış olmaktan çok büyük bir onur duyuyoruz. Mersin, festival boyunca tüm dünya ile bütünleşmiş durumda. Mersin konuklarını ağırlıyor. Mersin kültüre, sanata sahip çıkıyor. Mersin, Mersin’i dünyaya tanıtıyor. Dolayısıyla kendinizle ne kadar övünseniz azdır. Biz de yerel yöneticiler olarak, Mersin’i bir yerlere taşıma gayreti içerisindeyiz. Ama bu sadece bizim gayretimiz ile olmaz. Aziz Atatürk’ünde belirttiği gibi Mersinliler, Mersin’e topyekun sahip çıktıkça ancak olacaktır. Mersin’i bütün ilçeleriyle birleştirmiş ve bütünleştirmiş durumdayız” dedi.