Dünyaca ünlü takvimde İstanbul var

Dünyaca ünlü olan Di Meo takvimi bu yıl sayfalarına İstanbul’u taşıdı. 17’nci yılını kutlayan Di Meo takvimi, takipçilerini Napoli’den İstanbul’a uzanan macera dolu bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor. Takvimin Generoso Di Meo, İstanbul ile ilgili bir çalışmayı çocukken düşündüğünü ve buraları hayal ettiğini belirtti.

Takvimin sahibi olan Generoso Di Meo, Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Direktör Yardımcısı Ceyhan Aksoy ve Lecce Üniversitesi’nden Rosita D’amora kameralar karşısına geçti.

Generoso Di Meo yaptığı açıklamada , “Buraya gelmek benim için bir rüyaydı. Napoli ve İstanbul arasındaki ilişkiyi hem fotoğraflarla hem de makalelerle anlatmaya çalıştık. Bu takvimin tanıtımı için yarın yapacağımız davete dünyanın her yerinden 700’e yakın insan gelmeye başladı. Yarın akşam takvimi destekleme için Çırağan Sarayı’nda olacaklar. Napoli ile Osmanlı arasındaki ilişkiyi vurgulamak için Osmanlı atmosferi yaratmaya çalıştık. Misafirlerimize ney resitali vereceğiz girişte, Osmanlı’yı sadece görüntüde değil, yemekleriyle kültürüyle müziğiyle tanıtacağımız bir etkinlik olacak” dedi.