Disney ile #SinemaAşkına

Disney, ‘sinemaseverlerin film izleme tutkusunu’ kutladığı, kalbe dokunan bir kampanyaya imza atıyor. Disney, #SinemaAşkına kampanyasıyla beyazperdede film izlemeyi özleyen sinema tutkunlarına dokunaklı bir ‘selam’ gönderirken, bu sihirli dünyada yeniden buluşmanın heyecanını tüm sinemaseverlerle paylaşıyor.

Pixar Animation Studios, Marvel Studios ve Lucasfilm’den sonra 20th Century Studios, Searchlight Pictures ve Blue Sky Animation gibi birbirinden saygın stüdyoları bünyesine katarak film portföyünü daha da zenginleştiren Disney, bugüne dek hep kalbe dokunan güçlü hikayelerin anlatıcısı oldu. Beyazperdenin ses getiren filmlerine imza atarken yediden yetmişe tüm aile üyelerine eğlence ve seyir zevki sundu. Bugün de gelenek bozulmuyor, Eylül ayında ardı ardına vizyona girecek olan ‘Mulan’, Disney ve Pixar’dan ‘Hadi Gidelim’ ve ’Yeni Mutantlar’ filmleri ile salonlarda macera dolu yolculuk devam ediyor.

Işıklar söndüğünde ve perde aydınlandığında, eğer karşınızda bir Disney filmi varsa, birbirinden farklı duygular sizi bekler. Şimdi, yeniden bu deneyimi yaşama ve sihirli dünyada buluşma vakti. Disney ilefilm izleme deneyimi #SinemaAşkına ile yeniden alevleniyor.

Disney ile #SinemaAşkına

Kocaman açtığın gözlerin, kimi zaman hayranlıkla baktı, kimi zaman heyecanla; bazen şaşkınlıkla bazen de neşeyle… Ama hep aşk dolu gözlerle baktın beyazperdeye.

Mevsimler değişti, salonlar değişti, ama içindeki o sinema aşkı hiç değişmedi. Her filmde bambaşka bir maceraya atıldın o hayran olduğun kahramanlarla birlikte.

Ve o kocaman macera dolu salonu, sinemaya duyduğun aşkla doldurdun hep. Şimdi, bizi bir arada tutan o sihirli dünyada tekrar buluşma vakti. Aynı heyecanla, tutkuyla, kahkahayla, macerayla…

 

İçimizdeki o hiç bitmeyen Disney ile #SinemaAşkına

 

Mulan Hakkında

Ünlü yönetmen Niki Caro, Çin’in efsanevi savaşçısının destansı öyküsünü; korkusuz bir genç kadının, ailesine ve ülkesine olan sevgisi uğruna Çin’in gördüğü en büyük savaşçılardan biri olmak için her şeyi riske attığı “Mulan” filminde hayata geçiriyor. Çin İmparatoru, ülkeyi kuzeyli işgalcilerden korumak için her aileden bir kişinin İmparatorluk Ordusu’nda hizmet etmesi gerektiğine dair bir kararını ilan edince, onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Hua Mulan, hasta babasının yerini almak için devreye girer. Erkek kılığına giren Hua Jun, her adımında test edilirken iç gücünü kullanmalı ve gerçek potansiyelini bulmalıdır. Bu, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek, ona minnettar bir ulusun ve gururlu babasının saygısını kazandıracak destansı bir yolculuk olacaktır. Mulan 4 Eylül’de Sinemalarda.

Disney ve Pixar’dan Hadi Gidelim Hakkında

Eskiden dünya sihirliydi ama zaman değişti… İki genç Elf erkek kardeş olan Ian ve Barley Lightfoot (Tom Holland ve Chris Pratt’in sesinden), kaybettikleri babaları ile bir gün daha geçirmek için hiç beklenmedik bir şans elde ettiklerinde, Barley’nin destansı minibüsü Guinevere ile sıra dışı bir yolculuğa çıkarlar. Her macerada olduğu gibi onların da yolculukları sihirle, şifreli haritalarla, aşmanın imkankız olduğu engellerle ve hayallerinin ötesinde keşiflerle doludur. Korkusuz anneleri Laurel ise(Julia Louis-Dreyfus sesinden), oğullarının kaybolduğunu farkettiğinde ise yarı aslan, yarı yarasa, yarı akrep eski savaşçı The Manticore (Octavia Spencer’ın sesinden) ile bir takım olup onları bulmak için yola koyulur. Tehlikelerin yanı sıra bu sihirli gün hayal ettiklerinden çok daha fazlası anlamına gelecektir… Pixar Animation Studios’un yepyeni, orijinal, uzun metrajlı bu  animasyon filmi, Dan Scanlon tarafından yönetildi ve yapımcılığı ise Kori Rae tarafından yapıldı. Hadi Gidelim, 11 Eylül’de Sinemalarda

Yeni Mutantlar Hakkında

Marvel Entertainment ile Twentieth Century Studios, bir grup genç mutantın psikiyatrik gözlem için tutulduğu gözlerden uzak bir hastanede geçen orijinal korku gerilim filmi “Yeni Mutantlar”ı sunar. Garip olaylar gerçekleşmeye başladığında, hayatta kalmak için savaşırken hem yeni mutant yetenekleri hem de dostlukları test edilecek. Yeni Mutantlar, 11 Eylül’de Sinemalarda.